AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 40 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^כל זה יפה וטוב אבל לא שווה כלום בלי קישורים, הוכחות וטיעונים תומכים לטענות שלך.

הטיעונים באים מדיספילינות תעשיה וניהול, דיסיפלינות הנדסיות, דיסיפלינות כלכלה, דיסיפלינת המתמטיקה בדגש על התחום הסטטיסטי,

והן תקפות ברמה העקרונית/כללית, ולאו דווקא רלוונטיות רק לשני המותגים הנדונים בדיוננו. אלו היוו במובן מה דוגמא למקרה הכללי.

אפשר לחשוב שכרטיס 7970 של אסוס דגם רפרנס שונה מאותו הכרטיס של HIS\CLUB3D\מעבדת מחשבים יהוד

הוא בהחלט עשוי להיות שונה, שכן הדבר היחידי המשותף לכרטיסים הוא תכנון המעגל המודפס, ושבב ה- ASIC.

כל אחד מהיצרנים מייצר את הכרטיס "מבחינה טכנית" אחרת לפי בחירתו המקצועית ולפי מיטב נסיונו:

אם זה בחומרים שונים, בטכניקות הדפסת מעגלים שונה, המשך בבחירת ספקי משנה לרכיבי אלקט' (קבלים, נגדים, מנועים חשמליים, מאווררים,

חומרי הלחמה, חומרי הולכה, וכו'...)

מתודות ביצוע בקרת האיכות לרבות האמצעים והציוד הנדרשים לשם כך שונים לעיתים מהותית, כמו גם קביעת רף פסול לא פסול שונה ו/או מה

עושים עם פסולים, האם משמידים האם מתקנים ?

קח למשל דוגמא מופשטת אך ברורה דיה להבנה:

וודאי כל מכונית יורדת מפס הייצור כשהיא צבוע, הידעת כי טכניקת הצביעה - כמות השכבות, עובי השכבות, בכמה זמן מטמיעים את השכבה,

באיזו טמפרטורה, באיזו טכניקה, מה לפני מה, בכמה שלבים משתמשים לרבות סוג חומרי הצביעה וספק הצבע (על סודות המקצוע שבתחומו),

יכולות להשפיע כדי מאות אחוזים על איכות התוצאה הנמדדת בכל מני אספקטים:

על דיוק הפיגמנט, על עוצמת הבוהק, על עובי הצבע, על חוזקו של הצבע, על עמידות הצבע לגורמים שונים שפועלים נגדו אם זו קרינת השמש,

לחות, חומרים קורוסיביים ומחמצנים, כוחות מכניים המופעלים נגדו, וכו'.... כמו גם על שרידותו = אורך חיים, ואפילו על אחוז הפגמים שנוצרים בו

בעת הייצור.

תמהת מדוע (למשל) מכוניות ממותג *** בשנים 2000-2005 הצבע המטאלי שלהם דהה והתקלף תוך 4-5 שנים מהרגע שהרכב יוצר ?

מדוע זה לא קרה אצל המותגים המובילים בעולם בהם הצבע המטאלי שורד ללא קושי 15 שנה ולעיתים יותר ?

מה, המהנדסים של *** לא יודעים לצבוע ? מה, הם "טפשים" ?

לא ולא - הם לא טפשים, ההבדלים נובעים מידע בתחום, מסודות מקצועיים בתחום, מבחירת ספקי משנה לחומרי הגלם (צבע), ובין השאר

גם מכמות ההשקעה הכספית של היצרן (שמשפיע ישירות על איכות תהליך הצביעה), ואותו היצרן מכניס בשיקול כפונקציה מהתמחור של המוצר.

יצרן ענק מסוגל לתת איכות טובה יותר לעיתים באותו הכסף או אף בפחות מאשר יצרן קטן, בין השאר בשל היקפי הייצור הגדולים שלו

שמקנים לו את "יתרון הגודל" בתהליך הייצור.

NEC תשמע

קראתי קצת היסטוריה חח XFX קיימת משנת 2002 ואני מאמין שמאז היא מייצרת כרטיסי מסך

ASUS קיימת משנת 1990 אבל התחילה בייצור כרטיסי המסך שלה רק ב-1998

תשמי לא יודע מה איתך 5 שנים הבדל זה לא כזה קריטי ולא גורם למהנדסים של להיות מדעני על לעומת המהנדסים והידע של עובדי XFX...

ASUS הינו קונצרן אלקט' שמגלגל בשנה 8.1 מיליארד דולר, הינו ארגון חובק עולם המעסיק כ- עשרת אלפים עובדים, מתמחה

בייצור מוצרים אלקטרוניים בתחום המחשוב, ובעשור האחרון נכנס גם לפיתוח עצמאי של מוצרי אלקט' לתחום המחשוב מאפס,

כגון סדרת מחשבי הטבלט. למעשה זהו יצרן מסדר גודל של 13% לערך מחברת אינטל העולמית, וזה אומר המון.

XFX לעומתו הינו יצרן כרטיסי מסך נישתי שמגלגל בקושי 250 מיליון דולר, קרי גודלו הינו מסדר גודל של 3% בלבד מזה של .

