שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר... - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר...

vic07

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

באותה הנשימה כדאי גם להזכיר שהמעונות בטכניון אינם באחריות האגודה בשום אופן שהוא, ובטח שהחוק בישראל, שאיפשר לכל זוג חד מיני שמסורב עקב כך למעונות לתבוע ולזכות מול הטכניון בבית משפט, אינו באחריותה... אז מה הקשר?

לאור העובדה שמרבית הסטודנטים הנשואים בטכניון הם דתיים (בניגוד מוחלט למספר הזוגות החד מיניים), לתככנות וקידום האינטרסים האישיים (קל וחומר אם אתה אומר שהמעונות אינם באחריות האגודה) היה חלק גדול בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה זה ממומן מכספים של חבר'ה דתיים, שזכותם לדרוש שזה לא יהיה כך.

יש לך שתי טעויות קריטיות במשפט הזה.

ראשית, מערך ההסעות אינו "ממומן מכספים של חבר'ה דתיים". הוא ממומן מתקציב אגודת הסטודנטים, שחלקו מגיע מדמי החבר שמשלמים כלל הסטודנטים החברים באגודה. קבוצת כלל הסטודנטים אינה מורכבת מדתיים, חילונים, אשכנזים, תימנים, ערבים, רוסים וכו', אלא מהרבה סטודנטים, שכל אחד בפני עצמו הוא סטודנט בודד. השתייכותו של סטודנט כלשהו למגזר זה או אחר אינה מעניינה של האגודה - היא מקבלת כסף מהסטודנטים, ופועלת לרווחתם. האם הסעות בשבת זו פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן. האם חוג פילאטיס הוא פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן. האם הבאת זכייני כשר לקמפוס זו פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן.

האם כולם יכולים להנות מכל הפעילויות האלו? כנראה שלא, אבל זה לא רלוונטי לחלוטין. לשיטתך (הפרימיטיבית) צריך לנתק את אספקת החשמל למעונות בשבת, כי הסטודנטים הדתיים ממילא לא יכולים להשתמש בו.

שנית, במידה והסטודנטים הדתיים אינם מסכימים עם אופן הקצאת התקציב של אגודת הסטודנטים, יש להם שתי אפשרויות:

א) לערוך משאל בקרב הסטודנטים, בהתאם לתקנון האגודה. במידה ואחוז גבוה מספיק (שוב, בהתאם לתקנון האגודה) של הסטודנטים יתנגד לתקצוב תחבורה בשבת, לאגודה לא תהיה ברירה אלא לרדת מהנושא.

ב) האפשרות השניה (שאני מקווה שהם יבחרו בה) היא לפרוש מחברות באגודת הסטודנטים. אף אחד לא מחייב אותם להיות חברים באגודה, ואם תקצוב תחבורה בשבת כל כך מפריע להם הם מוזמנים להצביע ברגליים ולפרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאור העובדה שמרבית הסטודנטים הנשואים בטכניון הם דתיים (בניגוד מוחלט למספר הזוגות החד מיניים), לתככנות וקידום האינטרסים האישיים (קל וחומר אם אתה אומר שהמעונות אינם באחריות האגודה) היה חלק גדול בעניין.

על איזו תככנות אתה מדבר? אגודת הסטודנטים בטכניון בכלל לא היו צד בדיון הזה עד שהארגון הדתי "אחוות אהרון" לא בא ודרש מהם לתמוך בהתנגדותם! רק אז היו"ר השיב את מה שהשיב, ואני בטוח שיור סטרייט היה משיב באותו האופן בדיוק (אחרי הכל, החוק במדינת ואף זכותם של הזוגות החד מיניים לשוויון גוברים על "זכותם" של הדתיים לא לראות זוגות חד מיניים במעונות).

חוץ מזה, אם אחוז הזוגות החד-מיניים בטכניון זניח, הרי שאחוז הזוגות הללו שיבקשו מעונות זניח אף הוא. למה אחוות אהרון עשו סיפור אם כן? בגלל העקרון, זה למה. בגלל שמאוד הפריע להם הרעיון שזוג הומואים עשוי לקבל זכויות שוות.

עכשיו אתה מאשים אחרים בבעיות שלך. התקדמות

אני מאשים כל חילוני שמדבר כמוך בהיותו הסיבה לכך שהחרדים והדתיים מרשים לעצמם את מה שהם מרשים. אם אתה חושב שזו בעיה שלי יותר משזו בעיה שלך, אתה כנראה נהנה שדופקים אותך בתחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שתי טעויות קריטיות במשפט הזה.

ראשית, מערך ההסעות אינו "ממומן מכספים של חבר'ה דתיים". הוא ממומן מתקציב אגודת הסטודנטים, שחלקו מגיע מדמי החבר שמשלמים כלל הסטודנטים החברים באגודה. קבוצת כלל הסטודנטים אינה מורכבת מדתיים, חילונים, אשכנזים, תימנים, ערבים, רוסים וכו', אלא מהרבה סטודנטים, שכל אחד בפני עצמו הוא סטודנט בודד. השתייכותו של סטודנט כלשהו למגזר זה או אחר אינה מעניינה של האגודה - היא מקבלת כסף מהסטודנטים, ופועלת לרווחתם. האם הסעות בשבת זו פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן. האם חוג פילאטיס הוא פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן. האם הבאת זכייני כשר לקמפוס זו פעולה לרווחת הסטודנטים? כנראה שכן.

