תיקון מסך LCD שנדלק, מראה תצוגה למשך כמה שניות בודדות ונכבה - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון מסך LCD שנדלק, מראה תצוגה למשך כמה שניות בודדות ונכבה

kkffiirr

Recommended Posts

קודם תפרק את הפאנל. כבר ראיתי מקרים שהמנורה פשוט התנתקה פיזית מהחוט בגלל חום, אבל היא הייתה תקינה. בגדול אפשר לאלתר עם מנורה נוספת, אפילו קצרה יותר. עם לדים אפשרי גם, אבל אתה צריך פסי לדים באורך המתאים, ולוותר על כל התאורה הקיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבנתי

טוב, אז בפעם הבאה כשיהיה לי זמן אנתק זוג חוטים אחד ממסך עובד, ואחבר כל פעם זוג אחר מהפאנל הלא עובד, כדי שאמצא מהי הנורה הדפוקה

ואז אוכל לפרק ולעקוב אחרי מצבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המסך נדלק לזמן הקצר הזה בבהירות נורמלית, המנורה תקינה. כמעט בוודאות זה הממיר של התאורה

תנסה להחליף את הקבלים הגדולים בכניסת המתח (DC מתח נמוך מאוד) לממיר, ותמדוד את המתח אליהם תוך כדיי שאתה מדליק את המסך והוא מתכבה כדיי לראות אם זה הממיר מתכבה או כל הספק מתכבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהדעות כאן חלוקות.

אני אסביר שוב מה עשיתי עד כאן

כשהפאנל מחובר למסך המקורי שלו, הוא דולק למספר שניות, ונכבה (יתכן והגוון המתקבל לא נכון, אולי מעט סגול מידי אבל אני לא בטוח, מעיד עלמשהו?)

כשאני מנתק את הפאנל, ומחבר אותו לספק של מסך שעובד (לא ניתן לחבר את סרט המידע, משום שזה לא בדיוק אותו קונקטור) על ידי חיבור ארבעת זוגי החוטים, הוא מציג מסך לבן ונכבה לאחר כמה שניות.

לפי מה שאמר לי זיגימן, אני צריך לחבר כל פעם זוג אחר כדי למצוא נורה פגומה.

יכולה להיות אפשרות אחרת?

עדכון

עשיתי מה שזיגימן הציע

אכן יש נורה אחת שגורמת להבזק ומכבה את הכל.

מה הצעדים הבאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוציא אותה ולראות מה מקצר ? - הנורה עצמה כנראה תקינה, אבל אוליי יש קצר איפה שהוא בחוט שמקצר ומכבה את הממיר, או נתק שמתנתק וגורם לכיבוי המנורה השניה, ואז הממיר מזהה תקלה ומתכבה להגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו ספק הכוח של המסך - יש לי מספיק מקרים של מסכי LCD, שהמנורת החיווי שלהם מראה שהם עובדים(צבע ירוק או כחול, תלוי במסך) ורואים אצלם תצוגה לחצי שניה והמסך מחשיך. אחרי הוצאה והכנסה של החשמל של המסך, התצוגה חוזרת לחצי שניה ושוב המסך מחשיך.

תקלות מהסוג הזה נפתרו ע"י החלפה הספק כוח עצמו או החלפת הקבלים הפגומים, שלרוב מראים סימנים של נפיחות ונזילה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהדעות כאן חלוקות.

אני אסביר שוב מה עשיתי עד כאן

כשהפאנל מחובר למסך המקורי שלו, הוא דולק למספר שניות, ונכבה (יתכן והגוון המתקבל לא נכון, אולי מעט סגול מידי אבל אני לא בטוח, מעיד עלמשהו?)

כשאני מנתק את הפאנל, ומחבר אותו לספק של מסך שעובד (לא ניתן לחבר את סרט המידע, משום שזה לא בדיוק אותו קונקטור) על ידי חיבור ארבעת זוגי החוטים, הוא מציג מסך לבן ונכבה לאחר כמה שניות.

לפי מה שאמר לי זיגימן, אני צריך לחבר כל פעם זוג אחר כדי למצוא נורה פגומה.

יכולה להיות אפשרות אחרת?

