תיקון מסך LCD שנדלק, מראה תצוגה למשך כמה שניות בודדות ונכבה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון מסך LCD שנדלק, מראה תצוגה למשך כמה שניות בודדות ונכבה

kkffiirr

Recommended Posts

שלום לכם

קיבלתי מסך מג 700P תקול ורציתי לנסות לתקן אותו.

כפי שכתבתי בכותרת, התצוגה מופיעה למשך שניות בודדות ואז נעלמת, אם אני מכבה את המסך, ומדליק שוב, אני מקבל שוב את אותו הדבר.

האינסטיקנט הראשון היה לבדוק קבלים, פירקתי את המסך וראיתי שכל הקבלים נראים תקינים.

מה הלאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא תמיד רואים אם הקבלים לא תקינים. לפעמים הם מיובשים בפנים, ונראים חיצונית בסדר. אם תוכל למדוד מתחי יציאה מהספק בזמן הקצר של ההדלקה, תדע.

אפשרות נוספת זו שאחת הנורות בפאנל לא תקינה. האינוורטר מזהה את זה, ומכבה גם את השניה. אם יש לך פאנל נוסף להצליב, זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום הצעותיכם:

1. בדיקה עם פאנל נוסף על מנת לבדוק שהבעיה לא בו (האם יש תאימות בין פאנלים של חברות שונות?).

2. בדיקה עם רב-מודד, (איפה בדיוק למדוד? לכאורה יש מתח, כי נורת הלד עובדת, וכשאני מוציא את כבל הVGA מהמחשב אני רואה לכמה שניות NO SIGNAL עד שגם זה נעלם, כך שקורה שם משהו).

3. בדיקת הקבל הגדול (האם לבדוק את הקיבול שלו על ידי DVM כשהוא מחובר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רוב הפאנלים יתאימו. אתה אפילו לא צריך לחבר את כבל המסך, רק את הכבלים לתאורה, ולראות שהתאורה נדלקת.

2. בחיבור מהספק לכרטיס המרת התמונה יש כבל. 8 גידים בערך. בד"כ על הקונקטור שלו יהיו רשומים המתחים שאמורים לצאת ממנו, וכך תדע מה למדוד. לפעמים מדובר בכרטיס אחד שעליו הספק והממיר, ואז זה מסובך יותר.

3. בדיקה כשהוא מחובר, אתה אמור לקבל משהו באיזור ה300VDC. נדיר שהוא מתייבש אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אתמול היה לי זמן, אז קידמתי את הנושא קצת

יש לי עוד מסך אחר שלא נדלק, מעבר לנורת לד מהבהבת.

בפירוק מהיר שלו ראיתי שישה קבלים נפוחים מעט בלוח הספק, ועוד אחד בלוח של הכרטיס של התצוגה.

ניסיתי לחבר את המסך שלו במקום המסך האחר (זה שדיברתי עליו שנדלק ונכבה),

היה הבדל קטן

המסך מתחבר למתח על ידי שני צמדים של זוגות חוטים, כלומר, שני זוגות של ורוד לבן, ושני זוגות של תכלת לבן.

בכל קצה של המסך מחובר צמד של זוג תכלת לבן, וורוד לבן.

לא מדדתי מה ההבדל במתח שכל אחד נושא, אבל הנחתי שהצבע סטנדרטי וזהה בשני המסכים (בשניהם דאגו לאותם צבעים).

אלא שכאן מגיע ההבדל

בעוד שבאחד המסכים זה היה מסודר ככה

ורוד

תכלת

תכלת

ורוד

בשני זה היה מסודר ככה

תכלת

ורוד

ורוד

תכלת

חיברתי את המסך השני על פי סידור הצבעים בו היה מסודר המסך שלפניו

וכשחיברתי את המסך, היה ניכר שמשהו נדלק בו (ראו שינוי קטן בצבע השחור כשהדלקתי אותו) אך לא ראיתי כלום על התצוגה.

האם יתכן שלא הייתי צריך לשמור על הצבעים ולחבר לפי אותה צורה, ופשוט שרפתי את המסך השני?

(אחרי שהחזרתי את המסך המקורי, הכל חזר לקדמותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבעים לא משנים כלום, וגם לא הסדר. כל קונקטור מחובר למנורה אחת. לא משהו מתוחכם.

