מחפש נייד ללימודים, סרטים (1080p), עריכת תמונות - עד 6K עם עדיפות לקצת פחות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נייד ללימודים, סרטים (1080p), עריכת תמונות - עד 6K עם עדיפות לקצת פחות

125Live

Recommended Posts

מטרות המחשב :

• לימודים (יישומי Office)
  • סרטים (באיכות גבוהה - 1080p)
  • עריכת תמונות (PhotoShop)
  • מוזיקה באיכות גבוהה (FLAC, בהמשך גם DTS עם כרטיס קול חיצוני - במידת הצורך)
  • שימושים בסיסיים נוספים (גלישה, הורדות וכו')

גודל המסך : 13-14"

משקל רצוי : קל ככל שניתן

זמן סוללה : ארוך ככל הניתן (לא פחות מ-5 שעות)

יציאות מיוחדות :

• יציאה כל שהיא למסך (mini DP, VGA , DVI) ,
  • HDMI
  • לא חובה - יציאות לרמקולים 5.1

Bluetooth : נחוץ

גודל מינימלי של : 500GB

כונן : צורב DVD

כונן BluRay : לא רלוונטי

אחריות בינלאומית : לא נדרשת

מערכת הפעלה כלולה בתקציב : לא

העדפה לחברה כל שהיא : לא

תקציב : עד 6000 ₪ עם עדיפות לפחות (ובלי חריגה מעל הסכום שנקבתי)

חשוב לי שהמחשב יהיה חזק ככל האפשר על מנת שישרת אותי לאורך שנים, ולא יתיישן (הכוונה שיעמוד בקצב של הפורמטים והתוכנות שהולכות והופכות להיות כבדות יותר ויותר) ולא יכביד לי על הגב.

מה שאני מחפש זה אריזה קטנה עם יכולות גבוהות

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים באיכות גבוה מאוד בפורמט של תלת מימד רצים ללא כל בעיה על מעבד i3 החלש ביותר מהדור הקודם (330um) ולכן גם מעבד i3 2330 לדוגמה, מספיק לדרישה זו.

בעניין הפוטושופ, חוזק המערכת וכמות הזכרון תלוי באופי השימוש שלך.

ניידים מומלצים לדוגמה הם

dell vostro 131, u36sd או E320 , רצוי עם מעבד i5 2430 שיתכן בתקציב ללא קושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב הזה אתה יכול להכניס את המחשב הבא:

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=14270

הוא יענה על כל הדרישות מעל ומעבר.

מצד שני, אתה יכול לקנות מחשב בתקציב נמוך בהרבה שגם יענה על כל הדרישות למעט כונן dvd, למשל זה:

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=14849

או זה (עם כונן):

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=14078

אם אתה בכל זאת מעוניין לנצל את כל התקציב ורוצה "אריזה קטנה עם יכולות גבוהות" כדאי לשקול אולטרבוק כמו זנבוק של אסוס וכדומה, אבל כאן תצטרך להתפשר על נפח אחסון וכונן .

בכל מקרה הצרכים שלך מהמחשב הם לא צרכים שדורשים מחשב חזק בצורה יוצאת דופן ומרבית המחשבים יתמודדו איתם ללא קושי.

הערה לגבי יציאת 5.1, ככל הידוע לי אין מחשבים ניידים עם יציאות כאלה (אולי מחשבי גיימינג ומולטימדיה יקרים), אבל אפשר להוציא סאונד היקפי דרך יציאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, אני מאוהב בדגם הראשון שהצעת - XPS 14z , בדקתי עליו לפני מספר ימים והוא עומד כמעט בכל הדרישות (חוץ ממחיר מעט גבוה).

הדגם השני הוא קצת "מיושן" למיטב הבנתי

הדגם השלישי נחמד , חוץ מהסוללה שלו שהיא גרוע מאוד.

