מחפש מגיני ברקים שיש להם השהייה של 10 שניות עד דקה. - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מגיני ברקים שיש להם השהייה של 10 שניות עד דקה.

dor123

Recommended Posts

על פי מה שידוע לי, רוב מגיני הברקים (כולל המובילים מביניהם [למשל GPT]) מכילים השהייה מופרזת של 4-5 דקות.

הבעייה עם זה, שזה מגביל אותם לשימוש עם שני סוגי מכשירים בלבד:

1. מזגנים מכניים (עם כפתורים) מתחילת שנות ה-90 ומוקדם יותר.

2. מקררים ומקפיאים ללא פיקוד אלקטרוני (אין לי מושג האם יש מקררים ומקפיאים מכניים בעלי השהיית מדחס מובנת).

מובן שהשהייה ארוכה שכזאת לא מתאימה להגנה על חומרת מחשב ואלקטרוניקה בידורית, אלא רק להשהיית מדחסים לא מוגנים של מזגנים ישנים, מקררים ומקפיאים. אולם חומרת המחשב עדיין צריכה השהייה כלשהי למשך כמה שניות, על מנת להגן עלייה מפני נפילות מתח והתפרצויות מתח שנגרמות לאחר חזרת החשמל.

על כן, אני מעוניין לדעת מאיזה יצרנים אפשר למצוא מגיני ברקים עם השהייה קצרה של כמה שניות בלבד, במקום ה-4-5 דקות המיותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מה שידוע לי, רוב מגיני הברקים (כולל המובילים מביניהם [למשל GPT]) מכילים השהייה מופרזת של 4-5 דקות.

הבעייה עם זה, שזה מגביל אותם לשימוש עם שני סוגי מכשירים בלבד:

1. מזגנים מכניים (עם כפתורים) מתחילת שנות ה-90 ומוקדם יותר.

2. מקררים ומקפיאים ללא פיקוד אלקטרוני (אין לי מושג האם יש מקררים ומקפיאים מכניים בעלי השהיית מדחס מובנת).

מובן שהשהייה ארוכה שכזאת לא מתאימה להגנה על חומרת מחשב ואלקטרוניקה בידורית, אלא רק להשהיית מדחסים לא מוגנים של מזגנים ישנים, מקררים ומקפיאים. אולם חומרת המחשב עדיין צריכה השהייה כלשהי למשך כמה שניות, על מנת להגן עלייה מפני נפילות מתח והתפרצויות מתח שנגרמות לאחר חזרת החשמל.

על כן, אני מעוניין לדעת מאיזה יצרנים אפשר למצוא מגיני ברקים עם השהייה קצרה של כמה שניות בלבד, במקום ה-4-5 דקות המיותרת.

אחת הסיבות כך, מעבר לצורך בהגנה על המדחס לפיזור לחץ ראש לפני חידוש העבודה, היא בכך שלפעמים חזרת המתח ברשת החשמל היא למשך זמן קצר עד לנפילתו שוב. זה בגלל שרק בפעם השניה ההגנה בחברת חשמל מפסיקה לגמרי את המתח בקו, כדי למנוע ניתוקים ארוכים שלא לצורך. אם המתח חוזר אחרי חצי דקה ושוב מתנתק עדיף שהמכשיר שלך לא יפעל עדיין וימשיך להגן. לכן למרות שלכאורה אין בכך צורך מבחינת ההגנה, כדאי לקבל את ההשהייה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...