האם למישהו ניסיון עם המארז Cougar Solution? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם למישהו ניסיון עם המארז Cougar Solution?

Zedik

Recommended Posts

הומלץ לי על המארז הנ"ל Cougar Solution בפורום מפרטי מחשב. האם למישהו יש נסיון איתו ויכול לומר:

1. לפי התמונה הזו אפשר להבחין שכן יש פילטר כלשהו מאחורי השבכה הקידמית המחוררת, מתחת ללוגו Cougar, אבל במפרט המארז לא מצויין שקיים פילטר כזה. האם המארז אכן כולל פילטר קידמי, פרט לזה שמגיע עבור ספק הכח?

2. האם הוא מגיע עם יותר ממאוורר אחד? אם כן, היכן?

3. מה רמת הרעש שמייצר המארז בעומס (משחקים) ובמנוחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר בדיקה של המארז בחנות, להלן הממצאים:

1. כל חזית המאחר מפולטרת ע"י ספוג דק, כולל כיסויי הפלסטיק של הכוננים האופטיים. אין פילטרים בגג המארז, ולא בדלת. יש פילטר מתחת לספק הכח.

2. מגיע עם מאוורר אחד בלבד אחורה

3. חיבור ה-USB 3.0 הוא חיבור רגיל ולא כזה שמתחבר ל-HEADER על לוח האם, במידה והלוח תומך בכך. חיבור רגיל זה אומר שתאלצו לחבר את הכבל שיוצא מכניסת ה-USB 3.0 בחזית המארז, לכניסה האחורית של ה-USB 3.0 בלוח האם. אני לא אהבתי.

המארז הרגיש יחסית זול, מנגנון ה-Tool-Less לחיבור הכוננים הרגיש פלסטיק זול.

אהבתי יותר את המארז 3000 של FRACTAL שהרגיש הרבה יותר איכותי ונוח, עם מאוורר 140 מ"מ בחזית, וכונני HDD נשלפים החוצה מהמארז ולא לתוך המארז. הבעיה איתו שיש לו 4 כניסות 2.0 בלבד בחזית ללא 3.0.

עדיין מחפש מארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-CORE עולה כ-360 ש"ח, פחות מפי שתיים מה-Solution (:

לגביי תקציב ודרישות - אתה צודק לחלוטין. להלן דרישותיי מהמארז ומהמחשב בכלל:

תקציב: כ-3600 ש"ח, עם חריגה אופציונאלית של 200-300 ש"ח אם צריך

שימושי המחשב: משחקי FPS, אינטרנט, תכני HD, תכנות JAVA לעיתים רחוקות מאוד.

עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? שקט בדרגה של 7-8, המחשב ממוקם בסלון

- ללא OC

דרישות מיוחדות מהמארז: 1. תקציב- 450~ ש"ח

2. רצוי מארז בגודל Full Tower, אבל אם כל הפיצ'רים הבאים ימצאו במארז MID, זה גם יהיה בסדר.

3. אין העדפה מיוחדת לחלות צידי בדלת, אבל גם אין התנגדות שיהיה אחד כזה (:

4. בלי דלת בחזית!

5. חשוב - תמיכה ב USB3 בחזית עם חיבור ל-HEADER בלוח האם

6. מסילות ל-HDD שנשלפות החוצה מהמארז ולא לתוכו, עם תמיכה בכונן SSD

7. אם כל כלוב ה-HDD ישלף כולו זה יהיה גם נחמד, אבל לא קריטי.

8. אין צורך ביותר מ-2-3 מקומות לכוננים אופטיים, כל השאר רצוי שיהיו HDD (זה פוסל את ה-Evolution של Cougar. בזבוז משווע של מקום).

9. פילטרים על כל המאווררים ששואבים אוויר לתוך המארז

10. לפחות שני מאווררים שמגיעים בתוך המארז מהמפעל (אני יודע שאפשר להוסיף, אבל זה המינימום, לא?)