עדכון

עשיתי מה שזיגימן הציע

אכן יש נורה אחת שגורמת להבזק ומכבה את הכל.

מה הצעדים הבאים?

קודם כל כן, נורות סגולות/ורודות אחרי ההדלקה, מראות על סיום חייהן.

לאור זה שמצאת את הנורה הפגומה, פשוט תוציא אותה, תמדוד את האורך שלה, ונסה למצוא לה חלופית. אם אתה מוצא קצרה יותר בסנטימטר או שניים, גם הולך. בשום אופן לא ארוכה יותר, היא לא תיכנס פיזית לפאנל. אתה לא יכול לוותר עליה לגמרי, כי האינוורטר דורש סימטריות של 4 נורות ביציאה.

שים לב, פתיחת פאנל זה תהליך עדין ומדוייק. לחיצה קטנה לא במקום, ושברת משהו. גם הוצאת הנורות. שים לב לעבוד במקום נקי מאבק, כי כל גרגיר אתה תראה אח"כ בתצוגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, הוא עושה את זה די גרוע, אל תלמד ממנו. ב1:10 הוא שובר את מסגרת הפלסטיק השחורה, אח"כ הוא מפריד בין המקטבים, ומניח אותם בחוסר סדר וזהירות (לא להפריד אותם! להניח אותם בצורה שתדע איך להחזיר אותם בסדר ובמיקום הנכון) אח"כ בהפרדת הפרספקס השקוף מלוח המתכת האחורי הוא מסתבך (בגלל חלק הפסטיק השבור, והנורות עפות לכל עבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, ננסה שאגיע לזה.

אני מבין שכדאי לדאוג לספריי אוויר דחוס, או מפוח זמין לפני העבודה

אגב, לגבי ההבזק בצבע הורוד סגול, אם זה אומר שהמנורה בסוף חייה, זה לא אמור להשאר דולק? למה זה נכבה מייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא בדקתי

כמה שאלות:

א. אם אנתק את הכבל של הנורה הדפוקה, המסך עדיין יעבוד בתאורה מוחלשת?

ב. ראיתי כל מיני מדריכים שמדברים על החלפה ללדים (http://hackaday.com/2011/03/04/led-backlight-conversion-using-recycled-ccfl-inverter-parts/, http://www.stumbleupon.com/su/4qKKVJ/www.keithwakeham.com/lcd.htm), לכאורה המתח צריך להיות שונה (קודם כל DC ולא AC, וגם מתח שונה) מישהו עשה את זה ויכול לפרט?

ג. האם יש סיכוי שניתן לתקן את הנורה הזו או שהיא מתה?

ד. מה העלות להחלפה של נורה כזו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים באשכול הזה.

ב. אנוכי http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=522202.msg4461505#msg4461505

הלינקים שהבאת די ערביים... כאילו, זה טירוף לעשות את זה עם לדים רגילים. פס לדים בצפיפות גבוהה גם דק מספיק כדי להכנס לשם בלי חורים, וגם נותן עוצמת תאורה חזקה יותר. והאמת, שזה נתן לי רעיון עכשיו לגבי איזה מסך שיש לי.. אנסה לצלם את התהליך ולהראות איך עושים את זה כמו שצריך :)

עדיין, לא חושב שזה רווחי במקרה שלך, אולי רק בקטע של .

ג. אין מה לתקן בה. היא פשוט הלכה.

ד. אני לא חושב שיש מעבדה שתתקן דבר כזה במחיר סביר, אלא אם במקרה יש לה במלאי נורה מתאימה ממסך בגודל זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. ראיתי שהתהליכים האלו מתוסבכים מידי וגם לא נגמרו טוב, שאלתי שאלה ספציפית לגבי המתח, לא הבנתי איך הוא ממיר את המתח ל5 וולט ישר, האם אין בנמצא פס לדים שאפשר לקנות איפהשהוא ולהכניס לבד? אני רוצה לתקן לשם הנסיון שבענין, אם זה ציוד שאפשר להשיג בקלות, ואין לי מה להפסיד, אז למה לא?

ג. כתבת דברים לגבי מגע רופף וכו, אבל אני מבין שלאור התנהגות המנורה, זה לא הענין.

ד. התכוונתי סדר גודל של קניית נורת פלורסנט כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...