תקוע באוברקלוק אצל חבר - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקוע באוברקלוק אצל חבר

stingeR-

Recommended Posts

אוקיי , הלכתי לחבר שלי(בפורום matanyaniv) וניסיתי קצת אוברקלוק על המפרט שלו , אבל העניין הוא שהמעבד שלו לא רצה לעלות אפילו 10MHZ באס?! למה? לדעתי הוא היה אמור ולדעתי גם הזיכרון לא בסדר כי המחשב שלו עובד יחסית איטי לשלי(ושלי הרבה פחות טוב ראו מפרט)

זה המפרט שעליו נוסה אוברקלוק , ללא שינוי מתח וללא שינוי מכפלה , רק העלאת באס

CPU : Xp 2500+ Barton AQZFA 0342

Mobo : 8RDA+ Rev 2.1

Memory : Samsung 512MB DDRAM PC3200

Hardisk : WD 800JB 80GB 7200RPM 8MB

GFX : Gigacube 9800NP C3

PSU : HEC 475W 475VD-T

Case : Supertalent Aluminium Black Tower

Speakers : Altec Lansing ATP3

Cooling :

2 80MM out rear

2 80MM in front

1 in roof out

1 in door in

DVDROM : Toshiba Black 48X16

CD-RW : Liteon 52X32X52

CPU Cooling : CoolerMaster Aero 7+

המפרט אמור להיות דיי טוב לאוברקלוקינג , למרות שבקשר לסטפינג של המעבד אני לא בטוח , בדקתי אותו היום בGOOGLE ולא מצאתי שום תשובות , גם עוד דבר מעניין שמרחתי משחה טרמית 25אחוזים כסף והמעלות על 40במנוחה ו42-43במאמץ... הסירקולציה במארז פשוט מעולה , אני פשוט לא מבין איך הוא על 39-43... ועוד עם כזה טוב.

הכי אני מבקש זה לדעת קצת יותר על הסטפינג של המעבד ואם הוא בסדר לאוברקלוק , מה שכן גם נראה לי שהביוס שלו דיי דפוק מכוון שלפי מה שהוא אומר לפעמים הוא מדליק את המחשב והוא לא מדליק את המסך ועושה ציפצופים מהלוח , ואחרי שהוא מכבה ומדליק זה כן עובד , ולעיתים קרובות כאשר הוא מדליק את המחשב הוא מקבל הודעה של הביוס Magic Health Help או משהו כזה בגדול וצריך לעשות ריסט כדי לתקן את זה... מה לדעתכם הבעיה?

ולמה הוא לא רוצה לעלות אפילו MHZ מעל 166MHZבאס ? כל פעם שהעליתי אותו הוא אפילו לא טרח לעשות פוסט.... משהו לדעתי דפוק בביוס. למרות שבוינדוס המחשב עובד יציב... אבל שעושים ריסט או ריסטרט או פותחים את המחשב כבר כתוב לכם למעלה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד נעול אולי בגלל זה...

http://www.ocforums.com/vb/vb/showthread.php?s=&threadid=244237

סתכל קצת למטה

למרות שזה לא נראה לי הגיוני כי הרבה משתמשים בפורום הצליחו לעשות אובר קלוק עם מעבד נעול

ואף הגיעו לתוצאות טובות מאוד... כנראה יש בעיה במערכת שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני חושב , לדעתי משהו דפוק בביוס , ניסיתי מלא דרכים לסדר את זה ומלא תיזמונים של הזיכרון וכלום לא עבד , בסטוק הוא יציב ועובד טוב+- אבל שעושים ריסטרט או ריסט וכל מיני כאלו אז לפעמים(לעיתים קרובות) הוא עושה כל מיני בעיות... למישהו אין תשובה יותר טובה בשבילי , אולי להחליף לוח ? המחשב במסגרת האחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

stingeR- יש לי השערה לא נעימה שרשומות המעבד נעולות, היתה לי אתה בעיה עם axp 2700.

נסה לעשות לו downclocking ל 162 לדוגמא ובדוק עם עולה, נסה גם 133 הרשומה הזו חייבת להיות מאופשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לזה שהוא נעול ... אם הוא נעול , ואני מתאר לעצמי שהוא כן , אתה לא תוכל להעלות תמכפלה.. לא תבאס..

תעדכן תביוס.. אם לא עוזר אז המעבד הזכרון או הלוח דפוקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר איתכם שבסטוק הוא עובד בסדר אבל עדיין לעיתים קרובות מאוד כאשר הוא פותח את המחשב או עושה ריסט(לפי דבריו) המחשב כותב כל מיני דברים או עושה ציפצופים ולא מדליק את המסך... ורק אחרי אתחול(כיבוי והדלקת המחשב) הוא עובד פתאום... לדעתי זה או הזיכרונות או הלוח , כמעט בטוח שזה לא המעבד.

