שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר...

vic07

Recommended Posts

ההגדראה שלי ל "קיצוני" הוא, מי שלא יכול לחיות כמו שהוא רוצה ולתת לאחרים לחיות כמו שהם רוצים בלי להפריע

לכאן נכניס את אותם דתיים שעוסקים בכפייה, ואותם חילונים שמחפשים ספציפית איפה להציק לדתיים

כל מי שלא קיצוני תחת ההגדרה הזאת, יסתדרו אחד אם השני ולא צריך להכליל דברים "נגד הדת" או "בעד הדת". צריך פשוט להקטין ככל האפשר את ההתייחסות וההשפעה של דת, כך שלכל אחד יש את החופש שלו ללמוד ולעשות מה שהוא רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמות החילונים שרוצים לכפות משהו "חילוני" על הדתיים היא אפסית. כמות הדתיים שרוצים לכפות משהו על החילונים, במעשה או במחדל, היא עצומה: כמה דתיים יחליטו, באם יערכו סקר, שלא להתנגד לתחבורה ציבורית בשבתות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דמגוג (ואני מתאפק לא להגיד "דגנרט") לאוסף.

אם היית קורא את הכתבה, היית רואה שדבר ראשון שהאגודה עשתה זה להפעיל את מערך ההסעות בתשלום רגיל לפי נסיעה, בלי השתתפות כוללת ובלי בטיח - אלא מה, מיד החל אותו משרד התחבורה שמונע רגילה בשבתות בלחץ הדתיים לרדוף את המיזם (ואף את הנהגים באופן אישי). רק בגלל זה עברו למודל הנוכחי.

דבר שני, נכון, החילונים מוחים על שימוש בכספיהם למטרות דת. אי פעם זה עזר להם? לא! תמיד הדתיים אומרים "זו מטרה ציבורית, אז שכולם יממנו". פתאום החילונים נזכרו שזה יכול לעבוד לשני הכיוונים - ופתאום הדתיים מסרבים להשתתף!

אז מי כאן הצבוע, כרגיל?

פונט גדול לא יהפוך את הדברים לצודקים.

זה שבהתחלה המערך היה בתשלום, זה לא משנה.

בשורה התחתונה זה ממומן מכספים של חבר'ה דתיים, שזכותם לדרוש שזה לא יהיה כך.

תקיפת (הם חארות כי יש להם דרישות. באיזה זכות הם פותחים את הפה...) הדרישה הלגיטימית שלהם מלמדת משהו עליך, לא עליהם.

והעובדה שדרישת חילונים שכספם לא יממן פעילויות לדתיים לא מכובדת, לא משנה את זה שזאת עדיין צביעות לתקוף דתיים שבאים באותה דרישה, רק מהכיוון הנגדי.

וכשעוד מדובר בהסעות לבילויים בשבת, פעילות שממש קשורה לסטודנטים ולרווחתם.

בשלב הבא אני מציע משקה ראשון חינם ע"ח הסטודנטים הדתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנ"ך ויהדות(לא מבין למה הכריחו אותנו לעשות יחידה בזה) היו בין המקצועות הקלים ביותר שלמדתי בתיכון-ואני אומר את זה בתור רוסי.

זה כמו ספרות. אתה פשוט חופר וכותב את כל מה שאתה יודע ובסוף מוציא +90.

ביסודי יש אלמנת מסוים של שטיפת מוח אבל בתיכון מלמדים תנ"ך בזווית מאוד ביקורתית של ביקורת המיקרא:מציגים את סיפור הבריאה לצד מיתוסים אחרים כמו עלילות גילגמש, את הסטירות בין בראשית א' לב' ועוד שלל פרשנויות שדתיים שהולכים לפי הגישה המסורתית בטח לא היו מסכים איתם.

כך שהמסר שמועבר הוא בוודאי לא דתי.

אשר לנושא המקורי של הדיון, אני חושב שהצביעות היחידה פה היא מצד הדתיים.

