מכונות כביסה... - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכונות כביסה...

JekylHyde

Recommended Posts

יש כ"כ הרבה מכונות כביסה... איזו הכי כדאית?

במחשבים למשל אני מבין. אני יודע מה אני צריך... במכונות כביסה לעומת זאת אני לא ממש מבין.

אני יודע בגדול שצריך לקחת בחשבון דירוג אנרגטי. קיבולת. סל"ד. תוכניות שונות. אבל תכלס מה מומלץ?

הבעיה היא שלא תמיד יש התאמה בין הנתונים שעל הנייר לבין הביצועים בשטח.

לכן חשובה גם חוות דעת ממישהו שקנה וניסה לא? :)

בגדול אנו צריכים עם פתח קידמי,7ק"ג,סל"ד לא אומר לנו הרבה,אולי1200

איפה גם כדאי לקנות? בחנות פיזית או באינטרנט? (מה לגבי התקנה?)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שסל"ד גבוה בסחיטה מייבש יותר מהר את הכביסה אבל החיכוך של הבגדים בתוף מקצר את חיי הבגדים. בארץ חמה כמו ישראל, עדיף סל"ד נמוך וייבוש בצל. במכונת ה-AEG שלי, יש הבדל בין 1200 סל"ד ו-1000 בכמה שזה מזיק לבגדים. לכן תבדוק טוב את התוף, ממה עשוי, איך מצופה וכו'. לדעתי גם 900 סל"ד מספיקים ואין צורך ביותר מזה אם רוצים שהבגדים יחזיקו יותר מעמד.

הדבר הכי חשוב שישמור על המכונה זה מסנן מים. מסנן אחד בכניסה לבית שיסנן לפחות חול (10 מיקרון) וישמור גם על הדוד ומסנן בין הברז למכונה שמכיל כדורי סיליפוס לריכוך המים כך שהאבנית לא תידבק לצינורות וגוף החימום. יש גם מתקן מגנטי שעושה את זה.

דירוג אנרגטי חשוב יותר לדעתי במכשיר המחובר קבוע לחשמל כמו מזגן או מקרר. שם החיסכון המצטבר יהיה גדול יותר.

איפה לקנות? בכל חנות אמינה. מה שחשוב זה לקנות ממוכר מורשה מטעם היבואן ושתהיה אחריות כמו שצריך ושתכלול התקנה. חנויות , כמו רוב החנויות בכלל, הן רק סוכני מכירות ומעבירות את המכירה הלאה לנותן השירות כך שזה לא משנה. הכי טוב לבחור בדגם שאתה רוצה ולעשות סקר באינטרנט ובכמה טלפונים לחנויות ולשאול אם כולל משלוח והתקנה ואורך האחריות.

אל תלך על המכונות עם התוכניות המורכבות ומחשבים מרובי וחיישנים ששוקלים את הבגדים והשד יודע מה עוד - זה בזבוז כסף. תלמד לקרוא את התוויות על הבגדים, לחלק את הכביסה לבגדים שצריכים נתוני כביסה דומים ולהפריד צבעים מלבנים.

יצרנים: יש לי ניסיון מעולה עם AEG, נסיון טוב עם קריסטל וראיתי MIELE עובדות בלי סוף אבל המחיר שלהן בארץ מוגזם והאחריות שנה כמו מכונות זולות יותר כך שאין סיבה טובה לקנות.

נ.ב: מציע לך להשתמש בנוזל כביסה אקולוגי - החומרים הרבה פחות מזיקים לבדים. מרככים נוטים להצטבר במכונה כך שאני לא משתמש בהם. רבע עד שליש כוס חומץ רגיל יעשו את העבודה טוב יותר ובלי להשאיר שאריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר אני חיפשתי אז למזלי מצאתי פורום אחת בו אפשר לקבל עצות מבן אדם שמבין בתחום.

הוא המליץ או על BOSCH או קוריאנית מקורית עם עדיפות ל . יש 2 דגמים שהם קוריאה. F8056QD ו F1056QD. ההבדל היחיד זה מהירות הסחיטה (800 סל"ד מול 1000 סל"ד). אני לקחתי בדצמבר 2010 F1056QD ב 2300 ש"ח ומאוד מרוצה. F8056QD אמורה לעלות 200 ש"ח פחות.

אם לקנות באינטרנט, אז לבדוק שחנות לא ברשימה השחורה של היבואן הרשמי או שזה לא יבוא מקביל, כי במקרה הזה לא תקבל אחריות מלאה של היבואן הרשמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא המליץ או על BOSCH או קוריאנית מקורית עם עדיפות ל . יש 2 דגמים שהם קוריאה. F8056QD ו F1056QD. ההבדל היחיד זה מהירות הסחיטה (800 סל"ד מול 1000 סל"ד). אני לקחתי בדצמבר 2010 F1056QD ב 2300 ש"ח ומאוד מרוצה. F8056QD אמורה לעלות 200 ש"ח פחות.

