דרוש מפרט למחשב גיימינג ב3k - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט למחשב גיימינג ב3k

Evyatar1620

Recommended Posts

הצלחתי לגייס לשירותי עוד 1000 שקל, ואני אפילו יכול לוותר על הווינדוס אבל האם זה בכלל שווה להשקיע כל כך הרבה כסף במפרט או שזה באמת נחוץ כדי להגיע לביצועים גבוהים (לא אולטרה) או שאפשר להגיע לביצועים גבוהים למשך הרבה זמן ולא רק למשחקים העדכניים עם המפרט הזה?

סליחה על הדאבל פשוט עד אתמול הייתי בטוח שזה התקציב ואני רוצה לקנות את המחשב בימים הקרובים.

ודרך אגב אם יש רכיבים שהם זולים בהרבה ופשוט צריך לעשות להם oc, לא מפריע לי לקנות אותם וללמוד איך עושים את זה, אני פתוח לדברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

4K זה כבר סיפור אחר לגמרי, אבל לגיימינג על 19' זה מיותר לחלוטין.

אם כבר אתה שם 4K ומוותר על מערכת ההפעלה הייתי משדרג למסך FHD גדול ואיכותי ולא משקיע כסף סתם בחומרה שלא תיתן לך הרבה.

מפרט לדוגמה עם יכולת OC מצויינת + כרטיס חזק + מסך מעולה ומשתלם:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] AMD FM1 A8-3870K 3.0GHz UNLOCKED + HD6550D ₪704

לוח אם:

[..] ASROCK A75M-HVS ₪374

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪861

מארז:

[..] COOLERMASTER ELITE 335 w/o PSU ₪181

ספק כוח:

[..] ANTEC EARTHWATTS 500W - זמין במלאי ₪296

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE 500GB SATA3 ₪495

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪85

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4084

* חרגתי ב~80 ש"ח ולמען האמת עוד חסר כאן וקירור רציני למעבד שיאפשר OC.

כונן ממש לא צריך היום ותמיד תוכל להוסיף אח"כ.

ה-BOX מספק בהחלט ללא OC ותמיד ניתן להוסיף בהמשך.

* תתיעץ בפורום OC ו/או לוחות אם לגבי יכולות ה-OC של המערכת הזו.

תחזור לכאן עם מסקנות... לפחות בשנה-שנתיים הראשונות אני לא רואה כל צורך ל-OC כי המעבד לא יגביל אותך.

שים לב שכללתי בתקציב גם מסך מעולה שישדרג לך יותר מכל דבר אחר את חוויית הגיימינג, בלי (כמעט) לחרוג מהתקציב.

אם תוסיף עוד ~300-500 ש"ח נוכל לעלות ל-HD6950 שמתאים יותר למסך הזה וגם ללוח מפוצ'ר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם 500 שקל זה הבעיה אז אין לי בעיה לקרוע את החשבון בנק עוד קצת כדי להיות מרוצה בסוף.

מה היית משנה?

ובלי כונן איך אני יתקין את הווינדוס?

ראיתי גם ששמת את המעבד הגרפי פלוס כרטיס המסך, האם זה מותן בוסט רציני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* אפשר להתקין מ-DOK בלי בעיה. מקסימום עוד 100 ש"ח לכונן DVD.

* אם אתה נותן "לי" תקציב אפשר להמשיך הלאה, רק תחשוב טוב שלא תחרוג מעל הפופיק... בכל זאת חייל.

* הכרטיס המובנה לא ממש ישפיע על הביצועים אבל זה גיבוי טוב שיאפשר לך להמשיך לעבוד אם יש תקלה בכרטיס הנפרד.

* בחרתי במעבד כי במחיר נמוך (יחסית) תקבל מעבד 4 ליבתי חזק עם מכפלה פתוחה שמאפשרת OC משמעותי ובקלות.

אין ספק שמעבדי I5 של אינטל חזקים (ויקרים) יותר ואפילו ה-I3 הדו-ליבתי יתן ביצועי גיימינג דומים ברוב המקרים.

עם זאת, מעבדי I5/I3 במחיר קרוב לא מאפשרים OC ואם יש תקציב לא בטוח שהייתי שם היום דו-ליבתי בראיה קדימה.

ה-I5 (בעל 4 ליבות) הכי זול שמאפשר OC + לוח מתאים יעלו ~400-500 ש"ח יותר ואין לך בזה כל צורך.

* אם תחליט להוסיף כסף - קח HD6950 DUAL BIOS בסביבות ה-1200 ש"ח.

ברוב המקרים ניתן "לפתוח" אותו בקלות ל-HD6970 וגם לעשות לו OC (אבל אז אולי מומלץ ספק מעט חזק יותר).

* תבדוק את עניין ה-OC בפורום המתאים לפני הקניה - לי אין ניסיון אישי עם סדרת המעבדים הזו. רק מקריאה ומידע מחברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr

- הקשיח שבחרת מגיע רק עם שנת אחריות אחת

- המארז מגיע רק עם מאוורר יחיד

- יכולת OC אינה מקנה יתרון אוטומטי אלא אם OC זה סוג של תחביב

- בתקציב של 4000-4500 עדיף לקחת I5 שיציג ביצועים עדיפים על פני 3870 עם OC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי על המעבד הזה עכשיו והוא קיבל ביקורות ממש טובות, ולשדרג לi5 זה אומר להוסיף עוד 300 שקל ולשדרג את הכרטיס מסך זה עוד 550 שקל מה שאומר שזה בלתי אפשרי בשבילי כי כמו שאמרת תמיד אפשר להמשיך הלאה.

