מנורות לד - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנורות לד

lior12

Recommended Posts

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תפסיקו להגיד לי לרדת מהעניין איתגרתי את עצמי בעניין הזה ואני לא הולך לרדת מזה .

במקום להגיד לי כל פעם תלמד ותחזור תנסו לעזור לי ללמוד .

אם תוכלו לענות לי על ה3 שאלות למעלה זה יעזור לי.

ואת הנגדים מחברים פשוט למעגל דרך הB ?

והנגדים האלה בסדר לפי הנתונים ?

3 watt

Metal Film resistor, Tolerance +/- 5%

10 Ohm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנגדים של ה B : כן, במקום לחבר את B ישר לכניסת הקול אתה מחבר דרך נגד

המטרה של הנגד כאן (שלא כמו הנגד של הלדים) היא לא להגן אל ה TIP31 (הוא יכול לעמוד בזרם הרבה יותר גדול ממה שהמקור קול נותן), אלא למנוע מצב ש TIP31 אחד "משתלט" אל המקור קול והאחרים לא נדלקים בכלל

רוב הרכבים האלקטרוניים צריכים מתח קבוע, ושולטים בזרם של עצמם - נניח מנורת ליבון של 12V ו 1A תחבר אותה ל 12V והיא תיקח 1A

ועוד משהוא, המקור מתח אמור להיות יכול להחזיק 1A _או יותר_

לדים הם לא כאלה - הם לא יכולים לשלוט בזרם. כך שאם תחבר לד של 3V ו 20mA ל 3V, יקרה אחד מכמה דברים :

הלד לא יידלק

הלד ידלק ויישרף / יתפוצץ

הלד ידלק רגיל אבל יכול לא להיות יציב

לכן, בלדים צריך לבוא מכיוון הפוך : לקבוע להם את הזרם 20mA, ואז המתח שלהם יהיה 3V. ועוד משהוא, כדיי שהמעגל יהיה יציב המקור מתח אמור לתת מתח של _יותר_ מ 3V ולא בדיוק 3V

הסוללה שאנחנו משתמשים איתה היא נניח 12V, היא יכולה להוציא זרם כמעט לא מוגבל. כדיי להגביל את הזרם ל 20mA שמים נגד

וכאן הנקודה החשובה : הנתנים של הנגד הם לא ב mA ולא ב V, כי יש הרבה גורמים שקובעים את הנגד. הנתונים שלו הם ביחידות ohm שמגיעים אליהם בחישוב

חישוב לדוגמה (זה מה שהאתר עושה) (סתם דוגמה - תשים את הנתונים האמיתיים של הלדים שיש לך):

רוצים לחבר לדים של 3.8V ל 12V

ניתן לחבר עד 3 לדים בכל קבוצה, ביחד 3 לשים הם 11.4V

זה יותר מידי קרוב ל 12V. כלומר זה יעבוד, אבל יש כמה בעיות : ה TIP31 גם לוקח משהוא ויכול להוריד את המתח ל 11V או פחות, ואם המתח עולה קצת (למשל חדשה ישר מהמטען) אתה יכול לשרוף את הלדים כי הנגד ללא "מרווח ביטחון" של לפחות איזה 1-2V

אז ניקח 2 לדים בכל קבוצה זה יהיה 7.6V, ולנגד של כל קבוצה נשאר 12-7.6 = 4.4V

אז אנחנו רוצים נגד שבמתח של 4.4V יעביר 20mA שהם 0.02A, מחשבים :

4.4 / 0,02 = 220 ohm

כלומר לכל 2 לדים צריך נגד של 220 ohm

שים לב שאם המתח שקיבלנו לא היה 4.4V, או הזרם לא היה 20mA, היינו צריכים נגד אחר

שים לב גם שבמקרה אחר לגמרי, היינו רוצים מתח של 6.6V לנגד ו 30mA גם אז היינו רוצים נגד של 220 ohm

כך שאת הגודל של הנגד צריך למצוא בחישוב ולא סתם לבחור לפי V במעגל, בגלל זה גם היחידות שלו ב ohm ולא ב V

