Driver IRQL.....atapi.sys - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Driver IRQL.....atapi.sys

gkman

Recommended Posts

שלום

מדי פעם כשאני מדליק את המחשב אני מקבל מסך כחול שכתוב עליו הודעת שגיאה: Driver IRQL not Less Or Equal

ושהבעיה נמצאת ב- atapi.sys

המסך לא קופץ כל פעם שאני מדליק את המחשב אלא רק לפעמים אחרי שימוש של כ10 דקות ואולי אפילו יותר.

חיפשתי בגוגל פתרון לבעיה אבל לא מצאתי מקום שמתייחס לatapi.sys

יש לי ווינדוס

אם מישהו יכול לעזור... אני אשמח

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי כשעשיתי chkdsk (אתמול)

הופיע לי file record segment ##### is unreadable

אחרי זה שמתי את ההודעה הזאת בפורום

לא כתבתי את הבעיה הזאת כי לא חשבתי שזה רלוונטי.

היום בבוקר כשהדלקתי את המחשב הופיע לי שקובץ Software לא יכול להטען או משהו לא יכול לעלות לא התעמקתי היה לי אותה הודעה לפני עם קובץ system

החלפתי את הקובץ עם גיבוי שהיה לי (אתחלתי את המחשב מדיסק און קי לאובנטו והחלפתי- (גם אז כשהיה לי עם הקובץ system עשיתי אותו דבר) שני הגיבויים היו מאפריל 2011) כשנדלק המחשב ווינוד הריץ chkdsk שוב והפעם לא הופיע ההודעה file record... ועכשיו הוא עובד שוב.

אני עומד להריץ סריקה של ווירוסים עם avast באתחול מיד. אחרי זה אני יריץ את JV16 powertools.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש לך סקטורים פגומים בדיסק, ושבמקרה חלק מקבצי המערכת היו עליהם וניזוקו.

תעשה chkdsk מלא (5 שלבים, כולל איתור סקטורים פגומים). לאחר מכן תנסה לשחזר קבצי מערכת מקוריים עם sfc /scannow.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי- מצטער שאני קצת מעלה את הדיון הזה מהאוב. אני פשוט לא הייתי הרבה בבית מאז.

בכל זאת עשיתי כל מה שהצעתם

הchkdsk האחרון לא הראה סקטורים פגומים וה-sfc/scannow שהקשתי ב-run לא נראה כאילו עשה משהו (יכול להיות שבאמת לא עשה כלום)

בכל זאת אני מקבל עדין מסך כחול רק שהפעם במקום לומר לי במידע טכני שהבעיה הוא ב- atapi.sys הוא כותב לי stop: 0x0000...

אני אריץ עוד פעם את chkdsk לראות אם השתנה משהו

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שגיעה עכשיו ?

אין כזה דבר כמו stop: 0x0000

דוגרי- רק כתבתי מה שהופיע במסך הכחול-

אבל עכשיו שבחנתי את זה שוב עם blue screen view זה מראה לי שהבעיה עדיין עם atapi.sys

התוכנה סימנה את הקבצים האלו כגורמים לבעיה:

atapi.sys

HDAudBus.sys

ntoskrnl.exe

sptd.sys

בפעמים הקודמות הוא הביא לי קבצים אחרים

אבל atapi.sys חוזר בכולם

אני קורא את המדריך של קיריל http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=514242.0 ואני מבין שזה כנראה בעיית חומרה.

בסריקה האחרונה של chkdsk זה הראה לי שכמה סיגמנטים לא יכלו לקרוא אותם (חוץ מכמה סקטורים פגומים וכל מיני בעיות אחרות שלא נראו כבעיה רצינית)

יש לזה פתרון? אין לי סבלנות להחליף דיסק קשיח- אי אפשר לנעול את הסיגמנטים האלו ולהגיד למערכת להתעלם מהם?

(אלא אם כן אני טועה וזה לא הבעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CHKDSK מסמן את הסקטורים הפגומים כדי שלא יהיה בהם שימוש עתידי. אבל אם במקרה היו עליהם קבצי מערכת חשובים שנפגמו, אז צריך לשחזר אותם (מסיבה זו המלצתי על SFC /SCANNOW, אך אתה אומר שזה לא עשה דבר, מה שמעט מוזר לי). אפשר לנסות להחליף ידנית את הקבצים שנפגמו, אבל לך תדע במה מדובר. אפשר גם לעשות התקנת תיקון לWindows מהתקליטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...