שיחזור קבצים מכרטיס SD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיחזור קבצים מכרטיס SD

huber

Recommended Posts

תנסה את RECUVA כי הממשק שלה פשוט.

יש גם את TEST DISK אם כי היא פחות נוחה.

בדוקות ומומלצות בחום.

השניה מומלצת אם גם נמחקו מחיצות או שונו השמות שלהן.

הראשונה פשוטה וידידותית בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילה אחת? מדהים!

RescuePRO הצליחה לשחזר לי את הקבצים בSD.

מדובר על כרטיס 256MB ממש ישן (בן 5 - 6 שנים) שעבר פורמט ונמסר לקרוב משפחה.

לצערי מספר של כ- 400 - 450 לערך נמחק מהמחשב והSD שחזר לי באיזור ה350 .

היה יכול לשחזר יותר אבל לצערי הנפח הגביל את השיחזור.

בכל אופן חברים:

אני זקוק למספר תוכנות שיחזור עבור הPC שיתנו לי אופציה לשחזר חומר אחרי FORMAT (שעבר דרך WIN7)

הדיסק עבר format ולאחר מכן התקנתי כמה תוכנות ( אנטי וירוס ועוד.. השלמה למערכת החדשה..) ורק לקראת הסוף הבנתי את הטעות שעשיתי.

בכל אופן אני מעדיף כמה שיותר תוכנות וכמה שיותר חזקות, מבחניתי שיקח גם 48 שעות לסריקה/שחזור.

אין לי בעיה לשלם על התוכנות כסף (ככה שאם היא חינמית או בתשלום היא תתקבל בברכה!)

רצו ממני באיזור ה2000 ש"ח באיזה מעבדה שמתעסקת בתחום, 2000 ש"ח על תוכנה שתעלה לי במקרה הרע 200 ש"ח! :pissed:

מצטער שהתעלקתי על האשכול הזה, אם זה לא בסדר אני יפתח חדש.

תודה לכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום כל זה, תדאג פשוט לגיבוי, אין לזה תחליף.

לגבי Format, אם אתה מבצע Quick Format אז כל מה שנמחקת היא טבלת המחיצות/קבצים ואז תוכנה כמו TestDisk תוכל לשחזר, המידע עצמו עדיין שם.

אם ביצעת Full Format אז החל מ-Windows לא רק שנמחקת טבלת המחיצות (ומתבצעת סריקת chkdsk) אלא גם נכתבים אפסים על הכונן, מה שאומר שהסיכוי לשחזר מידע ללא ציוד ייעודי, ובכלל, קטן באופן משמעותי.

כמובן שגם אם ביצעת Quick Format או סתם מחקת קובץ בטעות, תשתדל לבצע כמה שפחות פעולות על המדיה שבה מאוחסן המידע (המצב האידאלי הוא לא לבצע שום פעולה לפני ניסיון השחזור), מכיוון שכל פעולת כתיבה מקטינה עוד יותר את הסיכוי שתצליח לשחזר את המידע הרצוי. במקרה שתארת שבו התקנת על כונן לא נכון -- הסיכוי לשחזר את המידע היה נמוך מאוד מלכתחילה.

ולסיכום אני אחזור שוב על ההמלצה שאיתה פתחתי את דבריי - דאג לגיבוי מסודר ושיטתי ולא תצטרך לדאוג לאובדן מידע או להזדקק למזל (והפעם, יש להודות, היה לך מזל) בניסיונות שחזור יקרים (בזמן ובכסף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתה צודק! אנשים לא האמינו עלי שלא בצעתי גיבוי.

בדרך כלל אני מצבע גיבוי לדיסק קשיח נוסף שיש לי או לדיסק או קי או לדיסק (במידה ומדובר על תמונות..)

הפעם..... החלטתי להעביר את כל החומר למחצית נוספת שהייתה לי על הדיסק קשיח.

בכל אופן הייתי בטוח שנתיב תיקית "התמונות שלי" נמצא על המחיציה השמורה..... (כי ככה זכור לי שהגדרתי אותה...)

אבל לא ככה היה! בכל אופן זה לא תרוץ... עשיתי את הפדיחה וזו הרגשה לא נעים בכלל.

גיבוי גיבוי גיבוי!

ולנושא המרכזי:

בצעתי פורמט מהיר דרך תפריט ההפעלה של WIN7.

לאחר מכן התקנתי , התקנתי אנטי וירוס ועוד כמה תוכנות ואפשר לומר שעבדתי איתו איזה שעה/שעתיים מקס!

