תואר ראשון במדמ"ח באוניברסיטת חולון- ממה נובעות דרישות הקבלה הנמוכות כל כך? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר ראשון במדמ"ח באוניברסיטת חולון- ממה נובעות דרישות הקבלה הנמוכות כל כך?

EasyPooper

Recommended Posts

שלום חברי פורום נכבדים :D

נחמד לחזור לכאן מעולם המתים :smile1:

בתור תלמיד יב' שרוצה קריירה של איש מחשבים דרך הצבא (עתודה, קבע ומצידי עד הפנסייה להישאר בצה"ל) התחלתי להתעניין בדרישות הקבלה של אוניברסיטאות שונות וממצאי הראו שהדרישות של אוניברסיטת חולון נמוכות משאר מתחרותיה

(הנתונים הם לגבי מסלול מדעי המחשב)

פסיכומטרי 550, מתמטיקה ברמה של 4 יחידות עם ציון 80 פלוס ואין שום דרישה לפיזיקה 5 יח"ל

השאלה שלי היא- למה הנתונים כל כך נמוכים?

התואר שמבטיחים לתת שם הוא BSC, אבל עד כמה התואר מוערך בשוק העבודה?

משיחות פה ושם התברר לי שאוניברסיטת חולון התחילה בתור מכללה, כיום היא נושאת שם של "מכון טכנולוגי"

זה מוסיף איכשהו ליוקרה? או שהמיתוג המחודש שלה לא השפיע רבות על תכליתה והיא עדיין מכללה? (אני בור מוחלט בעיניינים האלה, דור ראשון בארץ בלי אחים\דודים זמינים סטודנטים שאפשר להתעניין מהם)

בקיצור- שווה ללמוד שם או שדרישות הקבלה הנמוכות צריכות להדליק אצלי נורה אדומה?

תודה מראש ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זו לא אוניברסיטה, זו מכללה לכל דבר ועניין. בסה"כ יש לה שם לא רע בין המכללות, אבל זו עדיין מכללה. ולמכללה יש דרישות סף יותר נמוכות משל אוני' (למעט אולי הפתוחה, בדברים מסוימים).

למיטב ידיעתי עתודה זה אך ורק באוניברסיטאות השונות (ירושלים, תל אביב, חיפה, ב"ש וטכניון) - כדאי לך להתכוונן לדרישות שלהם.

למרות שאולי אני טועה ואפשר עתודה גם במכללות מסוימות (בוודאי לא בכולן...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך פיסיקה בשביל מדעי המחשב. הדרישות באות יחד עם הדרישה. כשאין מספיק מועמדים וכאשר המכללה מעוניינים בכמה שיותר סטודנטים (=כסף)

אז הדרישות יורדות. בכל מקרה תבדוק אם אתה יכול ללמוד שם כעתודאי. אם כן ולא אכפת לך מקריירה צבאית אז לך על זה. גם אם אחרי כמה שנים

בצבא תצא לשוק האזרחי, הניסיון שלך יהיה שווה יותר מהמקום בו הוצאת את התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינק הבא-http://www.aka.idf.il/SIP_STORAGE/files/1/68061.pdf

המכון הטכנולוגי של חולון נימצא ברשימת המוסדות הניתמכים ללימודי מדמ"ח

האם בחירה במוסד הזה דווקא בתור מוסד מועדף תוריד את סיכויי הקבלה שלי למסלול העתודה ? (באם ודבר זה ידוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל אני מאוד מודה לך על העזרה עד כה :)

אני מתאר לעצמי שזה עלול להשפיע על השיבוץ שלי עקב זאת שתואר ממכללה הוא "פחות יוקרתי", אני צודק?

הסיכוי שלא ישבצוני במקצוע יהיה יותר גדול גם אם הציונים שלי יהיו גבוהים מספיק?

ועוד שאלה, האם למידה במכללה או אוניברסיטה משפיעה על טיב השירות?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה בעצם שואל הוא האם הצבא מתחשב בציונים ובמוסד הלימודים. התשובה שלי היא: אין לי מושג.

מה שאני יודע זה שיש רף ציונים מינימלי שעליך לעבור כל שנה על מנת להמשיך במסלול. את השאלות שלך אתה יכול להכווין למדור העתודה בצבא.

הם היחידים שיתנו לך תשובות מדוייקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי שתמצא תשובה חד משמעית לשאלה הזו הוא אפסי. זאת ועוד - הסיכוי שקיימת תשובה לשאלה הוא אפסי.

הצבא הוא גוף גדול. יתכן שחלק מסויים בו יתחשב בהיותך בוגר מכללה וחלק אחר לא. בגלל גודלו של הצבא ומגוון התפקידים והיחידות העצום בו, אין באמת מישהו שיודע מה הולך בכולן.

ההימור שלי הוא שזה לא ישנה יותר מדי במהלך הצבא. לפי מיטב ידיעתי, בצבא אקדמאי הוא אקדמאי. איפה עשית את התואר בקושי ישנה, מה היו הציונים שלך בכלל לא. לפי מיטב ידיעתי, השיבוץ בצבא מושפע מקב"א ומדפ"ר, אני מעריך שגם עבור אקדמאים.