עכשו צריך גם לדעת כמה הנגד הולך להתחמם : נכפיל 20mA ב 4.4V ונקבל

0.02 * 4.4 = 0.088 W

(זה WATT, לא VOLT כמו של הסוללה או הלדים - עדיין לא אותם יחידות כמו הדברים האחרים במעגל, וככה זה בנגדים)

כלומר צרי נגד שהוא גדול יותר מ 0.088 WATT. אנחנ לא רוצים שהנגד יתחמם אז ניקח נגד גדול יותר למשל 0.25 W

מסקנה במקרה הזה צריך לכל 2 לדים נגד של 220 ohm ו 0.25 W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו דבר ראשון תודה על ההסבר .

אני יכול לחלק את זה ל5 קבוצות של 50 לדים

בכל קבוצה ?

איכשהו עדיין לא הבנתי כמה נגדים אני צריך .

ולגבי מה שכתבת עם החיבור b לנגד לפי סרטוט של המעגל ראיתי שחיבור A מתחבר לכבל הצהוב של הכבל pl חיבור b למעגל לדים וחיבור c לכבל האדום של הכבל pl אז איפה אני צריך להעביר נגדים ?

פשוט לא הבנתי איפה אני גם מחבר את הטרנזיסטורים וגם מעביר נגדים.

ודרך אגב הנתונים של הנגדים שכתבתי למעלה הם בסדר לפי מה שכתבת לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. במקרה כזה כל קבוצה תהיה 25 חיבורים, של 2 לדים + נגד בכל חיבור

הטרנזיסטור מור לעבוד בתור מפסק

תחשוב אתה בונה מעגל אם ומנורה (או לד), ומפסק. אתה שם את המפסק בצד של _המינוס_ של הסוללה

עכשו במקום המפסק יש טרנזיסטור (TIP31 או משהוא אחר). ה "מפסק" שבתוך הטרנזיסטור מחובר בין E ו C. מכיוון שהוא מוליך למחצה, משנה הכיוון של החיבור : E הולך למינוס של הסוללה, ו C הולך למינוס של המנורה (או הלד)

השליטה של הטרנזיסטור מחוברת בין E ו B (בגלל זה גם חיברנו את הטרנזיסטור מהצד של המינוס, כדיי שהמינוס של השליטה יהיה המינוס המשותף של כל המעגל, ולא החיבור שבין הסוללה למנורה - כך הרבה יותר פשוט לבנות את המעגל בצורה שהמתחים והזרמים אל הטרנזיסטור ייצאו נכונים)

השליטה נעשית אל ידיי מקור קול. אני לא יודע מה הצבעים של החוטים אומרים במקרה שלך, אבל בכללי אתה רוצה לחבר את המינוס של הקול ביחד אם E של הטרנזיסטור, ואת הפלוס של הקול לכניס שליטה של הטרנזיסטור כלומר ל B

אם אתה שם כמה טרנזיסטורים ביחד, אתה מחבר את ה Eים ביחד, ה Bים ביחד, וכל C הולך לקבוצת לדים שלו. הבעיה היא, שאם אחד מה Bים עובד במתח קצת יותר נמו מהאחרים (בגלל הבדל ייצור קטן בטרנזיסטור), הוא יכול להביל את המתח של כולם למתח הזה ואז לאחרים המתח לא יספיק. אם זה קורה, תוסיף נגדים של 10 ohm בטור לכל B כדיי "להרחיק" אותם אחד מהשני

קוסטיה - נכון. בדרך כלל הזרם לא יתחלק בצרה קיצונית כמו 0-40 (ובלדים שהגיעו מאותו ייצור יהיה בדרך כלל דיי קרוב), אבל כן יש את הבעיה הזאת כי אין אחריות איך הזרם יתחלק. במיוחד כשהלדים קצת מתיישנים וההבדלים ביניהם גדלים

יש בעיה נוספת : מתח עבודה של דיודה יורד ככל שהיא חמה יותר. לד שמהתחלה העביר זרם קצת יותר גדול יתחמם יותר, המתח שלו ירד, אז הוא יקח חלק גדול יותר מהזרם, יתחמם יותר, וכן הלאה ו "יברח" למצב שהוא לוקח זרם גדול

