בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK - עמוד 8 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK

shus2000

כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?  

1605 הצבעות

1. 1. כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?

• כן, משתלם מאוד
    • כן, זול יותר
    • אולי, שווה נסיון
    • לא, דיסקים איטיים יותר
    • לא, הפרשי מחירים לא שווים את סיכון אם אחריות

Recommended Posts

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חדשות טובות וחדשות פחות טובות...

אתמול דווח שעליית המפלס נעצרה - מעריכים שייקח שבועיים עד שהמים יחזרו לרמה שלפני השטפונות

ניקון שגם להם מפעלים חשובים באיזור המוצף, מדווחים שלהערכתם יחודש הייצור במפעל שלהם בינואר 2012 אבל יגיע לתפוקה מלאה רק במרץ 2012, נראה שאפשר להסיק מכך גם לגבי כל המפעלים האחרים שהוצפו והתחזית לא מעודדת - לפחות עוד 4-5 חדשים עד שהייצור יגיע לרמה שלפני האסון - ורק אז כנראה שנתחיל לראות ירידות מחירים.

ולחשוב ששבוע קודם רציתי לקנות שני דיסקים של 2T ודחיתי את הקנייה רק בגלל שלא היו במלאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולחשוב ששבוע קודם רציתי לקנות שני דיסקים של 2T ודחיתי את הקנייה רק בגלל שלא היו במלאי...

לא נורה... אם לא היה במלאי אז לא תצטרך לרכוש במחירים מופרזים אלו.... המלאי יחזור יחד אם המחירים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיגייט אין יכולת ייצור שתספק את כל השוק, לכן הם ישוו מחירים כלפי מעלה:

1. כדי להרוויח בגלל ביקוש שעולה על הייצור

2. בשביל לרסן קצת את הביקוש ולתת עדיפות לייצרניות צד ב' כמו יצרני מחשבים מותגים+מחשבים ניידים

3.ושוב - אין להם יכולת ייצור בשביל לעמוד בדרישות של עצמן ושל WD ביחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.ושוב - אין להם יכולת ייצור בשביל לעמוד בדרישות של עצמן ושל WD ביחד

השאלה אם יש להם יכולת להגביר יצור כדי לספק את הביקוש במידה מספקת שתפוצץ את בועת המחירים המוגזמת.

לי אין מושג כמה מפעלים יש וכמה מהר יכולים להגביר יצור או לבנות/להמיר מפעל חדש.

ושם לדעתי הערכה האמיתית לגבי מה שצפוי בתקופה הקרובה נמצאת.

אם אני צריך לנחש על פי הכלום שאני יודע, אני מעריך שעם דרישה כזאת שיוצרת כאלו מחירים, ובמידה ואין צפי קרוב לחזרה לשגרה במפעלים המוצפים, שווה ליצרן להקים תוך חודש מפעל חדש או להגביר את קצב היצור במידה וזה אפשרי.

כי גם אם במצב רגיל זה לא COST EFFECTIVE, עכשיו זה סופר משתלם.

וזאת גם הזדמנות מצויינת לSEAGATE להשתלט על השוק של WD.

נראה לכם שהיצרנים האחרים לא ירצו לנצל את זה?

לכן קשה לי להאמין שהסיפור הזה ימשך המון זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בחתיכת שוק, הדברים לא פשוטים בכלל, קצת מספרים:

צפי הביקושים להארדיסקים לרבעון הקרוב (3 חודשים) היה 200 מיליון יחידות.

המחסור הכולל הצפוי אצל כל החברות בעקבות ההצפות - 60 מיליון הארדיסקים.

נגיד את זה שוב: 60 מיליון הארדיסקים שלא יסופקו ל 60 מיליון אנשים שרוצים לקנות אותם בשלושת החודשים הקרובים.

הולכים להיות חסרים 20,000,000 הארדיסקים לחודש בזמן הקרוב. - לא סיגייט ולא יודה, ניאו, סופרמן או שאר גיבורי על יצליחו להשלים את זה, זה לא משנה אם הם ירצו או לא ירצו.

בועת המחירים לא נוצרת בגלל שיוזרים בפורום קנו או לא קנו דיסק קשיח, מה שקובע אלו ההזמנות של לקוחות ענק כמו ושאר יצרניות OEM שקונות מיליוני יחידות וכרגע אוגרות כל מה שאפשר - במיליונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שצפוי מחסור, הקונים הגדולים (DELL ושאר יצרניות הOEM) ובעצם כל מי שצריך הרדיסקים באופן סדיר, כולם קונים כל מה שאפשר ובגלל זה המחיר עולה.

זה קצת כמו בבורסה.

יש מידע מסוים שבגללו צפויה ירידה אז חלק ממהרים למכור, ואז יש בהלה וכולם ממהרים למכור, וכך יש מדרון חלקלק של ירידת ערך המניה.

אז המחסור שיש כרגע הוא בעצם תגובה מוגזמת לבעיה.

בעיה שאולי אפשר לצמצם משמעותית בבסיסה במהלך החודש חודשיים הקרובים.

היצרנים אולי כן יכולים להגביר יצור או לפתוח/להמיר מפעל חדש.

אולי הם יכולים לעבור ליצור 24/7 אם הם עדיין לא עושים זאת.

