ריצה בלי נעליים או עם נעלי כפפה (Five Fingers) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ריצה בלי נעליים או עם נעלי כפפה (Five Fingers)

o07

Recommended Posts

טוב עקבתי אחרי הדיון הזה ולא יכולתי להתאפק, הזמנתי לי זוג ויברם KSO שחורות :) האמת שהרבה יותר זול באיביי מאשר בארץ, 55 דולר, אבל זה דגם באמת סולידי, האחרים עולים 70-80 ומעלה.

עריכה:

לא יודע איך שכחתי לציין, אבל הזמנתי זוג גם לאמא שלי :) Sprint סגלגלות. עלו 70 ומשהו דולר כולל משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפני שכולם מתלהבים וקונים דברים כאלו ואחרים ומנסים לעבור לריצה קדמית במקום עקב- תעשו קצת מחקר בגוגל.

דבר ראשון- לא כולם יכולים לרוץ קדמי. יש אנשים שזה פשוט לא מסתדר איתם, בעיקר כאלו עם פלטפוס.

2- יש קשר למהירות הריצה. בריצה מהירה יותר, קל יותר לרוץ קדמי.

3- עד היום, רצי המרתון שמגיעים במקומות הראשונים הם עדיין רצי עקב.

4- יש גם דבר שנקרא הנחת עקב זהירה, זו דרך הרבה יותר קלה ממעבר לריצה קדמית, וגם כן ידאג שלא תדפקו את הברכיים על הדרך (לכל מי שלא בא לו לעבור מנעלי למשוה אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדדתי אותן והן מדהימות, משתלבות עם הפלטפוס שלי הרבה יותר טוב מנעלי סטנדרטיות. אמנם דגם אחר מזה שהזמנתי אבל לא חושב שיהיה שוני מהותי. קניתי אותן לעבודה, לא לריצה, ככה שכל שיקולי הריצה וההישגיות לא נכללו בכלל בקריטריונים שלי. אני על הרגליים הרבה בעבודה ונעליים רגילות מכאיבות לי בקרסוליים ובברכיים. מה גם שהן עלו חצי מהניו באלאנס הקודמות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיבלתי אותן, רק קניתי אותן היום. חפרתי לפני שקניתי אבל כנראה שלא מספיק :( הן כמעט זהות לחלוטין למקוריות אבל הבחנתי בשוני, לפחות בין התמונות של המוכר לתמונות מהאתר. ביטלתי את הרכישה :( חבר אבל מגיע מארה"ב החודש אז כנראה שאזמין מאמזון אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שכולם מתלהבים וקונים דברים כאלו ואחרים ומנסים לעבור לריצה קדמית במקום עקב- תעשו קצת מחקר בגוגל.

דבר ראשון- לא כולם יכולים לרוץ קדמי. יש אנשים שזה פשוט לא מסתדר איתם, בעיקר כאלו עם פלטפוס.

2- יש קשר למהירות הריצה. בריצה מהירה יותר, קל יותר לרוץ קדמי.

3- עד היום, רצי המרתון שמגיעים במקומות הראשונים הם עדיין רצי עקב.

4- יש גם דבר שנקרא הנחת עקב זהירה, זו דרך הרבה יותר קלה ממעבר לריצה קדמית, וגם כן ידאג שלא תדפקו את הברכיים על הדרך (לכל מי שלא בא לו לעבור מנעלי למשוה אחר)

מניסיוני אתה טועה ומטעה פה.

1. מלבד פלטפוט, שאין לי מושג, אני לא רואה סיבה למה מישהו לא יוכל לרוץ קדמי. הרי בריצה בלי נעליים, כמו אנשים עשו במשך מליוני שנים עד לא מזמן, אתה בהכרח לומד לנחות על הכרית, לא על העקב. העקב מתוכנן להיות סטופר של הנחיתה ובסיס להתחלה של צעד הבא, כמו שמודגם בסרטון. האנרגיה הקינטית שמושגת בנחיתה קדמית היא גבוהה יותר מבנחיתת עקב.

2. שטויות, גם ריצה קלה יותר קל ונוח לנחות על הכרית, זה עניין של אימון.

4. מה זה בדיוק? אם אתה מיישר את הרגל זה כבר נחיתה אמצעית, midfoot strike, שזה כבר דומה יותר לעיקרון של נחיתה קדמית. אין דרך לנחות על העקב בזהירות- תסתכל על השוואות ההדף בגרפים ותיוכח בעצמך.

