העברת נתונים מכונן קשיח IDE לכונן קשיח חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת נתונים מכונן קשיח IDE לכונן קשיח חדש

yellow acid

Recommended Posts

שלום לכולם, אני הולך לקנות מחשב חדש, ורוצה להעביר את הנתונים שיש לי בכונן IDE הנוכחי למחשב החדש.

מפרט של המחשב החדש:

Intel BLKDH67BL-B3 I5 Socket 1155 H67 Chipset דגם מתוקן B3, לוח אם

Intel Sandy Bridge i5 2400 Socket 1155 6MB 95W 3.1Ghz Tray, מעבד

Samsung 500GB 16MB Sata2 HD502HJ SpinPoint F3, כונן קשיח

יש דרך לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות אחת היא דרך DOK.

אפשרות שניה היא לקנות דבר כזה :

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=367_461&products_id=5772

לנתק את ה-HDD הישן מהמחשב, להעביר אותו למצב SLAVE (ג'אמפר), לחבר לו מתח + IDE מהכבל הנ"ל ולהעביר מידע דרך USB2 של המחשב החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות שלישית היא לחבר את הדיסק קשיח החדש במחשב הישן ולהעתיק את מה שצריך, במידה ובמחשב הישן יש חיבור SATA.

לא יודע איזה דיסק IDE יש לך, אבל סביר להניח שהוא ישן ואיטי, ולא תרצה להתשמש בו במחשב החדש. (אלא אם יש לו נפח דיי גבוה, ואז הוא מתאים רק לאיחסון)

במקרה ואתה יכול לחבר את הדיסק החדש במחשב הישן זמנית, או להעתיק ע"י DOK, אז עדיף לחכות לירידת מחירים בדיסקים קשיחים, ולקנות דיסק קשיח חדש, אם חסר לך מקום. לרכוש מתאמים/כרטיסים להפעלת דיסק עתיק במחשב חדש, לדעתי, מדובר בהחלטה לא כלכלית ולא חכמה.

בעזרת הרכיב הזה אני אוכל להשתמש בכונן הקשיח הנוכחי למחשב החדש באופן קבוע? (התקנת משחקים וכו')

התשובה היא לא. מדובר בממשק USB2. מאוד איטי לעבודה עם נתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם כמה שיטות :

1: DOK

2:לחבר את הכונן הישן בתוך המחשב.

3:במידה ויש בין מחשבים ולעביר.

4:לעלות את המידע לאתר של שמירת קבצים ולהוריד למחשב החדש.

*אפילו ניתן לעשות אימז' לכונן הישן ולהעביר הכל למחשב החדש, הכל תלוי בדרישות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור ברשת נשמע לי טוב, והרבה יותר נוח מלעבור עשרות פעמים עם דוק של 2G שיש לי.

למעשה יש לי בבית שני מחשבים, שמחוברים בראוטר, המחשב שלי מחובר בכבל והמחשב השני .אני הולך להחליף את כל המחשב שלי מבפנים אבל את הכונן IDE אני יכול בכיף לחבר למחשב השני בשביל העברת נתונים. (אני קונה הכל חוץ ממארז, אני יודע שזה לא משתלם כי שווה לשים עוד 100 שקל למארז ולקבל מחשב נוסף אבל יש אילוצים בבית שאני לא יכול שידעו שאני קונה מחשב אלא יחשבו שאני משדרג את הנוכחי), איפה אני מוצא איך עושים חיבור כזה? אפילו תגידו לי איך זה נקרא באנגלית אני אריץ חיפוש בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...