מצאתי סוג של פשרה בין כל המחשבים שהצעת לי - יש XPS 14z עם מעבד i5 שמתומחר ב-4900 ₪. אשמח לקבל עליו דעה

בנוסף אשמח לקבל הצעות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישה שלך ממש לא צריכה מפרט כזה, איזה סיבה הגיונית יש לך לבחור ב-14z?

הוא יקר מאוד (כמעט פי 2 מניידים אחרים)

כבד יחסית לאופציות אחרות - שוקל מעל 2 ק"מ

ושמן יחסית (עובי של 25-35 מ"מ)

כתבת שאתה רוצה מחשב קל ככל האפשר, יש סיבה שאתה מתעקש ללכת על כזה ולא לדוגמה על ה-u36sd ששוקל כ-1.7 ק"ג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה-xps, מעבר למפרט שלו, גם נראה מדהים. לדעתי הוא יותר יפה ממחשבים של כמו מקבוק פרו.

מה המפרט המלא של הדגם שמצאת? יש הרבה דגמי מעבדים תחת i5.

בדגם שהבאתי בקישור יש מעבד i7, כרטיס מסך נפרד (אמנם מרמת כניסה), 8 ג"ב , ופיצ'רים כמו מקלדת מוארת.

סביר שניתן למצוא קונפיגורציות זולות יותר, ואם בדגם שמצאת מדובר במעבד i5-2430m או דומה, הוא יענה על הצרכים שלך ללא כל בעיה.

ה-vostro v131 הוא לא דגם מיושן. הוא מיועד לקטגוריה אחרת (משהו כמו מחשבים "חצי עסקיים" :-\ ) ולדעתי שווה לקחת אותו בחשבון אם יש כוונה לחסוך כסף.

הדגם השלישי מאוד דומה ל-v131, וניתן למצוא אותו עם חזקה יותר.

עריכה:

בזמן שכתבתי את ההודעה Access denied פרסם את ההודעה שלו. אני לגמרי מסכים שהמפרט הוא מעל ומעבר לדרישות.

רק לגבי הנתונים הפיזיים, העובי של המחשב הוא כ-23 מ"מ והמשקל קצת פחות מ-2 ק"ג (לפי הנתונים באתר של דל).

בכל מקרה המחשב יקר ואתה משלם חלק נכבד מהעלות על העיצוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר, אתה טועה - העובי של הנייד הוא החל מ-25 מ"מ ועד 35 מ"מ בחלק העבה שלו.

משקל הנייד הוא כ-2.1 ק"ג

את המידות והמשקל האמיתיים ניתן למצוא בביקורות ברשת.

באופן כללי, אל תסמוך על הנתונים שדל נותנת כי הם נוטים להיות "מטעים". לדוגמה בעניין המשקל - החל מ-1.98 ק"ג, הוא לא נתון שאומר משהו.

הדגם במצב האמיתי נוטה לשקול יותר, ולכן עדיף תמיד להתסכל על הנתונים מביקורת ולא מתוך נתוני יצרן בלבד.

נ.ב.

אם בשביל משהו שלדעת הוא יפה יותר (ולדעתי העיצוב של ה-36 יותר יפה) אתה חושב שיש הצדקה לזרוק כסף,

אין לי סיבה להמשיך איתך את הדיון. נקודת המוצא שלי היא שנייד קונים לפי דרישה שיש לה משמעות פיסית, ולא לפני יופי שהוא עניין סובייקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שה- u36sd מרשים.

אבל - אם נשווה אותו ל-14z בגירסאת ה- i5 אלה יהיו ההבדלים :

מחיר : ה- DELL יקר ב-600 ₪

כונן קשיח :500GB ב-DELL לעומת 750 ב-ASUS

מסך (פרמטר חשוב מאוד !) : מסך 13 ב-ASUS לעומת 14" בגוף של מחשב 13" ב- DELL כך שהוא עדיין נשאר קטן

משקל : 1.66 ב- Asus לעומת 2.2 ב-DELL

מצלמה : 1.3MP ב-DELL לעומת 0.3 ב-ASUS

כונן דיסקים : אין ל-ASUS צורב או כונן דיסקים כל שהוא מה שמוריד אותו לחלוטין מהפרק (מה שגם מסביר חלקית את עניין המשקל)

כל שאר הפרמטרים זהים , מלבד חיבורים שונים שיש לאחד ואין לאחר.

