מעוניין לקנות קונסולה, נוטה לכיוון XBOX, אבל יש התלבטות [קניתי PS3] - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לקנות קונסולה, נוטה לכיוון XBOX, אבל יש התלבטות [קניתי PS3]

Nyromith

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב חזק למשחקים, אבל אני בכל זאת רוצה לקנות קונסולה כדי להתנסות בפלטפורמה חדשה ומשחקים חדשים. לא מעניינות אותי אפשרויות אחרות כמו סרטים ומוזיקה, וגם לא כל מיני תוספות כמו קינקט. מה שכן, אני רוצה הארד-דיסק גדול, שניתן יהיה להתקין משחקים עליו. כמה שאלות:

1. חוויית משחק: אני נוטה לכיוון , מכיוון שאחרי שראיתי אינספור השוואות side by side, האקס-בוקס כמעט תמיד הציג ניגודיות גבוהה יותר וצבעים עשירים יותר. אם יש כאן אנשים שניסו את שתי הקונסולות, האם חוויית המשחק של לא נופלת מזאת של PS?

2. שירותי רשת: אני מעדיף לקנות קונסולה לא פרוצה כדי שאוכל להוריד עדכונים למשחקים, ובכלל להשתמש בלי לפחד מבאנים וחסימות. אני יודע שלשתי הקונסולות יש שירותים כאלה - LIVE ו-PSN. איזה מהם טוב יותר? שמעתי שהלייב לא זמין בארץ. האם זה נכון? האם יש דרך לעקוף את החסימה? אני אוכל להוריד עדכונים למשחקים, או שאשאר עם קונסולה ברמה של פרוצה?

3. משחקים: לפי מה שראיתי המשחקים לקונסולות נורא יקרים. איפה ניתן להשיג משחקים בזול? האם אפשר לקנות משחקים מחנויות בחו"ל, או שיש חסימות איזוריות כמו בסרטי DVD? האם שירותי הרשת של הקונסולות מאפשרים לקנות משחקים ישר מהרשת?

4. דיסק קשיח: אם התשובות לסעיפים הקודמים הן לרעת , האם PS עם 160GB מספיק כדי להתקין עליו 4-5 משחקים, או שעדיף ללכת על ה-320GB?

תענו על מה שאתם יכולים, כל תשובה תתקבל בברכה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-גרפיקה וחווית המשחק מאוד מאוד תלויה במשחק עצמו

אבל בשניים האחרונות +- רוב המשחקים ניראים מאוד דומים בין הPS3\360 כניראה כי מפתחות לא אוהבות תלונות מגימרים ופיתחו את זה ככה

בעבר ה360 הציג גרפיקה יותר טובה ברוב משחקי המולטיפלטפורם -אבל זה בגלל שיותר קשה לפתח לPS3 ומפתחות היו צריכות ליתרגל לחומרה

2-אתה יכול לירשם לLIVE בדרך עקיפה

מניסיון שלי הLIVE יותר טוב מהPSN אבל לא בהרבה ובגלל שLIVE מחיב מנוי בתשלום לרוב האנשים היתי ממליץ ללכת על הPS3 ובמיוחד עם זה לכמה שנים

עדכונים וכו לא בעיה להוריד כל עוד הקונסולה חוקית ולא חטפה באן

3-יש חנויות מאוד זולות בחול יש חנויות בארץ שמחליפות ב50 שקל למשחק ויש יד שניה

ב360 יש חסימות אזוריות לחלק מהמשחקים אבל לא לכולם ואפשר לבדוק ברשת לפני קניה אבל בכל מקרה עם אתה קונה PAL (אירופה) מה שנפוץ בארץ יש לך חנויות מאנגליה לקנות מהם והחלפות ויד 2 בארץ

בכל מקרה עם גם תמכור ביד 2 משחקים אחרי שימוש יכול לצאת לך מאוד זול

לי לרוב יצא מ70 שקל אחרי מכירה למשחקים היותר יקרים ואני מדבר על חדשים דנדשים ועד 0 שעשיתי החלפות\השאלות

