מסלול סלולרי לקונה טלפון מחברה פרטית? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסלול סלולרי לקונה טלפון מחברה פרטית?

Wideblade

Recommended Posts

שלום לכולם,

כבר כמה שנים שאני מסתפק במועט, ומסתובב עם טלפון בלטה בכיס (+אייפוד בכיס השני, מאוד לא נוח). יצא שהצלחתי לחסוך כ3,000 שקלים לסמארטפון חדש.

אני חייל, והחבילה שיש לי עכשיו באורנג' (אני לא חושב שאפשר להצטרף אליה יותר) לא כוללת בתוכה X הודעות\דקות לחודש, אלא נותנת לי מחיר מוזל. אני מקבל 3 יעדים באורנג' שאפשר לדבר אליהם ב9 אג' לדק'. לכל שאר היעדים אני משלם כ29 אג' לדק'; וSMS עולה לי 19 אג'.

אני לא מדבר הרבה, אני בעיקר שולח SMSים. אני חושב שבחודש עמוס אני מדבר כ200-300 דקות, ושולח כ600 SMSים (אבדוק בדיוק מחר בבוקר, כשאמצא את החשבון האחרו). בכל מקרה, יוצא לי בחודש חשבון של 80-110 שקלים.

רב החבילות היום יקרות מאוד, ומציעות כמות אדירה של דקות\הודעות: 1300 הודעות\דקות. אין לי מה לעשות עם זה, ואין סיבה שאשלם כל כך הרבה בשביל לנצל כשליש מהחבילה.

כרגע אין לי בחבילה, אבל בחבילה העתידית, אשמח אם יהיו כ2 ג'יגה לחודש.

לקיצור: אם אני אקנה (לדוג' הגלקסי S2) מחברה פרטית, מוכרים לכם מסלולים\חבילות מומלצות לאדם (חייל) כמוני (נגיד 400 דקות, ו600 SMSים, עם 2 ג'יגה תעבורה), אפילו אם זה בחברה אחרת? לאחר ההחזרים, אני מעדיף לא לעבור את ה200 שקלים לחודש.

אני ממש גרוע במיקוחים והתעסקות עם חברות, ואני שומע סיפורי זוועות על אנשים שיצאו עם חשבונות טלפון של אפילו 500 שקלים, ואני מפחד שזה יקרה לי. במיוחד לאור העובדה שההכנסה שלי מאוד מוגבלת.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש גרוע במיקוחים והתעסקות עם חברות, ואני שומע סיפורי זוועות על אנשים שיצאו עם חשבונות טלפון של אפילו 500 שקלים, ואני מפחד שזה יקרה לי. במיוחד לאור העובדה שההכנסה שלי מאוד מוגבלת.

נשמע לי מוכר :hat:

בלי להכנס לפרטים יותר מדי, אתה צריך לקחת פרט אחד מאוד חשוב. בזה שאתה בוחר בסמארטפון, אתה הולך לשלם הרבה כסף. הוצאה אחת זה על המכשיר (במידה ואתה קונה אותו במזומן) וההוצאה השנייה זה החשבון החודשי לחברת הסלולר.

רוב הסיכויים שאתה תיפול על חבילה חזירית עם 1000+ דקות +SMSים שבטח אתה לא תגמור חצי ממנה, אבל זה לא משנה כי בכל מקרה היא מתומחרת יקר. רוב האנשים שאומרים "אוליי יהיה לי שקט נפשי ואוכל לדבר כמה שארצה ולכן החבילה משתלמת" הם אלו שחברות כמו אורנג' וסלקום בונות בשביל לגמור את הרבעון עם רווחים. כי בחודש הראשון יהיו 100 דקות יותר מהממוצע. לאחר מכן זה יצנח חזרה ל300-350 דקות בממוצע. ולכן המחיר ההגיוני שיצא להם לשלם על דקת שיחה יהיה לא שפוי\ לא שווה בעליל.

חבילות שאנשים באמת צריכים אין להם. הם לא אמורים למכור מה שאתה צריך. הם אמורים למכור לך מה שיכניס להם הרבה כסף ובמקביל יגרום לך להאמין שקיבלת משהו שבאמת שווה את זה.