אולי אפשר ללכת על מעבד עם פחות פוטנצייל לoc וללכת על משהו טוב באותה מידה ואז להשים את הכסף על כרטיס מסך יותר טוב?

וראיתי גם שיש כמה סוגים של i5 כגון 2400 2500 3.1 3.3 על איזה סוג אתה מדבר?

בכל מקרה אני עכשיו יבדוק בפורום oc

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוספת קירור ל OC הופכת את פלטפורמת AMD יקרה יותר ועדיין הביצועים יהיו נמוכים יותר

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM - IPS PANEL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! - זמין במלאי ₪993

מעבד:

[..] INTEL 2300 : CORE I5, S1155, 2.8Ghz - BOX ₪843

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3 - זמין במלאי ₪311

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪95

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪861

צורב DVD:

[..] LG DVDRW GH-22NS90 X22 - BLACK - SATA - זמין במלאי ₪116

מארז:

[..] COOLERMASTER ELITE 335 w/o PSU ₪181

ספק כוח:

[..] HEC COUGAR RS 400W - RETAIL ₪230

קרור למארז:

[..] COOLERMASTER 120mm SILENT CASE FAN - זמין במלאי ₪41

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F3 500GB SATA2 ₪520

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪85

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4276

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

מפרט זה כולל צורב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

* ספק שעלול להגביל אותו אם ירצה לעלות הלאה בעתיד.

* לוח מ-א-ו-ד בסיסי ללא SATA3 וללא USB3

* קירור לא חייבים להוסיף עד שלא עושים OC וזה ממילא לא יהיה דרוש בשנה-שנתיים הקרובות.

* הקירור ששמת מיותר.

* הביצועים בפועל יהיו כמעט זהים. זניח לגמרי לדעתי, ודאי עם הכרטיס הזה.

* עדיין יוצא לך יקר יותר עם ספק פחות חזק, לוח פחות מפוצ'ר וללא יכולת OC כלל.

- הקשיח שבחרת מגיע רק עם שנת אחריות אחת

לא שמתי לב... מוזר. ב~20 ש"ח יותר יש WD או SAMSUNG שיהיה.

- המארז מגיע רק עם מאוורר יחיד

ללא OC זה מספק בהחלט ואם לא קריטי שקט אפשר להוסיף לו מאוורר טוב ב~30-40 ש"ח.

אפשר להוסיף עוד קצת ולקחת ANTEC ONE/TWO HUNDRED שבהחלט עדיף למי שמתכנן OC של ממש.

- יכולת OC אינה מקנה יתרון אוטומטי אלא אם OC זה סוג של תחביב

- בתקציב של 4000-4500 עדיף לקחת I5 שיציג ביצועים עדיפים על פני 3870 עם OC

אכן אפשר לקחת I5-2300 + הלוח הבסיסי ביותר במחיר קרוב ללא SATA3, ללא USB3 וללא יכולת OC כלל.

תקבל בפועל אותם ביצועי גיימינג ותוכל להגיד שיש לך מעבד I5.

בשורה התחתונה בחירת המעבד פה לא מאוד קריטית לביצועי הגיימינג והדעות חלוקות בעניין.

כחוק אצבע, אם התקציב מוגבל עדיף לחסוך במעבד ולהשקיע על כרטיס מסך.

גם מעבד אינטל G8XX או 4X455 יעשו את העבודה ברוב המכריע של המקרים בלי פשרות גדולות מאוד ובמחיר זול.

אם יש תקציב לעלות במעבד כדי למנוע צווארי בקבוק בגיימינג כבד ו/או עתידי מומלץ בהחלט ללכת על מרובע ליבות מהיר.

* מעבדי אינטל (I5) מהירים יותר בסטוק ללא יכולת OC ועם לוחות בסיסיים יותר באותו טווח מחיר של ה-A6.A8 מבית . יתר על כן, יתרון המהירות הזה לא ממש בא לידי ביטוי בגיימינג כי יש מעט מאוד מקרים בהם מעבדים כאלה מהווים צוואר בקבוק של ממש היום.

* למעבדי החדשים יש יכולת OC אדירה לפי הביקורות האחרונות במחיר פלטפורמה זול יותר מאינטל ועם לוחות אם מתקדמים יותר. יכולת זו מבטלת הלכה למעשה את יתרונו של ה-I5-2300 בסטוק ויתכן שמאפשרת גם לעלות עוד בביצועים.

אני שוב חייב בגילוי נאות שאין לי ניסיון אישי עם מעבדי A6/A8 וכדאי להתייעץ בפורום ו/או OC קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מחשב גיימינג צריך מינימום שני מאווררים

- אם יש צורך ב SATA3 ו USB3 ניתן לקחת לוח אשר יכיל תכונות אלה תמורת 100 ש"ח נוספים

- יכולת OC כיכולת היא חסרת משמעות אם המעבד בסופו של יום יציג ביצועים נמוכים יותר

- גם בגיימינג יש הבדל ברור בין מערכת מבוססת SB לזו של AMD

רק כדי לחוש בהבדל הביצועים בין המעבדים הצץ כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהבאת כולל בתוכו שני מאווררים?

אתה יכול להשים את הלוח עם 3?

והאם זה המפרט הסופי שמומלץ כולל הכרטיס המסך?

אני מעדיף לא לקנות מאשר להתפשר.

עריכה: ראיתי עכשיו את ההבדלים בFps במשחק World of Warcraft ואין בכלל מה להשוות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתעסק בהעברת תכנים לכוננים קשיחים וזה בהחלט יהיה נחמד אם אני לא יצטרך לחכות שעה כל פעם מחדש, אני מניח ששווה להשקיע עוד 100 שקל בשביל זה.

ובקשר לשאלה שלי על הכרטיס מסך מה אתה אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...