מעוניין בהמלצה על כונן חיצוני מוקשח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בהמלצה על כונן חיצוני מוקשח

Yakim Peled

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתכונן לנסוע להודו ל-3 חודשים. אני צלם חובב. מאחר שכך, אני אצלם לא מעט ואני מעוניין לקנות כונן חיצוני מוקשח (rugged) כדי להעביר צילומים מכרטיס הזיכרון אליו. כמובן מאליו, אמינות התוכן חשובה מאד ולכן אני מחפש אחד מוקשח, כדי שגם אם הוא יפול על הרצפה בטעות התוכן לא יפגע.

גודל: 250GB.

האם כדאי לקנות SSD? אם לא, האם כדאי להשקיע בכונן עם 7200RPM?

חשוב לי שהוא יהיה קטן וקל ככל האפשר אבל מאחר וציוד הצילום בלבד ישקול כ-2.5 ק"ג לא צריך להתקטנן על גרמים ספורים.

יש אחד שעמיד במים?

המחיר חשוב, אבל פחות מנושא התאמה לצרכים.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה יעבוד לך, האם המצלמה שלך יודעת לדבר עם דיסק חיצוני ולהעביר אליו חשמל ?

אני מציע לך לרכוש מספר כרטיסי זיכרון ובנוסף בכל אינטרנט קפה (ויש כאלה כחול על שפת הים) יש שרות העברת התוכן של כרטיס הזיכרון ל- במחיר אפסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצלמה שלי לא יודעת לעשות את זה. חשבתי להכנס לאינטרנט קפה ולהעביר את התמונות דרך מחשב ל-HD החיצוני.

האם העברת התוכן ל- מותנה בתוכן? הסיבה שאני שואל היא שאני מצלם בפורמט RAW ולא JPEG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול להעתיק קבצים לדיסק קשיח אז אתה יכול להעתיק אותם ל-DVD.

מה שאתה אומר בהחלט אפשרי, לדעתי קח כונן חיצוני בגודל 1.8 הם קטנים ולא תופסים הרבה מקום

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-harddrive&db187326=187338&db142297=769748

אל תיקח כוננים גדולים פיזית ולא בנפחים גדולים (מעל 250) וגם לא יותר מתקן USB2 מאחר ועשוייה להיות לך בעיית חשמל ותואמות עם הציוד שיש להם שם באינטרנט קפה, בדר"כ מדובר על מחשבים ישנים וחלשים. אבל אל תטעה בהודים הם טובים במחשבים ולא תהיה לך שום בעיה להסתדר בגיבוי.

בכל חור יש קפה.

להיכן אתה מתכוון לנסוע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יכול להעתיק קבצים לדיסק קשיח אז אתה יכול להעתיק אותם ל-DVD.

נהדר. חששתי מהתלות בפורמט.

מה שאתה אומר בהחלט אפשרי, לדעתי קח כונן חיצוני בגודל 1.8 הם קטנים ולא תופסים הרבה מקום

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-harddrive&db187326=187338&db142297=769748

אל תיקח כוננים גדולים פיזית ולא בנפחים גדולים (מעל 250) וגם לא יותר מתקן USB2 מאחר ועשוייה להיות לך בעיית חשמל ותואמות עם הציוד שיש להם שם באינטרנט קפה, בדר"כ מדובר על מחשבים ישנים וחלשים. אבל אל תטעה בהודים הם טובים במחשבים ולא תהיה לך שום בעיה להסתדר בגיבוי.

הם לא מוקשחים וזה קצת מפחיד אותי.

בכל חור יש קפה.

נהדר.

להיכן אתה מתכוון לנסוע ?

אין לי תוכנית מוגדרת יותר מדי אבל זה יהיה במרכז הודו - ראג'אסטאן, ואראנאסי, דארג'ילינג וכד'. לא הימאלאיה ולא גואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסק בכל מקרה יהיה קשיח יותר מהמצלמה שלך

בכלל לא נחמד להתנייד עם המון ציוד, קח בחשבון שכל דבר שתיקח איתך תצטרך להסחב איתו 3 חודשים.

