מבקש חוות דעת על מפרט 12K - מיועד לגימינג - תודה מראש על העזרה ! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מפרט 12K - מיועד לגימינג - תודה מראש על העזרה !

ftamir

Recommended Posts

שלום לכולם,

אשמח לקבל קצת הכוונה לגבי המפרט הנ"ל, רוב הרכיבים מוכרים בשוק ונבחנו על ידי במאמרים... מקווה שיצא משהו טוב.

אשמח לשמוע כיוונים / הצעות לשיפור.

מעבדי אינטלCore i7 2600K 3.4Ghz, s1155, 8MB, GPU , Tray

מאווררים וגופי קירור מאוררים למעבדים NH-D14 CPU Cooler

ASUS P8Z68 Deluxe s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 1600, 3xPCI-E

3x4GB Vengeance Triple Channel CL9-9-9-24

דיסקים קשיחיםSeagate 2TB Barracuda XT 7200RPM 64MB Sata III ST32000641AS

דיסקים קשיחיםCorsair Force Series 60GB Sata II MLC 2.5'' Retail

לא סגור על דגם !

כרטיסי מסךASUS GTX580 DCII 1536MB DX11 2xDVI DP PCI-E

צורבי DVDPioneer DVR-118LBK DVD±RW x22 Black IDE LabelFlash

P193 V3 ATX Advanced Midi Tower Black Case No PSU

ספקי כוחSeaSonic 850W Gold X-Series Active PFC 12cm Fan Modular X-850 (Retail)

Logitech Gaming Keyboard G110 (Retail) (English Only)‎ or BlackWidow Ultimate Gaming Keyboard (English only)‎ לא סגור מי מהם ?

Razer DeathAdder Black Edition 3.5G Gaming Mouse or G500

כנ"ל לא סגור מי מהם ?

Razer Vespula Review משטח לעכבר

Edimax EW-7622UMN nMax 802.11n Wireless Adapter 300Mbps

רמקולים

http://www.audioengine.co.il/A2_product_info.htm

הנ"ל לא נלקח במחיר המצויין בתחתית הדף !

Dell U2311H UltraSharp LCD 23'' DVI DP WideScreen או

Dell U2410 UltraSharp LCD 24'' DVI DP WideScreen Black

לא סגור מי מהם כנ"ל יתאים יותר למשחקים ?

Microsoft 7 - Home Premium English 64Bit

מחיר~ 12104 ₪

* המחשב מיועד ב99% לגימינג BF2 / BF3 (לכשיצא) ודומיהם. (1% נשאר למה שתבחרו :s05:

אשמח לעזרתכם. :yelclap:

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KSP מה הקשר ? מי בכלל רוצה לקנות שם .. זה שיש להם חלק מהדברים מה לעשות ...

לדוגמא הרמקולים באמת אשמח שתמצא אותם שמה ... ברצינות נו.

לא ביקשתי עזרה בהורדת מחירים למפרט זול... אני לא רואה בעיה עם רכיבים יקרים כל עוד הם שווים את זה בהיבט זמן / ביצועים.

"מפרט זוועתי" נראה לי קצת נסחפת... 50% מהמפרט הומלץ בפורום הזה פה תחת שאלה כזו או אחרת או שפורום המלית בעצמו בסקירות ...

לדוגמא על המסכים.

אז חוץ מלתת תשובות שלא עוזרות לאף אחד אשמח אם תכוון יותר .. כמובן אם אתה יודע.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל:

ה-I7 לא מתאים לגיימינג יותר מה-I5 2500K שעולה 400-500 ש"ח פחות

הלוח יקר ללא סיבה

טריפל צ'אנל זה מושג ששיך לדור הקודם... היום אין את זה וטוב שכך

כרטיס מסך לא משתלם בעליל, ניתן לקבל יותר ביצועים בפחות כסף

ספק מוגזם ויקר.

