מפרט לעריכה גרפית, תכני HD ומשחקים עד 6K ללא ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לעריכה גרפית, תכני HD ומשחקים עד 6K ללא ציוד היקפי

Splashy

Recommended Posts

. מה התקציב המקסימאלי? 6000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, עריכה גרפית, תכני HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). עיבוד תמונה בפוטושופ ועוד תוכנות של אדובי (פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. GTA IV, Sims 3

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920x1200

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? דיסקים קשיחים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה. אין צורך במערכת הפעלה ואופיס

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לוג'יק פיסי

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). ESATA, USB3, i7, 120/128gb

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחשב שקט, חזק עם כל מה שביקשת:

מעבד:

[..] INTEL 2600 - TRAY - לרוכשי מערכת מחשב ! ₪1304

לוח אם:

[..] ASROCK Z68 PRO3-M - זמין במלאי ₪600

זיכרון:

[..] KINGSTON 8192MB (2X4096MB) DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪197

כרטיס מסך:

[..] PNY GTX570 1280MB DDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 3500 ש"ח ! ₪1592

צורב DVD:

[..] LG DVDRW GH-24NS70 X24 - BLACK - SATA - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC SONATA IV + 620W PSU ₪821

קרור למעבד:

[..] SCYTHE KATANA III - FOR INTEL ONLY ₪124

דיסק קשיח:

[..] CRUCIAL SSD M4 SATA3 2.5" 128GB - זמין במלאי ₪1065

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪82

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪5897

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה גיל.

העניין היחיד הוא שהרכבת את המפרט בחנות IQPC ואני מעוניינת לקנות בלוג'יק פיסי.

זאת עקב בעיות רבות שהיו לי במחשב הנוכחי בשנה הראשונה לרכישתו, שבעקבותן נאלצתי לנסוע לחנות עם המחשב פעם אחר פעם, והחנות לצערי לא הייתה קרובה לבית.

לכן אני מעדיפה לקנות הפעם בחנות שיותר קרובה לבית למקרה שיהיו בעיות עם המחשב.

רוב החלקים במפרט קיימים בלוג'יק פיסי, למעט כונן ה- והקירור למעבד, ממה שראיתי.

האם יש רכיבים חלופיים מומלצים שקיימים בלוג'יק פיסי?

ושוב תודה רבה על עזרתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת עלות תועלת בלוגי'ק עדיף לקחת שני כרטיסים לצורך גיימינג, לא זכור לי שפוטושופ משתמשת בCUDA כך שאין רלוונטיות יתרה על המידה

אם בכל זאת ברצונך להתבסס על כרטיס אחד חזק, וגם לאפשר את היכולת של השימוש בCUDA משהו כזה יהיה מצויין, שימי לב שהחלפתי את היקרור למעבד הפעם למשהו שקט יותר.

36360002.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת זול יותר:

[table][tr][td]

[table][tr][td]№[/td][td]Code[/td][td]Product[/td][td]Price[/td][td]Quant.[/td][td]Summ[/td][/tr][/table][/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]0[/td][/tr][/table]20790Antec Sonata IV 620W 80Plus USB 3.0 ATX Case780.00 ₪1780 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]1[/td][/tr][/table]20598Arctic-Cooling Alpine 11(Rev 2) For 775/1155/1156 CPU Cooler90.00 ₪190 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]2[/td][/tr][/table]19680Gainward GTX570 1280MB/320bit DDR5 DVI PCI-e Video Card1680.00 ₪11680 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]3[/td][/tr][/table]21102Gigabyte GA-Z68AP-D3 I3 I5 I7 1155 ATX Motherboard for Intel630.00 ₪1630 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]4[/td][/tr][/table]20301Intel i7-2600 32nm 3.4GHz 8MB 1155 BLD CPU1310.00 ₪11310 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]5[/td][/tr][/table]20690OCZ Agility 3 (AGT3-25SAT3-120G) SATA III 2.5'' 120GB Flash SSD1025.00 ₪11025 ₪[/td][/tr][tr][td]

[table][tr][td]6[/td][/tr][/table]17491Samsung 4GB 1333MHz Memory126.00 ₪2252 ₪[/td][/tr][tr][td][/td][td][/td][td][/td][td][/td][td][/td][/tr][/table]5767 ₪

Kind of payment :

Delivery:5767 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא מתוכנן OC אני לא בטוח שהכי משתלם הוא דווקא לוח Z68 (למרות שהוא יאפשר OC של 400Mhz שאני באופן אישי ממליץ לבצע) ואפשר לקנות לוח H67 שיחסוך כ-150 ש"ח.

אני גם חושב שגוף הקירור שבמפרט האחרון של blatata מיותר מאוד אם לא מתוכנן OC.

