(עוד) כתבה מקוממת על ביטוח החובה בארץ (ולא, אני לא הולך לחפור על דו"ג הפעם) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(עוד) כתבה מקוממת על ביטוח החובה בארץ (ולא, אני לא הולך לחפור על דו"ג הפעם)

vic07

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149731,00.html

אני שואל את עצמי - למה בכלל חברות צריכות להרוויח רווחי עתק ממשהו שמושת עלי מכורח החוק, כגון ביטוח חובה? מבחינתי צריך להתקיים אחד מהשניים:

1. ביטוח חובה יהיה "מוצר בפיקוח" (ולא פיקוח חסר שיניים של ממונה שיקבל בסיום תפקידו ג'וב שמן באחת החברות עליהן הוא מפקח). כשם שכל מכולת חייבת למכור מוצרי חלב בפיקוח (ובמחיר הנקוב) כתנאי למכירת מוצרי חלב "מתקדמים" ורווחיים יותר, כך חברות ביטוח יאלצו למכור ביטוחי חובה במחיר עלות (קרי, עלות הפעלת המנגנון ועלות התביעות שישולמו למבוטחים) או ברווח מזערי נקוב כתנאי למכירת ביטוחים משלימים למיניהם.

2. תחום ביטוח החובה יולאם לחלוטין וינוהל ע"י הביטוח הלאומי, שוב במחיר עלות. חברות הביטוח יוכלו עדיין להציע אלטרנטיבות לביטוח החובה, למשל פוליסות מוזלות ורווחיות לקבוצות בעלות סיכון מופחת בתנאין ובמחיר שהן עצמו יקבעו - לנהגים ללא עבר תעבורתי, לנהגים מעל גיל מסויים, לנהגים שרכבם מושבת יום בשבוע (שומרי שבת), נהגים המתחייבים להגבלת קילומטרטאז' וכו' - כל עוד הם יאלצו להתמודד עם האלטרנטיבה ה"כללית". בפועל קיימת אלטרנטיבה כללית שכזו, אלא שהיא מטפלת "פסולי ביטוח" בלבד ולכן היא יקרה להחריד.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אומר שכבר מזמן הרמתי ידיים בנוגע לשחיטות במדינה הזאת.

בתור רוכב דו"ג בעבר ונוהג על בהווה.

אני נאלץ לומר בצער גדול שכבר עייפתי ממלחמות מול המדינה שלי.

מגיע לתחנת דלק, 250 שקל כבר התרגלתי.

טסט לרכב 1,200 שקל. מישהו מוכן להסביר לי על מה?

התרגלתי.

לא מספיק להם, יש עוד תשלום (60 ש"ח אאל"ט) למוסך עצמו.

לא מאשים חלילה את המוסך, מאשים רק את המדינה, שגם ככה לוקחת לנו אגרה שמנה על טסט,

למה שזה לא יכלול את הבדיקה עצמה? דף נייר ב 1,200 שקל, השתגעתם?

ביטוח, חובה+צד ג' - 3,000 ש"ח.

הבעיה במדינה שלנו זה שאין שובע, תמיד רוצים עוד,

לסחוט כל טיפה של כסף מהאזרח הקטן שקורע את התחת יום-יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אחת הסיבות שאני לא קרוב לקנות מכונית אפילו

יש לי את הכסף אבל שאני חושב על העלויות גם במקרה הכי טוב בעולם בלי מוסך (חוץ מטסט) ובלי הרבה נסיעות

העלויות מאוד מנופחות בארץ

הדברי חובה שהם ביטוח -ובארץ עושים מקיף בגלל מחירי המכוניות וכמות הגנבות

הדלק

והטסט

וכבר יש איזה מינימום אלף שקל בחודש הוצאות בחודש

בהרגע שצריך מוסך גם לבעיה קטנה -דופקים אותכם בלי קונדום

לצערי גם התחבורה הציבורית בארץ מסריחה -מוניות יקרות מידי ואוטובוסים איטים מידי -ורכבת יש גבר כזה בישראל בכלל ?