ואז כמובן נסיתי לשחזר אבל זה היה עם תוכנות לא משהו כנראה...

נסיתי מספר פעמים לא קטן לשחזר אבל לא הלך, עבדתי עם Recover My Files אבל הבנתי שהיא לא משהו

ויש תוכנות הרבה יותר חזקות וטובות ממנה.

חשוב לציין שהתוכנה הותקנה לא על המחצית המשוחזרת ובנוסף את השיחזור הוצאתי למחצית חדשה ככה שלא דרסתי את החומר הישן.

דרך אגב: ציינת "ציוד יעודי" אם אני לא יצליח לשחזר בעצמי אז בעזרת ציוד כזה כן יהיה אפשרי?

ועדיין אני ישמח לרשימה של תוכנות מומלצות.

וצודק, גיבוי זה א' א', טעות גדולה עשיתי, מקווה שאחרים ילמדו ממה שאני למדתי בדרך הקשה.

מי היה מאמין שאני יצליח לשחזר למעלה מ80 אחוז מהחומר.

אני ישמח לתגובה, תודה לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד תצליח לשחזר מידע ולא משנה כמה "טובים" התוכנה או הציוד שלך, הפעם פשוט היה לך מזל.

יש סוגים שונים של אופן פעולת שחזור קבצים. מניסיוני ברוב המקרים של מחיקת קבצים "ביתית" TestDisk היא הפתרון, אם היא לא מצליחה לשחזר סביר להניח שבאמצעים ביתיים לא תצליח. אפשר להשתמש בכלים המובנים בהפצות Linux -- בין היתר הפקודה dd להעתקת תוכן המחיצה בצורת sector by sector כדי שיהיה לך "גיבוי" של המידע שנפגע שעליו תוכל להריץ ניסיונות שחזור שונים -- ב-Spinrite ובתכונות נוספות.

רשימה ממצה של תוכנות לשחזור מידע תוכל למצוא בסטיקי שבראש הפורום ובריכוז תוכנות לשחזור מידע שב-Wikipedia. שתיהן רשימות ממצות.

אין תוכנה אחת שבהכרח היא "הכי טובה", הכל תלוי באופי המחיקה, כלומר מחיקה בשוגג של קובץ בודד או מספר קבצים, מחיקת מחיצה, מניפולציה על הדיסק, האם נכתב מידע לאחר המחיקה ועוד, ולכן צריך להתאים את הכלי שבו משתמשים למצב נתון.

כאמור, מניסיוני ברוב המקרים של מחיקת מידע של משתמשים ממוצעים TestDisk היא פתרון יעיל מאוד.

ציוד ייעודי (תוכנתי או פיזי) הוא ציוד שבו משתמשות חברות לשחזור והנצלת מידע. בין היתר בחלק מהמקרים זה הבסיס שעומס מאחורי העלות הגבוהה יחסית עבור המשתמש הביתי הממוצע. גם איתו לא תמיד ניתן לשחזר את המידע, הכל תלוי מצב נתון.

וכאמור גיבוי, בניית מערך גיבוי אוטומטי מסודר שווה את משקלו בזהב וחוסך הרבה עוגמת נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר נסיתי לעשות מספר לא קטן של שיחזורים עם זוג תוכנות אבל ללא הצלחה.

הצלחתי לשחזר מספר קטן של מידע (תמונות) אבל לא בכמות גדולה כמו שהצלחתי מהSD.

השאלה היא אם מה שתוכנה אחת לא הצליחה ישנו סיכוי שתוכנה אחרת (אולי טובה יותר) כן תצליח?

והטעות שלי היא שהתקנתי לאחר מכן והמשכתי קצת לעבוד... (תוכנות והשלמות שונות..)

אבל מה שכן הצלחתי לשחזר קצת.

לגשת למעבדה יעודיית עבור הנושא הזה לשמחתי אני כבר לא יצטרך.

לפני מספר שבועות שזה קרה לי קבלתי הצעת מחיר שנושק ל2000 ש"ח! למזלי לא הסכמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתלונן, אני מרוצה זה שחזר לי מספיק חומר בשביל למנוע ממני כניסה למעבדה.

עדיין יש חומר שהייתי מאוד רוצה לשחזר אבל הכמות שלו לא כזאת גדולה או חשובה תלוי איך אני מסתכל על זה

בשביל לגרום לי להוציא קרוב ל2000 ש"ח.

אולי אני ינסה לשחזר אותם ידנית או שפשוט אני ישאיר את הדיסק קשיח בצד.

נראה כבר... למזלי יש לי עוד אחד זהה במחשב.

תודה רבה לכולם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...