לדעתי, בחתך רוחב תרוויחי הרבה יותר מקניית מעבד i5-2500K וביצוע OC לתדר של 4.3-4.5Ghz (בהתאם לאיך שהמעבד יגיב בפועל) מאשר מטכנולוגיית ה-HT שב- i7-2600. כל זה כמובן אלא אם כן את יודעת בוודאות שהתוכנות שבהן את משתמשת לצורך העבודה מרוויחות משהו מה-HT באופן שמצדיק עבורך את הפרש המחיר. לדוגמה, אם את מקודדת הרבה וידאו אז ייתכן שיש לזה הצדקה עבורך (כמובן שפה מערך האחסון הוא אחד מצוואר הבקבוק) מכיוון שחסכון בדקה פה ודקה שם בפעולות שמבצעים עשרות פעמים בחודש בסוף מצטבר למשהו משמעותי. לעומת זאת, אם את מקודדת וידאו רק מדי פעם, אפילו אם זה לפרנסה, ולא איכפת לך לחכות עוד כמה שניות עד דקות עד לסיום הפעולה אז הכדאיות של ה- i7-2xxx פוחתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank, תודה רבה על התגובה המפורטת.

העניין הוא שאני לא מעוניינת לבצע OC משתי סיבות:

1. אני לא מבינה בזה, לא יודעת איך את זה ולא רוצה לגרום סתם נזק למעבד.

2. אני לא רוצה לאבד אחריות, אחרי זה יכולים לגלות שעשיתי OC והאחריות תתבטל.

האם לוח H67 מתאים לדרישות שלי? (USB3, eSATA)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בפלטפורמת SB זה מאוד פשוט. את מעלה את המכפלה לערך הרצוי ומוסיפה מתח במידת הצורך. זה קצת יותר מורכב ממה שאני מציג את זה פה, אבל הרבה פחות מסובך ממה שאת אולי חושבת. אם תקדישי קצת זמן להכיר את המונחים, להבין מה את עושה (וכשמדובר במעבד עם מכפלה פתוח ושמכוונים ל-OC בינוני זה באמת לא מורכב) ותעבדי בשיטיות אז הסיכוי שתגרמי נזק הוא תיאורטי בלבד. למערכת יש הגנות שייכנסו לפעולה הרבה לפני שתוכלי לגרום באמת למעבד נזק בלתי הפיך.

2. אין לחנות, ליבואן וליצרן דרך אמיתית לגלות שהנזק (שכאמור הסיכוי לו הוא אפסי אם עובדים בצורה נכונה) למעבד נגרם כתוצאה מ-OC. חלק מהחנויות אפילו מעודדות OC בעקיפין (מהסיבה הזאת). ככה שבאמת אין לך מה לחשוש מהבחינה הזאת.

רק כדי להכניס את הדברים קצת להקשר. מעבד כמו ה-Core i5-2500K יכול ברוב המקרים להגיע לתדר של 3.7-4.0Ghz ללא העלאת מתח. במקרה כזה ה-OC הוא פשוט שינוי ערך אחד ב-BIOS/UEFI וזהו. תדר של 4.4-4.5Ghz הוא התדר המאוזן ביותר לפלטפורמה. לדעתי זה השילוב המאוזן ביותר בין תוספת "ביצועים" (בייחוד ליישומים המרוויחים כמעט באופן לינארי מהוספת התדר וברוב המקרים PS נופלת בצורה מסוימת לקטגוריה הזאת וכנ"ל משחקים) ובין מאמץ ה-OC הנמוך ביותר. הדיוטים גמורים בתחום שעובדים לפי מדריך מסודר מצליחים לייצב מהר מאוד את המערכת בתדר הזה ללא שום בעיה. מעבר לזה כבר באמת נדרשת כבר יותר התעסקות עם ה-OC, קצת יותר ידע ובדרך כלל גם חומרה (לוח-אם, גוף קירור) יקרים יותר.

כך שאם לסכם, אני מבין את החשש שלך, אבל במקרה הזה הוא ממש לא מבוסס כי כל תהליך ה-OC הוא הרבה יותר פשוט עקב כך שמדובר על מעבד עם מכפלה פתוחה.

לוחות H67 מכילם ברוב המקרים USB 3.0 (ערכות השבבים מסדרה 6 גם ככה לא מכילות בקר מובנה אז זה נתון לשיקולי יצרן הלוח) ו-eSATA כבר תלוי באופן שבו היצרן מימש את העניין בלוח (האם הקצה חיבור SATA 3Gb/s אחד לטובת eSATA).

שני הלוחות שאני ממליץ עליהם בקטגוריה H67M-GE (קישור לאתר של LogicPC ו-BLKDH67BL של Intel (שאין ב-LogicPC) עונים על הדרישות האלה. מבין שניהם אני ממליץ קצת יותר על ה-H67M-GE עקב מערכת חשמל קצת יותר טובה (לא שזה קריטי כמובן, אבל בגלל שהם עולים אותו סדר גודל של מחיר, לא משלמים פהי ותר על זה ולכן זה פשוט משתלם יותר).