ובקשר לאוברקלוק , כל באס מעבר ל166 הוא לא עשה פוסט והייתי חייב לאפס ביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לעיתים קרובות מאוד כאשר הוא פותח את המחשב או עושה ריסט(לפי דבריו) המחשב כותב כל מיני דברים או עושה ציפצופים ולא מדליק את המסך... ורק אחרי אתחול(כיבוי והדלקת המחשב) הוא עובד פתאום... "

יש בלוח DIAGNOSTIC LEDS , לי יש (8RDA+ V1.1)

תודא שאין איזה ברגים שמקצרים , שהכל במקומו כפי שאמור להיות , שכרטיס המסך יושב טוב וכ"ו ..

מה שיתכן זה שהספק לא נותן מתחים כפי שצריך . תבדוק עם MBM , אם כן אז זה יכול להסביר את טמפ' המנוחה הגבוהה יחסית של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הבעיה היא 90 אחוז בזכרון!

הזכרון הזה לא מותאם לאוברקלוק אפילו הכי קטן ואם הוא על תזמונים שבשבילו הם ממש מהירים - 2.5-3-3-6

שאני מאמין שכם לא תוכל להעלות את הבאס בקושי ב-5.

הצעה שלי זה שאם תוריד את התזמונים ל- 3-4-4-8 אולי תוכל להשיג העלאת באס קטנה.

אבל הכי מומליץ זה שתשנה את מחלק הזכרון - היחס בין הזכרון למהירות הבאס.

ואז תוכל לבצע אוברלקוק נחמד ללא הפרעות מצד הזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ינסה , בקשר ללוח , הכל מחובר כמו שצריך ובצורה יעילה ובטוחה , הכרטיס מסך גם מחובר מעולה ותפוס עם בורג חזק חזק , אני ינסה להכניס ולהוציאו , ומה בקשר לבעיה של Magic Health Status? איך פותרים את זה?

בקשר לזיכרון , לי יש במחשב של אח שלי Infineon 256MB PC3200 ואני שם אותו על 5.2.2.3 והוא עובד מצויין ויציב לאאלה... לא מבין , דווקא חשבתי שסמסונג טובים לאוברקלוק... כנראה שלא , הקיצר גם המחשב שלו עובד דיי לאט יחסית לשלי , ואם תסתכלו במפרט שלי תראו שהוא הרבה פחות טוב... עם זיכרונות הרבה פחות טובים , אז איך אתם מסבירים את זה שהוא עובד יותר מהר (בוינדוס לא במשחקים...9800 נגד 5200 לא הולך... :x)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הבעיה היא 90 אחוז בזכרון!

הזכרון הזה לא מותאם לאוברקלוק אפילו הכי קטן ואם הוא על תזמונים שבשבילו הם ממש מהירים - 2.5-3-3-6

שאני מאמין שכם לא תוכל להעלות את הבאס בקושי ב-5.

הצעה שלי זה שאם תוריד את התזמונים ל- 3-4-4-8 אולי תוכל להשיג העלאת באס קטנה.

אבל הכי מומליץ זה שתשנה את מחלק הזכרון - היחס בין הזכרון למהירות הבאס.

ואז תוכל לבצע אוברלקוק נחמד ללא הפרעות מצד הזכרון.

מה קשור ?!! הזיכרון שלו עובד בבאס של 200 והמכפלה שלו היא 166X11

ככה שכבר להתחלה יש לו לעלות את ההפרש בין המעבד לזיכרונות 200-166.. אחר כך רק הזיכרון יתחיל

להגביל אותו.. תעדכן ביוס ותראה אם הבעיה נפתרת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז לא תיארת בדיוק את הבעיה אז אני ירחיב: אני מדליק את המחשב ובמסך של הביוס(שנקרא גם Megic Help) לא פופיע כלום ז"א מופיע רק שם המעבד, לא מופיעות טמפרטורות והוא לא ממשיך את הבדיקה שכל הרכיבים נמצאים הלאה אלא פשוט נתקע ולא מעלה כלום(גם כמובן את הווינדואס)

אני ינסה עדכון ביוס אבל מישהו מוכן להביא לי קישור לעדכון ולהסביר לי איך מעדכנים?

(לוח: 8RDA+ Ultra 400)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע

אל תעשה שינויים חשובים מהר מדי !

אתה רוצה לעשות פלאש לביוס חדש כאשר יש בעיה עם החומרה ואולי עם הלוח ?? הפלאש עוד יכול להתקע ואז צריך להחליף את הלוח (אחריות)

דבר עם החנות לפני שאתה עושה פלאש לביוס כדי שלא יוכלו להשתמט מהאחריות.

כשיש בעיה מהסוג הזה אז לא עושים , להיפך . אתה רוצה להגיע למצב בסיסי של מחשב תקין ומשם להוסיף צעד אחר צעד (חומרה או ) .

אם כשהכל בדיפולטס, הניטור בביוס לא לא תקין , אז או שמשהו במחשב לא מותקן כמו שצריך או שלא תקין.

בקיצור , קח קצת מרחק מהבעיה וזמן לחשוב באופן מסודר יותר איך למצוא את המקום הלוגי של הבעיה.

יתכן ויהיה צורך להחליף חלקים לכאלה שידוע שהם תקינים או לבדוק אותם על מחשב אחר, כדי לצמצם את האפשרויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...