11. מקום לניהול החיווט בצורה נוחה

12. בצבע שחור

לאחר דיון עם מנהל הפורום גונן, דיי נסגרתי על רוב החלקים, פרט למארז (שים לב שאין מארז במפרט הבא):

מעבד:

[..] INTEL 2500 (TRAY) + SCYTHE KATANA III ₪1036

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 ₪745

זיכרון:

[..] KINGSTON HYPER-X 8192MB (4096MBX2) DDR3 1600MHz CL9 ₪278

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש ! ₪813

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W (80 PLUS BRONZE) - RETAIL ₪371

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪82

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪3325

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

אני מאוד מתלבט גם בין ה-HD6870 ל-GTX560TI, עדיין לא החלטתי מה לקחת סופית.

מה תמליצו עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל הדרישות האלו לא תמצא במארז אחד, ועוד במקס' 450 ש"ח. אפילו לא ביותר.

נראה שאתה צריך מארז בבנייה אישית :P

אבל עדיין יש שממלאים כמה דרישות עד כמעט הכל(R3 של פרקטל, אבל יש לו דלת מקדימה)

לגבי המפרט, הרבה כסף מתבזבז על שיפור זניח אם בכלל, כמו הלוח, הזכרונות, הספק שמעל ומעבר.

אני הייתי הולך על הHD6870, עדיף מבחינת עלות/ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל הדרישות האלו לא תמצא במארז אחד, ועוד במקס' 450 ש"ח. אפילו לא ביותר.

נראה שאתה צריך מארז בבנייה אישית :P

אבל עדיין יש שממלאים כמה דרישות עד כמעט הכל(R3 של פרקטל, אבל יש לו דלת מקדימה)

לגבי המפרט, הרבה כסף מתבזבז על שיפור זניח אם בכלל, כמו הלוח, הזכרונות, הספק שמעל ומעבר.

אני הייתי הולך על הHD6870, עדיף מבחינת עלות/ביצועים.

קטע, בדיוק צפיתי בוידאו על R3 של פרקטל. אם רק לא היתה לו דלת.. (: על איזה עוד אתה יכול לחשוב?

לגביי המפרט, למה בדיוק אתה מתכוון בבזבוז כסף עבור שיפור זניח אם בכלל? 1600 לעומת 1333? המחיר כמעט זהה לשניהם.

ספק כח-הפרש של כ-80 ש"ח בין ה-520 ל-430, לקחתי את החזק יותר.

הבנדל של ה-I5 2500 עם הקירור הוא בהפרש של פחות מ-100 ש"ח מה-2400 I5.

לוח אם - מחיר סביר לדעתי ללוח עם פיצ'רים כמו שלו - Z68, USB3.0, PCI3,eSata, יציאות DVI,VGA, וכו'.

כנראה שבסוף אכן אלך על ה-HD6870, המחיר שלו ירד לפחות מ-900 ש"ח לעומת מעל 1100 ש"ח ל-560 TI.

מה היית משנה במפרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי לוקח לוח כמו זה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=7761

אם בכל מקרה אתה צריך את כל הפיצ'רים הללו יש לך את הלוח הזה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8893

תוכל לחסוך 100 ש"ח על זכרונות כאלה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=8829

וכרטיס מסך 560TI זול יותר:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8891

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטע, בדיוק צפיתי בוידאו על R3 של פרקטל. אם רק לא היתה לו דלת.. (: על איזה עוד מארזים אתה יכול לחשוב?

לגביי המפרט, למה בדיוק אתה מתכוון בבזבוז כסף עבור שיפור זניח אם בכלל? זכרונות 1600 לעומת 1333? המחיר כמעט זהה לשניהם.

ספק כח-הפרש של כ-80 ש"ח בין ה-520 ל-430, לקחתי את החזק יותר.

הבנדל של ה-I5 2500 עם הקירור הוא בהפרש של פחות מ-100 ש"ח מה-2400 I5.

לוח אם - מחיר סביר לדעתי ללוח עם פיצ'רים כמו שלו - Z68, USB3.0, PCI3,eSata, יציאות DVI,VGA,HDMI וכו'.

כנראה שבסוף אכן אלך על ה-HD6870, המחיר שלו ירד לפחות מ-900 ש"ח לעומת מעל 1100 ש"ח ל-560 TI.

מה היית משנה במפרט?