4-ההתקנות משחקים בקונסולות היום הם לא בדיוק כמו במחשב -לפחות עם אתה עושה את זה בצורה רישמית

את הדיסק אתה חיב בקונסולה ורק חלק מהקבצים מותקנים

160 גיגה יספיק להרבה משחקים

בכל מקרה אני רוצה להגיד כמה דברים

עם אתה רוצה לקנות קונסולה כי היום זה זול זה דבר אחד -אבל מול מחשב משחקים מודרני גם הPS3 וגם ה360 מיושנות מאוד

מעבר לזה כניראה בסוף השנה יצא הWIIU של ומתי שהוא יצאו המתחרות PS4\XBOX3 ככה שאני בכלל לא בטוח שהPS3\360 יהיו רלוונטיות להרבה זמן פשוט כי מפתחות יעברו קדימה

חוץ מזה ה360 ברוב המשחקים מאוד דומה לPC רק נכות גרפית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בXBOX, גם משחק אקסקלוסיבי, כמו Gears of War, הFPS יורד לעתים ויש תקיעות בזמני פיצוצים פה ושם.

יש גם משחקים שאי אפשר בכלל לשחק כמו Gothic4 האחרון שרץ על 20 FPS.

בPS3 לעומת זאת, עוד לא ראיתי משחק שהFPS יורד בצורה מורגשת, ועובד חלק ללא שום תקיעות.

2. XBOX LIVE שאתה משלם עליו הרבה יותר טוב. בהרבה. מהירות ההורדה לעומת זאת איטית. נורא איטית. הרבה מאוד משחקים לקניה

הPS network הורדה נורמאלית (להוריד משחק לוקח שעתיים שלוש אם זה 6 ג'יגה או 12) אבל אין הרבה תוכן להורדה, וכל איזור מכיל משחקים משלו. כך שעל היום הראשון תצטרך לפתוח חשבון אמריקאי, בריטי, ואולי גם ישראלי כדי להנות מכל התוכן. המחירים של החנות הישראלית בשמיים, פי 2-3 מאיזור אמריקאי או אירופאי, ואם אתה רוצה לקנות מאיזור שני תצטרך לקנות כרטיסי psn cards שעולים גם הרבה.

3. מחנויות כמו zavvi או games. ויש עוד המון. מה שכן - אל תקנה משחקים עם קונסולה כי יקחו ממך 200 שקל מינימום על משחק שתוכל למצוא בחנויות שציינתי במחיר שפוי. (אהמממ enjoystick מכרו לי משחק ב200 שקל כשקניתי מהם את PS3 ומצאתי אותו בpc games ב80)

4. PS3 כמעט ולא מתקין על דיסק קשיח. נתקלתי רק בHeavy Rain שהיה צריך 2 ג'יגה. לPS3 תצטרך מקום לרכישות דיגיטליות ודמואים.

אני אישית ממליץ ללכלת על 320 אבל איך שבא לך.

ואני רוצה להוסיף: האקסקלוסביים של PS3 זה רמה אחרת לגמריי מXBOX360.

אם אתה בנאדם של סינגל ומשחקי COOPERATIVE, לך על PS3. הCOOP של Uncharted3, Dead Nation, Little Big Planet מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לwii יש משחקים מעולים שאין בפלטפורמות אחרות.

אם אתה לא חושש ללכלך קצת את הידיים, יחסית קל להתקין לו חיצוני ולהריץ ממנו משחקים.

