בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK

shus2000

כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?  

1605 הצבעות

1. 1. כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?

• כן, משתלם מאוד
    • כן, זול יותר
    • אולי, שווה נסיון
    • לא, דיסקים איטיים יותר
    • לא, הפרשי מחירים לא שווים את סיכון אם אחריות

Recommended Posts

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אז מה תעשה בינתיים? פשוט תחכה את החודש-חודשיים-חצי שנה עד שהמחירים ירדו או שתחפש סטוקים אחרונים של הדיסקים בארץ במחירים שפויים?

בחו"ל אגב לא רק שהמחיר לא עלה, גם אי אפשר להשיג אותם בכלל (OUT OF STOCK) אז מצבנו יחסית טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכויים ששני כוננים ידפקו באותו זמן הוא נדיר וכמעט אפסי.

סתם לידע כללי אני כרגע מטפל בשרת ששני הדיסקים שלו במערך Raid1 הלכו ביחד, שניהם נותנים קלנקים.

אומנם מקרה הזוי (וסרט רע, במקום לעבוד שעה בשביל לחבר דיסק ולהשלים חומר אני צריך עכשיו לעשות התקנות להגדיר הרשאות ולהכין את כל הרשת מחדש) אבל זה קורה.

המזל שלי שלחומר החשוב יצרתי גיבוי שלישי ורביעי כך שיש להם עם מה לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה תעשה בינתיים? פשוט תחכה את החודש-חודשיים-חצי שנה עד שהמחירים ירדו או שתחפש סטוקים אחרונים של הדיסקים בארץ במחירים שפויים?

בחו"ל אגב לא רק שהמחיר לא עלה, גם אי אפשר להשיג אותם בכלל (OUT OF STOCK) אז מצבנו יחסית טוב.

זה כי רוב החנויות מחזיקות סטוק דו ספרתי של קשיחים(דבר שהולך דיי מהר). ברגע שיהיה מחסור הם לא ימכרו יותר מאחד למפרט מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כי רוב החנויות מחזיקות סטוק דו ספרתי של קשיחים(דבר שהולך דיי מהר). ברגע שיהיה מחסור הם לא ימכרו יותר מאחד למפרט מחשב.

טעות , רוב החנויות בעיקר השכונתיות לא מחזיקות סטוקים או מחסנים של דיסקים קשיחים .

החנויות הגדולות אולי מחזיקות את המספרים שאתה מציין וזאת מכוון

שדיסקים היום מוצר שאתה מרים טלפון היום ליבואנים ומחר יש לך את המוצר בחנות , מבלי צורך להחזיק סטוקים או כמויות גדולות , המחיר היה קבוע בדרך כלל ולא היו בעיות של חוסרים .

כיום העניין שונה אתה רוצה להזמין אבל אתה לא תמיד יכול . חברות הדיסקים לא תמיד מקצים ליבואנים הרשמיים (לדוגמא טק דאטה ואיסטרוניקס ובנדא ) את הכמויות שהם דורשות הםם מחלקים את היצור שלהם לכל העולם .

ולומר את האמת לא נמצאת בסדר העדיפויות שלה .

לכן יש מצב של ביקוש שעולה בהרבה על הכמות שניתן לרכוש בארץ לכן המחיר עולה .

כך שהחנויות לא מנסות לגזור קופון על הצרכנים , בגלל תנאי השוק החדשים .

במידה והדבר היה כך הייתה רואה חנויות כאלו או אחרות שמנסות למשוך קהל חדש ומפרסמות דיסקים קשיחים במחיר זול (כי היה להם מלאי)

אבל הדבר לא קורה בגלל הסיבה של החוסרים .

אני מבין את הכעס הרב שנוצר , וגם אני כבעל חנות כועס

אבל לא תמיד זה בשליטה , אנחנו כצרכנים אוהבים לשלם כמה שפחות ושהמחיר יורד אנו שמחים אבל שהמחיר עולה זה קצת מרגיש אבל אין הרבה מה לעשות .

לפי התחזיות , החוסרים ימשכו עד 6 חודשים ( אני רוצה להאמין שפחות) .

לא מדויק לומר שלא ניתן לרכוש דיסקקשיח בלי רכישת מערכת , יש מקומות שכן ניתן לעשות את הרכשיה .

כמו כן לגבי פירוק דיסקקשיח מתוך דיסקקשיח חיצוני , בדרך כלל הדיסקים שיש בתוך החיצוניים אילו דגמים אחרים (בבדיקה ב WD) והביצועים שלהם לא שווים לדיסקים שמגיעים במקור כפנימיים , כמו כן האחריות מתבטלת ברגע שעושים את זה .

כמו כן מחירי הדיסקקים החיצוניים צפויים לעלות גם כן (דבר שנימסר מבנדא מגנטיק ) כן שבסופו של יום לא יהיה הפרש וכדאי לפרק את הדיסק

יום נפלא

מיכאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן. 650 שח ל ‏2TB EcoGreen F4 32MB SATA II HD204UI‎ - פי 2 ממה שהיה לפני כשבועיים.

מדובר פשוט בפאניקה. המחיר ירד מהר מאוד למחירים יותר נוחים, ומקסימום תוך חודש-שלושה גג, חזרה למחירם הקודם.

אין שום טעם לקנות דיסק כיום, אלא אם מדובר ברכש מאוד דחוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נתאפק כמה חודשים, עד שהמחיר הנורמלי יחזור. לא אסון גדול. זמן טוב לנקות את הדיסקים הקיימים מהזבל שהצטבר עליהם.

רק נקווה שהמחיר באמת יחזור למצבו של לפני הבלאגן (הרי אנחנו מכירים את הנפשות הפועלות בארץ...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו שמתי לב לזה איזה קפיצה מפחידה. עכשיו אם קונים מחשב כבר עדיף להשקיע בSSD גדול/בינוני ומהיר ואז לחכות חצי שנה כדי שהמחירים ירדו חזרה לעם כדי לקנות את הדיסק ה"זול" בשביל תוכן. ראיתי שכל הדיסקים עולים פי 2 מהמחיר הקודם שלהם. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...