שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיא חדש של חוצפה: הסטודנטים הדתיים נגד הניידות של כל השאר...

vic07

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האם אגודת הסטודנטים לא מממנת שום פעילויות לסטודנטים הדתיים, שלא מדברות כלל לסטודנטים החילונים, מכספי כלל הסטודנטים? והאין המדינה מממנת פעילויות דת בהמוניהן מכספי כלל משלמי המיסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח אגודת הסטודנטים לא מממנת אירועים למגזר הדתי וגם אם כן מדובר באירוע בודד פעם בתקופה. כאן אנחנו מדברים על שירות הסעות סדיר וקבוע בימי שבת. מה הטעם בהסעות ביום שבת אם לא לעשות פרובוקציה? אין לימודים. ומה הקשר למדינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המוצא שלך VIC?

אתה נשמע מלא שנאה ליהודים!

על פניו האירוע לא נראה כאילו שווה לכתוב עליו . יש הרי טיעונים לכאן ולכאן ובסה"כ מדובר על כסף המשותף אם אפשר לומר לשני צדדים או שבעצם זה אותו צד

הם יתווכחו ויפתרו את זה איכשהו

אבל נשמע כאילו "החארות" ממש יושבים לך על המוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חארות? באיזה זכות אגודת הסטודנטים מבזבזת כספים של סטודנטים דתיים על משהו שלא ישמש אותם ונוגד את אמונתם?

אגודת הסטודנטים נועדה לפעול למען רווחתם של כל הסטודנטים, בלי שום הפרדה מגזרית זו או אחרת. מהלך זה הינו בהחלט למען הסטודנטים כקבוצה, ולכן הוא לגיטימי לחלוטין. מי שאינו מעוניין ש"כספו יבוזבז" על משהו שלא ישמש אותו ושנוגד את אמונתו יכול לפרוש מחברותו באגודה, אף אחד לא אומר שכולם חייבים להיות חלק ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת *למען רווחתם של כל הסטודנטים, בלי שום הפרדה מגזרית זו או אחרת.*. במשפט השני סתרת את עצמך. אם אגודת סטודנטים צריכה לפעול למען רווחתם של כל הסטודנטים באיזו זכות היא פועלת למען רווחתם של סטודנטים חילונים בלבד? בהתחשב שמדובר באוניברסיטה העברית איפה שיש לא מעט סטודנטים דתיים, אם דתיים יפרשו מאגודת הסטודנטים לא יהיה להם כסף לצמיג של האוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיות בלוגיקה בסיסית? המערך משרת את כלל הסטודנטים - חילונים, דתיים וכל מוצא / דת / גזע / אחר. זה שסטודנט דתי מסרב לעשות שימוש בשירותים האלו בגלל בחירה אישית שלו זו אך ורק הבעיה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש בעיה בלוגיקה בסיסית? איך לעזאזל מערך אוטובוסים בשבת משרת את המגזר הדתי? יאללה בוא נשקיע את כספי אגודת הסטודנטים בשירותי דת. מה לא מתאים לך? מי מפריע לך להשתמש בשירות? בעיה שלך שאתה מסרב לעשות שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לעזאזל מערך אוטובוסים בשבת משרת את המגזר הדתי

זה לא מעניין אותי, וזה לא צריך לעניין את אגודת הסטודנטים. "קהל הלקוחות" שלה הם הסטודנטים כקבוצה, לא מגזר ספציפי בתוך קבוצה זו.

בפרט, הקמת מערך תחבורה שמהווה את האפשרות היחידה לצאת מתחומי הקמפוס בשבת (מכיוון שהמדינה נכשלת בנושא זה) הוא אינטרס של כלל הסטודנטים כקבוצה. אם יש סטודנטים ספציפיים שלא מעוניינים בכך, ובכן - באסה להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מר ברוס, אני יהודי, תודה שהתעניינת - והשנאה שלי אינה לדתיים ככלל כי אם לנכונותם הבלתי נדלית להכתיב לאחרים מה מותר לעשות ומה לא.

לגבי זה שההסעות הללו משרתות את החילונים בלבד - הרי שזו האמת, אבל אם אתם רוצים להשתמש בארגומנטים שהעליתם כנגד, כדאי לבטל מראש את התקצוב לכל פעילות דת בקמפוס (האם יש בקמפוס בית כנסת\בית מדרש, ומי בדיוק מממן את תחזוקתו והפעלתו?) הממומנת גם ע"י החילונים כיום, לבטל את התקצוב לכל פעילות הקשורה למסורת וחגים יהודים בקמפוס הממומנת גם ע"י סטודנטים לא יהודים, לבטל את התקצוב לסבסוד מעון יום אם קיים כזה בקמפוס או של קורסי הכנה ללידה וכיו"ב, שכן עיקר המשתמשים בשירותים אלה הם דתיים ורק מיעוטם חילונים, ובכל זאת כולם משלמים... בקיצור, אם "יפריטו" את כל השירותים שאינם נוגעים לכולם במידה שווה, הדתיים יפסידו הרבה יותר משירוויחו.

