יתרון של רזולוציה גדולה? האמת? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יתרון של רזולוציה גדולה? האמת?

jetman

Recommended Posts

מה המצב אנשים, עוד לא רכשתי מסך חדש, אבל בזמן האחרון אני הייתי עצל חבר לפירמוט של כמה מחשבים שלו, יש לו מסך EX2200

שהוא 22" 16:9, עד עכשיו לא מצעתי שום יתרון ברזולציה גדולה משום מה, כלומר איפו היתרון שלה ? לדוגמה בגלישה, כולכם פה

עושים זום לפחות 150%? או איך? חוץ מתוספת שטח עבודה ויותר מקום לאייקונים, איפו באמת היתרון האמיתי?

אני יכול לתת לדוגמה את ה IPAD החדש שהוא רק 9.7 אבל רזולוציה גדולה מ FHD, גודל המסך הרי אותו דבר ,

אז בממשק אין הרבה הבדל חוץ מתוספת חדות, אבל מה לגבי אפליקציות וגלשיה? בדומה לתוכנות למחשב ,

כמו שאין הרבה תוכנות שמותאמות ליותר מליבה אחת חח, בקיצור השאלה כמו שהבנתם, איפו היתרון ברזולוציה גדולה ?

כי במצב הזה אני יכול להסתדר אם טלוויזיה 32" שתהיה מצידי , זה לא שחויית הגלישה באינטרנט תשתנה לא? כי רוב האתרים מותאמים מקסימום ל

1024 על 768 וחלק אפילו רק 800 על 600, וגלישה זה רוב מה שאני עושה במשחב , סרטים יראו אותו דבר בלי קשר לרזולוציה, ההפיפך עולי

שסרטים שקטנים מרזולוציית המסך יראו על הפנים, עוד סיבה שבזמנו רכשתי טלויזיית פלסמה שהיא "רק" כי מניסיון שלי אם LCD שהן 1080,

על תכנים שלי הכל נראה זוועתי ביותר (והתוכן שלי לא תמיד קיים ב HD בכלל, מדובר באנימה למי שתוהה), אני לא ולא משחק כבר שנים,

המחשב בשבילי הוא כלי עבודה ומולטימדיה, ומסך הוא החלק העיקרי שאיתו אנחנו עובדים, ובכל זאת לא מבין איפו השימוש שלי ברזולוציה הגדולה?

מה שכן מסך 16:9 אני בחיים אבל בחיים לא יכך, בעבודה יש לי 17" וגם פה אני חייב לעשות זום , הגדלת טקטס לא עוזרת בשיט חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה ממש קשה לקרוא את מה שרשמת (פיסוק/שגיאות כתב/תרד שורה מדי פעם).

אם אתה לא מבין מה משמעות הרזולוציה בתצוגה אז כנראה שזה בכלל לא רלוונטי אליך או שאתה עובד עם מחשבים מאתמול.

לא מדובר פה על איזה מהפכה של שימוש בדפדפן. תנסה לעבוד אפילו עם Word על רזולוציה יחסית גבוהה כאשר אתה משווה שני מסמכים על אותו מסך ותבין את ההבדלל.

יחס 16:9 מיועד בדיוק למה שהוא פותח במקור - תוכן מולטימדיה. אני אישית לא מעריץ גדול של הקונספט כשזה מגיע למסכי מחשב, אבל זה הטרנד עכשיו אצל רוב היצרנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יסביר את עצמי יותר ברור, ציינתי שרוב השימוש שלי במחשב הוא גלישה באינטרנט, לרוב פורומים,

עמודי אינטרנט יותר מתאימים ל מסכי 4:3 מאשר 16:9, אם מדובר בפורומים, בחלק אני חייב לבצע זום,

בחלק הכל תקין, הנה 2 דוגמאות, פורום HW : טקטס קטן ובאנר דפוק אם פרסומת בצד WTF?

וזה לא הפורום היחיד שסובל מהבעיה, מצד שני XDA

http://forum.xda-developers.com/ נראה טוב בכל רזולוציה ועל כל מסך, כי הוא מתאים את עצמו לרוחב המסך, והטקטס קריא, אבל שוב הבעיה קיימת לדוגמה ב YNET, יש הרבה שטח מת בצידי העמוד,

למה לא יכול לבצע את ההתאמה? מה אני חייב לעבוד אם מסך במצב PIVOT ? נכון שזה פתרון מעולה ,אבל בכל זאת לא נראה לי שכך הדבר אמור להיות.

אני מבין שאתרים צריכים להיות מתאימים להרבה יחסי מסך ורזולוציות, בכל מקרה על מסך 4:3 מן הסתם אני לא ילך, למרות שיש אנשים שכן מחפשים מסכים כאלו, לרוב ב 19", אבל 16:10 זה הפתרון הכי קרוב לבעיה,

כי לא לכל אחד יש מסך רחב, אז אם באתר יש רוחב שהוא קבוע, צריך לגלול הצידה, זה לא נוח מן הסתם לפורומים וטקסט בכלל, הבעיה שגם אין זום מושלם.

