הרחבת זיכרון ועלות - למה זה שונה בדגמים של DELL? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרחבת זיכרון ועלות - למה זה שונה בדגמים של DELL?

Boris_yo

Recommended Posts

שמתי לב שעלות הרחבת זיכרון משתנה ממחשב למחשב. הרחבה עד 8 ג'יגה בN4030 עולה 1030 ש''ח והרחבה של אותם 8 ג'יגה בVOSTRO 3550 עולה 395 ש''ח. למה זה ככה? האם הרחבה יותר מסובכת במשחב ראשון כנ''ל? אם כן, אני אוכל לעשות את זה בעצמי?

האם בכלל עדיף שירחבו לי זיכרון/יתקינו לי בלי נוכחות שלי או בכלל שתכנאים יגעו במחשב טרם שליחתו לבית שלי? אני לא רוצה נזק... אולי ישרטו לי מחשב שמה עקב מצב רוח לא טוב... לך תדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם לחפש קשר בין המחיר שהחנויות דורשות על שדרוג לבין הסיבוכיות או העלות האמיתית של החלקים.

ב99% מהניידים מדובר בפעולה יחסית פשוטה, ותמיד הייתי מציע לעשות זאת באופן עצמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8 גיגה עולה 400 ש"ח. יש חנויות שיגבו לך רק את העלות של החלקים כי באמת זה פעולה פשוטה שלוקחת שתי דקות (מה גם שהמחיר עלות שלהם היא נמוכה משמעותית ובנוסף הם מזדכים על ה4 שיש כבר במחשב, אלא אם כן היה 4 בסטיק אחד ואז עלות השדרוג היא כמחצית)

ישנן חנויות שיגבו על כך מחיר מופקע, כמו בכל תחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הכי כדאי לשדרג לבד את מה שצריך, ככה החנות לא שומרת לעצמה את הזיכרון שהיה קודם במחשב.

לדוגמא מחשב מגיע עם 4GB (שזה 2+2 DUAL CHANNEL), והלקוח רוצה לשדרג ל-8GB אז זה עולה לו בממוצע כפי שצויין כ-400 ש"ח.

רק מה? הוא כבר משלם על מחשב שכולל את ה-4GB והחנות מוציאה את ה 2+2, שומרת אצלה ושמה לו 4+4.

במקום זה, עדיף לקנות לבד 2X4GB שיעלו כ-380 ש"ח

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=779823

והלקוח גם שומר בעצם את ה-2+2 שהוא ממילא משלם עליהם בקניית המחשב, זה לא שהחנות פתאום "מזכה" אותו על הזכרונות האלה.

בהמשך הוא יכול בקלות למכור את הזכרונות האלה (2+2) או לשימוש אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...