בהתאם ניתן להסיק באופן עקרוני, שרמת הידע והנסיון הנצבר לרבות תקציבי R&D ב- הם מסדר גודל שונה בתכלית מאלו של .

הידע הזה נכנס למוצר שאנו רוכשים מהיצרן.

נכון הוא הדבר שאנו מדברים על סטטיסטיקה, ישנם (כמו בכל התחומים הטכנולוגיים) לעיתים פריצות דרך טכנולוגיות או סודות המקנים

יתרון יחסי ואלו נמצאים דווקא אצל "הקטן" שבהשוואה. כצרכים בעקרון כללי, אנו "מזעור סכונים" בהליכה עם הגדול

אך וודאי שזה לא מחייב כך במאת אחוז המקרים באשר הם.

ולראייה דוגמא נגדית שאני מכיר ברמה האישית:

מתחום הנדסי בו ישנה חברה ישראלית קטנה המורכבת מ- 3 עובדים. בעל הבית והמהנדס הראשי רכש את הנסיון המקצועי שלו בתחום

בארה"ב בתעשיות הבטחוניות, והוא התחרה מול יצרן אטמים הנדסיים הגדול בעולם ובעל המוניטין הבכיר ביותר (בורגמן מגרמניה) על לב התעשייה

שצורכת אטמים הנדסיים אלו בישראל, כדוגמת מפעלי ים המלח ותעשיות הבטחון הישראליות.

מסתבר הוא, שהישראלי (דוקטור בהשכלתו מהטכניון) רכש את הידע הייחודי שלו בתעשיית הבטחון האמריקאית (אם זה מעניין - בתחום הצוללות)

ויודע כמה טריקים בשרוול שבורגמן הענק העולמי מגרמניה לא יודעת.

ככזה לאחר עשור שנים, כבש את השוק בארץ תוך הצעת אטמים איכותיים יותר ששורדים יותר ועולים למרבה ההפתעה הרבה פחות מהתוצרת

הגרמנית, כמו עוד אלו יתרונות יחסיים כגון הקרבה שלו אל הלקוח שמאפשרת פתרון בעיות ומתן שירות מהיר ואינטימי מעכשיו לעכשיו, נקודה מאד

חשובה בתחום בו השבתת מכונה ליום עבודה בודד עולה הון.

אז כן, יש מקרים הפוכים בהם הקטן דווקא עולה על הענק, אך אלו אינם מייצגים את המקרה הכללי אלא את המקרה החריג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NEC אני לא מאמין שאתה נידבק ליצרן מסוים כמו במיקרה הזה ומישבק אותם כמה % אתה מיקבל נהיו יותר מדיי גדולים מיצרים יותר מדיי דברים ולא תמיד באתו רמת השקעה ופיתוח וביגלל זה הכסף יותר חשוב להם חברה קטנה שמיתמחה רק במוצר מסוים יכולים להיות יעלים וטובים הרבה יותר ממוקדים ומפוקסים ובשליטה על המוצר אני לא מרוצא מהכרטסים של לי היו כמה חדשים שהיוא פגומים ובעיתיים ומנגנון הטיפול הייה מסורבל ביגלל הגודל המיפלצתי שלהם רק חסר שאסוס ייצרו לנו גם מכוניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור,

:xyxthumbs: בוצע - אחדתי את שלושת הפוסטים לאחד.

סוכריות M&M,

כצרכן עסקי/מקצועי אנו בודקים את המוצרים, הרכיבים והיצרנים ברמה יותר מעמיקה ומחקרית ממה שמקובל בתחום שנדון לפנינו.

דהיינו, סט השיקולים הבסיסי אינו זהה למקובל אצל צרכן פרטי, אם כי הוא כן חופף מבחינה נכונותו.

ספיציפית לענייננו, כיצרן אלקט' המתמחה בתחום צריכת מחשוב במגזר הבייתי, מהווה דוגמא למקרה פרטני ואין לנו לראות בו מעבר לכך.

טענתך כי יצרן נישתי עשוי להיות מומחה בתחומו ולהיות בר יתרון יחסי, כטענה עקרונית היא נכונה והנני תומך בה, יחד עם זאת זו איננה סותרת

את עקרון היתרון היחסי לגודל.

נ.ב

אם תשים לב, לוח האם הנוכחי במחשבי הוא מהמותג . בטרם רכישתי את המחשב הנוכחי (במאי אשתקד) בקשתי לבצע מדגם סטטיסטי

על אמינות לוחות אם מהמותגים המובילים כאשר ו- היו שתי מועמדות מובילות עבורי מנסיון עבר והיכרות טובה עם

השמות. מצאתי מקום לא אחר מאשר סטטיסטיקה נרחבת שיש אצל המשווק/היבואן עצמו - אשר מביא את שני המותגים הללו לארץ

ויכול לבצע השוואה האחד לשני.

מדובר בלא אחרת מאשר חברת KSP שממנה הנני רוכש מזה שנים רבות חומרה (באופן פרטי) עוד מאז שנות ה- 90.

