אינטל E5300: ריסט פתאומי וכיבוי כונן קשיח מידי פעם. מה הבעיה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל E5300: ריסט פתאומי וכיבוי כונן קשיח מידי פעם. מה הבעיה?

stio

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי מחשב שנרכש במאי 2009 מסוג אינטל E5300, זיכרון פנימי של 4GB מסוג וכונן קשיח של WDC עם 320GB סה"כ. המחשב מריץ .

בחודשים האחרונים התחילה להופיע תופעה מוזרה: כל כמה שעות המחשב עושה לעצמו ריסט ועולה מחדש, ללא הודעות שגיאה. כלומר זה יכול להיות באמצע גלישה באינטרנט, שימוש באאוטלוק ואפילו סתם שהמחשב נח וברקע מופיע שולחן העבודה. בעת העלייה מחדש בשלב ה- BOOT שומעים בוודאות שהכונן הקשיח נדלק, כלומר הוא התכבה. יש לציין כי בהגדרות חשמל מוגדר שהכונן הקשיח יעבוד תמיד, חיסכון בחשמל רק על המסך שנכבה אחרי 10 דקות.

עשיתי סריקת , סריקת רוגלות, בדיקת שגיאות כולל תיקון סקטורים פגומים ואיחוי כללי מס' פעמים בהפרש של כמה חודשים והבעיה נמשכת.

הטמפ' של רכיבי המחשב השונים בטווח הסביר (26-45 מ"צ). המאווררים עובדים, נוקו ושומנו והמארז נקי מאבק. מה הבעיה לדעתכם?

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שלא מדובר בזכרונות או , האם יש תוכנה כלשהי שיכולה לתת אינדיקציה כלשהי על מצבו של הספק? אולי לפי המתח של הספק? בנוגע למאוורר של הספק הוא עובד, אבל האוויר שהוא מוציא חלש יחסית (אולי זה פסיכולוגי, אבל זה מה שאני מרגיש).

אני מניח שלא מדובר בזכרונות או בלוח אם מכיוון שהם יחסית חדשים ומיצרנים מוכרים (זיכרונות של קינגסטון ולוח אם של ג'יגהבייט), לעומת הספק כוח שהגיע עם המארז (והמארז עצמו עלה כ- 70 ש"ח, זה היה המארז הכי פשוט במלאי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שגיאה בכלל, אין מסך כחול אפילו לא לשניה אז זה לא רלוונטי. בעבר פעלתי לפי ההסבר שלך כשהיתה בעיית חומרה קלה, אבל אז היה מופיע לי מסך כחול לשניה ואז ריסט - עכשיו פשוט כלום... ריסט וזהו.

אם אני מושך עם הספק הזה יכולים להיות נזקים נלווים לחלקים אחרים, או שפשוט יום אחד המחשב לא יידלק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...