אם כן תחליטי לקחת לוח Z68 תוכלי לבצע OC של עד ל-400Mhz למעבדי i5-2xxx/Core i7-2xxx. זה אפילו לא ממש OC, לא תצטרכי להוסיף מתח או לקנות גוף קירור או לוח-אם מיוחדים, אבל זאת עדיין זריקת מרץ קטנה ליישומים שנהנים באופן לינארי מהוספת תדר (ועל זה עוד נוסף ה-Turbo Boostעבור יישומים שמנצלים אחת או שתיים). כך שגם זה יכול להיות שיקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני נוטה להסכים עם קודמי - מלבד כמה תוכנות שעברו אופטימיזמיה לעבודה עם ריבוי נימים (ופוטושופ לא אחת מהן) עדיף בהחלט לקחת I5 בתדר גבוה. חנויות רבות מציעות OC מהחנות בלי אובדן אחריות וללא התעסקות ועל הרציניות שבהן (זיגזג, IQPC ו-RSM בעיקר) אני סומך בעניין.

מכיוון שניתן לחרוג מעט ומדובר בשימוש לצרכי פרנסה - אפשר לקחת I7-2600K ולהנות מכל העולמות.

ללא OC אני מסכים שהשילוב של I7-2600 עם לוח H67 מספק בהחלט וחסכוני. למעשה, עבור השימושים שלך כם I5-2500 או 2400 יתנו ביצועים לא רחוקים כלל במחיר נמוך משמעותי.

אין לי כל ניסיון עם לוג'יק PC - לא אישי וכמעט אפס מהפורום. אישית קשה לי להמליץ על קניה בחנות שאין לי מושג איך היא והמפרט יוצא יקר משמעותית עם מבחר דל יותר. לשיקולך... IQPC מאשדוד , RSM בכפ"ס וזיגזג ביהוד שזה קרוב אליך מאוד אם אני לא טועה.

רמת השקט של המפרטים האחרונים מגרדת בקושי את ה-8 עם מפרט כשלך, ודאי עם OC וכרטיס מסך כבד.

המארזים מעט גבוליים מבחינת יכולת הקירור והספקים לא מהשקטים שיש, במיוחד תחת עומס.

המפרטים לא רעים אבל בהחלט יש מקום לשיפור.

ככל הנראה 8G מספק בהחלט אבל תוכנות עריכה אוהבות זיכרון ובמחירים של היום זה פשע לא לקחת מראש נפח גדול.

זה גם יאפשר לך לעבוד עם RAMDISK שמהיר בהרבה מכל SSD שיש:

http://www.overclock.net/t/1086220/imdisk-open-source-ram-drive-with-no-size-limitations

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם.

אני מכירה את לוג'יק פיסי, יש לי ניסיון מעולה איתם ואני לקוחה ותיקה שלהם (אם כי זו הפעם הראשונה שאני קונה אצלם מחשב).

זיגזג רחוקים מדי, מהם קניתי את המחשב הנוכחי ונסיעות הלוך וחזור לשם עם המחשב במשך שנה פלוס, ממש לא נעים בלשון המעטה.

tmpusr, אם יש לך רעיונות לשיפור, אשמח לשמוע.

שוב תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

טוב לשמוע על לוג'יק (קצת פחות על זיגזג).

בכל מקרה, מלוג'יק אני לא מצליח לבנות מפרט ללא פשרות שיעמוד בתקציב...

את מוכנה לחרוג עוד קצת כדי לקנות דווקא מהם?

אולי רק רכיבי מפתח לקנות במקום אחר (כרטיס מסך למשל) במידה והם זולים משמעותית?

ל-RSM למשל יש שירות VIP עד הבית למשך 3 שנים בתוספת זעומה של 130 ש"ח חד פעמי. פתרון מצויין.

אני יודע ש-IQPC גם נותנים שירות מעולה למרחקים גדולים (אני מב"ש וקונה מהם שנים).

מפרט לדוגמה ללא פשרות (כמעט) מ-IQPC - אני אנסה לבנות משהו דומה בלוג'יק מאוחר יותר.

מעבד:

[..] INTEL 2600K - TRAY- לרוכשי מערכת מחשב! ₪1417

לוח אם:

[..] ASROCK Z68 PRO3-M - זמין במלאי ₪600

זיכרון:

[..] KINGSTON 8192MB (2X4096MB) DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש מעל 3000 ש"ח ! ₪197

כרטיס מסך:

[..] PNY GTX570 1280MB DDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 3500 ש"ח ! ₪1592

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC P183 V3 FRONT USB 3.0 w/o PSU - לרוכשי מחשב חדש! ₪774

ספק כוח:

[..] SEASONIC M12II 620W (80 PLUS BRONZE) - MODULAR - זמין במלאי ₪477

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II REVB - זמין במלאי ₪181

דיסק קשיח:

[..] CRUCIAL SSD M4 SATA3 2.5" 128GB - זמין במלאי ₪1065

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪82

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪6497

* יש כרטיס במחיר דומה אבל חזק, מקורר וחרישי יותר ב-TMS למשל: http://tms.co.il/product/10389

או כרטיס דומה למקורי של SPARKLE ב~150 ש"ח פחות.

* אם אין לך שימוש ממשי ב-CUDA, כרטיס HD6950-DUAL-BIOS ישתלם בהרבה:

http://tms.co.il/product/10197

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מוכנה לחרוג עוד קצת אם זה מצדיק את זה.

היו לי כל כך הרבה תקלות עם המחשב הקודם וכל כך הרבה נסיעות הלוך חזור שאני לא רוצה לקחת סיכון הפעם.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...