בניית HTPC שקט ובסיסי - המלצות לחומרה מתאימה. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית HTPC שקט ובסיסי - המלצות לחומרה מתאימה.

billyboy

Recommended Posts

שלום רב.

החלטתי להרכיב מערכת HTPC קטנה על מארז ישן אך איכותי ששוכב אצלי כבר תקופה ללא שימוש.

המארז הוא VOXBOX זהוב וגדול, שקניתי בזמנו בפלונטר, ומסוגל להכיל לוח ATX מלא אם ממש יצטרך.

המערכת תתבסס על מעבד G620 של אינטל (300 ש"ח ב KSP). סטיק של 4GB ולוח מתאים.

אשמח להמלצה על לוח מתאים ולא יקר, שיכיל יציאת סאונד דיגיטלית אופטית, ויציאת וידאו שתחובר לרסיבר.

היות ולרסיבר שלי אין חיבור חיפשתי לוח עם יציאת מובנית, ולא מצאתי כזה.

מישהו מכיר? אני מעדיף לוח שתומך ביציאה כזו, ללא צורך במתאם אקטיבי חיצוני.

לא מתוכנן OC אבל אשמח לכמה שיותר יציאות SATA ןלפחות חריץ PCI אחד ישן וטוב.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי עיני על הלוח הזה.http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=2946

מה דעתכם עליו מבין מבחר ה H67?

הוא אמנם מכיל יציאה דיגיטלית, אבל אין בו יציאת וידאו (svideo or rca) לרסיבר.

אשמח לשמוע את דעתכם על הלוח, ועל אפשרויות ההמרה הקיימות.

ד"א - הקירור סטוק של בגירסת הבוקס, מומלץ? או שעדיף לקנות tray ולהוסיף אחר?.

תודה על הצפיות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום כבר אין שבבים גרפיים על הלוחות. השבב הגרפי מובנה במעבד. הלוח רק מספק לך את יציאות הוידאו, ולא תמצא לוח שמכיל RCA או S-video. בשביל חיבורים מהסוג הזה אתה צריך לחפש כרטיס גרפי ייעודי (וגם שם אני לא לגמרי בטוח אם תמצא בקלות משהו כזה).

רק שלא הבנתי דבר אחד, למה בכלל להתעסק עם החיבורים האלה? את המערכת תחבר לרסיבר באמצעות היציאה הדיגיטלית ולהתקן התצוגה באמצעות HDMI, DVI, VGA (תלוי בחיבורים שיש לך בו).

הלוח הזה הוא אחד הלוחות המשתלמים ולכן המומלצים מקטגוריית לוחות ה-H67. כדי שיהיה אפשר לעזור לך יותר עדיף שתפרט קצת על הדרישות שלך מהלוח (אם ישנן).

הסיבה היחידה להחליף את קירור הסטוק שמגיע עם המעבד היא רק העדפה לשקט. אם התקציב מוגבל אני ממליץ לך להתחיל להשתמש בו כי תמיד תוכל להחליף אותו בעתיד. כמו כן, אם יש לך קירור צד-שלישי (שקט יותר לדוגמה) לתושבת 775 אז לדעתי כל הלוחות של ASrock לפלטפורמת SB מאפשרים לך להשתמש בו.

עוד אפשרות שהייתי ממליץ לך לבחון היא פלטפורמת FM1 של .

מעבד A43300 בשילוב עם לוח GA-A75M-D2H של GB לדוגמה.

לוח-אם שמעט עשיר יותר בתכונות (כל חיבורי ה-SATA הם מתקן 6Gb/s ומכיל 4 חיבורי USB 3.0 כחלק מערכת השבבים) וליבה גרפית עדיפה על זאת שב-Pentium G620. החסרון היחסי היא שהמעבד "חלש" יותר מה-Pentium G620 כשמשווים ביצועים על ליבה בודדת בתדר זהה.

כאן המקום לציין שאף אחד מהיתרונות האלה אינו קריטי. אין באמת צורך ביותר מחיבור SATA 6Gb/s אחד או שניים למקרה שתרצה לחבר בעתיד SSD, החשיבות של חיבורי ה-USB 3.0 תלויה במשתמש (יעיל בעיקר לצורך העברת מידע מהתקני אחסון חיצוניים בממשק USB 3.0) והיתרון של הליבה הגרפית לא יבוא לידי ביטוי משום שגם הליבה הגרפית של ה-Pentium G620 לא תגביל אותך ביישומי גם אם תרצה להשתמש בהאצת חומרה. על אותו משקל גם העדיפות היחסית של ה- G620 כמעבד לא תבוא לידי ביטוי בשימושים האלה.

