שאלות בנוגע להתקנת אובנטו - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בנוגע להתקנת אובנטו

Recommended Posts

שלום לכולם, יש לי כמה שאלות

1) אני רוצה להתקין אובנטו, מה ההבדל בין התקנה דרך וינדוס לבין התקנה ע"י BOOT מהדיסק ? האם בשימוש באובנטו בהתקנה דרך וינדוס, הוינדוס ירוץ ברקע? זה יגרום לפגיעה בביצועים?

2) האם בהתקנה דרך הוינדוס - יהיה קל יותר להסיר אח"כ את האובנטו?

3) אני מתקין במחיצה שונה מהמחיצה שיש בה עכשיו וינדוס, האם ההתקנה תשים לי קבצים גם במחיצה הראשונה?

תודה רבה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

1-אני לא יודע כל כך מה ההבדלים אבל מה זה משנה איך אתה מתקין בתכ'לס ?! רוצה להתקין? עשה זאת בדרך הנפוצה והמקובלת = boot מהדיסק. למה בכלל לחשוב על להתקין מתוך חלונות, מה זה נותן?!

2- תמיד קל להסיר את . גם אם אתה מקדיש מחיצה לשם ההתקנה.

3-רעיון טוב. מומלץ אפילו! כך לא תפגע בחלונות ותוכל להשתמש בה כשתצטרך ( במידה ו.. (: )

למיטב ידיעתי התקנת לא נוגעת ולו במאומה במחיצת חלונות. הכול נעשה במחיצה אותה הקדשת להתקנת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 היה מתוכנן שתוכל להתקין את האובונטו מתוך הוינדוס, אבל הוא לא מריץ את הוינדוס ברקע כלומר אותם ביצועים והכול. ההתקנה דרך הוינדוס דפוקה ובסיכוי גבוה מאוד תהרוס לך את האובונטו או את הוינדוס - כדיי לקבל מערכת יציבה תתקין מהדיסק אל ידיי boot מהדיסק

2 אתה תוכל להסיר את בכל מקרה. בהתקנה דרך הוינדוס יש יותר סיכוי שיהיו בעיות

3 לא

בהפעלה מהדיסק יהיו לך כמה אפשרויות - למחוק את כל הדיסק ולהתקין נקי (לא), להתקין למחיצה קיימת (יש לך כזאת מוכנה בשבילו בלבד ?), או להקטין מחיצות של וינדוס ולהתקין במקום הפנוי

ואתה לא חייב להתקין אובונטו... היא לא טובה בכלום מכל אחת מהמערכות האחרות, וממש לא היחידה שפשוטה מספיק למשתמש מתחיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תקח בחשבון שאם אתה מתקין על מחיצה נפרדת הוא דורס את הבוט-לואדר של וינדוס.

מה שאומר שבמידה ותרצה להסיר את לא תוכל סתם למחוק את המחיצה שלה כי וינדוס פשוט לא יעלה.

תצטרך לשחזר את הבוט-לואדר של וינדוס, וזה דורש שיהיה לך דיסק התקנה של המערכת (וינדוס כמובן).

זאת לא פעולה מסובכת מידי אבל כדאי לדעת את זה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות

רק תקח בחשבון שאם אתה מתקין על מחיצה נפרדת הוא דורס את הבוט-לואדר של וינדוס.

יאיר, אתה בטוח שידרס לי הבוטלאודר? יש אפשרות בהתקנה "התקנת אובנטו לצד וינדוס". האם בבחירת האפשרות הזאת הוא לא ייתן לבחור כל פעם שהמחשב נדלק איזה מערכת הפעלה להעלות? (זה מה שאני רוצה שיקרה). אם לא, איך כדאי להתקין בלי לדרוס את הבוט-לאודר?

ואתה לא חייב להתקין ... היא לא טובה בכלום מכל אחת מהמערכות האחרות, וממש לא היחידה שפשוטה מספיק למשתמש מתחיל

סתם קראתי שזאת מערכת הפעלה פופולארית ומתאימה למי שרוצה לעזוב את וינדוס, הרצתי אותה איזה 3-4 מהדיסק בלי התקנה, ואני זורם איתה. אבל לדעתך יש מערכות מבוססות טובות יותר? אשמח לשמוע המלצות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידרס הבוטלואודר, כלומר יווצר אחד אחר של לינוקס שיאפשר הרצת שתי מערכות הפעלה במקביל. תוכל לבחור בבוט בין ווינדווס לאובונטו.

אם תמחק את המחיצה של , ימחק הבוטלואודר והמחשב לא ידע מה לטעון (ניתן לסדר זאת ע"י ממשק ה-repair של התקנת הווינדווס)

זרום עם , מערכת ידידותית ביותר. אם תרצה להתקדם, ישנן עוד הפצות לא פחות (ואף יותר) טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שגיל אמר, במקרה שתמחק את תוכל לסדר את זה ע"י ה-repair בוינדוס.

רק תוודא שיש לך דיסק התקנה של וינדוס.

אני ניסיתי כמה הפצות מהמוכרות יותר (אובונטו, פדורה, אופן סוזה ועוד כמה). אישית, מעבר לרושם הראשוני של כל הפצה, לא מצאתי הבדלים מהותיים עבור שימושים כלליים.

בהפצות עם אותו שולחן עבודה ההבדלים הצטמצמו עוד יותר.

בסה"כ מאוד נחמדה לדעתי ואני אוהב את הממשק שהם בחרו להשתמש בו יותר מ-KDE או GNOME.

אין לך מה להפסיד אם תנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם קראתי שזאת מערכת הפעלה פופולארית ומתאימה למי שרוצה לעזוב את וינדוס, הרצתי אותה איזה 3-4 מהדיסק בלי התקנה, ואני זורם איתה. אבל לדעתך יש מערכות מבוססות לינוקס טובות יותר? אשמח לשמוע המלצות!

אם אתה בספק אתה יכול לנסות ןלצרוב עוד כמה מערכות ולראות מה נוח לך יותר.

יש את KUBUNTU שזה אובונטו עם שולחן עבודה אחר.

יש גם שאלון לבחירת הפצה כאן:

http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=he

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא להתקין דרך WUBI ? אם הוא לא יודע מה הוא עושה אז עדיף התקנה אוטומטית :xyxthumbs:

הי, אני אולי לומד אבל אני עושה רק אחרי שאני יודע... 8) התקנתי דרך בוט מהדיסק התקנה שהכנתי, וזה עבר חלק.

יש גם שאלון לבחירת הפצה כאן:

http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=he

שמע, זה אחלה שאלון. הגעתי שם ל-4 מערכות הפעלה שמתאימות לצרכים שלי, אני חושב שאני אנסה עוד אחת או שתיים.

בכל מקרה, ממש עזרתם לי! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא להתקין דרך WUBI ? אם הוא לא יודע מה הוא עושה אז עדיף התקנה אוטומטית :xyxthumbs:

מערכת שהוקנה דרך WUBI פחות יציבה ויכולה להידפק או לדפוק את הוינדוס סתם ככה ללא סיבה. מערכת שמותקנת ב BOOT מהדיסק תהיה יציבה יותר וגם אם יקרה לה משהוא הסיכוי שהיא תדפוק בדרך את הוינדוס הרבה יותר נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...