מחשב למשחקים כולל מסך ב~7000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב למשחקים כולל מסך ב~7000 ש"ח

Moon-Mage

Recommended Posts

. מה התקציב המקסימאלי? 7000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אין שום בעיה עם לנצל את הכל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא לחרוג 7000 זה הרבה יותר ממה שצריך גם ככה

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. BF3 וכל משחק חדש שייצא בתקווה על ההגדרות הכי גבוהות לכמה שיותר זמן

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). אני מניח שבתקציב הזה הרזולוציה תהיה 1920 לפי המסך שתמליצו עליו(הדל עם הIPS אני מניח)

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא, חוץ ממסך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא כרגע אולי בהמשך

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. איזור המרכז

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מה זה בכלל אומר?

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכיוון בניצול כמעט כל התקציב:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] INTEL 2500K : CORE I5, S1155, 3.3Ghz - TRAY ₪1080

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-Z68M-D2H ₪499

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD6950 2GB GDDR5 + DIRT3 חדש ! לרוכשי מערכת מחשב מעל 4000 ! ₪1267

כמות:2

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK ₪112

מארז:

[..] ANTEC SIX HUNDRED w/o PSU - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪318

ספק כוח:

[..] ANTEC TRUE POWER TRIO 650W - זמין במלאי ₪432

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 13 - זמין במלאי ₪174

דיסק קשיח:

[..] WD BLUE 500GB SATA3 - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪502

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪85

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪6919

* השארתי לך את אופציית ה-OC פתוחה מכיוון שגם אתה לא יודע האם מתוכנן OC בהמשך מה שיכול להאריך את חיי המעבד ( מבחינת ביצועים כמובן).

* 6950 במערך יצליחו להריץ כל משחק שייצא בקרוב על MAX.

* מערך של 560TI יהיה זול מעט וחלש מעט מה-6950 לא ממש משנה מה תבחר מביניהם.

* יש אפשרות לשינויים קלים בספק\מארז אבל מכיוון שלא ציינת רמת שקט גבוהה ה-SIX יהיה בחירה טובה.

* הלוח הוא בהחלט לוח Z68 סטנדרטי אך בהיעדר דרישות ספציפיות מהלוח אני לא רואה צורך באחד מפוצ'ר ויקר יותר בהחלט יש מקום בתקציב לללוח כזה, לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות בלוח הנ"ל הן:

1. הוא קטן וצפוף.

2. בעל מערכת חשמלית בסיסית יחסיץ כך שלOC הוא לא בחירה מי יודע מה.

3. כדאי לשים לב ליתרון נוסף של זוג GTX560TI, שהוא צריכת חשמל נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תודה על ההערות, בהחלט משהו שציינתי שהלוח הנ"ל הוא פשוט אך לא צויינו דרישות מיוחדות מהלוח לכן אני לא רואה טעם במשהו יקר יותר אם כי התקציב בהחלט מאפשר.

2. ל-OC פשוט לכיוון ה-4GHZ יש צורך בשינוי המכפלה בלבד. יכולות ייצוב המתח ושאר הירקות שלוחות High-End מציעים כמעט ולא יבואו לידי ביטוי במקרה של OC קליל(מה גם שנאמר ש-OC אולי יתבצע בהמשך).

3. בקשר לצריכת החשמל זה נכון, כמה עשרות וואטים ימינה שמאלה ושיפור ביצועים קטן אך קיים לטובת ה-6950, אך אם צריכת החשמל כאן היא החשובה אפשר בהחלט ללכת על ה-560TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם, בעיקרון המחשב הזה הולך לבן-דוד שלי והוא לא יודע בכלל לפתוח מארז אז כל עוד אפשר להרכיב שני כרטיסים על הלוח בלי בעיות(חסימה של הקירור של הלוח אם או של הכרטיסים עצמם) ממש לא משנה לי במה תומך הלוח.

בנוגע לOC אם הוא יעשה זה יהיה רק עוד הרבה מאד זמן וגם אז אני בספק אם הוא יהיה מעבר לכמה אחוזים בודדים, אז אין צורך בעוד הוצאות.

בנוגע לכרטיסים, רציתי רק לשאול מה הגדלים שלהם אחד ביחס לשני כי ממה שאני נתקלתי במארזים קטנים שני כרטיסים גדולים יכולים לגרום להרבה בעיות בקיץ.

ותהיה אחרונה, ראיתי שלא הוספת מאווררים למארז, האם הוא בא מאובזר כבר? אני ממש לא רוצה שבן-דוד שלי יציק לי(בצדק) שיקרוס לו המחשב בקיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מרכיב שום דבר אלא החנות עושה את זה עבורך ועל זה הם מקבלים תשלום.

המארז מגיע עם 2 מאווררים ועוד 3 אופציונאליים, לשיקולך ובזמנך הפנוי תוכל להוסיף למרות שאין צורך.

המחשב שלו לא יקרוס בשום עונה. כל רכיב קריטי (כ.מ, מעבד) מקורר באופן עצמאי עם מאוורר עצמאי, כמובן שיש לדאוג לניקיון הרכיבים עצמם על מנת למנוע חסימה של זרימת אוויר אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רע עם מחשבים שקורסים עקב חום גם אחריי ניקוי עקב תכנון לקוי של לוח האם(כמו בלוח הזה שאם תסתכל תראה שהקירור של הגשר נמצא בדיוק מתחת לשני הכרטיסים ואני ממש לא בטוח שהוא תוכנן לעבוד עם פאסיבי שיש מעליו שני כרטיסים רציניים ובחום של ישראל).

אשמח אם מישהו יוכל לתת המלצה ללוח שיש עליו ביקורות ותומך בCFX באותו סדר גודל של מחיר(לא מצאתי על הלוח הזה ביקורות).

ואם הלוח יהיה בATX רגיל נראה לי שזה יהיה עדיף מהבחינה הזאת.

עריכה: נראה לי שאני אחליף לGA-Z68A-D3H-B3 שעולה 50 שקל יותר הוא ATX רק ליתר ביטחון

אם למישהו יש המלצה אחרת אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, ממילא הצ'יפסט נמצא בטמפ' IDLE מאוד נמוכה ובמאמץ ואפילו אם חלקו יהיה מכוסה ע"י כרטיס מסך אחד הוא יהיה רחוק מאוד מטמפ' קריסה או אי יציבות כלשהי אני מקווה שברור לך שכשעל הלוח יש זוג חיבורי PCI-E נבדק גם השימוש בהם במקביל גם אם הקירור לצ'יפסט הוא פאסיבי כך הוא תוכנן ואף אחד ב-GB לא הימר.

זהו הלוח הפשוט ביותר, כל לוח אחר במיוחד High-End יעלה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי לזה שעולה 50 שקל יותר בגודל ATX רגיל ושהPCIE שלו על 8 רק ליתר ביטחון(רק 50 ש"ח בכל מקרה).

יש לי עוד שאלה אחרונה, בקשר למסכים של דל, ראיתי שיש שם 4 מסכים בין 950 ל1150 וסתם תהיתי מה ההבדלים בין כל הדגמים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jabberwock

תוכן ההודעה שלך נמחק שכן להציג מפרט שלם ללא שום הסבר למה הוא עדיף מיותר וממלא את דפי הפורום בתוכן מיותר.

הוסבר לפותח הדיון על חסרונות הלוח, הוא לקח לוח ATX (רק ליתר ביטחון) וכן מערך של 6950 חזק מ-560T.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...