מימוש אחריות לספק SEASONIC - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מימוש אחריות לספק SEASONIC

m00trix

Recommended Posts

שלום,

היום לאחר הפסקת חשמל בדירה - המחשב לא נדלק (לחיצה על כפתור לא עושה כלום)

אני מניח שהבעיה בספק, אך לאחר חיפושים ממושכים כאן בפורום ובמקורות אחרים אני לא יכול להיות בטוח שלא נדפק משהו נוסף בדרך - לכן אני מעוניין לשלוח למעבדה.

העניין הוא - שהמחשב נרכש לפני בערך כשנתיים בחברת SKYPC (תנצב"ה), ולכן השאלה היא היכן אוכל לבצע את אותה בדיקת מעבדה, ורצוי שבאותו מקום יעזרו לי לממש את האחריות (או שמא, רצוי כבר להשקיע 200-300 שקל ושיחליפו לי את מה-שזה-לא-יהיה שנדפק).

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון - לא מזמן קרתה לי תופעה דומה לזו שאתה מתאר (במקרה שלי, לחיצה על כפתור ההדלקה גרמה ללופים של Post).

גם אני חשדתי שמדובר בתקלה בספק, אך התברר בסופו של דבר שמקור התקלה בלוח האם ושיש להחליפו.

תוכל לבדוק בקלות את תקינות הספק, על ידי ניתוק הצמה המרכזית שמחברת את הספק ללוח האם וסגירת מעגל בין החוט הירוק לבין השחור הסמוך לו בעזרת מהדק נייר/חוט חשמל, לפי המתואר במדריך הבא בסעיף 6 (hotwire test):

http://www.huddysworld.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=91:hoe-to-check-if-your-psu-is-working&catid=40:techie-talk-hardware&Itemid=72

את הפעולה הנ"ל ניסיתי על עשרות ספקים. היא בטוחה לגמרי ומדמה הדלקה רגילה של המחשב.

במידה ותראה כי המאוורר של הספק מסתובב - רוב הסיכויים שהוא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון - לא מזמן קרתה לי תופעה דומה לזו שאתה מתאר (במקרה שלי, לחיצה על כפתור ההדלקה גרמה ללופים של Post).

גם אני חשדתי שמדובר בתקלה בספק, אך התברר בסופו של דבר שמקור התקלה בלוח האם ושיש להחליפו.

תוכל לבדוק בקלות את תקינות הספק, על ידי ניתוק הצמה המרכזית שמחברת את הספק ללוח האם וסגירת מעגל בין החוט הירוק לבין השחור הסמוך לו בעזרת מהדק נייר/חוט חשמל, לפי המתואר במדריך הבא בסעיף 6 (hotwire test):

http://www.huddysworld.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=91:hoe-to-check-if-your-psu-is-working&catid=40:techie-talk-hardware&Itemid=72

את הפעולה הנ"ל ניסיתי על עשרות ספקים. היא בטוחה לגמרי ומדמה הדלקה רגילה של המחשב.

במידה ותראה כי המאוורר של הספק מסתובב - רוב הסיכויים שהוא תקין.

בעיקרון כן, אך אין בכך וודאות שהמתחים תקינים (יש למדוד !. כבר ראית יציאת 3.3 וולט שנותן 19 וולט) או שיחזיק מתחים תקינים גם בעומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...