הבדיחה זה שצריך לנסוע לתחנת הרכבת כדי לנסוע ברכבת

אופנים זה גם בעיה בגלל גנבות ככה שהרבה פעמים אני מוצא את עצמי הולך ברגל לפעמים יותר משעה רק לא לקחת אוטובוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות לא נקרא לחיות את הרגע. (טוב, תלוי איזה רכב) זה נקרא לשרוף את השנים הכי יפות שלך ברמת חיים של כלב אשפתות. קניית לא תפגע בחלום לקנות דירה בגיל 45 בלי משכנתא. אני מסכים שיש המון אנשים שחיים את הרגע, אבל אתה בצד השני של הסקאלה. אתה יכול לקנות סביר ב-40 אלף שישרת אותך שנים בעלות 600-700 שקל בחודש ותפתח בפניך המון אפשרויות חדשות. אני בחיים לא הייתי מצליח לעבוד במשרה מלאה וללמוד בלי . בחיים. אין סיכוי גם אם בישראל הייתה ברמה של יפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שכבר מזמן הרמתי ידיים בנוגע לשחיטות במדינה הזאת.

בתור רוכב דו"ג בעבר ונוהג על בהווה.

אני נאלץ לומר בצער גדול שכבר עייפתי ממלחמות מול המדינה שלי.

מגיע לתחנת דלק, 250 שקל כבר התרגלתי.

טסט לרכב 1,200 שקל. מישהו מוכן להסביר לי על מה?

התרגלתי.

לא מספיק להם, יש עוד תשלום (60 ש"ח אאל"ט) למוסך עצמו.

לא מאשים חלילה את המוסך, מאשים רק את המדינה, שגם ככה לוקחת לנו אגרה שמנה על טסט,

למה שזה לא יכלול את הבדיקה עצמה? דף נייר ב 1,200 שקל, השתגעתם?

ביטוח, חובה+צד ג' - 3,000 ש"ח.

הבעיה במדינה שלנו זה שאין שובע, תמיד רוצים עוד,

לסחוט כל טיפה של כסף מהאזרח הקטן שקורע את התחת יום-יום.

מה? לי לקחו אתמול 95!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לי בחורה נורמלית שתסכים לצאת עם גבר בלי .

לא צריך להגזים. לי אין , ויש לי בחורה נורמאלית :) כמובן, מתוך גילוי נאות אגיד שאנחנו מכירים מאז שהיינו בני 16, מה גם שלה דווקא יש .

אבל באופן כללי, אתה צודק. מאוד קשה להסתדר בלי במדינה שלנו, וכל מי שמרוויח מהנהג הישראלי יודע את זה טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכונית זה רמת חיים. בלי אתה מאוד מגביל את עצמך מבחינת אפשרויות תעסוקה ובילוי. בנוסף זה סמל סטטוס. תראה לי בחורה נורמלית שתסכים לצאת עם גבר בלי .

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות לא נקרא לחיות את הרגע. (טוב, תלוי איזה רכב) זה נקרא לשרוף את השנים הכי יפות שלך ברמת חיים של כלב אשפתות. קניית לא תפגע בחלום לקנות דירה בגיל 45 בלי משכנתא. אני מסכים שיש המון אנשים שחיים את הרגע, אבל אתה בצד השני של הסקאלה. אתה יכול לקנות סביר ב-40 אלף שישרת אותך שנים בעלות 600-700 שקל בחודש ותפתח בפניך המון אפשרויות חדשות. אני בחיים לא הייתי מצליח לעבוד במשרה מלאה וללמוד בלי . בחיים. אין סיכוי גם אם בישראל הייתה ברמה של יפן.

כנ"ל, אומנם לא רכב, היה לי קטנוע בזמן הלימודים, כשאני עכשיו מסתכל אחורה, אני לא יודע איך הייתי מצליח להסתדר עם עבודה בזמן הלימודים ובלי הקטנוע, הנסיעות היו גוזלות לי חצי מהזמן לימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...