תמלא בבקשה את השאלון בסטיקי על מנת שנוכל להתרשם טוב יותר מהדרישות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על ההודעות שלך ופרט לדיון על מסך אין אף שאלה על רכיב במפרט, אלא אם יש לך ניק כפול

וזה שמעבד\ספק\לוח הומלץ למישהו לא אומר שהוא מומלץ בשבילך, כל אחד והצרכים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבקשתכם להלן התשובות:

. מה התקציב המקסימאלי? 12K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לא לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 שקל

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. FPS לכל סוגיהם & MMO

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 24"

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. כן יש צורך כמו שתארתי בפוסט

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 9

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? תלוי משחקים עתידים , כרגע לא אבל בהחלט אופציה.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כן מצויין במפרט

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד אכן כן

דגשים: פאנל / מסך 24" רזולוציה מקסמילית של המסך / ושהמפרט יכיל רכיבים שקטים עד כמה שניתן.(ללא מים) חנות לא רלוונטי מבחינתי כל עוד זה לא סוחרי החלקים הרגילים... מעדיף חנות עם המלצות. זהו בגדול.

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- gil28,

לגבי האמירה שלך על "טריפל צ'אנל זה מושג ששיך לדור הקודם... היום אין את זה וטוב שכך"

הלוחות החדשים תומכים בכך מצד אחד, אבל ה- i7-2600k שיש 6 ליבות ... עובד ב- dual channel לזו כוונתך ? אם כן באמת לא רואה שימוש לטריפל צ'אנל ...האם לזה התכוונת ?

ספק מוגזם ? ל- gtx580 לא נראה לי שזה ספק מוגזם אבל אשמח לשמוע מה אתה חושב. אנ מחפש כ.מ מעולה ולא value vs money

אשמח לקבל ממך מפרט נגדי שלדעתך יספק חווית שימוש יותר טובה מהמפרט שהצגתי.

תודה.

מקווה שלא איתגרתי יותר מידי עם המפרט הזה. אני בטוח שהורכבו מפרטים יותר מורכבים , אבל במפרטים המומלצים שלכם באתר המפרט הכי יקר לא עובר את ה- מזכרוני ... איך זה נחשב למפרט גימינג שמתאים לכל דיכפין ? למה אין רמות ? אם משהו רוצה כ.מ וקירור מים ברמה קצת יותר גבוהה משהצעתם אין מפרט לכך וחבל. צריך לתת גם מפרטים יותר מתאימים לגימינג לדעתי. ממה שראיתי המפרטים המוצעים מתאימים "לכאן ועכשיו" ברמת ביצועים למול כסף ... יש כאלה שרוצים קצת יותר , את זה לצערי לא ראיתי, חבל.

אשמח לשמוע חוות דעת למפרט אשר מתאים לדעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ל-2600K יש 4 ליבות ולא 6.

2. טריפל צ'אנל מתייחס למספר הערוצים שהזיכרון עובד. בדור הנוכחי אין תמיכה כזאת, רק 2 ערוצים (דואל צ'אנל). אין כ"כ קשר למעבד, זה

יותר תמיכה של מערכת השבבים. בפועל השיפור בביצועים הוא זניח מאוד אבל עבודה בטריפל צ'אנל מייקרת מאוד את הלוח וכמובן צריך לרכוש

שלושה סטיקים של זיכרון זהה. אני מאמין שארבעה סטיקים של 4GB בדואל צ'אנל (סה"כ 16GB) יהיו עדיפים וזולים מהקיט של 12GB שלקחת.

3. ספק של 620W או 700W איכותיים לכל היותר יחזיקו מערכת כמו שבנית בקלות.

4. מערך של שני 6870 לדוגמא יהיו חזקים מ-580 (לפעמים בהרבה) ויעלו כ-400 ש"ח פחות.

הנה מפרט לדוגמא, חזק יותר ועם ציוד היקפי ברמה גבוהה להשלמת החוויה. אחרי ההנחה חסכתי לך 4000 ש"ח (עם הציוד ההיקפי):

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP 23" U2311H - REV A03 - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ש"ח ! ₪954

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1155 2500K 3.3Ghz - TRAY - לרוכשי מחשב חדש ! ₪924

לוח אם:

[..] ASROCK P67 EXTREME 4 B3 - זמין במלאי ₪790

זיכרון:

[..] KINGSTON 8192MB (2X4096MB) DDR3 1333 CL9 - זמין במלאי ₪300

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש ! ₪815

כמות:2

צורב DVD:

[..] LG DVDRW GH-24NS70 X24 - BLACK - SATA - זמין במלאי ₪111

מארז:

