מדוע הספק שלי לא מתאים... - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע הספק שלי לא מתאים...

yanivnn

Recommended Posts

שלום אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר קטן בקופסא...

קניתי כרטיס מסך חדש gtx560 ti ראיתי שהצריכה שלו היא 170 וואט במקסימום ושצריך מינימום ספק 500 וואט... רציתי לדעת איך הדברים בידיוק עובדים...

אחרי עיון חוזר בסטיקי הבנתי את הכתוב על הספק...{מסילת ה12 וולט שהבנתי שהיא החשובה ביותר והנצרכת לכרטיס המסך והמעבד}... יש לו שתי מסילות 12 וולט שאחת נותנת 15 אמפר ואחת 11. רציתי לדעת מדוע הספק לא מתאים לכרטיס מסך... הרי מסילת ה15 אמפר נותנת 180 וולט {בהנחה שאני ישים בה את הכרטיס מסך} והמסילה השניה של ה11 אמפר נותנת 132??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך לוקח 170W. במתח 12V זה בערך 15A. ה 15A האלה יכולים להיות כולם מהחיבור ספק (רצוי) או חלק מהחיבור ספק וחלק מהסלוט בלוח (לא רצוי)

לכן לכרטיס מסך הזה אתה צריך ספק שיכול לתת בסך הכול לפחו 15A 170W ב 12V (וזה לפניי שהבאני בחשבון דברים אחרים של 12V : מעבד, דיסקים, מאווררים וכו). ורצוי שיוכל לתת את כל זה במסילה של הכרטיס מסך

אם נוסיף מעבד (משהוא חזק אבל ללא - 100W), דיסק קשיח (10W), כמה מאווררים (באיזור של 2.5W כל אחד), נקבל כ 10A 120W למסילת 12V השניה

כך שבסך הכול אנחנו צריכים 25A 300W לכל המערכת + איזה 100W יותר למסילה של ה 5 ו 3.3 וכו + מקדמי ביטחון

תלוי איך הספק בנוי, המסילות יכולות להיוט כרטיס מסך + כל היתר, או מעבד + כל היתר

כך שאם הספק מחזיק במקרה שלנו 25A כולל ב 2 המסילות (מה שלא מתחייב, יתכן למשל שהוא מוגבל ל 15A ו 11A בכל מסילה אבל 18A משותף) וההספק הכללי שלו מכסה גם את מה שנדרש למתחים אחרים ולמקדמי ביטחון, הוא יחזיק

חלק מהנתון של 500W שנאמר הוא מקדם ביטחון, היצרן של הכרטיס מסך לא יודע איזה ספק אתה הולך לשים (איכותי או פחות איכותי וכו) אז הוא לא מוחלט. כלומר ספק טוב של 450, או אוליי אפילו ספק ממש טוב של 300 - אוליי יכולים להחזיק אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון מהדברים שלך בפשטות הספק שלי היה אמור להחזיק אותו...

זה ספק של זלמן 360 כאשר במסילת ה12 יש לו 15A ו11A ולפי מה שאני ראיתי היום {שהחלפתי ספק בפעם הראשונה שלי בחיים} אם אני צודק המעבד מקבל את החשמל שלו מהלוח אם {4 פינים} שזה חיבור אחר מהכרטיס מסך {6 פינים}.

ובהזדמנות זאת

למה משמשות מסילות ה5 וה3 וולט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הספק יכול לתת 15 ו 11 A זה לא אומר שהוא יכול לתת 26A בו זמנית במשותף. יכול להיות שהמקסימום הכולל שלו למשל 18A, והנה הספק לא מחזיק

יכול להיות שב 15 ו 11 הכוונה היתה 11 לכרטיס מסך, או שהחלוקה היא מעבד + כל היתר כשאוליי כל היתר זה ה 11

ה 12V משמש כמו שהוא למנועים (דיסק קשיח מאווררים וכו), ומפעיל מייצבי מתח שמייצרים מקומית מתח נמוך יותר למעבד ו GPU. המייצבים האלה נמצאים צמוד למעבד ואל הכרטיס מסך

ה 5V ו 3.3V מפעילים דבים שאין להם מייצב מתח מיוחד. למשל במקרה של SDRAM את הזכרונות (שהיו של 3.3V), ציפסטים וכו' מתח ל (5V) ודברים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...