הגראפיקה אומנם פחות טובה מxbox360 וps3, אבל המשחקים מעולים (וזה מה שחשוב, לדעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנחם היה לי ונהנתי מימנו אבל עם הPS3\PS3 כבר מיושנים יחסית להיום הWII ממש גוסס לשחקנים אמיתים

חוץ מזה יש לו אמולטור שמריץ חלק מכובד מהמשחקים בצורה טובה והאמולטור מתפתח

אפשר אפילו לחבר שלט אמיתי

מה גם שהWIIU תיתן תמיכה אחורנית ואמורה לצאת השנה

אז נכון הWII מאוד זול היום אבל ממש לא משתלם לגימרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, נראה כל הקונסולות שכרגע בשוק נמצאות לקראת סוף מחזור החיים שלהן. (הwii שלנו הפך למכונת ddr)אני מסכים שלחכות לwii-u כנראה תהיה האופציה הטובה ביותר.

לגבי 360 - כמעט כל המשחקים המובילים שלו יוצאים בסופו של דבר לפיסי, ולדעתי הם יותר טובים בגרסא במחשב האישי.

תמיד אפשר לקנות בקר משחק ב40$ או לחבר את המחשב לטלוויזיה בסלון, אם זה שיקול.

לגבי ps3 - לא מכיר מספיק טוב כדי לחוות דיעה, אבל עד כה לא ראיתי משהו סופר מלהיב ששווה את ההשקעה - יש את uncharted, little big planet, ו resistance, יש עוד משהו אקסקלוסיבי מעניין?

באופן קצת לא קשור, הדבר העיקרי שמטריד אותי בעניין הקונסולות הוא שהן הובילו את כל שוק המשחקים לפיסי לסטגנצייה נוראית - לא קרה שום דבר מעניין (לדעתי) במנועים גרפיים מ2007 (עם קרייסיס), בין היתר בגלל שהמון מפתחי משחקים לפיסי עברו לפתח לxbox360. במקרה הטוב מקבלים פורט מצ'וקמק שנועד לחומרה מ 2005, אולי עם טקסטורות קצת יותר טובות, אבל גם זה לא תמיד. החשש שלי הוא שעם ההכרזה על האקסבוקס הבא, שוב נכנס לסטגנציה של כמעט עשור. מה שחיובי בזה הוא שבגלל שהתעשייה קצת משעממת עכשיו, אפשר להתחיל בגמילה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המפורטות.

אני השתכנעתי כמעט סופית לקנות PS3. אני גיימר של סינגל, בעיקר תפקידים, מרוצים ופעולה. לא נראה לי שאני אשלם על מנוי חודשי ללייב.

בנוסף, קראתי שהמשחקים של PS3 לא חסומים איזורית:

http://en.wikipedia.org/wiki/Regional_lockout#Sony

מה שאומר שאני אוכל לקנות גם משחקים ישנים ונדירים מ- או כל חנות אחרת בלי חשש.

לגבי ה-PSN: לא כ"כ הבנתי לגבי האיזורים - אני יכול להירשם לכמה מהם? זה קל, או שצריך שיטות כמו proxy? אם יש לי כרטיס אשראי בינלאומי אפשר להשתמש בו, או שחייבים את הכרטיסים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בPSN אתה יכול ליצור כמה אזורים למשתמשים שונים וככה להיות חשוף לכל החנויות הווירטואליות

בעניין כרטיס אשראי לא יצא לי לבדוק העדפתי לקנות משם עם כרטיס מוטען

אבל משחקי ריטל עדיף לך לקנות מחנויות באנגליה כי המחירים בPSN הרבה יותר יקרים

גם בLIVE וגם בPSN רק DLC ומשחקי "ארקיד" \רטרו משתלמים לפעמים

דרך אגב עם תיקנה DLC למשחקים בPSN תבדוק שזה מאותו האזור אחרת הDLC לא יפעל

בכל מקרה גם PS3 לא כזה מומלץ עם יש לך מחשב משחקים -לPS3 יש הרבה FPS ומרוצים וספורט מה שיש גם בPC ורק קצת משחקים יחודים שבאמת שווים את הכסף

LBP שהזכירו פה אותי אישית מאוד אכזב ושיחקתי בשניהם -פשוט כי המשחקיות עצמה לא להיט והוא יותר טוב כמשחק יצירה