האם כולם יכולים להנות מכל הפעילויות האלו? כנראה שלא, אבל זה לא רלוונטי לחלוטין. לשיטתך (הפרימיטיבית) צריך לנתק את אספקת החשמל למעונות בשבת, כי הסטודנטים הדתיים ממילא לא יכולים להשתמש בו.

שנית, במידה והסטודנטים הדתיים אינם מסכימים עם אופן הקצאת התקציב של אגודת הסטודנטים, יש להם שתי אפשרויות:

א) לערוך משאל בקרב הסטודנטים, בהתאם לתקנון האגודה. במידה ואחוז גבוה מספיק (שוב, בהתאם לתקנון האגודה) של הסטודנטים יתנגד לתקצוב תחבורה בשבת, לאגודה לא תהיה ברירה אלא לרדת מהנושא.

ב) האפשרות השניה (שאני מקווה שהם יבחרו בה) היא לפרוש מחברות באגודת הסטודנטים. אף אחד לא מחייב אותם להיות חברים באגודה, ואם תקצוב תחבורה בשבת כל כך מפריע להם הם מוזמנים להצביע ברגליים ולפרוש.

אם תשים לב עדיין לא הבעתי את דעתי בעניין, ודעתי לא כל כך שונה משלך.

אני הגבתי ב"דיון" הזה על הריח המסריח שעולה ממנו.

כמו בכל פעם שדתי מחליט להביע דעה, וynet "חושפים" זאת.

לדעתי למימון תחבורה למקומות בילוי ע"י אגודת הסטודנטים אין שום קשר עם רווחת סטודנטים.

עם זאת, זכותה של האגודה להקצות לכך תקציב אם בא לה.

הכסף בקופת האגודה נועד לכולם, גם אם לא כולם יהנו מהפעילות המדוברת, כמו שאמרתי בהודעות קודמות.

אבל, זה לא אומר שאין פה פגיעה בציבור הדתי, שגם כספו מושקע בתקציב הזה,

וזכותו (תתפלאו) לדרוש שלא לממן תחבורה בשבת.

אני בטוח שגם בלי ה"חשיפה" של ynet העניין יפתר בסוף.

בתכלס, רוח הדברים פה היא שהדתיים החצופים לא רשאים להביע דעה שונה ולפעול בדרכים חוקיות להפלת הרעיון.

איזה חארות... דמוקריה דמוקרטיה, אבל עד כאן...

"אנחנו מתקצבים ישיבות בניגוד לרצוננו, אז אתם תתקצבו תחבורה למקומות בילוי."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל, זה לא אומר שאין פה פגיעה בציבור הדתי, שגם כספו מושקע בתקציב הזה,

למיטב ידיעתי אכן אין שום פגיעה בציבור הדתי. כדי להוכיח שישנה פגיעה אתה צריך להראות שהדבר משפיע לרעה על אורח חייהם של הסטודנטים הדתיים בקמפוס.

לא שמעתי עד כה ולו רמז לכך שאכן קיימת השפעה שכזו, והטיעון היחיד נגד המהלך שראיתי הוא שהדתיים לא רוצים עקרונית לממן משהו שנוגד את אמונתם, גם אם הוא לא מפריע להם באופן ישיר בשום צורה. ובכן, זה אכן טיעון השקול לחלוטין ל-"אנחנו מתקצבים ישיבות בניגוד לרצוננו, אז אתם תתקצבו תחבורה למקומות בילוי".

זכותם של הסטודנטים הדתיים לדרוש שלא לממן תחבורה בשבת, זכותה של האגודה להתעלם מדרישה זו, וזכותם של הסטודנטים הדתיים לפרוש ממנה.

על איזו תככנות אתה מדבר? אגודת הסטודנטים בטכניון בכלל לא היו צד בדיון הזה עד שהארגון הדתי "אחוות אהרון" לא בא ודרש מהם לתמוך בהתנגדותם!

אחוות הארון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות!!!

אף אחד לא מתקצב תחבורה למקומות בילוי.

מתקצבים תחבורה למקומות של סטודנטים.

תפסיקו להתעסק במה הסטודנטים עושים, ומתי הם עושים זאת.

ותתחילו להבין שלסטודנטים יש צורך בתשתית ציבורית המותאמת לאותה אוכלוסיה, שמעוניינת להיות פעילה, כן... גם בשישי שבת.

אם זה ללכת לספריה כדי ללמוד, אם זה ללכת לקמפוס בשביל מחקר או פרויקט, וגם לבילוי כדי לשחרר לחצים ולהנות ולהתחיל שבוע חדש עם כוחות מחודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שגם בלי ה"חשיפה" של ynet העניין יפתר בסוף.