דארג'ילינג זה ההימלאיה, בכל מקרה אני מניח שתיסע בחורף אז אין לך מה לחפש בהימלאיה אבל אתה יכול לבקר גם ברישיקש ואמריצר ובעוד כמה מקומות שנמצאים בשולי ההימלאיה. אני מניח שתתגלגל כבר לפי המלצות עדכניות בטיול.

קבל תמונה שצילמתי השנה בקשמיר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי של תמונה. הנוף ממש משגע.

עד כמה שהבנתי דארג'ילינג זה שולי ההימאלאיה, לא ממש עליה. 2KM מעל פני הים וכ-10 מעלות צלזיוס נשמע לי סביר. רישיקש ואמריצר בהחלט ג"כ על הכוונת. השאר, לפי איך שיצא. הבנתי מאנשים שהיו שם שמסלולים הם מאד גמישים שם.

אז מה, ללכת על צריבת דיסקים? אם רוקנתי כרטיס אחד (32GB) לתוך אז כשאמלא את הכרטיס שוב אוכל לצרוב את התוכן החדש לתוך אותו DVD? סליחה על הבורות אבל אני לא כ"כ מתמצא בצריבות. אף פעם לא עשיתי את זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שצורב זה הבעלים של הקפה אינטרנט

אתה יכול לעשות גיבוי כפול על שני ולבדוק אותו לפני שאתה מוחק

אם אתה מכיר מישהו שחוזר אתה יכול לתת לו אחד ואז לאסוף אותו בארץ

יש אפשרות לנסוע לאיי אנדמן במקום גואה, לדעתי תגיע בסוף לאחד מהשניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לדעתי DVD זה האופציה הכי פחות אמינה, עדיף בהרבה להשתמש במדיה מגנטית או פשוט לקנות סטוק של כמה כרטיסי זכרון.

קיימים מכשירים מייוחדים לצלמים, כמו זה למשל:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/644633-REG/Digital_Foci_P23_250_Picture_Porter_35_250GB.html

שמאפשרים להעתיק את כרטיס הזכרון לדיסק הפנימי בלי בכלל חיבור למחשב ואפילו לצפות בתמונות (כן גם בפורמט RAW).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.amazon.com/LaCie-All-Terrain-FireWire-Portable-301491/dp/B003LQTNLC/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1318845059&sr=1-1

כמו כן - מדיה אופטית לעולם יותר אמינה ממגנטית - ומדיה אלקטרונית אמינה אף יותר

תודה על ההמלצה אבל מעולם לא שמעתי על הפירמה הזו. חוץ מזה, מה זו מדיה אלקטרונית? כל הכוננים הקשיחים הם מגנטיים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לדעתי DVD זה האופציה הכי פחות אמינה, עדיף בהרבה להשתמש במדיה מגנטית או פשוט לקנות סטוק של כמה כרטיסי זכרון.

קיימים מכשירים מייוחדים לצלמים, כמו זה למשל:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/644633-REG/Digital_Foci_P23_250_Picture_Porter_35_250GB.html

שמאפשרים להעתיק את כרטיס הזכרון לדיסק הפנימי בלי בכלל חיבור למחשב ואפילו לצפות בתמונות (כן גם בפורמט RAW).

זה מה שנקרא ארנק אלקטרוני, לא?

זה נראה בדיוק כמו מה שאני מחפש למעט העובדה שהוא לא מוקשח ושהייתי מעדיף משהו מפירמה מוכרת - פיליפס, , היטאצ'י וכד'.

יש לי עוד כרטיס של 8GB אבל הייתי מעדיף ארנק שכזה.

הנושא של קישור למחשב לא צריך להיות בעיה כיוון שממילא אני מתכוון להיכנס לאינטרנט קפה כדי לשמור על קשר עם הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה אבל מעולם לא שמעתי על הפירמה הזו. חוץ מזה, מה זו מדיה אלקטרונית? כל הכוננים הקשיחים הם מגנטיים, לא?

בבקשה, LACIE הנה אחת החברות הוותיקות בתחום הזה מוצרים שלדעתי טובים מאוד, מדיה אלקטרונית = FLASH וכיוב, לא כל הכוננים הקשיחים מגנטיים יש עוד טכנולוגיות אחרות (SSD, מגנטו אופטי, היברידי ועוד כהנה וכהנה) - אבל בארצנו שאומרים דיסק קשיח בד"כ מתייחסים לכזה עם פלטות מגנטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...