בעל הבית של החברה למיטב זכרוני בוגר הנדסת חשמל (כמדומני מהטכניון או מאוניברסיטת חיפה),

כפועל יוצא מכך טורח להטמיע את הכלים בתחום ובהתאם עורך סטטיסטקות רלוונטיות, שבעטיין יוכל לשנות את תמהיל המוצרים

שמייבא וליטול החלטות רלוונטיות לפורטפולויו.

היות ורשת זו מחזיקה נתח תעבורת חומרה גדול למדי (עשרות אלפי לוחות אם בשנה להבנתי), יש ברשותם נתונים סטטיסטיים

מגובשים לדבר אחוזי נפל בלוחות אם (תחום שנחשב רגיש לתקלות בעיקר בשל ההשלכות של אלו כאשר הן קורות).

לבקשתי מהם לקבל נתונים האמורים בטרם החלטה באיזה מותג לבחור, נמסר לי כי לוחות אם של מנסיונם מתקלקלים הכי פחות,

ולכן הם בהחלט ממליצים עליהם על מנת למזער סיכונים בתחום אמינות המוצר.

**נקודה זו הובאה על מנת לחזק את הראציונאל שעומד מאחורי "תמיכתי הפרטנית" במקרה שלפננו במותג המוזכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NEC לחות אם של טובים כי זה המומחיות שלהם הרבה יותר מאשר בכרטסי מסך גם לי יש לוח של כי היה לי X58 של גיגהבייט סידרה שלמה שהיו פגומים כמו בייס שנעלם ולא מזוהה במחשב למרות שייש בייס כפול וזה רק שבוע אחרי שקנתי תושבת הבטרייה שהייתה יושבת מיתחת לכרטיס מסך מיקום מוזר היה גורם לתושבת פלסטיק להינמס ועוד דברים מוזרים ועוד זה לוח שעולה 1400ש"ח ביזמנו לא פלא שהיוא משדרגים לי מדגם קודם חינם שגם הוא הייה פגום עכשוו אני מבין הרבה יותר לפי איך שאני רואה את שוק המחשבים כול זמן ביזמנו היום חברה מסויימת מבילה במוצר מסויים מחר זה יכול להיות חברה אחרת עם סידרה אחרת של מוצרים כול הזמן זה מישתנה ואין לנו אפשרות לעקוב אחרי זה לכן אני שרוצא לקנות עכשוו חלק או מחשב בודק מי היום החברה מוצר דגם מסויים מוצלח ויחס מחיר נורמלי אז אני קונה אחרית הייה מאוד קשה להחליט מי יותר טוב יותר מוצלח ואז לא קונים מירוב מדעה שיש מיסביב וכול אחד חושב שהוא מבין הכי טוב בקניית חומרה למחשב יש הרבה משתנים להתו זמן הקנייה ולא רלבנתיים אחרי הקנייה קנייה של מוצרי מחשב זה הרבה מזל שהייה מוצר שעובד טוב לפחות בזמן 3 שנים של האחריות שעל זה משלמים ואת זה אף אחד לא יודיע ולא ידע רק אחרי הוגמת נפש שמיתגלה בזמן יומיים לפני סוף האחריות מוצר פגום מפסיק לעבוד ועים זה יומים אחרי שניגמר האחריות אין מה לעשות וזה קורה להרבה אנשיים ביגלל תחרות אין זמן ליבדוק את המוצר יותר זמן וגם רוצים ליציר אתו במחיר הכי מישתלם לחברה בשביל שההיה להם כדיי כלכלית במיוחד בזמן מיתון ואז יש יותר מוצרים פגומים הכי קל לחברות לחסוך על הקונה הפרטי ולא הקונה העסקי שיותר חשוב להם בשביל לקנות היום מחשב צריך להיות חוקר טוב והרבה סבלנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:'( וטרולים ממספיק להיתלונן פה כמו ילדים קטנים סמני פסוק סמני פיסוק הסוד זה מי שיש לו מה לכתוב פה לטובת כולם שירשום ומי שלא אז לא זואת פעם אחרונה שאני מיתיחס לבכיינים שאין להם מה לומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy::yelclap: מה אתם אומרים על הגירסה המשוגעת הזואת של XFX7970 אם קרור טרמי ואלמניום לא פלסטיק מאוורר מיוחד ללא אבק נותן לנו 60מעלות ו30DB שקטטטטט בכרטיס רגיל זה 80 מעלות ו40-50DB ועוד PCB משופר לא הרגיל של AMD ומלא תספות שאין בכרטיס הרגיל זה גירסה מיוחדל לשוק האמרקאי למה רק להם מגיעה ולמה זה רק 50$ יותר אפשר להשיג אתו ב 550$ לגירסה מיוחדת ו500$לגירסה הרגילה ו 450$ אם כרטיס וקרור ברירת מיחדל של AMD לא משופר הקישור זה רק בשביל לקרוא שם יש את כול המידע על הכרטיס http://www.ebay.com/itm/NEW-XFX-Radeon-HD-7970-DD-DOUBLE-DISSIPATION-BLACK-EDITION-GDDR5-FX-797A-TDBC-/260969593704?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item3cc2fffb68

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...