אני שוב יוסיף כמה דוגמאות:

1. פורומים של XDA לדוגמה יש להם רוחב שהוא משתנה והולך לפי רוחב המסך, ב 100% זום הטקטס נראה מעולה והאתר באמת מותאם למסך הרחב.

2. YNET מצד שני לא מתרחב לכל רוחב המסך, ואם מגדירים זום קבוע, אז אתרים אחרים יגלשו מעבר לרוחב המסך, אני בטוח שאני לא היחיד אם הבעיה הזאת, אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להגדיר זום קבוע, דפדפנים נורמליים זוכרים באופן פרטני את הזום שהגדרת לכל אתר.

יתרון של רזולוציה גבוהה היא למי שצריך הרבה שטח עבודה. למשל: עובד בגליון אלקטרוני ורוצה לראות יותר שורות או שורות ארוכות במסך נתון. או עובד עם כלי פיתוח תוכנה / עיבוד תמונה ורוצה שטח רב גם לתוכן וגם לכל סרגלי הכלים האפשריים. או פותח כמה / יישומים במקביל זה לצד זה.

בגלישה באינטרנט בחלון בודד כמעט בשום מצב אין יתרון למסך רחב / רזולוציה גבוהה. אם אלה השימושים שלך, אין פלא שאתה לא רואה שום יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה פה ש מסכים שהם 16:10 קימת ולא קיימים ב גדלים קטנים מ 24", אני לא פחות לא מצעתי,

ולגבי הגלישה, הסברתי כבר שזאת בעיה אם "רוחב קבוע", לא כל אתר נפרס לכל רוחב המסך, אתרים אמורים לעבודה

לעבוד טוב אם כל רזולוציה ו יחס מסך, אבל מתכנתים לא תמיד דועגים שיהיה רוחב משתנה, כמו הפורום שלנו ,

הרוחב לא מתאים את עצמו ויש באנר גדול ודפוק, למה לעשות חיים קשים? גם כן בזום כל עיצוב האתר נדפק,

למה מעבצי אתרים לא עושים עבודה עד הסוף ..בכל מקרה נוח יותר שהמסך גדול יותר לא ככה? יותר שטח כמו שאתה אומר ,

חח בסמרטפונים מצד שני תמיד 16:9 אבל רזולוציה גדולה שם רק מעלה את המחיר ,עוד חדות לא יוסיף הרבה , וכו'

זה לא מחשב נייד אז הם לא מנצלים את השטח מי יודע מה ,עולי רק בתוכנות ל DJ וכו' ,שלא לדבר על המצב הדפוק בטאבלטים על .

*PS, מה שכן נוח לי לעבוד אם 2 זה כן, כננרה זה מה שהרבה אנשים עושים, ככה שבכל זאת יש איזה פתרון לאתרים שלא מתרחבים לכל הרוחב, לא יודע רק אם יש הבדל בין 2 על 16:10 ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה שקצת קשה להבין אותך מעבר להתבכיינות ושגיאות הכתיב, אבל בסדר...

יש מגמה כללית של הרחבת מסכי המחשב. כמו ש4:3 נעלם לפני כמה שנים, כך 16:10 הולך בעקבותיו. זה לא קשור לרזולוציה.

נכון שאפשר לבנות אתרים שיתאימו את רוחב התוכן לרזולוציה, ונכון שלא כולם בונים ככה, אבל תביא בחשבון ששורות ארוכות מידי מקשות על הקריאה, אז לא בטוח שזה תמיד יהיה טוב יותר.

וזה גם לא משנה. זה לא שאתה מפסיד מזה שיש לך מסך רחב ושטח ריק בצדדים. אתה פשוט לא מרוויח. ביישומים / אתרים שכן מותאמים לזה, אתה כן מרוויח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בדיוק קראתי מאמר לגבי ניהול שטח מסך נכון, הייתי אתמול עצל חבר וסוף כל סוף יצה לי לבדוק מסך 16:9 ביחס ל 16:10, לגבי דגמים אני לא זוכר, אבל

16:9 היה מסך סמסונג 21.5 אם תאורת LED ופאנל TN, לא התהלבתי מהצבעים שלו בכלל ורואים שזה TN, ניסיתי לעבודת אם 2 אחד ליד שני, גם לא נוח בשיט, המסך פשוט רחב מידי, וכאילו 1/3 ממנו לא מנוצל מבחינת זווית הריאה שלי :pissed: . אחרי שסיימתי לפרמט את המחשב שמחובר עליו, עברתי למחשב השני, שם היה מסך 16:10 בן כמה שנים, גם הוא TN של ,

אבל מה? רואים הרבה יותר נעים ,הוא לא LED אבל ורזולוציה נמוכה יותר, אבל זה לא הקטע, מבחינת שדה הריאה שלי, זה מושלם, חבל אי אפשר למצוע יותר מסכים כאלו,

זאת הסיבה שאני "נעלץ" ללכת על 24" כי הם היחידים שהם 16:10 במחיר לא ממש יקר ככה שעניין הרזולוציה לא משנה פה כי במיילה אין לי מבחר ,תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...