אצלי גם יש 1056QD ואני בהחלט מרוצה.

אם לקנות באינטרנט, אז לבדוק שחנות לא ברשימה השחורה של היבואן הרשמי או שזה לא יבוא מקביל, כי במקרה הזה לא תקבל אחריות מלאה של היבואן הרשמי.

זה לא נכון. קניתי מlastprice, שנמצאים ברשימה השחורה של ברימאג (היבואן ה"רשמי"), למרות שהמכונה (וגם המייבש התואם שקניתי) יובאו ע"י ברימאג. והאחריות היא מלאה של ברימאג. רק שגם ככה האחריות שלהם לא שווה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן, אם שמת לב הדגשנו לך את חשיבות קניית הדגמים ש מיוצרים במפעל של בקוריאה, כי כמובן יש המון תוצרת סין ואיכות שם ירודה.

בקשר לאסיה זה נשמע מצחיק. מי מייצר אלקטרוניקה הכי טובה? יפנים וכרגע גם קוריאנים. אז לכן, אל תזלזל ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך את דעתי

הדבר הכי חשוב מבחינתי במכונת כביסה זה משך האחריות ומה היא מכסה

בוא נגיד ככה - שמחשב שלי מתקלקל ב-90 אחוז מהזמן אני מסוגל לעזור לעצמי ולא להזדקק לחסדי טכנאי שרוצה לחגוג לי על הכיס

מכונת כביסה אני לא מבין כלום

לכן מבחינתי לקנות מכונה עם מינימום של 3 שנות אחריות מלאה (בלי אותיות קטנות) זה דבר שלא יסולא בפז

המכונה שלי אישית קניתי לפני שנה של אינדסיט (קניתי מLASTPRICE) - עם 3 שנים אחריות מלאה בפחות מאלפיים שקל מכונה של 6 ק"ג (אם אני לא טועה ההפרש בינה לבין 7 ק"ג הוא משהו בסגנון 500 שח - לי אין צורך ביותר גדול כרגע)

מאפיין שמאוד חשוב לדעתי במכונת כביסה הוא טיימר להפעלה דחויה - שמבחינתי זה LIFE SAVER (ותכף יתחילו הבדיחות אל כך שאישתי לובשת את המכנסיים בבית...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ד"ר ג'קיל (או מר. הייד),

גם לי אין מושג במכונות כביסה, וכשהתחלתי ללמוד בטכניון קניתי סתם מכונה שהייתה במבצע באחת מרשתות החשמל המוכרות (מכונה של pilot, ב900 ש"ח כולל התקנה, לא זוכר איפה בדיוק). אני משתמש בה יותר משנה והיא עושה את עבודתה כראוי...

אז יכול להיות שסתם יצא לי בפוקס, או שבגלל שאני צעיר מדי לא יצא לי לחוות אף פעם תקלה במכונת כביסה, אבל מקסימום אני אקנה עוד אחת :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב מבחינתי במכונת כביסה זה משך האחריות ומה היא מכסה

זה דבר חשוב, אבל לא היחיד. לא תעזור אחריות מלאה, כשכל שנה יש צורך בטכנאי. אומנם יהיה חינם עד גמר האחריות, אבל מה אז ?

לאימי יש AEG בת 8 שנים שראתה טכנאי רק פעם אחת, ועדיין עובדת כמו חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים 100% אפשר לקנות זבל עם אחריות, אבל אם היא תתקלקל לך כל כל חודש שום אחריות לא תציל אותך, עדיין תרגיש רע!

מכונית כביסה איכותית כמו שהמלצתי או BOSCH אפילו תוצרת תורכיה יכולה לעבוד לפחות 8 שנים בלי לראות טכנאי.

AEG של היום זה לא אותו ATG שהיה לפני 8 שנים. עכשיו הם בבעלות של ELECTROLUX ןבגדול אפשר לקנות ELECTROLUX שיהיה אותו דבר ואפילו יותר זול.

לפני שקניתי עשיתי סקר והתיעצתי בפורום כפי שאמרתי. 7 ק"ג ומחיר 2000-2200 ש"ח אין שום דבר יותר טוב מ 2 שהמלצתי או אפשר לבדוק BOSCH כאופציה אם לא רוצים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לנו AEG שעבדה איזה עשור(!)

כתוב עליה תוצרת גרמניה. באמת היתה טובה. עבדה כמו סוס. אבל זמנה הגיעה.

אני שומע הרבה שממליצים על בוש. אולי נלך על בוש באמת. יש איזה דגם ספציפי מומלץ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...