כך, אם לנסות לסכם, יש פה פשוט עוד אפשרות שכדאי לך לבחון כדי להחליט מי מבין שתי הפלטפורמות משתלמת/מתאימה לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי בדיקה וקריאה, הבנתי שאין בנמצא היום לוחות המאפשרים שימוש בליבה הגרפית המובנית, ומכילים יציאות וידאו לטלויזיה.

האם הפתרון הוא רק הוספה של כרטיס מסך חיצוני? למישהו יש רעיון אחר?

חשבתי לבחון גם אפשרויות מבית AMD, וראיתי את שני הלוחות הללו - אחד של אסוס ואחד של אסרוק, המחירים שלהם זהים, גם הנתונים עושים רושם זהים:

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_FM1/F1A75M/#overview

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A75%20Pro4-M

איזה מהם עדיף באיכותו ותכונותיו?

הראשון שיגיב יוכרז "יקיר השרשור" לדורותיו.

תודה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך aboutblank, על התשובה המפורטת.

תגובתי נכתבה בטרם ראיתי שהגבת לשרשור,

אבל עדיין, "ראה עצמך כיקיר השרשורים הגלמודים לדורותיהם".

בעיקרון אני רואה ששנינו העלינו את האפשרות של , אחלה,

האמת, אין לי מגבלות תקציב, אני פשוט סתם לא אוהב להוציא יותר ממה שצריך לשימוש נתון.

כפי שאמרתי, המערכת תשמש בעיקר למדיה סנטר, אבל גם לשימושים כלליים אחרים כמו גלישה ומשחקים קלים.

לשאלתך - הסיבה שאני מתעסק עם החיבורים האלו, היא שברסיבר שלי (denon 3801), אין חיבורי hdmi,

כך שבלוח האם אני צריך יציאות אודיו דיגיטליות ויציאות וידאו כמו svideo, component, rca על מנת לאפשר צפייה והעברת סאונד רב ערוצי.

*עריכה* - לשאלתך - כמובן שהתכוונתי שגם בטלויזייה שלי אין כניסת HDMI רק SCART ן RCA

בדיל אקסטרים יש אפשרויות לקנות ממירים אקטיביים מ hdmi ליציאות שאני צריך, אך בעלות שלהם (60$) עדיף כבר לרכוש לוח עם יציאה אופטית, וכרטיס מסך חיצוני פשוט.

אכן חשבתי גם על פלטפורמת fm1 (לא מזמן רכשתי מחשב פשוט מבוסס את'לון 2), וחשבתי לגוון עם מחשב של אינטל בבית.

אם אכן ישנה עדיפות לפלטפורמה הזאת לשימושיי, אז באמת שאין לי בעייה להקים בית על טהרת .

אשמח גם להתייחסות ללוחות שהעליתי בפוסט הקודם..

ושוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות האלה טובים, אבל אלא אם כן אתה זקוק למשהו שיש בהם ואין בלוח A75 זול יותר או בלוח H67 שזול יותר מהם, הם לא משתלמים עבורך.

לגבי הפלטפורמות. אם הכוונה שלך במשחקים היא למשחקים מהשנים (המעטות) האחרונות וללא שימוש בכרטיס גרפי ייעודי, אז היתרון נוטה קצת יותר לטובת פלטפורמת FM1 עקב הליבה הגרפית הטובה יותר (במשחקים לשבב הגרפי לרוב חשיבות גדולה קצת יותר מהמעבד). כמובן שלא מדובר פה במשחקים ברזולוציה ובהגדרות גבוהות אלא על יתרון מסוים (שבהתאם למשחק עשוי להיות לא כזה גדול) בהשוואה לליבה הגרפית של פלטפורמת SB.

לגבי החיבור לרסיבר. למה שלא תחבר את המערכת לרסיבר כדי לנתב דרכו את השמע, ואילו את חיבור הוידאו להתקן התצוגה תעשה ישירות דרך (נניח, או כל חיבור זמין אחר)? המרה לאות אנלוגי ואז בחזרה לדיגיטלי זה משהו שאני באופן אישי הייתי מעדיף להימנע ממנו אם רק אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי לך בדיוק על כך בעריכה של הפוסט הקודם.

בכל אופן, אין כאן המרה כפולה, אלא המרה אחת מאות דיגיטלי, לאחד מחיבורי הוידאו האנאלוגיים בטלויזיה או ברסיבר.

עד כמה שאני מבין, גם את יציאות התצוגה האנלוגיות במחשב לא ניתן להמיר פאסיבית.. נניח vga ל scart or rca....לא?