מותג : פה אני נזהר , והיות ואני לא מומחה גדול בתחום - הרושם שנוצר הוא ש- Dell הרבה יותר חזקה בתחום המחשבים הניידים עם כל המשתמע מכך (אמינות, שירות וכו') - תקנו אותי אם אני טועה (ואולי באמת אני טועה)

לגבי יופי - זה ממש לא העניין. אהבתי מאוד את הפרקטיות שלו, כפי שציינתי - יש לו מסך 14" בגוף של מחשב 13" ואין בו פשרות או חוסרים (יש בו מצלמה, וכונן דיסקים, ו- Bluetooth ופשוט כל מה שרק אפשר לבקש).

הנה קישור ל- 14z עם מעבד i5

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=10465

נ.ב

מנסיון קצר עם מחשב של (שאני לא זוכר את הדגם שלו) שיש בו מעבד i5, בחיבור לתצוגת חיצונית (מסך 50" לצורך העניין)

בעת הפעלת קובץ וידאו באיכות 1080p היו קרטועים וקפיצות בקול. הקובץ היה MKV, התוכנה היתה .

הכוונה שלי בדוגמא שהבאתי היא להבין מה היה הגורם לקרטועים האלה ? האם זה המעבד, כרטיס המסך או הזכרון ?

ושוב אני אזכיר ויאמר, אני לא נעול כרגע על שום דגם - אני פשוט מחפש מחשב שיענה על כל הדרישות שלי בלי פשרות ובלי ביצועים "גבוליים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר, אתה טועה - העובי של הנייד הוא החל מ-25 מ"מ ועד 35 מ"מ בחלק העבה שלו.

משקל הנייד הוא כ-2.1 ק"ג

את המידות והמשקל האמיתיים ניתן למצוא בביקורות ברשת.

באופן כללי, אל תסמוך על הנתונים שדל נותנת כי הם נוטים להיות "מטעים". לדוגמה בעניין המשקל - החל מ-1.98 ק"ג, הוא לא נתון שאומר משהו.

הדגם במצב האמיתי נוטה לשקול יותר, ולכן עדיף תמיד להתסכל על הנתונים מביקורת ולא מתוך נתוני יצרן בלבד.

נ.ב.

אם בשביל משהו שלדעת הוא יפה יותר (ולדעתי העיצוב של ה-36 יותר יפה) אתה חושב שיש הצדקה לזרוק כסף,

אין לי סיבה להמשיך איתך את הדיון. נקודת המוצא שלי היא שנייד קונים לפי דרישה שיש לה משמעות פיסית, ולא לפני יופי שהוא עניין סובייקטיבי.

את הנתונים הבאתי מכאן:

http://www.dell.com/us/p/xps-l412z/fs

מצוין שם שעובי המחשב הוא 0.9" (קצת פחות מ-23 מ"מ) וזה נראה לי הגיוני כי המחשב מעוצב בעובי אחיד.

המשקל שמצוין הוא 4.36 פאונד (קצת פחות מ-1.98 ק"ג), זה נראה לי הגיוני כי הסוללה בכל הדגמים היא 8 תאים ולא נשלפת.

למרות זאת אני מודה שלא התעמקתי בנתונים הספציפיים האלה בביקורות ושווה לבדוק אם באמת יש הבדלים (שלדעתי די משמעותיים) עם הנתונים שהיצרן מספק.