הדרישות הנמוכות נובעות מביקוש שלא עונה על ההיצע הקיים במכללות. כאמור, לא צריך שום ידע בפיזיקה כדי ללמוד מדמ"ח.

המכון הטכנולוגי בחולון ("HIT") הוא בסטטוס של "מכללה" (מוסד אקדמאי שמוסמך להעניק רק תואר ראשון ושני). בגדול, לאחר שיהיה לך נסיון מהצבא אתה תוכל לעבוד כמעט בכל מקום בישראל - וגם דיי בקלות ועם שכר טוב. יתכן שגם למרות הנסיון, זה ישנה למקומות ספורים (לדוגמה, ומייקרוסופט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו שרבים מחבריו למדו מדעי מחשב בעתודה.

חד משמעית מתחשבים מאד.

אם הממוצע שלך יהיה מתחת ל 90 הסיכויים שלך להתקבל למקום טוב אפסיים.

לעומת ממוצע 75 באוניברסיטה.

בכל מקרה HIT די בדיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו התנאי קבלה האלו נמוכים בערך כמו לבדוק דופק.

לשם השוואה בבין תחומי מדובר על ממוצע 100 ופסיכומטרי 670 בערך (פלוס מינוס לפה ולשם - לא אוניברסיטה אבל סביר ביותר)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמדובר במכללות (ואולי גם באוניברסיטאות), זה טעות להסיק על טיב המוסד מרמת דרישות הקבלה. בבראודה הדרישות להנדסת תוכנה די דומות לאלו של HIT, ועדיין היא נחשבת למכללה מצויינת, מחלקת הנדסת תוכנה שלה נחשבת יותר גם מחלק מהאוניברסיטאות.

התפיסה הרווחת במכללות הן, נקבל את כולם ומי שלא מתאים נעיף. באוניברסיטאות אי אפשר לעשות את זה כי הביקוש גבוהה מידי, אז מסננים על בסיס תוצאות מבדק שאין בינו ובין אינטליגנציה או יכולת הצלחה בלימודים שום קשר.

עד כמה שאני יודע ניתן לעשות עתודה בכל מוסד מוכר. בכל אופן, בבראודה היו עתודאים, ככה שזה בטח לא רק באוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

, אז מסננים על בסיס תוצאות מבדק שאין בינו ובין אינטליגנציה או יכולת הצלחה בלימודים שום קשר.

אין לי מילים רק :yelclap:

וגילוי נאות שייתכן ותצאו עליי : אני לומד ב HIT הנ' חשמל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו, איזה שטויות. האם יש לך הוכחה כלשהי לכך שהמבחן הפסיכומטרי איננו מודד בכלל יכולת הצלחה בלימודים או אינטליגנציה?

על רגל אחת, כל מי שאני מכיר שיש לו ציון של 700 ומעלה הוא אינטליגנט וכל מי שאני שיש לו סביב ה 550 ומטה הוא...לא כל כך.

אז אולי המתאם הוא לא 100% (בטוח שלא), אבל להגיד ש"אין קשר" זו סתם בדיה. האם יש לך הוכחה כלשהי?

כאמור, האם יש לך מקור כלשהו לסתירה של טענת המל"ג והאוניברסיטאות שהפסיכו' כן מודד במידה כלשהי הצלחה בלימודים (פרט לסתם להפריח דברים שהמצאת באוויר)?

מה שבטוח - מבחן פסיכו' מודד אינטליגנציה הרבה יותר טוב מאשר הציון ברובן המוחלט של הבגרויות. אני כן מסכים שיש גם קורסים באקדמיה שדורשים יכולת דומה לזו הדרושה להצלחה בבגרות ("חרישה") - ולכן האונ' מסתמכות גם על ציוני הבגרויות ולא רק על פסיכו' בעת הקבלה.

לפי מיטב ידיעתי בראודה נחשבת מכללה מצויינת, אך להגיד שבוגריה מועדפים על בוגרי אונ' זו קצת הגזמה.

בנוגע לתהליך הניפוי והסינון:

ממה שאני מכיר הרבה יותר סטודנטים עפים מאוניברסיטאות מאשר ממכללות. לא ברור לי מאיפה הבאת את זה.

גילוי נאות: אני בוגר שנקר. עם זאת, אני לא מתיימר לבלבל את המוח ולהגיד שרמת הלימודים שם לא נמוכה מאשר באונ'. היא כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא לדייק. אמרתי מחלקת תוכנה עדיפה על חלק מהאוניברסיטאות. בטח שעל העברית, בן גוריון וחיפה.

לגבי השאר, הציון שלי בפסיכומטרי היה 530 או 580 אני לא זוכר, ועדיין סימתי מצטיין דיקן, שישי במחזור מתוך כ-60 (התחילו באיזור ה-200). כמובן שזה לא מדגם מייצר, אבל אם אתה רוצה הוכחה חותכת קודם תביא הוכחה שהפסיכומטרי כן אומר משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...