[..] ANTEC P183 V3 FRONT USB 3.0 w/o PSU - לרוכשי מחשב חדש! ₪722

מקלדת:

[..] MICROSOFT SIDEWINDER X6 KEYBOARD : AGB-00014 ₪395

עכבר:

[..] RAZER DEATHADDER RE-SPAWN ₪276

רמקולים ואוזניות:

[..] MICROLAB SOLO6C ₪876

מערכות הפעלה:

[..] WINDOWS 7 HOME PREMIUM - 64 BIT - HEB - OEM - זמין במלאי ₪460

ספק כוח:

[..] HEC COUGAR "A" 760W - RETAIL - זמין במלאי ₪429

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II REVB - זמין במלאי ₪198

דיסק קשיח:

[..] WD GREEN 2TB SATA2 - זמין במלאי ₪405

דיסק קשיח 2:

CRUCIAL SSD M4 SATA3 2.5" 64GB - זמין במלאי ₪595

הרכבת מחשב:

[..] הרכבה + בדיקות יציבות - לרוכשי מחשב חדש ! ₪80

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪9435

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא דיבר על שני gtx58 ולא אחד

אם היה לי כסף ספייר והרבה מקום ספייר גם אני הייתי הולך על .. ואני מבין אצ הראש שלו הוא רוצה שגם עוד 3 שנים יצא משחק שהוא יוצר כבד פי 4 מקרייסיס עדיין לא יזיז למחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המפרט Gil28 ועל שאר ההערות שלכם ! :yelclap:

כמה הערות / שאלות:

1. לגבי המעבד קראתי benchmarks וכן אני יכול להבין אותך, אין הרבה הבדל בביצועים ויש פה חיסכון של 400 שקל.

2 לגבי המסך ... 23" או 24" אני מתבסס על היכולות להמעיט עד כמה שניתן בפאנל את אפקט הגוסטינג .. 6ms לעומת 8ms לא יודע כמה משמעותי לעין אבל ב- 24" אפשר לעבוד ברזולוציה גבוהה יותר וזה מאוד חשוב לי ... אז אני כנראה אשאר עם ה- 24" אלא אם כן משהו בדק אותובמשחקי FPS ויכול לא להמליץ על הביצועים שלו אשמח לשמוע.

3. לגבי ה- board אני לא מבין למה ? אין הפרש מבחינת מחיר (וזה לא שיקול כבר אמרתי) לחסוך כמה שקלים ולקחת דגם P67 ולא Z ... לא עושה לי שכל במקרה זה.

4. זיכרון ? נו באמת ... פה איבדתי אותך ... יש גבול מה נכנס למחשב ... זה לא חברה מבחינתי. (חסכתי ממך את הסיפורים שהיו לי עם הזיכרון הזה) sorry

5. לגבי מארז, הבחירה הראשונית שלי הייתה P183, לאחר שראיתי איך הצפיפות עם כרטיס מסך gtx 580 ומבחינת זרימת אוויר עדיפות ל p193

6. כ.מ - אני לא רוצה לפתוח פה מלחמת עולם, אבל ATI לעומת nvidia לא באותה ליגה אצלי, הדריברים שלהם זוועה ואני מעדיף לעשות את הרנדרינג בעצמי בידיים :bash: מאשר לשים ATI, התאכזבתי מהם פעם אחת יותר מידי ... כן אני מוכן לשמוע על SLI של nvidia כזה או אחר. באופן אישי הייתי שמח לכ.מ אחד חזק מהסיבה שאם כ.מ אחד הולך כפות אני תקוע ב- ...

7. לגבי הספק כח , אני לא מכיר אישית ... האם הוא אקטיבי ? שוב, השקט הוא רכיב חשוב במפרט. לא בדקתי דציבלים ? איך הוא לעומת הרעש של הסיסוניק ?

8. לגבי דיסק קשיח ... WD לאורך השנים החזיקו לי פחות מ- השרות של מעולה אבל מבחינת הדיסקים אני מעדיף SEGATE

לגבי החסכון:

מסך לא נחסך לצערי כי החלטתי 24".

400 שקל למעבד, מסך אין חסכון, Board 100 שקל לעומת ה- Z, שום חסכון, מארז אין חסכון בהיבטי אוורור ומקום לעומת ה- p183, כ.מ כרגע אני לא רואה אופציה אחרת, HD 300 שקל אבל החברה לא מתאימה לי, קרור למעבד 100 שקל. בוא נעגל לאזור -1800- 1500 שקל חסכון ברכיבים שלך לעומת הרכיבים שלי.

