בעיה ב- thinkpad x31 - לפעמים לא נדלק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה ב- thinkpad x31 - לפעמים לא נדלק

yair1

Recommended Posts

שלום,

קיבלתי מחשב נייד x31.

יש לו מספר בעיות שאני בודק אפשרות לסדר אותן.

הבעיה העיקרית היא שלפעמים הוא לא נדלק.

אין לי כל כך כיוון איך לגשת לבעיה כי זה נראה משהו אקראי לחלוטין.

ניסיתי לפרק אותו ולהעיף מבט בלוח אם, אבל במבט שטחי לא רואים משהו בעייתי יוצא דופן.

חשבתי גם על ספק בעייתי (אני לא יודע מה מצב הסוללה, כנראה שהיא לא שווה הרבה, המחשב לא היה בשימוש רב אבל הוא ישן).

יש לי שני ספקים נוספים בבית (של מחשבים אחרים) אבל הם מספקים מתח גבוה יותר מהספק של המחשב.

הספק של המחשב הזה מוציא 16 וולט. עד כמה זה בעייתי לחבר למחשב ספק שמוציא 19 וולט?

האם יש נתונים נוספים שצריך לבדוק על הספק?

אודה למי שיכול לתת רעיונות לפתרון,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תחבר 19V. תנסה להשיג ספק תואם. דבר איתי בפרטי אם לא תמצא.

יש סיכוי מסוים שזה הספק, למרות שבנסיוני ספקים הם לרוב או עובדים או לא עובדים בכלל.

כשאתה אומר "לא נדלק" - מה כוונתך? לוחצים על הכפתור וכלום לא קורה? מחשב "מת" (אפילו נורות לא נדלקות?) הנורות נדלקות אך אין תמונה על המסך? מחשב לא עובר POST?

כשהוא כן נדלק, הוא עובד תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא נדלק" הכוונה היא שכלום לא קורה, המחשב כאילו "מת".

אצל הבעלים הקודם (קרוב משפחה) המחשב היה עובד תקין כשהיה נדלק. הוא לקח אותו לבדיקה באיזושהי "מעבדה" והם גנבו/איבדו את הסוללה של הביוס. הוא לא בדק את המחשב אח"כ (התייאש...) והביא לי אותו.

כשהתעסקתי איתו אז בפעמים שהוא היה נדלק הוא נתקע בשלב של הפוסט, ואז שמתי לב שהסוללה חסרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז השגת סוללה? אל תצפה שזה יעבוד בלי .

כעיקרון, למחשבים האלה יש מחלה מוכרת שעשויה לגרום לתופעות שאתה מתאר (לא נדלק, או נדלק ותקוע בPOST עם נורת הZ דולקת ושום דבר לא מגיב). הבעיה נעוצה בקבלים מסוימים שנשחקים ויש להחליפם (או להחליף את כל לוח האם). לא סיפור פשוט, בקיצור, בהנחה שזה הגורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכנן לקנות סוללה משירות הלקוחות של , מקווה שאני אספיק כבר מחר.

יש אפשרות לזהות איכשהו קבלים פגומים? מהסתכלות שטחית על הלוח לא שמתי לב למשהו חריג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום תבדוק מה קורה בלי סוללה

הכוונה המחשב מחובר רק עם כבל תנסה מקור חשמל אחר בבית (שקע)

יכול להיות בעיה בלוח האם יש לבצע איפוס simos

או לחילופין החלפת

אולי כדאי לרכוש חדש במקום לנסות לתקן יש היום במחירים מצחיקים ולכל כיס

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-hubb:

תודה, ניסיתי כבר את כל הדברים האלה (הדלקה ללא , ניתוק זכרונות/קשיח, מקור חשמל אחר וכו').

שום דבר לא עזר, לפעמים הוא נדלק ולפעמים לא, על פניו בלי קשר לכלום.

התקשרתי ל- כדי להזמין סוללה לביוס (25 ש"ח כולל מע"מ) ועל הדרך שאלתי לגבי . ענו לי שכבר אין להשיג אצלם, ובכל המקרה גם אם היה המחיר היה בשמיים ולא הייתי קונה.

אני מעדיף לנסות להתעסק איתו עוד קצת, מי יודע, אולי הוא יעבוד טוב בסוף. לדעתי כל הנטבוקים והמחשבים הזולים נראים כמו צעצועים לידו...

