המלצות לסדרות טלוויזיה חדשות עונה ראשונה. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לסדרות טלוויזיה חדשות עונה ראשונה.

nat64x

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההגדרות אינן "קשיחות", אבל דווקא בויקיפדיה יש משפט שדי מסביר את זה היטב:

רבים נוטים לבלבל בין מדע בדיוני ובין פנטזיה או להתייחס אל שתי הסוגות כאל מקשה אחת, אולם השתיים נבדלות זו מזו, בעיקר בבסיס העלילה: המדע הבדיוני מבוסס על חוקים מדעיים או מציאות היסטורית קיימת שפותחו לאפיקים דמיוניים, בעוד שהפנטזיה מתרחשת כולה בעולם דמיוני מיסודו. יחד עם זאת, ישנן יצירות שסיווגן אינו מובהק לאחת הסוגות.

לא ראיתי את Battlestar Galactica אז קשה לי לשפוט לגביה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, זה לא.

אין ספק שהמוקד של BSG זה ממש לא חרבות אור, חלליות וחייזרים אלא הרבה יותר ההתמודדות האנושית בסיטואציה שנוצרה (אני מדבר בעיקר על העונה הראשונה, לפני שהתחילו לאבד כיוון). עדיין, חלליות ענק, קפיצות בחלל/מרחב, רובוטים אוטונומיים/אורגניים-למחצה, שכפול תודעה, שיבוט וטשטוש מוחלט של הגבולות בין "אנושי" ל"מכונה" בהחלט עונה להגדרה הקלאסית של מד"ב הרבה יותר מרוב הסדרות לאחרונה.

לא להתבלבל בין אקשן-חלליות וחיזרים לבין מד"ב שהוא בראש וראשונה "מדע בדיוני" כלומר בראש וראשונה "מדע" ובעיקר "בדיוני" ולא "דמיוני" - ההבדל נמצא במילון.

דווקא העונה האחרונה (שהיא בעצם פריקוול שמסביר את היווצרות הסיילונים) מכוונת יפה לליבה של המד"ב הקלאסי - בחינת טרנדים ומגמות בנות זמננו ע"י של העתיד האפשרי אליו הן מובילות. הביצוע לא משהו אבל הרעיון בבסיס דווקא טוב, כמו מרבית סרטי המד"ב לאחרונה כמו in time או surrogates למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרי הליבה של רומח הדרקון שנכתבו ע"י המחברים המקורים הם יצירות מופת, במיוחד סדרות הCHRONICLES והLEGENDS. בסדרות המאוחרות הם כבר התחילו לאבד את הכיוון. הרוב המוחלט של הספרים שנכתבו ע"י סופרים אחרים הוא חומרי רקע לעולם ולא מתקרבים לרמת הסדרות המקוריות.

כישור הזמן - 50 עמודים ראשונים ואחרונים של כל ספר מעניינים מאוד. כל האמצע - מריחה בלתי נגמרת של הסופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרי הליבה של רומח הדרקון שנכתבו ע"י המחברים המקורים הם יצירות מופת

לא יודע... קראתי ולא נפלתי מהכסא. :nixweiss:

בשבילי זה סתם עוד פנטזיה. לא רעה אבל שום דבר מיוחד.

יצירות מופת בתחום הפנטזיה זה "ההוביט" וכמובן טרילוגיית "שר הטבעות".

בתחום המד"ב זה כבר כל אחד עם הז'אנר שלו - יש המון... בשבילי, מלבד הקלאסיקות כמובן, זו טרילוגיית "מאדים" המעולה והקשה מאוד לקריאה וספרי דאגלס אדמס, אבל אנחנו חורגים מנושא הת'רד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1 על FRINGE , תוכנית איכותית מאוד ולמרות שבעונה האחרונה אני חש שיש קצת נפילה היא עדיין מאוד מעניינת.

שתי סדרות קומדיה שהתחלתי לראות ומאוד אהבתי הם COMMUNITY וRAISING HOPE ,

שתיהן נורא משעשעות עם פרקים קצרים ככה שאפשר לתקתק את כל העונה במהירות.

סדרה נוספת שהתחלתי והיתה בהחלט חביבה הינה ALCATRAZ , הרעיון מאוד נחמד וגם הביצוע טוב אך אני רק בפרק השני ככה שמוקדם מידי לשפוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא מתלהב כל כך משר הטבעות. המיוחד ב2 הטרילוגיות שהזכרתי הוא המאבק הפנימי של הדמויות והתפתחותן. בטרילוגיה הראשונה של תאניס ובשניה של קרמון. חוצמזה - גדיל (ובכלל כל הקנדרים) הוא המצאה גאונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרה נוספת שהתחלתי והיתה בהחלט חביבה הינה ALCATRAZ , הרעיון מאוד נחמד וגם הביצוע טוב אך אני רק בפרק השני ככה שמוקדם מידי לשפוט.

סטינקי שואו.

shameless נראה נחמד. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ספרים - האמת היא שאולי כדאי לפתוח אשכול במיוחד בשביל זה .

אבל הגיבו פה על שני דברים ואני חייב להגיב בחזרה.

SWORD OF TRUTH- בתור אחד שקרוב לסיים את כל הסדרה - באנגלית - אני יחסית מאוד מרוצה כמובן שיש קצת מריחה אבל זה דיי זורם , והסדרה ממש מצויינת

לגבי מאדים - ספר ראשון אדיר, ספר שני מתחיל מצויין ונהיה קשה מאוד לקריאה מהאמצע ושני הספרים האחרונים פשוט לא רואה לאן זה הולך ומסתיים בצורה דיי עלובה בהשוואה לפתיחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרב האמת. פרשתי בספר רביעי בגדול אני מחשיב את זה לז'אנר "פורנו למוח" כלומר ספר קליל שניתן לקרוא בקלילות מבלי להתעמק ולשרטט קווי עלילה סבוכים בראש שמעביר באופן די בולט תיאורים גרפיים של סקס ודם. אני זוכר לו חסד של טוב מהספר הראשון (או השני?)את התקופה שהתעללו בו. אשכרה 50 עמודים של התעללות גופנית. אבל הוא מורח ובכמויות. יש לו נטיה להזכיר מה קרה בספרים הקודמים ולפעמים אף מה קרה מאה עמודים קודם. בספר הרביע הוא מזכיר לא פעם ולא פעמיים אירועים שקרו בספרים הקודמים ואני די בטוח שאפשר לחתוך מאה עמודים של רק אזכורים למה שקרה קודם ואז גם נכנס כל הקטע של התלבטות הגיבור עמודים שלמים שהגיבר מתחבט בשאלה מה לעשות. ויש כמובן את העניין שהוא אוהב להוציא את הקוראים שלו טיפשים (ע"י דמויות חלשות, בחירות תמוהות, סגירת קווי עלילה בצורה סתומה)

גם אני נהנה ברמה מסויימת מן הספרים ואני כן רוצה לסיים מתישהו את הסידרה אך זה ולמצוינות לדעתי עוד רחוק (יכול להיות שהוא משתפר עם הזמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא מסכים

הסדרה בטלויזיה לא גרועה

פשוט לא שומרת אמינות לספרים ומציגה קו עלילה שונה

לגבי הספרים כמו שציינתי מקודם באמת יש מריחה ואפשר היה בכיף להוריד 100 עמודים מכל ספר ובהחלט זה לא 10/10 אבל 8/10 בהחלט הייתי נותן לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...