עכשיו נשאלת השאלה: האם בקניית מחשב שמבחינתי לפחות פעם בכמה שנים שווה לחסוך 1500 שקל ? לדעתי האישית לא.

אני מעדיף עוד 20% ביצועים בגדול והבטחה של רכיבים חדשים יותר בשוק מאשר לחסוך 1500 שקל ולהכנס עם רכיבים שנמצאים בשוק כבר שנה + ... לא עושה לי שכל הנתון הזה.

אשמח לשמוע מה אתה אומר, קח בחשבון שהמטרה שלי היא לא לחסוך את הכסף אלא להוציא אותו על רכיבים שיחזירו את התמורה. הדבר האחרון שאני רוצה זה לרשום פוסט כשאני משחק BF3 ולרשום משהו משהו בסגנון הפוסט של קודמי noririco בהיבט השלילי שלו כי אז זה אומר מבחינתי שזרקתי10K ולא שחסכתי 1500 שקל.

אני מודה על החיסכון בתקציב אבל בסכומים כאלה זה לא משמעותי מבחינתי כפי שפירטתי למה. כל שקל חשוב אבל מעבר לחיסכון יש מבט קדימה ואני מנסה למזער החלפות חומרה עד כמה שניתן.

הייתי מאוד שמח לראות מפרט באזור ה- 12K לגימינג מבחינתך.

תודה רבה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא דיבר על שני gtx58 ולא אחד

תראה לי.

תמיר, דיברת כאן הרבה שטויות שנוגעות לדעות קדומות, סטיגמות וכולי. קינגסטון זו לא חברה?? מהותיקות ביותר. חוץ מזה, זכרונות זה רכיב

אמין ופשוט במורכבותו. ההבדלים בין החברות שואפות לאפס.

כנ"ל גם VS ATI. הרבה יגידו דברים לכאן ולכאן. בסופו של דבר הדרייברים של ATI היום זה לא מה שהיה פעם. בסופו של דבר לוקחים מה שיותר חזק ומה שיותר משתלם. CF של ATI הרבה יותר משתלם מSLI של . ה-SCALING של ATI היום שואף ל-100%.

לוח - יש לך צורך מיוחד בZ68? אתה צריך VIRTU? מקודד סרטים?

אם השקט באמת ממש חשוב לך ואתה מוכן לשלם כסף, לך על קירור מים. יש לך את התקציב וספק פסיבי כמו הסיסוניק ממש לא יפצה על כרטיס

מסך רועש כמו ה-580 למשל.

דווקא בתחום הקשיחים WD נחשבים לאמינים ביותר לעומת סיגייט שהמוניטין שלהם נפל חזק אחרי סדרה שלמה שלהם שהייתה תקולה וגרמה

לתקתוקים ואיבודי מידע רציניים.

אתה רוצה מחשב לדורות? אין דבר כזה. רכיבי חומרה מתיישנים מהר מדי בניגוד לציוד היקפי לדוגמא.

המלצה חמה ממני ומכל המומחים - קנה מחשב ב-7000 ש"ח עכשיו כולל ציוד היקפי איכותי ותקנה מחשב חדש בעוד שנה וחצי\שנתיים ב-5000.

אני מבטיח לך שתהנה היום מביצועים גבוהים היום וכמובן במחשב החדש שיהיה חזק יותר מכל מפלצת שתרכיב היום. בנוסף כנראה שתוכל להשיג

אז בגודל ראוי ובמהירות גבוהה מאלה של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"השטויות" שלי מבוססות על ניסיון. כשאתה נשרף ברותחים אתה נזהר בפושרים. אז יכול להיות שאני מדבר שטויות לדעתך אבל להשוות את קינגסטון ל- crossair באותה השורה ...זה לא מקצועי בעליל ! הבדיקות שנעשים על כל אחד מהרכיבים הוא שונה וכנ"ל גם בקרת האיכות (תקרא לבד בחיפוש פשוט אני בטוח שיש מספיק נתונים על זה). אזל זה לא הנקודה...