מה שכן עושים, זה לחבר את הלדים בטור (ככל שניתן, כך שהמתח של לד * הכמות של הלדים בטור תהיה נמוכה יותר מהמתח של המקור מתח ויישאר מספיק מרווח למתח של הנגד - לפחות 1-2 V במתחים כמו 12V מיוצב מספק, ו 3-4V ב 12V לא מיוצב כמו באוטו למשל). (כמה שיש יותר מתח לנגד ככה המעגל יציב יותר, אבל פחות יעיל מבחינת צריכת חשמל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ..

רק כמה שאלות :

1. איפה אפשר למצוא של 3.5 A ?

2. איך E זה ABC לא ?

וזה לא משנה לאיזה מהחיבורים אני מחבר מה ?

נגיד אם לחבר את הלדים לA או לB ?

3. נגד עם 3 וואט זה מספיק ?

ואני צריך 128 נגדים ?!?!?

זה המון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוסטיה הם כתב את ה220 OHM כדוגמא הוא רשם לי שאני צריך 10 OHM בכל מקרה הבנתי ש250 לדים זה מופרז מחר אני עושה תמעגל הזה בקטנה {5 לדים} ואז אני יחליט כמה לדים אני עושה במערכת הגדולה .

מחר אני אולי קצת יצטרך עזרת חישוב אני אני יכתוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב .

עשיתי את זה עם 3 נורות וזה הצליח יחסית .

עשית את זה עם של 12 וולט שזה לא הכי חזק .

כמה שאלות :

1. אני יודע שהסברתם לי איך לחשב אבל לא הכי הכי הבנתי .

אני רוצה לעשות עם 30 לדים של 3.5 V ו20 MA מה אני צריך בשביל זה ?

2. כדאי לי להתאים לזה שנאי ולעשות חיבור לחשמל ?

פשוט הסוללה הכי חזקה שיש כיום בגודל נורמלי היא 12 V וזה לא מספיק כל כך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר קיבלת כאן הסבר מדוייק לחישוב + לינק למחשבון באינטרנט. אם אתה בקטע של אתגר, חלק ממנו זה לקרוא שוב 2-3 עמודים אחורה את מה שכבר נאמר כאן

לעוצמה החלשה יכולות להיות כמה סיבות. העיקריות :

המתח של הסוללה יורד תחת עומס, היא נותנת פחות מ 12V כשהלדים דולקים (אם איזה סוג של השתמשת ?). לסוללות נטענות וספקי כוח מיוצבים בדרך כלל אין את הבעיה הזאת, לסוללות פשוטות ו "שנאי קיר" פשוטים יש

חיברת חיבורים של 3 לדים בטור, מה שמשאיר רק 1.5V לנגד ול TIP31. תנסה לשנות לחיבורים של 2 לדים בכל חיבור, אם נגדים מתאימים מחושבים מחדש ל 2 לדים ולא ל 3 לדים כמו שיש לך עכשו

ה TIP31 לא נפתח מספיק, תנסה לעלות את הווליום בקול שאתה מחבר אליו

ה TIP31 לא נפתח מספיק, תשים ב B משהוא קטן יותר מ 10 ohm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל עובד

עשיתי כרגע ללא נגדים כי זה רק 3 לדים .

במחשבון הזה יצא לי שאני צריך 10 קבוצות של 3 ולכל אחת לחבר נגד של 80ohm זה אומר שאני צריך 10 טרנזיסטורים ?

אבל מה אני יכול לעשות שתספיק לי להרבה זמן השתמשתי ב12v a23

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה _סוג_ : ליתיום, Li-Ion, חומצה, NiMH, אלקליין . . .

וכפי שגם זה הוסבר לך מקודם, לסוללה יש נתון של Ah ולא של A. ואני לא מכיר של 23Ah, הכי קרוב שיש זה 24Ah

תפרט קצת יותר אל הסוללה ומה המצב שלה (כמה שימוש, מתיי הטענת אותה פעם אחרונה וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...