לאיזה שיפור בביצועים ניתן לצפות מהעברת ספריות Prg Files ו Users לדיסקים נפרדים? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאיזה שיפור בביצועים ניתן לצפות מהעברת ספריות Prg Files ו Users לדיסקים נפרדים?

אלבר

Recommended Posts

הכוונה ליצור לינקים סימבולים וכך יהיה דיסק המיועד למערכת ההפעלה, דיסק לקבצי תוכנות ודיסק לספריית USERS (ועוד אחד לזכרון וירטואלי).

כל הדיסקים אינם SSD, במהירות בין 5200 ל7200, 8 גיגה זכרון חלונות 7 74ביט

השיטה -

http://www.vistaheads.com/forums/microsoft-public-windows-vista-installation-setup/11016-how-move-program-files-another-drive-partition-2.html#post1737567

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון בא כאשר יש קריאות או כתיבות מקבילות. במקום דיסק אחד שצריך לשרת את הקריאות/כתיבות העבודה מתחלקת בין 4 דיסקים. זה לא מערך RAID אבל יותר טוב מדיסק אחד. השאלה כמה. אני מבין שאין פה מישהו שעשה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בא לבצע תהליך כזה - אתה צריך לברר מהי הבעיה שאתה צריך לפתור.

בנוגע לזיכרון הוירטואלי - הוא מנוהל בצורה שוטפת ע"י מערכת ההפעלה בזמן שאתה עוד פעולות לדיסק.

העובדה שיש כמה פעולות במקומות שונים גורמות לאיטיות, כיוון שראש קורא/כותב יש אחד.

כביכול תמיד אפשר להגיד ש"אולי זה ייתן משהו" להפריד גם את שאר התיקיות, ולעשות ניסוי עיוור. אתה בהחלט מוזמן לעשות אותו ולספר לנו על ממצאים מעניינים.

אבל על סמך מה אתה חושב שיהיה שיפור בביצועים ?

יש לך אינדיקציה כלשהי לכמה IOPs יש למקומות האלה בדיסק ? מתי העומס קורה ?

כרגע לדעתי אתה יורה באפלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב AHCI דיסקים עובדים במקביל ורק לקריאה/כתיבה זה מדיסק אחד.

אבל גם קונטרולר 1 יכול לקרוא/לכתוב רק מדיסק 1 באותו הזמן.

אז יהיה שיפור ? וכמה ? לא חושב שתוכל אפילו למדוד את השיפור בטח לא להרגיש.

אם יהיה שיפור זה בגלל הפיזור, בגלל שדאטא שלך יהיה קרובה להתחלה של כל דיסק ושם קריאה.כתיבה זה החי מהר

בערך כפול מהסוף של דיסק.

יתמלאו לך קצת הדיסקים - ושוב תעבוד לאט (יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה בא לבצע תהליך כזה - אתה צריך לברר מהי הבעיה שאתה צריך לפתור.

בנוגע לזיכרון הוירטואלי - הוא מנוהל בצורה שוטפת ע"י מערכת ההפעלה בזמן שאתה עוד פעולות לדיסק.

העובדה שיש כמה פעולות במקומות שונים גורמות לאיטיות, כיוון שראש קורא/כותב יש אחד.

כביכול תמיד אפשר להגיד ש"אולי זה ייתן משהו" להפריד גם את שאר התיקיות, ולעשות ניסוי עיוור. אתה בהחלט מוזמן לעשות אותו ולספר לנו על ממצאים מעניינים.

אבל על סמך מה אתה חושב שיהיה שיפור בביצועים ?

יש לך אינדיקציה כלשהי לכמה IOPs יש למקומות האלה בדיסק ? מתי העומס קורה ?

כרגע לדעתי אתה יורה באפלה.

יש עומס בהעתקת קבצים למשל. בעבודה עם תוכנות כבדות מבחינת I/O. ניצולת המעבד והזכרון בהם נמוכה אבל המחשב מגיב לאט. הייתי רוצה באמת לקבל אינדיקציה לבעיות עומסים. הבאת לי רעיון להשתמש בperfmon אבל זה משהו שאני צריך ללמוד לעבוד איתו כי אין לי ניסיון, או אם יש לך המלצה לתוכנה אחרת למדידת עומסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר בין העתקת קבצים ובין התיקיות שרצית לפזר.

אם אתה רוצה לראות מה הניצולת של הדיסק - אתה יכול להשתמש בperf mon.

ב task mangr אתה יכול לראות מה נפח הIO שכל תהליך מייצר.

משם אתה צריך לברר לגבי התהליכים הכבדים באילו קבצים מדובר, ומה אפשר לעשות בנידון.

אני לא מכיר כלי שיודע לתת ניתוח של איזה קבצים הם הכי "חרושים".

אולי יש, אני לא מכיר ולא נראה לי סביר שיש בלי תכנות קרנל מיוחד לזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...