אבל כפלטפורמה די בינוני

יש את משחקי ראצאט הנחמדים את סדרת אנצארטד שזה בין טומב רידר לגירס ומאוד טובה בזה אבל המשחקים קצרים

יש את GOW3 שאני אישית העדפתי את GOW 2

אבל בגדול משחקים כמו קילזון ריסיסטנס ועוד לא נותנים משהו שלא תיראה בPC -ואת הבילעדים של הPS3 אתה יכול לסיים בחודשים בודדים ואחרי זה יהיה לך רק מולטיפלטפורם שעדיף לשחק בPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כבד, ואני לא מתכוון לחרוש על הקונסולה יום ולילה. פשוט מאז הילדות חלמתי שתהיה לי קונסולת משחקים, אבל וויתרתי לטובת המחשב. היום כשיש לי קצת כסף לקונסולה אני רוצה סוף סוף לקנות אחת. אם אני אמצא 10 משחקים לשחק עליה מבחינתי היא עשתה את העבודה. מעכשיו אני אתחיל לחסוך קונסולת הדור הבא, שכמובן תהיה יקרה יותר.

בקשר לאיזורים של המשחקים - רשום על המשחקים לאיזה איזור הם שייכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כבד, ואני לא מתכוון לחרוש על הקונסולה יום ולילה. פשוט מאז הילדות חלמתי שתהיה לי קונסולת משחקים, אבל וויתרתי לטובת המחשב. היום כשיש לי קצת כסף לקונסולה אני רוצה סוף סוף לקנות אחת. אם אני אמצא 10 משחקים לשחק עליה מבחינתי היא עשתה את העבודה. מעכשיו אני אתחיל לחסוך קונסולת הדור הבא, שכמובן תהיה יקרה יותר.

בקשר לאיזורים של המשחקים - רשום על המשחקים לאיזה איזור הם שייכים?

גם אני כמו מנחם ממליץ לך קודם כל לנסות אמולטורים ויש המון -וגם תיקנה איזה גימפאד טוב

לי יש מחלה שאני חייב לסיים סדרות משחקים מסוימות אז היה לי בדור הזה את כל הראשיות ניחות ונידות -אבל להגיד לך את האמת הPS3 שהיה לי וה360 שיש לי לא באמת נתנו לי את מה שרציתי מבחינת משחקים שהPC לא נתן לי

זה פשוט באיזה 90% מהמשחקים הגדולים אותה החוויה

חלק מהמשחקים סימתי למרות שלא אהבתי -רק לסיים את הסדרות

למעשה עם תגיד לי לבחור בין SNES שיש אמולטורים מצוינים שלו לבין 360\PS3 לכמה שנים הבאות היתי בוחר בSNES ואני לא כזה שחקן ראטרו

פשוט ההבדל מהPC הרבה יותר גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בPSN אתה יכול ליצור כמה אזורים למשתמשים שונים וככה להיות חשוף לכל החנויות הווירטואליות

בעניין כרטיס אשראי לא יצא לי לבדוק העדפתי לקנות משם עם כרטיס מוטען

אבל משחקי ריטל עדיף לך לקנות מחנויות באנגליה כי המחירים בPSN הרבה יותר יקרים

גם בLIVE וגם בPSN רק DLC ומשחקי "ארקיד" \רטרו משתלמים לפעמים

דרך אגב עם תיקנה DLC למשחקים בPSN תבדוק שזה מאותו האזור אחרת הDLC לא יפעל

בכל מקרה גם PS3 לא כזה מומלץ עם יש לך מחשב משחקים -לPS3 יש הרבה FPS ומרוצים וספורט מה שיש גם בPC ורק קצת משחקים יחודים שבאמת שווים את הכסף

LBP שהזכירו פה אותי אישית מאוד אכזב ושיחקתי בשניהם -פשוט כי המשחקיות עצמה לא להיט והוא יותר טוב כמשחק יצירה

אבל כפלטפורמה די בינוני

יש את משחקי ראצאט הנחמדים את סדרת אנצארטד שזה בין טומב רידר לגירס ומאוד טובה בזה אבל המשחקים קצרים

יש את GOW3 שאני אישית העדפתי את GOW 2

אבל בגדול משחקים כמו קילזון ריסיסטנס ועוד לא נותנים משהו שלא תיראה בPC -ואת הבילעדים של הPS3 אתה יכול לסיים בחודשים בודדים ואחרי זה יהיה לך רק מולטיפלטפורם שעדיף לשחק בPC

בסדרת Uncharted יש מולטיפלייר ויש COOP בשלישי שיעביר שעות. הסינגל גם לא כל כך קצר.