היה לך מסך שחור, כי לא חיברת את כבל התמונה, רק את התאורה. (או שכן חיברת, והפאנלים בגודל שונה/לא זהים בחיבור/חיברת הפוך) בכל מקרה, אם התאורה לא נכבתה לאחר מספר שניות, התקלה בוודאות באחת הנורות. אפשר להחליף אותן אם יש לך מסך ברוחב זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיוון של כל אחד מהתקעים כן משנה, מהסיבה הזאת : אחד מהחוטים הוא חוט מתח גבוה (הבידוד העבה יותר) שהולך לקצה הקרוב של המנורה, ואחד הוא חוט "אדמה" (לא באמת מחובר לאדמה אבל הפוטנציאל בו נמוך יותר) שהולך לקצה הרחוק של המנורה, בדרך כלל ללא בידוד בכלל כשהוא מוצמד למנורה עצמה לכל האורך כדיי לעזור להדליק אותה

אם אתה מחבר הפוך את התקע של אחת מהמנורות יהיא יכולה לא להידלק בצורה נורמלית. הממיר שולט במנורות ב 2 מנורות אל כל שנאי ולכן זה יכול להפריע גם למנורה השניה שמחוברת אם האחת שהפוכה (חוצמזה שכנראה שגם השניה הפוכה במקרה הזה)

למנורות יש תקע שלא ניתן להכניס הפוך, תבדוק אם הכיוון של החוט העבה יותר / הדק יותר מתקבל הפוך כשאתה מחבר את התקע השני לממיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שלא משנה הסדר בחיבור לספק. בקונקטור עצמו יש תקן לחיבור, אפשר לחבר אותו רק בצורה אחת, ולא נתקלתי בקונקטורים "הפוכים". פותח האשכול כתב רק את הצבעים של המתח הגבוה, החוט השני תמיד לידו, ותמיד לבן.

לגבי התמונה; לא בכל הפאנלים סדר הרגליים זהה. אם הכבל לא מחובר, ברוב המקרים יהיה מסך לבן, מסך שחור הוא במקרה של סדר רגלים שונה, או גודל אחר של מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב LCDים שאני מכיר הפאנל שחור כשהוא לא מקבל תמונה (לא מחובר לבקר שיש בתוך המסך או שהבקר לא עובד). תבדוק אם כל החוטים מחוברים ושאין בעיה יכולה להביא לכך שהבקר לא עובד. במינימום הוא אמור להראות הודעה של no signal אם הוא נדלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

עדכון בנושא,

אחרי הרבה זמן שוב התפניתי לזה, ניתקתי ממסך עובד את ארבעת כבלי החשמל של הפאנל, וחיברתי אותם לפאנל של המסך שנכבה לי, מכיוון שלא חיברתי את סרט הנתונים, הפאנל נדלק בצבע לבן לכמה שניות, ונכבה.

האם זה אומר שהפאנל דפוק?

אם כן, מה ניתן לעשות איתו?

הבהרה: את הפאנל חיברתי רק לחוטי המתח של ספק הכוח, כך שאני מעריך שהמסך הלבן הוא בגלל שהגבישים לא הסתובב ולא חסמו את האור, לכן קיבלתי החזר מלא של התאורה האחרוית.

האם הכיבוי אחרי כמה שניות נגרם מכך שהוא לא חובר לבקר? (החיבור לבקר לא תואם, כך שלא יכולתי לנסות לחבר אותו לשם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמשיך להצליב. לרוב נדפקת רק נורה אחת או שתים, ולא כל ה4. שים שלוש חיבורים של פאנל תקין, וכל פעם חיבור בודד של נורה מהפאנל התקול. כשתגיע למצב שהמסך נכבה, תדע מה הנורה הבעייתית. אם תמצא מסך באותו גודל, תוכל לפתוח את הפאנל ולהחליף אותה.

לבקר אין דרך לדעת אם הוא מחובר לפאנל או לא, כך שאין בעיה מהכיוון הזה. מצד שלישי, יש סוגי מסכים שנכבים אחרי מספר שניות אם הם לא מקבלים אות תמונה, ולכן תחבר אותו למחשב במשך הבדיקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...