חוצמזה, אני רץ כבר 15+ שנה בריצות שטח, בחיים לא היו לי כאבי ברכיים ועוד לא זכיתי לביקור אצל אורטופד, כולי תקווה שזה לא ישתנה בקרוב, אבל עם יישום נכון של תנועה והתאמה למשטח שאתה רץ עליו אין סיבה להיפצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף הזמנתי מאמזון את הקומודו-, 105 דולר כולל משלוח לקליפורניה לחבר, יגיעו אליי לקראת סוף ספטמבר.

לשמחתי הנעליים שהזמנתי עבור אמא שלי כן מקוריות, מופיעות באמזון בדיוק כמו שמופיעות אצל המוכר איביי שהזמנתי ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיוני אתה טועה ומטעה פה.

1. מלבד פלטפוט, שאין לי מושג, אני לא רואה סיבה למה מישהו לא יוכל לרוץ קדמי. הרי בריצה בלי נעליים, כמו אנשים עשו במשך מליוני שנים עד לא מזמן, אתה בהכרח לומד לנחות על הכרית, לא על העקב. העקב מתוכנן להיות סטופר של הנחיתה ובסיס להתחלה של צעד הבא, כמו שמודגם בסרטון. האנרגיה הקינטית שמושגת בנחיתה קדמית היא גבוהה יותר מבנחיתת עקב.

2. שטויות, גם ריצה קלה יותר קל ונוח לנחות על הכרית, זה עניין של אימון.

4. מה זה בדיוק? אם אתה מיישר את הרגל זה כבר נחיתה אמצעית, midfoot strike, שזה כבר דומה יותר לעיקרון של נחיתה קדמית. אין דרך לנחות על העקב בזהירות- תסתכל על השוואות ההדף בגרפים ותיוכח בעצמך.

חוצמזה, אני רץ כבר 15+ שנה בריצות שטח, בחיים לא היו לי כאבי ברכיים ועוד לא זכיתי לביקור אצל אורטופד, כולי תקווה שזה לא ישתנה בקרוב, אבל עם יישום נכון של תנועה והתאמה למשטח שאתה רץ עליו אין סיבה להיפצע.

1- עניין של הרגל מושרש וקואורדינציה. עם נעלי ספורט (ואני מתייחס למקרה של נעלי ספורט בלבד), יש אנשים שפשוט לא מצליחים להניח את כף הרגל בצורה הנכונה. או שהם נוחתים רק על הכרית ושאר הרגל בסוף לא נוגעת בכלל ברצפה, או שהם נוחתים כל פעם בדרך אחרת, ולא מצליחים ללמוד את השיטה.

כמו שאמרתי, הרוב המוחץ של רצי המרתון/רצים למרחקים ארוכים בעולם, עדיין רצים עקב. לא מאמין? אולימפיאדה עוד פחות משנה, תוכל לראות הכל בבירור. (או שאם בא לך, שלוף הקלטות של בייג'ינג 2008 ושים לב)

ולעיון נוסף-

http://www.endure.co.il/?categoryId=16297&itemId=40063

2- בכלל לא שטויות. זה קשור לצורה שהגוף שלך נמצא בה בזמן הריצה ולאיפה מרכז הכובד שלך הולך. בריצה מהירה יותר, הגוף שלך נוטה קצת קדימה, והרגל נשארת על הרצפה פחות זמן. אם תיקח בנאדם שרץ עקב ותגיד לו לרוץ מהר יותר ויותר, בשלב מסוים, בין אם הוא ירצה או לא, הוא יעבור לנחות על קדמת כף הרגל בגלל שמרכז הכובד שלו בריצה מהירה נמצא יותר קדימה.

4- העקב הוא לא גוש מוצק וקשיח אחד. תתחיל להרגיש את העקב ברגל שלך. שם לב למשהו? יש לו חלק רך יותר, החלק החיצוני. ויש לך שם גם את קשת כף הרגל, שבתחתית שלה- כרית.

סגרנון הריצה שהזכרתי קודם נקרא קריסת חוץ, שנוחתים על העקב מנסים לרכז את רוב הלחץ על הצד החיצוני, ולגלגל את הרגל קדימה שהכרית בקשת כף הרגל סופגת את הזעזועים עד לדחיפה עם כריות כף הרגל.