אז לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק את זה אני לא רוצה.. שידחפו לי חבילה עם 1000+ דקות והודעות. כבר קיבלתי את זה שאני אצטרך לשלם מחיר חודשי לא הגיוני בכלל בשביל הטלפון (אפילו שאני אקנה את המכשיר באופן פרטי), אבל אני מקווה שאפשר למזער נזקים. אני שואל כאן ולא אותם ישירות, כי אי אפשר כבר לסמוך על החברות האלה: הן חזירות ושקרניות בצורה שכבר אפשר לכנות לא חוקית; ואני במיוחד לא רוצה להדפק אחרי שאני קונה את המכשיר מפרטי (אני יודע שהם ינסו לארגן שייצא שאני אשלם אותו דבר בחודש גם אם הייתי קונה את המכשיר מהם, וככה ייצא שאני סתם זרקתי כ3000 שקלים).

אז מישהו פה מכיר מסלול (עדיף באורנג' אבל לא מחייב) למישהו שמדבר כמוני, ושיעזור לי לנצל את ההחזרים מהקנייה הפרטית של המכשיר?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה מכשיר באופן עצמאי, ומרוצה במסלול שבו אתה נמצא כרגע, למה אתה צריך להחליף מסלול? אני לא חושב שייתקשרו אליך ויגידו "ראינו שהחלפת מכשיר, אתה חייב להחליף תוכנית". מקסימום יציעו לך תוכנית חלופית, אתה יכול לסרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא רוצה .

יש לך מסלול אדיר. אתה חייב לקחת בחשבון שכל חבילה אליה תחליף תייקר לך את החשבון החודשי לאזור ה 200 שקלים בחודש (ומעלה).

אני מציע לך לבדוק קודם כל האם אתה יכול להוסיף בנפרד לחבילה - וכמה זה עולה.

אחרי זה תחשוב הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא רוצה .

יש לך מסלול אדיר. אתה חייב לקחת בחשבון שכל חבילה אליה תחליף תייקר לך את החשבון החודשי לאזור ה 200 שקלים בחודש (ומעלה).

אני מציע לך לבדוק קודם כל האם אתה יכול להוסיף בנפרד לחבילה - וכמה זה עולה.

אחרי זה תחשוב הלאה.

עלית על הנקודה (:. הסיבה היחידה שאני ארצה להחליף מסלול אחרי המעבר לסמארטפון, היא שבחבילה הנוכחית אין לי אינטרנט\GPS וכד'. אחרת, המסלול שלי מצויין ואני מרוצה ממנו מאוד (עדיין עושקים אותי, כמובן, אבל פחות מהמצופה).

כבר השלמתי עם העובדה שאני הולך לשלם יותר מ200 בחודש; אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם עבור (מבחינתי הוא כלי עבודה. אני לוקח איתי אייפוד-טאץ'+טלפון לכל מקום שאני הולך אליו, וזה מסורבל ולא נוח).

יש לי חברים שמשלמים 280 שקלים בחודש על דברים שהם לא צריכים, ואני מכיר הרבה חברים עם "קומבינות", שעל בדיוק אותו דבר משלמים 190 שקלים בחודש (יש לי חבר עם 4 שמקבל 1000 הודעות ודקות לכל היעדים, 3500 דקות ליעדים באורנג', ורוחב פס של 2 ג'יגהבייט ב190 שקלים לחודש. כמובן כי "אחותי עובדת בפלאפון וסידרה לי את זה").

לגבי הוספת האינטרנט לחבילה: ביררתי. לחבילה של 2 ג'יגהבייט, אני אצטרך לשלם כ120 שקלים יותר לחודש. ז"א שממילא החשבונות שלי יעברו את ה200 שקלים. במחיר הזה כבר עדיף לי לקחת חבילה של 1000+ דק'\הודעות- אפילו שאני לא צריך בכלל (ככה הם תופסים אותנו :( ).

מה שאני לא מבין הוא, אם אני קונה את הטלפון מחנות פרטית ומביא אותו לאורנג'; לפי החוק אני אמור לקבל החזר, אבל איפה ההחזר הזה? החשבונות יוצאים אותו דבר! אז מה הטעם? אנשים במסלולים של 200 שקל לחודש, ומקבלים 4. לפי החישוב, אם אני קונה מפרטי, אני אמור לשלם כ120 לחודש, אם לא פחות, לא? מה הקאץ'?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...