אז... פסיכומטרי... כמה? למה? ואיפה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז... פסיכומטרי... כמה? למה? ואיפה?

Vidati

Recommended Posts

שלום.

אני משוחרר כבר שלושה חודשים, והגיע הזמן להתחיל להתעניין בפסיכומטרי, יש לי וואוצ'ר מהצבא (צהוב כזה) שאם אני לא טועה אני משלם רק 1500ש''ח מסך הקורס אבל לא כולם עובדים איתו.

אתמול התקשרו אלי מ-HIGH Q והסבירו לי קצת על הקורס, וזה נשמע די טוב אבל הם לא מכבדים וואוצ'רים

והקורס עולה אצלהם כמעט 9 אלף שקל אבל אם אני נרשם למועד אפריל אז יש לי מין מלגה כזאת לחיילים משוחררים וכמעט 50% הנחה אז יוצא כמעט 5-אלף שקל לקורס.

שווה? איפה אתם עשיתם את הפסיכומטרי שלכם כמה עלה והאם הייתם מרוצים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9 אלף wtf?? איך הם הגיעו לסכום הזה? אתה מקבל מסאג' ומצי*ה כל בוקר? הארי פוטר בכבודו ובעצמו מכשף אותך שתזכור את החומר?

הוואצ'ר בא באחוזים מעלות הקורס ועם 50% הנחה הקורס שלך צריך לעלות גג 2500 ש"ח. אני לא מאמין שכל אלה שלוקחים סכום מופרז יכולים לעשות לך משהו (חוץ ממה שצוין לעיל) שיכול להצדיק את המחיר הזה. אם אין לך בעיה לשלם סכומים כאלה אז לך על זה. אני באופן אישי חושב שכדאי לנצל את הוואוצ'ר שקיבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשאל אותי הקורס לא שווה שקל. מתאים רק לאנשים שלא יודעים לשבת על התחת וצריכים שיאכילו אותם בכפית...

ודרך אגב קורס פסיכומטרי עולה בסביבות 3000-4000 בלי הנחות (אני חושב שאחותי עשתה בסביבות ה 3.5K בלחמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HighQ שיקרו לך. קורס לא עולה 9000. זו הנפצה מטורפת.

לך לקורס עם הואוצ'ר (בטח זה אנקורי). חבל על הכסף. כל הקורסים הם בערך אותו דבר. בסופו של דבר המבחן בוחן את היכולת שלך. שום קורס לא יכול לשנות אותך. הקורסים רק יכולים לגרום לך להתאמן ולתרגל. התרגילים בפסיכו' פשוטים ואין איזה "סוד" גדול לאיך לפתור אותך, כמו שכל המכונים טוענים. כל מכון יגרום לך ללמוד ולתרגל בערך באותה מידה. מכאן שאיכות הקורסים והאפקטיביות שלהם היא דיי זהה (לדעתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9000 זה חרטא. אף אחד לא באמת משלם להם את המחיר ה"מלא". הם נותנים לך מחיר התחלתי כזה כדי להראות נחמדים ונדיבים כשהם נותנים לך "הנחה". רוב האנשים שהיו איתי שם שילמו בסביבות ה5K. יכול להיות שאפשר להוריד אותם עוד יותר, תלוי כמה אתה מתמקח. ואף פעם אל תאמין ש"המקומות הולכים להיגמר" או שיש לך "הזדמנות אחרונה" לקבל הנחה אם תירשם במהירות. תאמין לי שהם פי 1000 יותר נואשים ממך והם עדיין עושים רווח מכובד אם תשלם 4-5K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד באופן עצמאי בעזרת הספרים של ניב רווח. אני לא יכול להשוות לקורס ועדיין לא נבחנתי, ככה שאין יותר מדי אינדיקציה לרמה, אך אני כן יכול להגיד שאני בהחלט מרגיש שזה מספיק.

אם אתה עובר על כל החומר בספרים באופן יסודי, אני לא מוצא סיבה לא להיות מוכנים היטב (יש להם אפילו תוכנית מפורטת לשיעורים כל יום).

שים לב רק שהמבחנים הבאים (אחרי מועד דצמבר) הולכים להשתנות מבחינת התוכן והמבנה, במיוחד בעברית (דגש עיקרי על ניסוח בעיקר ע"י כתיבת חיבור במקום בדיקה של אוצר מילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד באופן עצמאי בעזרת הספרים של ניב רווח. אני לא יכול להשוות לקורס ועדיין לא נבחנתי, ככה שאין יותר מדי אינדיקציה לרמה, אך אני כן יכול להגיד שאני בהחלט מרגיש שזה מספיק.

אם אני זוכר נכון (אין לי לינק לזה, מצטער), קראתי שהציון הממוצע של אנשים שעשו קורס גבוה יותר. ז"א הציונים מתפלגים נורמלי אבל סביב ממוצע גבוה יותר לעומת אלו שלא עשו קורס. מדובר על עשרות בודדות של נקודות למיטב זכרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה את המועד הקרוב בלי קורס. תלווה ספרים מחברים, תוריד מבחנים של מועדים קודמים ובקיצור, למד לבד.

