קניית מחשב בחלקים דרך אי ביי. משתלם? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב בחלקים דרך אי ביי. משתלם?

yellow acid

Recommended Posts

אני מניח שהנושא דובר פה כמה פעמים אבל הפעלתי חיפוש ולא ממש מצאתי, בכל מקרה:

האם ניתן למצוא הוזלה משמעותית באי ביי גם אחרי שניקח בחשבון את תוסף המע"מ שצריך לשלם? קצת חיפשתי ולא מצאתי הבדלים משמעותיים גם בלי המע"מ, אבל אתם בטח מבינים בזה יותר ממני...

ניקח דוגמא של מפרט ב4K בארץ, כמה אפשר לחסוך (אם בכלל אפשר) לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נצא מנקודת הנחה שלא יתפסו שום חבילה, ההבדל יהיה (אם בכלל) בכמה מאות בודדות (המשלוח מייקר את העניין).

מספיק שיתפסו חלק מהחבילות או את כולן וזה הופך ללא משתלם בעליל.

בנוסף תמיד יש את עניין של האחריות וגם יש בעיה לקנות חלקים ספציפים כגון מארזים

אני מזמין את רוב הדברים שלי מחו"ל: בין אם זה ספרים/ בגדים/ פצ'קה פיצ'קה/ אביזרים נלווים למחשב/ תה/ ממתקים.

שום דבר אלטרוני לא היה משתלם לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במהלך הטיולים שלי בחו"ל ככלל ובאסיה בפרט התחלתי להעריך תה ירוק.

התה בארץ זוועה, וגם אם באיזשהי חנות נפתחת מחלקה של תה אז התה יקר בעליל והאיכות לא גבוהה..

בפועל אני משתדל להביא כל פעם מחו"ל תה שיספיק לי או מבקש מחברים שישלחו לי אבל כן אני מזמין תה והרבה (בסביבות 1.5K לשנה בערך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק תא, גם הקפה פה על הפנים, המנהל שלי נמצא הרבה באירופה

וכל פעם שהוא חוזר הוא מביא איתו קפה, אין מה להשאוות בכלל.

להמשך הדיון, כמו שאמרו מעליי זה לא משתלם להזמין מחשב, רק מארז יעלה לך פה כמה וכמה

מאשר בארץ בגלל המשקל הענק.

דברים אלקטורנים שכן מומלץ להזמין מחול זה מערכות שמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים בארץ לחלקי מחשב מאד דומים לחו"ל, רוב הסיכויים שזה יצא לך יותר יקר להזמין מחו"ל.

תעשה חשבון כמה חלקים אתה צריך לשנע = כבר התחלת לא טוב.

מצד שני יכול להיות שיהיו חלקים ספציפים שיהיו משתלמים לקניה, תהנה משתי העולמות ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם הסיבוך של המקרה בו צריך אחריות לחלק הופך את כל הסיפור ללא משתלם.

לו היה הפרש מחירים גדול, ניחא, כלומר לו מחשב היה עולה פה 4000 ש"ח ושם 1000, היית מזמין רכיבים ל2 מחשבים ויוצא עם רזרבות, אבל זה אכן לא מה שקורה בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי להזמין חלקים מחו"ל במקרים בודדים. בינתיים לא יצא לי להתחרט על זה. כעקרון, ככל שהחלק המדובר פחות יקר, כך התהליך פחות משתלם (שכן דמי המשלוח יכולים לעבור את הפרש המחירים אחרי מע"מ, או שההפרש יהיה קטן מכדי להצדיק את הטרחה). כמה דוגמאות:

אם אני רוצה לקנות מעבד אקסטרים 3960X, למשל, בארץ הוא יעלה כ5200 שקל, ואילו מEBAY ניתן להזמינו (חדש) בכ4000 שקל כולל משלוח. אם יבדקו את החבילה ותידרש לשלם גם מע"מ, הסכום הכולל יהיה כ4600 שקל. מצד אחד ההפרש לא גדול באחוזים (אחרי מע"מ), מצד שני עדיין מדובר ב600 שקל, ורכיב שלא מתקלקל כמעט לעולם - ואם כן, ניתן לשלוח אותו לאינטל במעטפה עם עטיפת פצפצים בעלות נמוכה יחסית. לעומת זאת, אם אני רוצה לקנות מעבד מסוג 2600K, אני מגלה שעלות הקנייה בחו"ל, כולל מעם, כמעט זהה לעלות בארץ - ולכן אני אוותר. ככלל עלויות המעבדים בישראל אינן גבוהות משמעותית מהעלויות בארה"ב.

אם אני רוצה לקנות GTX580 (מדגם עם בסיסי למדי, עם 1.5GB זכרון), בארץ אני אפרד מכ2600 שקל. בEBAY אני אתקשה למצוא כרטיס כזה אצל מוכר שמסכים לשלוח לישראל - ואם כן, בצירוף דמי משלוח ומע"מ מקבלים חסכון מזערי של כ200 שקל. היות ומדובר ברכיב גדול שכן נוטה להתקלקל לפעמים, לא הייתי מסתכן. גם עם כרטיסים אחרים התמונה דומה - מעטים ישלחו לישראל, והפרש המחירים קטן ולא מצדיק את הטרחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...