ולמה אני כה זועם? כי אני מכיר את ההתנהלות של התא הדתי בטכניון, שם אני לומד. זכור לי שהם הפגינו בשצף קצף נגד מתן אפשרות לידועים בציבור וזוגות חד מיניים לבקש מעונות זוגות, למרות שבכך הטכניון פשוט ציית לחוק מדינה האוסר אפלייה על בסיס זה. שם הם לא התבקשו לשלם באופן אישי דבר, והם גם מהווים אחוז נמוך בהרבה מהסטודנטים (כ10%), וגם זה ממש לא הפריע להם לדרוש שהכל יהיה "תכנית כבקשתם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ הם צודקים, אגודת הסטודנטים אמורה לייצג אותם.

אילו פעילויות מארגן אגודה לדתיים? היה ראוי, ולו בשביל ליישר קו, להציע במקביל שירות לדתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעולה.

אני אבקש מאגודת אזרחי מדינת , שלה אני משלם 6000 ש"ח דמי חבר בחודש (במיסים ישירים ועוד סכום מכובד במס עקיף) שלא לממן פעילויות שונות שאין לי בהן שום עניין --

מימון אברכים שתורתם-אומנתם.

הפרשות למוסדות דת ולמוסדות חינוך דתיים שאינם מלמדים ליב"ה.

הקצאות קרקע ופטור מארונה למוסדות דת.

הקצאת אדמה מוזלת ותשתיות מסובסדות למגורים לחרדים.

תשלומי העברה, הנחות ופטורים לאנשים בריאים בגופם ובטלנים בנפשם.

חצופים וצבועים. הגיעה השעה להפסיק להתבטל בפניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מעניין אותי, וזה לא צריך לעניין את אגודת הסטודנטים. "קהל הלקוחות" שלה הם הסטודנטים כקבוצה, לא מגזר ספציפי בתוך קבוצה זו.

בפרט, הקמת מערך תחבורה שמהווה את האפשרות היחידה לצאת מתחומי הקמפוס בשבת (מכיוון שהמדינה נכשלת בנושא זה) הוא אינטרס של כלל הסטודנטים כקבוצה. אם יש סטודנטים ספציפיים שלא מעוניינים בכך, ובכן - באסה להם.

תלוי מה הגודל של המגזר "הספציפי" מכלל חברי האגודה.

אני הייתי מתבאס אם כספי האגודה היו הולכים על הקמת מתחרה לאגד במקום לספק שירותים חיוניים לציבור הסטודנטים. זה לא סוד בראש האגודות עומדים הזויים שפועלים משיקולים פולטיים. ע"ע שמוק מאגודת סטודנטים באוניברסיטת תל אביב שהוציא מאות אלפי שקלים על כלום במחאה החברתית.

רעיון מעולה.

אני אבקש מאגודת אזרחי מדינת , שלה אני משלם 6000 ש"ח דמי חבר בחודש (במיסים ישירים ועוד סכום מכובד במס עקיף) שלא לממן פעילויות שונות שאין לי בהן שום עניין --

מימון אברכים שתורתם-אומנתם.

הפרשות למוסדות דת ולמוסדות חינוך דתיים שאינם מלמדים ליב"ה.

הקצאות קרקע ופטור מארונה למוסדות דת.

הקצאת אדמה מוזלת ותשתיות מסובסדות למגורים לחרדים.

תשלומי העברה, הנחות ופטורים לאנשים בריאים בגופם ובטלנים בנפשם.

חצופים וצבועים. הגיעה השעה להפסיק להתבטל בפניהם.

הדתיים שאתה מדבר עליהם זה אותם דתיים שעושים שירות קרבי וחיים ביהודה ושומרון. זה לא הדוסים ממאה שערים. רק שנהיה ברורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה בואו נקים אגודת סטודנטים לחילונים ואגודה נפרדת לדתיים.

זאת תדאג לרווחת כל הסטודנטים, והשניה תדאג לכפיה דתית על חבריה בלבד, ותעוף לנו מהעיניים ומהקוץ הישבני שנדחף לכל חור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...