גם כן דורש הסתגלות, אבל המעבר קל בהרבה מריצת עקב רגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. צריך להתחיל לרוץ כמה דק' בלי נעליים על משטח קשה כדי ללמוד להסתגל לריצה קדמית, זו טכניקה שאתה אינסטינקטיבית מאמץ כדי להמנע מהכאב שנובע מנחיתה על העקב. אין מצב שמישהו לא יכול להתסתגל לזה, זה פשוט התאמה למבנה האנטומישל כף הרגל. עצם העקב היא אכן כולה גוש קשיח, מן הסתם בהיותה עצם ולא סחוס או רקמה. תסתכל בסרטון בOP. כאמור, אין דרך לנחות על העקב בצורה חלקה, הגרפים מראים את זה חד-משמעית.

קריסת חוץ לא מתייחסת לטכניקת ריצה... זה מצב שמתייחס לבמנה לא מאוזן של כף הרגל שבעת הנחיתה הקרסול הולך החוצה, נוצר לחץ רב על גשר כף הרגל ולכן צריך ייצוב עם נעל מתאימה.

2. יש כבר כאלה שזכו במרתונים עם נחיתה קדמית ועם הVFF. פשוט יש הרבה יותר רצים שחונכו לרוץ על העקב עם נעלי ריצה זה הכל.

3. אפשר לרוץ ריצה קלה קדמי, ממש לא צריך להטות את הגוף קדימה כמו בספרינט... כאמור עניין של טכניקה ואימון. תנסה ותיווכח בעצמך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קיבלתי את הקומודוספורט, והן ממש מדהימות. נוחות בטירוף, עם או בלי גרביים. הזמנתי כבר עוד זוג, KSO Trek, שהן פחות עדינות ויותר יתאימו לשטח וכו'. כל נעל לדעתי מחווירה לעומתן, אם כמובן מדובר על הנוחות ועל הפידבק מהדריכה. אם הם יוציאו דגמים נוספים אני מחליף את כל הנעליים לכאלה, זו נוחות שלא תיאמן.

אני הולך הרבה, לא רץ, אז לגבי ריצה פרופר אין לי חוות דעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את הקומודוספורט, והן ממש מדהימות. נוחות בטירוף, עם או בלי גרביים. הזמנתי כבר עוד זוג, KSO Trek, שהן פחות עדינות ויותר יתאימו לשטח וכו'. כל נעל לדעתי מחווירה לעומתן, אם כמובן מדובר על הנוחות ועל הפידבק מהדריכה. אם הם יוציאו דגמים נוספים אני מחליף את כל הנעליים לכאלה, זו נוחות שלא תיאמן.

אני הולך הרבה, לא רץ, אז לגבי ריצה פרופר אין לי חוות דעת.

ברשותך שאלה אמרתה שאתה עם פלטפוס מה הרמה של הפלטפוס שיש לך

כי יש לי גם פלטפוס ומהבירור עשיתי בזמנו בצבא כשקיבלתי מדרסי גבס האורטופד היה בהלם ואמר לי שיש לי פלטפוס קשה ממה שזכור לי לר זוכר במדויק !

עכשו השאלה היה עד כמה הע\נעליים האלה באמת עוזרת לך בעמידה מרובה והליכה יש כאבי גב או ברכיים !?

כי מה שקורה לי בהליכה מרובה זה מתחיל מהשוקיים עובר לברכיים ומקרין לגב !

עד שראתה לא עוצר למנוחה קרה לי במיוחד עם נעליים צבאיות סגורות בזמן שירותי בצהל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלטפוס שלי יחסית קל, לא היו לי מדרסים מעולם.

בינתיים, כי בכל זאת יש לי אותן רק זמן קצר, הן ממש מקלות על כאבי הברכיים. כאבי גב לא היו לי מעמידה או הליכה אז קשה לי לומר. אני מניח שכן, כי הן משנות את היציבה במקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי, שלכל אורך הסרטון הוא מדבר על איך 2 מיליון שנה רצנו

בלי נעליים והכל היה בסדר. אבל הוא לא לקח בחשבון את המהפכה התעשייתית

שעברנו ב...1000 שנה האחרונות, שמרחבי המחייה שלנו הפכו להיות מרוצפים

באבנים/לבנים/אספלט, כך שנעליים הפך להיות דבר מתבקש שמגן לנו על הרגל.

למה הוא לא מציין את זה? אני בטוח שהאדם הקדמון שרץ אחרי צבי באחו,

לא ספג את אותם הזעזועים מקרקע טבעית כמו שאדם

שירוץ יחף ייספוג, בריצה על כביש אספלט או לבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...