ATI לא מבין באמת .. זה נשמע כמו שיש משהו מסחרי מאחורי דבריך ? מה הבעיה להמליץ על SLI של ? למה לא ?

אתה אמור לעזור לי בקנייה (אם זה כמובן מה שאתה רוצה) לא להקשות עלי. לא מעניין מה שיש כרגע במלאי או איזה חנות קיבלה מחיר פצצה, באמת אני לא שמה...

לגבי ה- board עניתי לך , הפרש של 100 שקל לעומת BOARD חדש זה בכלל לא משנה מה אני עושה איתו. לא דיברנו פה על מאות שקלים ..

איך הבנת "מחשב לדורות" שנתיים שלוש זה דורות ? לא מסכים איתך.

SSD נועד ל caching הראשוני למ"ע מבחינתי ולא למשחקים. 80GB יעשו את העבודה...

"המלצה חמה ממני ומכל המומחים - קנה מחשב ב-7000 ש"ח עכשיו כולל ציוד היקפי איכותי ותקנה מחשב חדש בעוד שנה וחצי\שנתיים ב-5000"

יכול להיות , אבל זה לא מה שאני צריך !!! 7000 שקל כולל ציוד היקפי ? פחות מסך וכו' זה 3000 שקל ... למה אתה חושב שני רוצה לקנות מחשב ב- 4000 שקל ?

אני כן צריך את המומחים שיעזרו לי "לבזבז" 12K על מפרט מתאים ולא לחסוך לי כשאני לא מבקש. למה לדעתך זה לא הגיוני ?

זה כמו ללכת לאכול במול וים והמלצר ידחוף לך שיש שווארמה פצצה בפינה... שזה מעולה אבל זה לא מה שאני צריך אח שלי.

(ד"א מסעדה פצצה... תבקש גלידת תפוז... פגז ! :xyxthumbs: ) וכן הגלידה יקרה ולא שווה את המחיר .. אבל טעימה.

אשמח לעזרה כמו שציינתי בבניית מפרט של 12K.

ניתן ? אשמח לעזרתכם.

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את הניסיון שלך. אולם הניסיון של רוב הציבור מעיד אחרת. זה כמו שאני אקנה טויוטה היילקס והמנוע ילך לי אחרי שנה. יכול לקרות, נכון?

מצד שני האלפא רומיאו שלי החזיקה 150K ק"מ בלי תקלות. גם יכול להיות אבל זה לא מעיד על הכלל.

אתה טוען שקינגסטון מייצרים רכיבים לא איכותיים? שבקרת האיכות שלהם כושלת? אתה מוזמן להאיר את עיניי.

למה לא SLI לעומת CF? הכל מבוסס עובדות. ATI הצליחה להביא לשיפור של קרוב ל-100% ביצועים ע"י הוספת כרטיס מסך. לא.

איך היית מגיב אילו הייתי אומר לך ששני 6850 שווים בביצועים פחות או יותר לשני 560TI כאשר ההפרש במחיר הוא כ-700 ש"ח לרעתם של

הכרטיסים מבית NVIDIA? למען הסר ספק, אני בעל כרטיס של ומרוצה עד הגג.

אם אתה רוצה לשים 100 ש"ח כדי לדעת ששלך "חדש" למרות שאין שום הבדל מהותי עבורך, זכותך.

אתה קונה מחשב לשנתיים ב-12K ש"ח? זה די בזבוז. אתה יכול לשחק בכל המשחקים בלי להתפשר על שום הגדרה בהרבה פחות.

SSD עבור caching זה די בזבוז. אם אתה קונה 80GB תשתמש בו רגיל, יש מספיק מקום למערכת הפעלה ומשחקים. חוץ מזה שאי אפשר

לבצע caching ליותר מ-64GB.

אפשרות נוספת - לשדרג רק כרטיס מסך.

אני רק מקווה שתקבל כל מה שאני אומר, תקרא קצת תבין ואז תגיד לי "הבנתי מה אתה אומר, יש בזה משהו. לאחר מחשבה (בכל זאת, מדובר

בהרבה כסף) הגעתי למסקנה שאני רוצה לבזבז את כל הכסף עכשיו" אם תגיע למסקנה הזאת אני אשמח להרכיב לך מפרט שכזה אבל רק אחרי

שתכיר את כל האופציות, משתלמות יותר או פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...