כשדתיים אומרים "אתה בסה"כ מוציא מכיסך X שקלים כדי לממן ישיבות, זה באמת לא הרבה, זה כלום"

אבל מצד שני כמה כסף מתוך 100 שקלים שסטודנט משלם לאגודה, ילכו לנסיעות בשבת? כמה אגורות? על זה בוכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פונט גדול לא יהפוך את הדברים לצודקים.

זה שבהתחלה המערך היה בתשלום, זה לא משנה.

בשורה התחתונה זה ממומן מכספים של חבר'ה דתיים, שזכותם לדרוש שזה לא יהיה כך.

תקיפת (הם חארות כי יש להם דרישות. באיזה זכות הם פותחים את הפה...) הדרישה הלגיטימית שלהם מלמדת משהו עליך, לא עליהם.

והעובדה שדרישת חילונים שכספם לא יממן פעילויות לדתיים לא מכובדת, לא משנה את זה שזאת עדיין צביעות לתקוף דתיים שבאים באותה דרישה, רק מהכיוון הנגדי.

וכשעוד מדובר בהסעות לבילויים בשבת, פעילות שממש קשורה לסטודנטים ולרווחתם.

בשלב הבא אני מציע משקה ראשון חינם ע"ח הסטודנטים הדתיים.

אתה, חביבי, לא תקבע מה נכנס תחת ההגדרה "רווחת הסטודנטים". בשביל זה יש אגודת סטודנטים תחת נשיאות נבחרת. וכן, לא משנה איך תסובב את זה, "לא רוצים להפסיק את הסבסוד? אז תנו גם לנו" כפי שנאמר כרגע מטעם הסטודנטים החילונים (ושוב, לא מברירה...) זו לא צביעות, ואילו "אתם תסבסדו אותנו אבל אנחנו לעולם לא נסבסד איתכם" כפי שנאמר כרגע ע"י הסטודנטים הדתיים זו צביעות בריבוע, וכל פעם שתקרא לזה "דרישה לגיטימית" אתה רק מוציא את עצמך טיפש פעם נוספת.

חוץ מזה, שבת היום, משמע אתה חילוני. העמדות שלך כפי שאתה מביע אותן הופכות אותך ל"לא-דתי" מהסוג הבזוי ביותר - זה שמשתחווה ביראת כבוד לכל מה שמריח מ"רגשות דת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשתי המקרים מה שקורה לא תקין

זה לא סיבה "להחזיק" פתרון של בעיה אחת עד שתיפתר השניה. אני מצפה מאגודת הסטודנטים להיות קצת יותר אינטליגנטים מהממשלה ולפתור את הבעיה שלהם קודם (כשיש פתרון פשוט שיוצא משתלם לכל הצדדים), אבל כנראה שהם לא או שיש עוד משהוא שמפריע ליישום הפתרון שלא נאמר

ביסודי יש לא אלמנט, יש שטיפת מוח בפועל. מלמדים דת לילדים קטנים שאין להם את החשיבה העצמאית המפותחת להתנגד, ומלמדים אותו כעובדתי ולא כ "יש מי שחושב ככה, זה לא , בשונה משיעורי ממתמטיקה מדעים ואנגלית שהם נכונים וודאיים". אם אתה רוסי, תשאל את ההורים שלך על שיעורי "היסטוריה קפסס" שהם למדו ונבחנו עליהם בבית הספר

בתיכון, פשוט הורגים מלא זמן על החרטא הזה, ועדיין חורשים אותו _ולא_ מבקרים אותו. זמן שיש לי הרבה יותר מה לעשות איתו. במקום זה, אמורים לעמת חלקים קטנים ממנו ומטקסטים אחרים היסטוריה, ספרות ואזרחות, לידע שהוא קצת יותר מגוון, פשוט להבנה, ובעל קצת יותר משמעות. וממש לא להרוג אל זה 2 שעות שבועיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא!!! אתם לא תעשו הסעות בתשלום בשבת.

אוקי אז נעשה בחינם.

לא!!! אתם לא תעשו הסעות בחינם בשבת.

אוקי אז נעשה בתשלום.

לא!!! אתם לא תעשו הסעות בתשלום בשבת.

