שאלה| איך עושים הגבלת תווים בויזואל בייסיק ? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| איך עושים הגבלת תווים בויזואל בייסיק ?

henhen10

Recommended Posts

כשאני מקבלת למשל ב2 תיבות טקסט 2 מספרים...והם כרגע בתור מחרוזות ...ואני רוצה להשוות ביניהם ולהחזיר בהודעה

אם המספר הראשון (השמאלי) גדול אז לכתוב גדול ואם שווה אז שווה או קטן...

אני יודעת שזה לא משהו קשה אבל קצת הסתבכתי עם הקטע של להפוך את המחרוזת לתו ולקוד אסקי כדי להשוות בין המספרים...

יש מצב מישהו עוזר לי בזה?

בעיקרון אני רוצה לעשות משהו שיגביל את המשתמש להכניס רק מספרים בין 0 ל9 כולל ושיוכל ללחוץ על כפתור הBACKSPACE ...

וכאשר הוא ילחץ על אותיות או כפתורים אחרים זה פשוט לא יעשה כלום ולא יראה שהוא לוחץ על משהו בכלל...

יש מצב לעזרה בזה? יש לי ידע תכנותי בג'אווה פשוט רק התחלנו ללמוד ויזואל בייסיק וקצת הסתבכתי עם האסקי :bash:

תודה לעוזרים מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאת מדברת על VB.NET, כן?

אז בשביל להמיר מחרוזת למספר לא צריך להתעסק עם ascii, רק צריך להשתמש בפונקציה int.Parse או int.TryParse (תשתמשי בשני אם את לא בטוחה שהמשתמש הכניס מספר בכלל).

להגביל את הקלט שהמשתמש יכול לספק זה קצת יותר מורכב... בעקרון צריך "לטרפד" את אירוע ה-KeyPress או ה-KeyDown של תיבת הטקסט, ואז לבדוק אם הוא לחץ על מקש "חוקי", ואם לא אז "לפסול" את האירוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני מדברת על ויזואל בייסיק 6 ...ולדעתי צריך לעשות את זה עם האיוונט של KEYPRESS ...ככה כל פעם שהמשתמש לוחץ על כפתור שתתבצע הבדיקה אם הוא מספר או BACKSPACE ואם לא אז לעשות שזה ישנה את התו לרווח...העניין שיש לי רעיון אבל אין לי מושג איך לבצע את זה... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...