כמובן שלזרוק כסף על עיצוב זה דבר מיותר, כנראה שהיה כדאי לציין שהבחירה בדגם היקר כאופציה לרכישה היא בהנחה שהתקציב ריאלי ולא נמתח מעבר ליכולת הכלכלית (זה כמובן שיקול של פותח השרשור ואני לא מעוניין להכנס לזה). ציינתי כמובן שיש דגמים זולים יותר שעונים על הדרישות (או לפחות על רובן).

אבל בכל מקרה, כשנמצאים עם מוצר כלשהו כמה שעות טובות ביום (במהלך הלימודים וכו') כדאי להיות מרוצים גם מהמראה החיצוני שלו, כי מהכסף בסוף שוכחים אבל עם המחשב נתקעים לכמה שנים.

בכל מקרה לא התכוונתי לסתור את דבריך אלא רק להבהיר את הנקודות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב

מנסיון קצר עם מחשב של (שאני לא זוכר את הדגם שלו) שיש בו מעבד i5, בחיבור לתצוגת חיצונית (מסך 50" לצורך העניין)

בעת הפעלת קובץ וידאו באיכות 1080p היו קרטועים וקפיצות בקול. הקובץ היה MKV, התוכנה היתה .

הכוונה שלי בדוגמא שהבאתי היא להבין מה היה הגורם לקרטועים האלה ? האם זה המעבד, כרטיס המסך או הזכרון ?

אני לא מאמין שמשהו בחומרה גרם לקרטועים (בהנחה שהיא כמובן תקינה והדרייברים מותקנים).

אולי הבעיה בנגן. אני ניסיתי לנגן קובץ בפורמט זהה על המחשב הנייד שלי (מעבד core2 duo t6600) עם ובסצינות מסויימות היו קרטועים.

לעומת זאת עם המדיה פלייר של וינדוס וחבילת הקודקים klite הסרט התנגן חלק לגמרי.

(אני יודע ש- הוא נגן מוערך ומומלץ וכו', אבל לדעתי האישית ומהניסיון שלי התנגנו טוב יותר באופן כללי בוינדוס מדיה פלייר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שה- u36sd מרשים.

אבל - אם נשווה אותו ל-14z בגירסאת ה- i5 אלה יהיו ההבדלים :

...

לגבי יופי - זה ממש לא העניין. אהבתי מאוד את הפרקטיות שלו, כפי שציינתי - יש לו מסך 14" בגוף של מחשב 13" ואין בו פשרות או חוסרים (יש בו מצלמה, וכונן דיסקים, ו- Bluetooth ופשוט כל מה שרק אפשר לבקש).

הנה קישור ל- 14z עם מעבד i5

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=10465

אין ספק שמצלמה זה דבר מאוד חשוב בנייד, כל כך חשוב שיחד עם כונן דיסקים (שעושים בו שימוש כל יום כמעט) שווים הרבה יותר מ-600 שח.

יש מחשבים עדיפים על הדל הזה, גם במקרה בו אתה רוצה 14 אינצ'.

אבל כמו שזה נראה אתה נעול על הדגם הזה. תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אין ספק שמצלמה זה דבר מאוד חשוב בנייד, כל כך חשוב שיחד עם כונן דיסקים (שעושים בו שימוש כל יום כמעט) שווים הרבה יותר מ-600 שח.

יש מחשבים עדיפים על הדל הזה, גם במקרה בו אתה רוצה נייד 14 אינצ'.

אבל כמו שזה נראה אתה נעול על הדגם הזה. תתחדש.

גם אני ראיתי את הדגם הנ"ל של , אבל בחיפוש ברשת שמתי לב להרבה דיבורים על כרטיס ה-WIFI שלו שעושה הרבה בעיות.

מישהו נתקל בזה גם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא היה ברור מספיק, הייתי ציני.

מצלמה FHD וכונן דיסקים הם לדעתי שני הדברים היותר מיותרים במחשב נייד ולא לפיהם אני אבחר מחשב.

מצלמת VGA מספיקה לשיחות (ואם רוצים יותר, תמיד אפשר להוסיף נורמלית או לדבר במצלמה של סמרטפון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...