שאלה תיאורטית על רשתות ועולם האינטרנט - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה תיאורטית על רשתות ועולם האינטרנט

Rebellion

Recommended Posts

לא ידעתי איזה פורום הכי מתאים לשאול בו את השאלה, בכל אופן, המטרה היא בסופו של דבר לתכנות.

הרבה אתרים מכילים מנגנון כלשהו שמתייחס לכתובת האייפי של הלקוח (כגון אתרי הורדות שמונעים ממך להוריד שנית ע"י האייפי עד תום פרק הזמן שהם הקציבו)

רציתי לדעת, אם לדוגמה בכיתת מחשבים (כזאת שיש בבתי ספר,מכללות, אוניבסיטאות) כאשר מעל כל חיבורי האינטרנט בכל מחשב יושב ראוטר מרכזי שמתקשר עם ה"עולם שבחוץ" (ה-WAN) - האם כאשר כמה משתמשים באותה כיתה נכנסים לאותו אתר כמו שתיארתי בדוגמה, אתר הורדות או כל אתר אחר המנהל מנגנון שמתייחס לאייפי כפרמטר, כל אחד מוצג לאתר כלקוח שונה או כאותו אחד?

דבר נוסף -

לדוגמה יש לי אתר שבו אני מספק משתמש ואני רוצה שלא יהיה אפשרי שיהיו כמה לקוחות שעובדים עם אותו משתמש בו זמנית באתר, האם אני יכול לאכוף את זה במידה ולא מנעתי זאת בעת ההתחברות עצמה כאשר מדובר בכמות קטנה של לקוחות שעובדים בו זמנית עם אותו משתמש?

במידה ואני כן יוצר אלגוריתם אכיפה מסוים שמונע דבר זה, אני לא צריך לדאוג שיש אפשרות שהמשתמש אכן התנתק ומיד לאחר מכן התחבר שוב והסשן לא נמחק בידיוק בזמן ? ומבחינת האלגוריתם יש כמה לקוחות שעובדים עם אותו יוזר אך בפועל רק לקוח אמיתי אחד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אתרים מכילים מנגנון כלשהו שמתייחס לכתובת האייפי של הלקוח (כגון אתרי הורדות שמונעים ממך להוריד שנית ע"י האייפי עד תום פרק הזמן שהם הקציבו)

רציתי לדעת, אם לדוגמה בכיתת מחשבים (כזאת שיש בבתי ספר,מכללות, אוניבסיטאות) כאשר מעל כל חיבורי האינטרנט בכל מחשב יושב ראוטר מרכזי שמתקשר עם ה"עולם שבחוץ" (ה-WAN) - האם כאשר כמה משתמשים באותה כיתה נכנסים לאותו אתר כמו שתיארתי בדוגמה, אתר הורדות או כל אתר אחר המנהל מנגנון שמתייחס לאייפי כפרמטר, כל אחד מוצג לאתר כלקוח שונה או כאותו אחד?

מבחינת האתר כל הלקוחות מתחברים מאותה כתובת IP (הראוטר הוא זה שדואג להעביר את ההודעות המתאימות ללקוחות המתאימים, באמצעות מנגנון NAT).

לדוגמה יש לי אתר שבו אני מספק משתמש ואני רוצה שלא יהיה אפשרי שיהיו כמה לקוחות שעובדים עם אותו משתמש בו זמנית באתר, האם אני יכול לאכוף את זה במידה ולא מנעתי זאת בעת ההתחברות עצמה כאשר מדובר בכמות קטנה של לקוחות שעובדים בו זמנית עם אותו משתמש?

במידה ואני כן יוצר אלגוריתם אכיפה מסוים שמונע דבר זה, אני לא צריך לדאוג שיש אפשרות שהמשתמש אכן התנתק ומיד לאחר מכן התחבר שוב והסשן לא נמחק בידיוק בזמן ? ומבחינת האלגוריתם יש כמה לקוחות שעובדים עם אותו יוזר אך בפועל רק לקוח אמיתי אחד?

קודם כל, באופן כללי עדיף למנוע מצב שבו כמה לקוחות עובדים עם אותו משתמש. לכל לקוח צריך להיות משתמש משלו, גם אם יש להם בדיוק אותן הרשאות.

אחת השיטות לאכוף דבר כזה היא שאם מישהו מנסה להתחבר כשהמשתמש שלו כבר מחובר, זה אוטומטית ינתק את החיבור הקודם שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב צודק לגבי 99.9% אחוז הממקרים. אבל טכנית כל NAT נורמאלי מאפשר לך לשמור pool של כתובות. זאת אומרת,

בתיאורה הכיתה שלכם יכולה להופיע מבחוץ ב 2-3 כתובות. משתמשים בזה לרוב ברשתות גדולות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...