שאלה לגבי ביצועי מערכות קבצים NTFS לעומת EXT4 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי ביצועי מערכות קבצים NTFS לעומת EXT4

nokobik

Recommended Posts

שלום לכולם,

החלטתי לקנות HTPC מבוסס E350 ולהתקין עליו מינימל.

מכיוון שהניסיון שלי עם בעבודה שוטפת הוא די מועט, החלטתי להתקין לבינתיים WIN7 ולעשות את הניסויים במקביל.

ופה אני מגיע לנקודה, בגלל הצורך בעבודה עם שתי מערכות הפעלה שונות הייתי צריך לשמור את כל הסרטים, שירים ותמונות במחיצת NTFS.

עכשיו אני רואה שכשאני מעתיק אליו קבצים הדרייבר של ה-NTFS-3G צורך באיזור ה-4%-5% CPU.

אני מרגיש שהעסק כבר יחסית התייצב לי למרות שהייתי רוצה לשמור על ה-WIN7 כגיבוי אבל אני רוצה לדעת אם אני אמיר את מערכת הקבצים ל-EXT4 צריכת ה-CPU תרד?

והאם יש הבדל כלשהו בביצועים על-גבי בין מערכות הקבצים הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי ביצועים, למרות שבהנחה פשוטה הייתי אומר שכן יהיה לך שיפור קל אם תשתמש במה שלינוקס תומך בטבעי.

אבל יהיה לך הרבה דברים חשובים אחרים, כמו לדוגמא כשאתה צריך לעשות בדיקה של המידע על הדיסק וכד' אז התמיכה של בדיקה כזאת על NTFS בלינוקס מאד מועטת ולא רצינית, וזה בדיקה שמתבצעת אחרי 20 Reboots לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות בכונן המערכת ובתיקיית הבית, אתה צריך ext4 (או מערכת קבצים לינוקסית אחרת) שתומכת ב links, הרשאות של וכדומה. כך שלפחות את המחיצה הראשית של המערכת תצתרך לעשות ext4

את המחיצות האחרות תוכל לעשות כרצונך, ואם אתה מחזיק בה אז לא נראה לי שיותר מידי משנה כי לא נראה לי שהקיראה מהדיסק תהיה פקטור משמעותי (או בכלל) בביצועים כשאתה רואה סרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

תודה על התגובות.

אני חייב לציין שהגעתי למסקנה שאני לא הולך לחזור ל- במחשב הזה ולכן לאחר ייסורים קשים ואחרי הרבה COPY-PASTE ומציאת מקומות פנויים לשים בהם את כל החומר, המרתי את מערכת הקבצים של מחיצת ה-DATA שלי מ-NTFS ל-EXT4.

עכשיו כשאני מעתיק משהו ממחשב אחר ברשת או שאני מוריד משהו במהירות גבוהה אני רואה צריכת CPU נמוכה משמעותית ממה שהייתה לי עם NTFS.

לפני כן, הדרייבר NTFS-3G בזמן ההעתקה היה לוקח באיזור ה-10% וזה חוץ מה-SAMBA שלוקח עוד 30%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות עשיתי benchmark שדה:

[vitali]:/mnt >> time dd if=/dev/urandom of=ext4/tmp.out count=300k
307200+0 records in
307200+0 records out
157286400 bytes (157 MB) copied, 38.4075 s, 4.1 MB/s

real 0m38.411s
user 0m0.204s
sys 0m37.998s

[vitali]:/mnt >> time dd if=/dev/ of=ntfs/tmp.out count=300k
307200+0 records in
307200+0 records out
157286400 bytes (157 MB) copied, 96.9231 s, 1.6 MB/s

real 1m37.120s
user 0m0.460s
sys 0m54.463s

הביצועי כתיבה ל ext4 מהירים בערך פי 2 , ופי 2 פחות זמן מעבד.

האמת רוב הזמן הוא מבזבז ב urandom... אבל זאת לא הנקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...