הלוחות שקישרתי אליהם, הם הזולים בפלטפורמת fm1 המכילים יציאת דיגיטלית.. להוציא ג'יגהבייט, שמשום מה משהו בראש נחרט לי

שהיא איכותית פחות מאסוס ואסרוק? או ששוב אני טועה..

ושאלה אחרונה, בפלטפורמת fm1, מה היתרון של המעבד משולש הליבה על הכפולים? שווה את ההפרש הקטן,

ולו רק בשביל הידיעה על אפשרויות השדרוג והיכולות העדיפות? אתה היית רוכש את המשולש?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע. תחפש מתאמים ותראה אם זה אפשרי או לא.

לגבי GB אתה טועה. כל עוד מדובר בלוח מיצרן מוכר שעונה על כל הדרישות שלך אז הוא לוח טוב (למעט מקרים נדירים שבהם ידוע על איזו תקלה גורפת בייצור או משהו כזה).

היתרון של המעבד משלוש (או מרובע) הליבות הוא בכך שיש לו עוד ליבה (או שתיים) פיזיות. עבור שימושי וגם עבור מכונת גיימינג אקראי זה לא ממש חשוב כי בסביבות העבודה האלה אין צורך בריבוי ליבות ולכן הן לא יבואו לידי ביטוי.

אם לדוגמה אתה גם מקודד או משהו כזה אז ייתכן שתהיה לזה משמעות.

אני באופן אישי לא הייתי קונה יותר ממעבד כפול עבור HTPC/מערכת לעבודה משרדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

about:blank, שוב תודה על התשובות המפורטות והרהוטות, מחכים כתמיד.

ד"א - בימינו ניתן למצוא מתאמים (פאסיביים) כמעט מכל דבר לכל דבר, ועליך מוטלת האחריות לדעת אם הם אכן יפעלו (ע"ע DX).

באזאר - רב תודות גם לך.

גיל - כיום הסטאפ כולל טלויזיית שפורפרות של סוני טריניטרון 29 שהיתה פעם שיא הטכנולוגיה, היום כנראה פחות.

בכל מקרה, מבחינתי העניין הוא אודיופילייה, פחות וידאופילייה, כשבכל זאת רוצים יותר אז מחברים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למזלי/צערי צברתי קצת ידע כי הייתה לי בעיה דומה, אז הנה לך.

כדי שתהיה לך יציאת RCA, אתה צריך להשיג אחד מאלה:

8400GS, 8600GT, 9400GT, 9500GT של NVIDIA (אלה הזולים)

2X00HD, 3X00HD, 4X00HD של ATI (רק אלה זוכר, לא מתעסק יותר מדי עם החברה).

1. כל הכרטיסים מ-3 השנים האחרונות הם בעלי HDMI/DVI/VGA בלבד.

2. כל מה שישן יותר, לא מפענח וידאו בחומרה (כדי שלא יעמיס על המעבד, לא קריטי במקרה שלך).

וכמובן לבדוק אם לדגם הספציפי יש את היציאה...

* תשכח מכבלים מכאילו ממירים מ-VGA/DVI ל-RCA או כל דבר אנלוגי אחר, הדבר היחיד שעובד זה ממיר אקטיבי שעולה איזה 200 ש"ח (עדיף כבר כרטיס מסך).

טיפים:

מבחינת רסיבר תשתמש בכבל קואקסיאלי או אופטי (היום אופטי הוא הנפוץ).

וידאו תחבר ישירות לטלויזיה דרך DVI/HDMI אם אתה יכול, אם לא אז ה- יהיה רק לסרטים, גלישה או כל דבר שקשור לקריאת טקסט זה לא נוח - גם תצטרך מסך רגיל כדי להגדיר את כל העסק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי DIMKA

כרטיסים חיצוניים עם יציאה אנאלוגית (svideo), לא חסרים לי (רדאון 9700 ו X800GTO2 של ATI)

ניסיתי להימנע משימוש בהם ב בעיקר משיקולי דציבלים.

בעיקרון המחשב ישמש בעיקר ל בטח בחיבור לטלויזיה, במקביל הוא גם יחובר למסך LCD לשימושי המחשב.

תודה על הטיפים, אכן כבר שנים שאני משתמש בכניסות האופטיות להעברת האותות לרסיבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שטלויזית ה-CRT היא זאת שמסבכת לך את העסק. אם יש לך LCD תשתמש בו לצרכים שלך. בעידן איכות ההפרדה הגבוהה שידורים

ברזולוצייה נמוכה (480P) מבחינתי נסבלות בקושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...