לאחר חיפוש קטן מצאתי עוד כמה אפשרויות שאתה יכול להתסכל עליהם, אבל על חלקם צריך לברר בארץ אצל היבואנים\הם יקרים מהתקציב שלך(אבל אפשר לחסוך בשבילם במפרט)

Cooler Master CM 690 II Advanced בגירסא עם USB3

Cooler Master CM Storm Enforcer בגירסא עם USB3

Corsair Carbide Series 400R

Fractal Design - לדעתי עונה על הכל

Lian Li -6B - לא בטוח לגבי הUSB3 HEADER

Xigmatek Pantheon - גם כנראה עונה על הכל

Xigmatek Midgard II - כנ"ל

Sharkoon T28

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי לוקח לוח כמו זה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=7761

אם בכל מקרה אתה צריך את כל הפיצ'רים הללו יש לך את הלוח הזה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8893

תוכל לחסוך 100 ש"ח על זכרונות כאלה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=8829

וכרטיס מסך 560TI זול יותר:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8891

תודה, גיל.

הלוח הראשון הוא H67, והשני, Z68 עם הפרש זניח ביותר של ב-30 ש"ח מהג'יגבייט שבחרתי, עדיין נשאר עם ה-GIGABYTE.

לא מכיר את הזכרונות הללו, ולטעמי עדיף ללכת על מותג מוכר ואמין כשזה מגיע לזכרונות, גם בתוספת של 100 ש"ח לזוג, מה גם שהקינגסטון מגיעים עם צלעות קירור והם מהירים יותר.

לגביי כרטיס המסך - זה דווקא מעניין. לא מכיר את החברה, אבל מנסיוני זה לא ממש משנה כשזה נוגע לכרטיסי מסך. בהחלט שווה לשקול קניה במידה וארצה להוסיף 100 ש"ח נוספים מעל ה- HD6780..

אני מבין את הראש שלך - חיסכון של 30 ש"ח פה, 80 ש"ח שם יובילו לחיסכון כללי של כ-200-300 ש"ח, שלטעמי זניחים כשאני יודע שאני משתמש ברכיבים ממותגים מוכרים ואיכותיים יותר.

לאחר חיפוש קטן מצאתי עוד כמה אפשרויות שאתה יכול להתסכל עליהם, אבל על חלקם צריך לברר בארץ אצל היבואנים\הם יקרים מהתקציב שלך(אבל אפשר לחסוך בשבילם במפרט)

Lian Li PC-6B - לא בטוח לגבי הUSB3 HEADER

Sharkoon T28

רובי, תודה (:

ראיתי את ה-Fractal Design בחיפושיי, הוא אכן אחד המארזים המובילים כרגע מבחינתי. הבעיה איתו שאין לו פילטר אבק על הדלת.

אהבתי גם את ה-400R אבל הוא מאוד יקר, מעל 600 ש"ח.

Xigmatek Midgard II - נראה מעניין, דומה ל-, אבל ללא 3.0, ועם פאנל כניסות קידמי שנמצא במרכז המארז ולא בחלקו העליון.

אני ממשיך לבדוק את שאר הצעותייך, אעדכן תוך זמן קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח של אסרוק הרבה יותר איכותי מזה של ג'יגהבייט.

תוספת של 100 ש"ח לזכרונות זה מעל 50%... בפועל תקבל אולי 2% שיפור ביצועים. צלעות קירור? ליופי בלבד.

אגב, פילטר אתה יכול להכין לבד, אפילו מגרביון או מפילטר ישן של מזגן או משהו דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הראשון הוא H67, והשני, Z68 עם הפרש זניח ביותר של ב-30 ש"ח מהג'יגבייט שבחרתי, עדיין נשאר עם ה-GIGABYTE.

לא מכיר את הזכרונות הללו, ולטעמי עדיף ללכת על מותג מוכר ואמין כשזה מגיע לזכרונות, גם בתוספת של 100 ש"ח לזוג, מה גם שהקינגסטון מגיעים עם צלעות קירור והם מהירים יותר.

Xigmatek Midgard II - נראה מעניין, דומה ל-, אבל ללא 3.0, ועם פאנל כניסות קידמי שנמצא במרכז המארז ולא בחלקו העליון.

