מתלבט בין X58 ל-Z68 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין X58 ל-Z68

J S Bach

Recommended Posts

חבל לי לוותר לחלוטין על האופציה של מערך SLI/CROSSFIRE...

אם אתה לא מתכנן שימוש במערך שכזה כבר מההתחלה הרי שסביר מאוד להניח שלא תיצור כזה בעתיד (לאורך חיי המערכת). ברגע שהכרטיס הגרפי הנוכחי שלך כבר לא יספיק ישתלם לך הרבה יותר לקנות כרטיס גרפי עדכני (על כל המשתמע מכך) מאשר להוסיף עוד כרטיס גרפי "מיושן" לקיים. כל עוד אתה לא משחק ברזולוציות גבוהות חריגות לדעתי למערך שכזה יש יותר חסרונות (צריכת חשמל גבוהה, פליטת חום גבוהה, תחזוק גבוהה-התעסקות עם הגדרות מנהל ההתקן מכיוון שלא כל המשחקים מנצלים מערך שכזה ועוד) מאשר יתרונות, על אחת כמה וכמה כאשר לוקחים בחשבון שניתן לקבל חוויית משחק מלאה באמצעות כרטיס גרפי בודד כך שאתה לא "מפסיד" כלום.

אל תתפתה לקנות לוח שמציע כל מיני תכונות שאינך זקוק להן או אפשרויות שדרוג תיאורטיות שרובן ככולן לא יצאו לפועל במהלך חיי המערכת.

ולמה לא להוסיף 100 ש"ח ל-2500? [לא K]

כי אתה משלם פה 100 ש"ח עבור 200Mhz. ההפרש בתדר הוא זניח ולעומת זאת ההפרש במחיר הוא משמעותי יחסית (באחוזים). כמובן שאולי לך הוא לא כזה משמעותי אבל חשוב שתדע שיש עוד אפשרות משתלמת.

אם סביר להניח שלא תבצע OC אז לוח H67 יהיה מספיק. האם אתה מתכוון לקנות רק מ-KSP או שזה לא משנה (כדי להמליץ לך על לוח מבין המבחר הקיים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה SLI/CF, גם הלוח הזה תומך אבל הסלוטים הנתמכים צמודים אחד לשני כך שהפיתרון הטוב יותר הוא אחד הלוחות האחרים שהוצעו קודם, הזול מביניהם.

לגבי התוספת ל 2500, מצד אחד אין הבדל מורגש בין ה 2400 ל 2500 מצד שני זה רק 100 ש"ח. לשיקולך.

אני מצטרף ל About:blank להמלצה להימנע מ CF/SLI (אם זאת היתה הכוונה). אין לי ניסיון טוב עם העניין ונכון להיום אני מעדיף כרטיס יחיד חזק מאשר מערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אז אני ארד מהרעיון של CF/SLI.

אני לא מוגבל ל-KSP [נהפוכו, אני מעדיף חנות עם שירות טוב יותר במידה והפרשי המחירים אינם ניכרים], אבל אני מעדיף משמעותית חנות בסביבת חיפה. [כולל פנדה/ נעה מחשבים וכד']

About:blank - אתה יכול להמליץ על לוח- אם ספציפי בבקשה?

מה את אומרים על זה?

הוא נראה די מרשים למחיר ומספק את כל מה שאני צריך ומעבר.

הבעיה היחידה היא שחריץ הPCIE *16 ממש צמוד לזיכרון ואני פוחד שאני לא אוכל להכניס כרטיס כמו ה-6970/570 שהם די ארוכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוחות H67 מומלצים

BLKDH67BL של Intel

ASROCK H67M

ASROCK H67M-GE

למקרה שאתה כן רוצה לשמור על האפשרות ל-OC פתוחה אז קנה מעבד עם מכפלה פתוחה (סיומת K) ואת אחד מלוחות ה-Z68 שהוזכרו כאן.

אם ההפרש בין מערכת H67 ומעבד 2400/2500 ובין מערכת Z68 עם מעבד 2500K הוא מבחינתך נמוך ולא מהווה איזה חסכון, אז הייתי ממליץ לשקול בכל זאת לקנות מערכת שתאפשר OC מכיוון שבפלטפורמת SB קל לבצע OC (גם אם בינוני לאזור ה-4-4.2Ghz) ובבוא היום זה יכול לעזור לסחוט ממנה עוד קצת חיי שירות (בהתאם לספק הכוח ולגוף הקירור שאותם כמובן תוכל להחליף בכל-עת אם יעלה הצורך).

לא יודע מי מהלוחות הללו זמין באזור חיפה (פנדה, אגב, פשטה את הרגל) זה יצירך קצת חיפוש באתרים של החנויות שאתה מכיר מהאזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לSLI/CF?

יש לו שני חריצי PCIEX16 [אחד ב-*8].

Support for 2-Way ATI CrossFireX™/NVIDIA technology

1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8)

* The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי. אמרתי שאם אתה בוחר בלוח מבוסס Z68 אז תבחר באחת מהלוחות שהוזכרו במהלך הדיון (כשהוונה לבחור במשתלם ביותר לפי הדרישות שלך מהלוח).

GA-Z68MA-D2H-B3 הוא לוח משתלם למדי. לא הכי מתאים ל-OC עד גבול היכולת התיאורטי של המעבדים הללו על קירור אוויר ובטח לא לקיצוני, אבל ל-OC בינוני-גבוה (גבוה סביר) הוא די מספיק. לגבי כל השאר (כמות החיבורים) זאת כבר החלטה שלך.

מה שכן, אם השדרוג סובל דיחוי לעוד מספר שבועות-מספר חודשים (עד שהמעבדים יושקו וזמינות ומחיר הפלטפורמה יתייצבו), הייתי כן ממליץ לחכות למעבדי ה-Bulldozer של . גם בסוף תבחר עדיין בפלטפורמת לפחות יעמדו לרשותך יותר אפשרויות לבחור מתוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...