זה לא יעלה לך כלום (מלבד המבחן עצמו) ומי יודע, אולי תביא ציון מספק (כמה אתה צריך?). במקרה ה"גרוע" תיגש פעם נוספת

עם או בלי קורס, אתה כבר תדע מה מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם זה יקח לו שנתיים וחצי? צריך להתחיל ללמוד מתישהו.

אם הוא ניגש למועד הקרוב, הוא יוכל לגשת גם למועד נוסף שהוא האחרון שמקבלים באקדמיה לקראת שנת הלימודים הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון (אין לי לינק לזה, מצטער), קראתי שהציון הממוצע של אנשים שעשו קורס גבוה יותר. ז"א הציונים מתפלגים נורמלי אבל סביב ממוצע גבוה יותר לעומת אלו שלא עשו קורס. מדובר על עשרות בודדות של נקודות למיטב זכרוני.

אתה בטח מתכוון לקטע הזה שמופיע באתר שלהם.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה חקר את התועלת המופקת מדרכי הכנה אחדות. במחקר נבדקו אלפי נבחנים שנבחנו פעמיים לפחות, ונעשתה בו השוואה בין ציוניהם בשתי הבחינות. נמצא כי השיפור הממוצע בקרב המתכוננים בכוחות עצמם הוא כ-30 נקודות (בסולם הציונים של 200 עד 800). נתון זה יציב שנים רבות. לעומתם, בקרב המשתתפים בקורסי הכנה השיפור הממוצע הוא כ-40 נקודות, כלומר רק בכ-10 נקודות יותר מהשיפור של מי שהתכוננו בכוחות עצמם. תוצאות דומות לאלה נמצאו גם במחקרים שנעשו בארצות אחרות. המסקנה המתבקשת היא כי התועלת המופקת מקורסי הכנה - בהשוואה להכנה עצמית - מוגבלת מאוד: עיקר השיפור (30 מ-40 הנקודות) מושג ממילא מהלימוד העצמי ומעצם ההיכרות המוקדמת עם סוגי השאלות בבחינה, משום שהיא מקטינה את החרדה ומייעלת את התפקוד בבחינה. יש לזכור כי הנתונים שנמצאו במחקר הם ממוצעים, כלומר מקצתהנבחנים שיפרו את ציוניהם ביותר נקודות, מקצתם שיפרו בפחות נקודות, ומקצתם אף קיבלו ציונים נמוכים מהציונים שקיבלו בבחינה הראשונה.

הכנה יסודית לקראת הבחינה עשויה בהחלט להועיל. ההכנה הטובה ביותר מבוססת על תרגול יסודי בנושאים המופיעים בבחינה - בדומה ללימודים בבית הספר - ולא על לימוד "טריקים". כותבי הבחינה יודעים על שיטות אלה ומביאים אותן בחשבון בעת כתיבת השאלות. המסגרת המתאימה להכנה היא עניין של סגנון אישי: יש הזקוקים למסגרת נוקשה ויש המעדיפים לימוד עצמי. מכל מקום, לפני שתבחרו בדרך הכנה כלשהי, רצוי שתבדקו היטב אם היא מספקת לכם תרגול יסודי. אל תסתמכו על שמועות לא-מבוססות בדבר שיפורים עצומים שהשיגו תלמידי קורס כלשהו בציוניהם, וגם לא על נוסחאות קסם – אין כאלה! בבחירתכם את דרך ההכנה לבחינה הביאו בחשבון את הזמן, את המאמץ ואת הכסף שאתם רוצים להשקיע בהכנה, לעומת התועלת שאתם עשויים להפיק ממנה.

ואל תשכח שאם אתה לא משתמש בוואוצ'ר אז בעצם מנעת מחייל משוחרר אחר לקבל אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב רק שהמבחנים הבאים (אחרי מועד דצמבר) הולכים להשתנות מבחינת התוכן והמבנה, במיוחד בעברית (דגש עיקרי על ניסוח בעיקר ע"י כתיבת חיבור במקום בדיקה של אוצר מילים).

אתה טועה זה יכנס לתוף בסביבות אוקטובר 2012

שיפור של 50 נק' במקרה הטוב לא מתקרב ללהצדיק את ההשקעה הכספית. וכיוון שאין הגבלה על מס' הפעמים שאתה יכול להבחן אישית אני מרגיש שמי שישקיע את ה-5000 האלה במקום לגשת לקורס ללגשת ל- 5000/500 =10 מבחנים יקבל ציון גבוה בהרבה ממה שיכול היה לקבל אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי את הכוונה שלך, אבל אם אתה אומר שעדיף לגשת ל-10 מבחנים במקום לקורס אחד, זה לא מדויק. אל תשכח שזמן, בהרבה מקרים, יקר יותר מכסף. אם מישהו יכול לקבל בעזרת קורס אחד ציון שהיה לוקח לו 4 מבחנים להגיע אליו לבד, עדיף לו ללכת לקורס, להרוויח שנה וחצי ו"להפסיד" 3500 שקל. בסופו של דבר פסיכומטרי הוא "כרטיס כניסה" ולא יותר (חצי כרטיס כניסה ליתר דיוק), אין לו שום תרומה אחרת ללימודים אקדמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...