שים לב שבלוח של אסרוק אין USB3 HEADER.

החברה של הזכרונות מוכרת, ההשקעה של ה100 לא שווה את עצמה.

לMidgard II יש USB3, הוא מארז חדש שיצא לשווקים בנובמבר(וכנראה עדיין לא הגיע לארץ) אולי התבלבלת עם מארז אחר שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שים לב שבלוח של אסרוק אין USB3 HEADER.

החברה של הזכרונות מוכרת, ההשקעה של ה100 לא שווה את עצמה.

לMidgard II יש USB3, הוא מארז חדש שיצא לשווקים בנובמבר(וכנראה עדיין לא הגיע לארץ) אולי התבלבלת עם מארז אחר שלהם.

רובי, גיל,

מתנצל על ההעדרות הארוכה מהדיון שאני בעצמי פתחתי. אילוצים שונים הרחיקו אותי בשבוע האחרון מנושא בניית המחשב, ועכשיו חזרתי לעניין שוב. מקווה שגם אתם (: רובי אתה צודק, התכוונתי בטעות ל-MIDGARD בגרסתו הראשונה. את הגירסה ההשניה והעדכנית יותר עדיין לא מצאתי בארץ.

הלוח של אסרוק הרבה יותר איכותי מזה של ג'יגהבייט.

תוספת של 100 ש"ח לזכרונות זה מעל 50%... בפועל תקבל אולי 2% שיפור ביצועים. צלעות קירור? ליופי בלבד.

אגב, פילטר אתה יכול להכין לבד, אפילו מגרביון או מפילטר ישן של מזגן או משהו דומה.

באילו פרמטרים הלוח של ASROCK איכותי יותר? כמו שציין RUBI הוא אינו כולל USB 3.0 HEADER למשל.. לדעתי המקביל של ה-GIGABYE הספציפי מבחינת ASROCK זה דגם מעל (שיקר יותר) - ASROCK Z68 EXTREME 4cleardot.gif

לגביי הזכרונות - לא יודע, קראתי מעט על הזכרונות של -TRANSCEND, הם בסדר, נכון, אבל עדיין אני חושב להשאר עם הקינגסטון המוכרים יותר (לי).

לא רוצה להכין שום פילטר לבד, לא רוצה להתעסק עם זה בכלל. מדוע יצרניות המארזים אינן יכולות לתכנן מארז נורמאלי במחיר סביר? מה הבעיה להוסיף עוד פילטר אוויר קדימה ל-Cougar Evolution למשל? ואם כבר ב-EVOLUTION עסקינן, אם היו מחליפים 3-4 תושבות לכוננים אופטיים בכלוב נוסף פריק ל-HDD - זה היה מעולה. מי צריך 6 כוננים אופטיים במארז? (:

Lian Li -6B - לא בטוח לגבי הUSB3 HEADER

Sharkoon T28

Cooler Master CM 690 II Advanced - לא מצאתי את גרסת ה-USB3 בארץ. אני אוהב אותו, אך מה שמוזר בו זה שרק החלק התחתון של כלוב ה-HDD מתפרק כדי לאפשר התקנה נוחה יותר של רדיאטור. חבל ש-CM לא השכילו לחלק את כלוב ה-HDD לשני כלובים פריקים.

Cooler Master CM Storm Enforcer - נראה מצויין בפנים, אבל יש לו דלת קידמית..

Fractal Design - שוקל אותו, חבל שהוא לא גדול יותר

Xigmatek Pantheon - מימדים טובים, גדול יחסית לשאר שזה יתרון, אבל אין לו כלוב HDD אמצעי נשלף (כמו ב- למשל)

Xigmatek Midgard II - לא מצאתי בארץ

Sharkoon T28 נראה טוב, לא מצאתי בארץ..

אם ל-Cougar Evolution היה כלוב אמצעי נשלף ומתאמים מ-"5.25 ל-3.5", ועם פילטר אוויר נשלף גם על המאוורר הקידמי השני (קרגע יש רק על אחד מהקידמיים) - יתכן בהחלט שהייתי בוחר בו.

עדיין מחפש מארז, עדיין שוקל מועמדים מהרשימה שלך, RUBI.. (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...