בתכלס, רוח הדברים פה היא שהדתיים החצופים לא רשאים להביע דעה שונה ולפעול בדרכים חוקיות להפלת הרעיון.

איזה חארות... דמוקריה דמוקרטיה, אבל עד כאן...

אתה מתעצבן כי אתה חושב שיש ל-ynet משהו נגד דתיים. זה לא נכון.

דתיים פשוט מוחים נגד דברים הזויים ולכן כתבי החדשות באתר מציגים את הדתיים כאנשים הזויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האא! עכשיו הצחקת אותי. מרוב דוגמאות של שנאת דתיים/מתנחלים/חרדים ב-ynet אני לא יודע מאיפה להתחיל.

בכלל האתר הזה הוא סניף של אל ג'זירה בארץ הגודש.

עריכה:

כתבתי מתנחלים?! לא יאומן, התקשורת מצליחה להשפיע גם עלי. מדובר כמובן באזרחי מדינת לגיטימיים שחיים בישובים לגיטימיים כמו כל מקום אחר במדינה, ואני לא רואה צורך לכנות אותם בכל מיני שמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו ?

מי שמתנגד לזוגות חד מיניים פוגע בהם - על רקע העדפה מינית אין להם מגורים

הזוגות המיניים לא פוגעים באף אחד - הם חיים את החיים שלהם וממש לא מכריחים אותך לכלום

כך שאם במעומות של 5000 חדרים יש 4999 זוגות דתיים ו 1 זוג חד מיני שמאפשרים לו לגור במעונות בלי להתערב ובלי הערות, אין כאן פגיעה באף אחד

ג) להפריד את התשלום לאגודת הסטודנטים ל"חבילת בסיס" ולחבילות רשות כמו "הסעות 7 ימים בשבוע", "הסעות 6 ימים בשבוע", "אוכל כשר" וכדומה

כולם מרוצים ובמאמץ אפסי

וזה פתרון שניתן יהיה ליישם בעתיד לכל נושא מחלוקת אחר שממומן מאגודת הסטודנטים ולא רק להסעות - אם אני טבעוני ולא רוצה לממן על האש בשרי בקמפוס, אני יכול גם _לבחור_ שלא לממן את זה

בידוע לך אגודת הסטודנטים דואגת לדברים אחרים שחלק מהם _בפועל_ חיוניים למי שרוצה להתקיים בקמפוס. הכרטיס של אגודת הסטודנטים משמש גם ככרטיס ספרייה, כרטיס כניסה לחוות מחשבים, כרטיס הזדהות וכדומה. אם יש פתרון פחות קיצוני לבעיה אז יש ליישם אותו

ואת זה אני אומר נגד ההצעה שלך שעיקר הפגיעה שלה תהיה בסטודנטים הדתיים, למרות שאני בעצמי אתאיסט ובין היתר נמצא בצד שכן תומך בקיום ההסעות

ואוליי, אנחנו יכולים לגלות קצת בגרות ולפתור את הבעיה הזאת, ולא לשחק במשחק הנקמות הקטנות שלעולם לא ייגמר (ובין היתר, דוגמה אישית איך פותרים בעיות + להרחיק את היכולת להשתתף במשחק הנקמות מידי הצד השני)

למיטב ידיעתי אכן אין שום פגיעה בציבור הדתי. כדי להוכיח שישנה פגיעה אתה צריך להראות שהדבר משפיע לרעה על אורח חייהם של הסטודנטים הדתיים בקמפוס.

פגיעה כזאת לא ניתנת למדידה, אבל אני יכול להבין איך היא אפשרית ואני אפילו לא יהודי

דתיים פשוט מוחים נגד דברים הזויים ולכן כתבי החדשות באתר מציגים את הדתיים כאנשים הזויים.

לא צריך להכליל. הטענה במקרה הזה ממש לא נמצאת באותה קטגוריה כמו המעונות לחד מיניים, שירת נשים, קווי אפרטהייד ומפעל . ההבדל הוא, שהפעם צורת הפגיעה מובנת ולכן ניתנת לפתרון

אם כבר, יש להתייחס למקום האחר של הבעיה - משרד התחבורה והמדינה שמנעו מאגודת הסטודנטים להפעיל את ההסעות במתכונת המקורית ועשו להם צרות, בבירור על רקע דתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האשמה פה מונחת לפתחו של משרד התחבורה שמשמר בכח הזרוע את ה"סטטוס קוו" ואוסר על הפעלת תחבורה בתשלום בשבת אלא באיזורים שיועדו לכך מראש(כמו חיפה).

בדיוק מאותה סיבה אגב חרדים הצליחו להשתלט על קווי אגד עם "קווי מהדרין" - הם רצו להפעיל -פרטית בתשלום לציבור שלהם(כמו שהם עושים בחו"ל) אבל משרד התחבורה מנע מהם - כי אסור להם. רק משרד התחבורה מאשר.

אין לסטונדטים דתיים שום עניין בסיבסוד תחבורה בשבת ולא צריך להיות להם שום עניין בכך - בדיוק כמו שאין לסטודנטים חילונים(או חילונים באופן כללי) שום עניין בסיבסוד פעולות דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...