הבנו!.. אתם לא!!! "תרשו" שיהיו הסעות בשבת בשום אופן.

כפיה דתית חסרת גבולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה, חביבי, לא תקבע מה נכנס תחת ההגדרה "רווחת הסטודנטים". בשביל זה יש אגודת סטודנטים תחת נשיאות נבחרת. וכן, לא משנה איך תסובב את זה, "לא רוצים להפסיק את הסבסוד? אז תנו גם לנו" כפי שנאמר כרגע מטעם הסטודנטים החילונים (ושוב, לא מברירה...) זו לא צביעות, ואילו "אתם תסבסדו אותנו אבל אנחנו לעולם לא נסבסד איתכם" כפי שנאמר כרגע ע"י הסטודנטים הדתיים זו צביעות בריבוע, וכל פעם שתקרא לזה "דרישה לגיטימית" אתה רק מוציא את עצמך טיפש פעם נוספת.

חוץ מזה, שבת היום, משמע אתה חילוני. העמדות שלך כפי שאתה מביע אותן הופכות אותך ל"לא-דתי" מהסוג הבזוי ביותר - זה שמשתחווה ביראת כבוד לכל מה שמריח מ"רגשות דת".

עדיין לא קראתי טיעון משכנע, חוץ מ"אתה לא תחליט מה...", "אתה טיפש", "אתה בזוי"...

אני חילוני שונה ממך, וכרגיל גם את זה אתה מתקשה לקבל. כמה לא מפתיע.

ואני אחזור על זה שמדובר בהסעות למקומות בילוי בשישי בערב.

אין קשר לרווחת הסטודנטים, ובטח שאי אפשר לצפות מסטודנטים דתיים שיתמכו בלממן נסיעות לבילוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שהדתיים לא יבואו כלל, יש נשים באוניברסיטה. בסוף הם לא יצליחו לשלוט בעצמם.

דווקא לחוג הדתיים אין בעיה קשה בשילוב בנות ..אפילו על פי ההלכה בלראות אישה אין בעיה אלא רק בלהסתכל על דרך זנות .על הדרך.. כן קשה להם לשלוט על עצמם, לך קל? אתה יכול ללא צפייה בפורנו חודשיים ? :-* .

אין שום בעיה לצאת נגד ואף להסביר על עוול שנראה לך, אבל זה כל כך קטנותי תמיד ללכת למחוז של הכללה וליצנות של גן .

.........

טוב עמדתי בנושא זה.. גם 2 קבוצות "שונות" המוציאות את כספם, עדיין יכולה קבוצה אחת להנות והשניה באותו מקרה פחות ואפשר לזכות את האחרים יותר במקרה אחר (והעיקר שיהיה התאמה שכולם בסוף יהנו מהכסף הנצבר בשווה ). לא צריך להתבכיין אני גם משלם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא קראתי טיעון משכנע, חוץ מ"אתה לא תחליט מה...", "אתה טיפש", "אתה בזוי"...

אני חילוני שונה ממך, וכרגיל גם את זה אתה מתקשה לקבל. כמה לא מפתיע.

ואני אחזור על זה שמדובר בהסעות למקומות בילוי בשישי בערב.

אין קשר לרווחת הסטודנטים, ובטח שאי אפשר לצפות מסטודנטים דתיים שיתמכו בלממן נסיעות לבילוי.

אתה מסוג החילונים שמאפשר לדתיים לנצל אותו, ועל סמך זאת דעתי עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוונה לא רציתי להזכיר את הסכומים האדירים שמשקיעים/שוקעים בשטחים בשביל לא להתחיל כאן פולמוס בעניין זה.

אבל אם כבר הזכרת את זה, מדובר כמובן בסכומים עצומים.

אולי עכשיו אתה באותו צד של ויק07, תתחיל פולמוס בעניין ותראה איך הדברים משתנים...

שנאמר - שני יהודים, שלוש דעות.

וכרגיל במחוזותינו, העלבות וירידה לרמה הנמוכה ביותר, והכל תוך שימוש בשפה רהוטה ועניינית.