ל-qttp:

תודה, לא קראתי עדיין את השרשורים, ובצהריים כבר ישבתי לפרק את המחשב והוצאתי לגמרי את הלוח אם (לפרק היה החלק הקל, אני מקווה שאצליח גם לחבר חזרה :lol: ).

אני אקרא אותם עכשיו ואבדוק אם יש שם מידע שיכול לעזור (יש לי גם זמן לנבור עוד קצת בפורום שם).

אם יש רעיונות לבדיקות שאפשר לעשות ללוח אם אני אשמח.

בכל מקרה אני אעדכן אם תהיה התקדמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קראתי את השרשורים, חיפשתי קצת מידע, בקיצור חשבתי על הדברים, והגעתי למסקנה (שאולי היתה צפויה מראש...) שלנסות לתקן בעצמי זה קצת גדול עלי.

אני צריך לקנות מולטימטר (ובכלל לא כ"כ הבנתי אם אפשר לבדוק תקינות של קבלים בעזרתו).

אני צריך מלחם טוב (יש לי אחד אבל כנראה שחוץ מלשרוף את הלוח הוא לא יעזור לי. צריך משהו טוב ועדין).

ונניח שאני אמצא איזשהם קבלים פגומים או משהו כזה, אני אצטרך להתרוצץ ולחפש חלקים מתאימים.

אם היה מדובר בלוח שולחני אולי הייתי מתעסק עם זה בשביל הספורט, ובכל מקרה גם אם הייתי הורס את הלוח תמיד היה אפשר לקנות חדש ב-300 או 400 שקל.

אבל כאן ההלחמות כ"כ עדינות, ואם אני אעשה נזק אכלתי אותה. לך תמצא לוח כזה עכשיו :kopfpatsch:

בקיצור, אני רוצה לתת את הלוח לטכנאי אלקטרוניקה שינסה להתמודד עם זה, ואני אשמח לקבל המלצות, אם מישהו מכיר אחד באיזור יקנעם/חיפה.

הלוח עכשיו מפורק, ווהיום הוא נדלק לי ככה שיש לי תקווה שהוא עוד יעבוד.

השארתי את הספיקר מחובר אליו, חיברתי אותו לחשמל והדלקתי עם הכפתור שבמקלדת, היו צפצופים מהספיקר ככה שהלוח עבד.

יש אפשרות להדליק אותו בלי לחבר את המקלדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אל העצה, אני לא משחק בינגו או סורג ויש לי זמן פנוי :)

בכל אופן כרגע המחשב לא אוכל ולא שותה, אז לא מפריע לי לשמור אותו אצלי ולקוות לטוב :cool2:

אז אם בכל זאת יש מישהו שיוכל להמליץ על טכנאי שאולי ירצה/יוכל להתעסק עם זה אני אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

שלום,

קיבלתי מחשב נייד x31.

...

הבעיה העיקרית היא שלפעמים הוא לא נדלק.

אין לי כל כך כיוון איך לגשת לבעיה כי זה נראה משהו אקראי לחלוטין.

ניסיתי לפרק אותו ולהעיף מבט בלוח אם, אבל במבט שטחי לא רואים משהו בעייתי יוצא דופן.

...

אודה למי שיכול לתת רעיונות לפתרון,

יאיר

קודם כל סליחה על העלאת השרשור מהשאול.

אחרי שזנחתי את העניין, יצא לי לחזור ולהתעסק עם המחשב עוד קצת בימים האחרונים וגיליתי משהו שאולי ייתן רמז איך לפתור את הבעיה.

העניין הוא כזה:

שמתי לב שאחרי שהמחשב כבוי לפרק זמן מסויים (לדעתי משהו כמו יום או יומיים) ואני מחבר אותו לחשמל, הוא נדלק ועובד.

עכשיו, כל עוד אני לא מנתק אותו מהחשמל, אני יכול לכבות ולהדליק אותו בלי בעיה.

אבל - ברגע שאני מכבה אותו, מנתק אותו והחשמל ומחבר בחזרה, הוא לא נדלק ואני צריך לחכות שוב פרק זמן מסויים שבו המחשב כבוי.

זאת אומרת שיש כאן איזושהי חוקיות.

האם זה יכול לעזור למישהו שמבין באלקטרוניקה לנסות ולמקד את הבעיה?

אשמח לעזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להוציא את המטען והסוללה וללחוץ מספר פעמים על כפתור ההדלקה, אבל זה לא עזר.

זה אומר שהבעיה היא לא באחד הקבלים, או שלא בהכרח?

איך אפשר לדעת איזה קבל בעייתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...