אולי הם יכולים להקטין את יצור ההרדיסקים הקטנים (והדגמים הישנים) ולייצר יותר מהגדולים (והדגמים החדשים), מה שכנראה יוביל במידה מסוימת למענה על הביקוש מבחינת נפח במספר מופחת של יחידות.

עם הפלטות החדשות של 1TB יכולים לייצר הרדיסקים של 4 ואפילו 5TB.

ואז במקום שרתים שעושים שימוש ב10 כונני 2TB ישתמשו ב5 כוננים של 4TB.

במקום לקוח שקונה מחשב עם שני כונני 2TB הוא יקנה אחד של 4TB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא אוהב את צורת החשיבה והניתוח שאתה מציג אבל לצערי העולם הזה לא כזה וורוד. המון אנשים מודאגים מהמצב כי מדובר על השפעות נילוות בהמון המון שווקים אחרים מעולם הIT - זה אומר שברגעים אלו מושקעים מסביב לעולם כמה מליונים טובים רק בניתוח מקצועי של המצב (מחקר אחד של אנליסטים מובילים יכול להגיע בקלות לעשרות אלפי דולרים - וצריך כמה טובים).

המידע הכי טוב להתבסס עליו הוא מידע מחברות אנליסטים מובילות של עולם הטכנולוגייה, הגיון לא עובד פה בשום מצב. חברות כמו IDC ו I SUPPLY עושות למשל את העבודה. הנה, אתה יכול להתחיל במסמך על תחזיות בעולם רכיבי ההארדיסקים ל 5 שנים הבאות - מחיר המסמך 15,000$ :) - קצת יותר מניתוח חינמי בפורום.

http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=230089

צריך לעשות הרבה אחד ועוד אחד ולהבין את השוק. לצערי הרב סיגייט לא בקטע של לתרום לי, לך או לחברינו כאן בפורום עקב טוב וכל עוד המתחרה הכמעט יחיד שלה איבד 75% מיכולות הייצור - הדבר האחרון שהיא תעשה זה לייצר עוד מפעל כדי להוריד מחירים, יותר זול פשוט להשאיר אותם גבוהים, סה"כ ההערכות מדברות על שני רבעונים עד שיחזרו ליכולות ייצור ואני מניח עוד רבעון או שניים עד לחזרה להתייצבות המחירים. חברה באמת לא תשנה את תוכניות פעילות הליבה שלה באופן כלכך דרסטי בגלל שני רבעונים.

זה נכון שעל ההתחלה יש בילבול וזה מזכיר קצת בורסה אבל כפי שראית - כאן אין בדיוק אפקט עדר, יש מיליונים שמושקעים באנשי מקצוע בגלל שהמצב הזה משפיע על שווקים של מיליארדים שצריכים את החומרה הזאת ושווה להם לשלם עליה המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע בוא ננסה להבין את המצב יותר ברור.

מי הם השחקנים בשוק ההרדיסקים, וכמה כל אחד מהם ייצר באחוזים (עד לרגע האסון כמובן).

כמה מפעלים יש סך הכל ?

האם WD מושבתים לגמרי או שיש להם מפעלים פעילים עדיין?

האם עדיין יש תחרות עכשיו שWD מושבתים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה מפעלים עדיין עובדים... יחד אם זאת השחקנים הגדולים בשוק ההארדיסקים הם לא בארץ. אז אם כך אנו נמצאים לא בסדר עדיפויות של היצרנים. בכדי שיבואנים של הארץ יצליחו להביא כמה מכולות בודדות אומדות חברות גדולות מאירופה וארה"ב שצריכות מלאי הרבה יותר גדול... ובגלל הגודל שלהם יש להם יותר יכולת לתת מחיר יותר טוב ליצרנים ולרכוש את המלאים המועטים שהם מיצרים.

גם עם יבואנים שלנו יצליחו להביא לארץ כמה מכולות... אני בספק שזה ישפיע אל מחירים... כי מחיר קניה שלהם יהיה גבוה מהמצופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפעל של WD שהוצף אחראי על כ 70% מיצור הקשיחים של WD (לפי דיווחים באתרים שונים) , מפעל של שעדיין פעיל חלקית מדווח שהתפוקה שלו נפגע עקב בעיה הקבלת החלקים ושהדבר רק יחמיר בתקופה הקרובה , מה שמחבר לזה שמפעלים שמייצרים חלקים ל HDD כמו NIDEC שהוצף והושבת שהיה מייצר כ 70% מכלל מנועי הHDD בעולם..

ל WD מפעלים נוספים (גם מחוץ לתאילנד שעברו לקצב עבודה מוגבר - כל עוד יש להם את החלקים..) , כנ"ל אצל .

רוב ההערכות העדכניות (מאתרים שונים בחו"ל) כבר מדברות על מספר חודשים שבהם יהיה מחסור עולמי חמור בHDD ומצתרפות אליהם ייצרניות שונות כמו אפל , , ועוד שמזהירות מפני פגיע קשה ביכולת יצור הניידים (ושאר צרכני ה HDD שלהם).

במספר מקומות מדברים על פברואר - מרץ כזמן שבו יוכלו היצרנים להדביק בחזרה את הביקוש העולמי...

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...