דרך אגב, ויק07, לגבי ההפגנה נגד מעונות לזוגות חד מיניים, כדאי להדכיר שיו"ר אס"ט באותה תקופה היה הומו (מצטער אם המילה הומו לא עומדת בגבולות הפוליטיקלי קורקט, אני לא בקיא בנושא).

מקריות? אני בספק. יושרה? לא נראה לי...

לגופו של עניין, הכתבה פורסמה באחת הגרורות של ynet, ומכיוון שהאתר הזה ידוע בסילוף העובדות בכל מה שקשור ליחסי דתיים-חילוניים, אין לי אפשרות להגיב לעניין.

שיהיה שבוע טוב לכולם (ללא הבדלי גזע דת ומין)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר רק על מקומות בילוי.

אז מה אם גם יש הסעות מהמעונות למקומות בילוי ?

איך הסטודנטים אמורים להגיע לשם ?

הדתיים השביתו את כל מערך התחבורה.

אתה רוצה שהסטודנטים ילכו ויחזרו ברגל ?

לא.

מה שהדתיים רוצים זה שכולם יהיו בדיוק כמוהם, יתפללו וישירו זמירות בשבת.

GET OVER IT

יש אנשים שאינם דתיים, ולהם חיים אחרים.

והם בדיוק כמו כל אחד אחר, צריכים תשתיות ציבוריות שיאפשרו להם את אותם חיים אותם הם רוצים לחיות.

הם לא צריכים שאתם (הדתיים) תאפשרו להם, אז למה תמיד צריך את הסכמתכם המסרבת ?

כי אתם תוקעים טריז בגלגלי חייהם של אחרים, קושרים את ידם, ומחניקים את נשימתם עד יעשו כחולים מחנק.

עשיתם לכם כאידיאל למרר את נשמת החילונים, ולזה תקראו קדושה.

ואין לחילוני עיניים? אין לחילוני ידיים, איברים, צורה, חושים, מאוויים, רגשות? ולא כמו הדתי מאותו הלחם הוא אוכל, באותם כלי הוא נפצע, באותן מחלות הוא מתייסר, באותן רפואות הוא מתרפא, באותו קיץ חם לו ובאותו חורף קר לו? אם תדקרו אותנו - לא נזוב דם? אם תדגדגו אותנו - לא נצחק? אם תרעילו אותנו - לא נמות? ואם תתעללו בנו - האם לא נתנקם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסוג החילונים שמאפשר לדתיים לנצל אותו, ועל סמך זאת דעתי עליך.

אף אחד לא מנצל אותי, שנינו משלמים את אותו דבר,

רק שלך יותר קשה לקבל שהכספים שלך הולכים גם למקומות שלא מוצאים חן בעיניך.

בדיוק כמו אותם דתיים שלא רוצים לממן נסיעות לבילוי.

וכמו אותם שמאלנים שנגד מתן כספים למפעל ההתיישבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מנצל אותי, שנינו משלמים את אותו דבר,

רק שלך יותר קשה לקבל שהכספים שלך הולכים גם למקומות שלא מוצאים חן בעיניך.

מבלי שההיפך יהיה נכון (ולראיה דיון זה)? בוודאי שקשה לי, ולך כנראה לא, ולכן בגללך מנצלים את שנינו.

דרך אגב, ויק07, לגבי ההפגנה נגד מעונות לזוגות חד מיניים, כדאי להדכיר שיו"ר אס"ט באותה תקופה היה הומו (מצטער אם המילה הומו לא עומדת בגבולות הפוליטיקלי קורקט, אני לא בקיא בנושא).

מקריות? אני בספק. יושרה? לא נראה לי...

באותה הנשימה כדאי גם להזכיר שהמעונות בטכניון אינם באחריות האגודה בשום אופן שהוא, ובטח שהחוק בישראל, שאיפשר לכל זוג חד מיני שמסורב עקב כך למעונות לתבוע ולזכות מול הטכניון בבית משפט, אינו באחריותה... אז מה הקשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...