LBP נותן לך בחירה של אלפי שלבים וכל יום מתווספים עוד.

Infamous2 חוץ מסינגל די ארוך, נותן לך גם מאות אם לא אלפי שלבים שנוצרו בעזרת אנשים אחרים עם UGC, שלא תראה דבר כזה בPC.

בXBOX360 יש Gears of War ויש Alan Wake. את Reach לא ממש אהבתי וזה משחק בינוני לטעמי.

PC זה המזבלה של התעשיה בשנים האחרונות ואם החברה לא בטוחה שהמשחקים שלה יצליחו ב2 הקונסולות אז היא גם מוציאה את המשחק לPC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JupitersCock

לכל אחת יש מספר מסוים של בילעדים טובים-הבעיה שאפשר לסיים אותם תוך חודשים בודדים (עם יש לך אותם בספריה )

מולטי מקוון יש מספיק טובים גם בPC

אבל הבעיה הגדולה ביותר שהקונסולות שיש היום מיושנות ומתחילות ליזנח על ידי צד ראשון

מה MS וסוני הכריזו ל2012 ל360\PS3 ?

הילו 4 לא מבאנגי ועוד איזה משחק שלא בטוח שיצא בסוף ? -אז בסדר בסוף יצאו כמה בילעדים לכל אחת השנה

אבל זה לא משהו מלהיב יותר -ראינו הכל בדור הזה

MS גם אבדה את חלק מציוותי הפיתוח שלה וסוני חיבת לדחוף את הויטה ולהתחיל לעבוד על משחקי כי לוקח בערך שנתיים לפתח משחק AAA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום קניתי PS3 ואת המשחק RAGE.

נכון, הגראפיקה בכלל לא משהו - רזולוציה נמוכה, אין AF ו-AA. השליטה לעומת זאת הפתיעה אותי לטובה - בתור מישהו שנוגע בבקר פעם ראשונה בחיים השליטה היא מאוד אינטואיטיבית, ולא נראה לי שיהיו לי צרות עם זה כמו לאנשים אחרים.

ניסיתי להירשם היום ל-PSN, אבל קיבלתי הודעת שגיאה גם ב-PS וגם במחשב. תלחצו על כפתור ההרשמה:

http://uk.playstation.com/registration/

אני מקווה שלא יהיה בלגאן כמו בתחילת השנה שעברה.

קראתי שאפשר להירשם בתור חשבון ראשי באיזושהי מדינה, ולפתוח חשבונות משניים בכל מדינה אחרת שרוצים בצורה חוקית. שורה שנייה בטבלה:

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/account/signup.html

אני לא רוצה לפשל בחלק הזה, לכן עד שהרשת לא עלתה, אם מישהו יכול להבהיר לי שוב לאיזו מדינה כדאי לי להרשם בתור מדינה ראשית, ולאילו כמשניות. המוכר בחנות אמר שאם רוצים להירשם למדינה אחרת צריך מיקוד כלשהו של אותה מדינה. אני לא רוצה לחטוף באן, אז תגידו האם שווה להסתכן ולהירשם למדינה אחרת בתור מדינה ראשית.

ה-RAGE שלי הוא באיזור 02 - UK. אני גם לא רוצה שהוא יחסם לי אחרי ההרשמה.

תודה רבה על התשובות הקודמות שלכם - הן עזרו לי מאוד. אני מקווה שתעזרו לי גם הפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...