בחירת טלוויזיה מתאימה לסלון - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת טלוויזיה מתאימה לסלון

hen1235

Recommended Posts

היי חבר'ה,

אני צריך עזרה בבחירת מסך טלוויזיה שיתאים לסלון שלי מבחינת מרחק צפייה, הפצת אור, תוכן צפייה (שידורי SD או HD).

המרחק צפייה מהמרקע בסלון שלי הוא 4 מטר, חשבתי על טלוויזיה בגודל 42 אינץ'. האם הגודל מספיק?

מאחורי הטלוויזיה אצלי נמצא חלון מאוד גדול שמשתרע לכל רוחב הבית, משמע הרבה אור מוקרן על הטלוויזיה. האם יש מסכים שמבטלים השתקפות של אור על המסך?

האם יש טלוויזיות שמתחברות לרשת אלחוטית בבית? האם זו תכונה נדירה?

טלוויזית LED זה הדבר הבא או שיש גם בטכנולוגיה הזו כמה פגמים וחסרונות מול LCD או פלזמה?

הטלוויזיה תשמש בעיקר לצפייה בשידורי SD של יס. איזו הכי מתאימה לי?

באופן כללי, האם שווה להזמין מחו"ל?

תודה,

חן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לד זה לא סוג מסך כמו פלזמה או LCD. זה בסה"כ סוג התאורה האחורית של מסכי LCD. למסכי LCD ישנים יותר יש תאורה פלורסצנטית

ואילו היום עוברים ללד. למה? לד זול יותר, צורך פחות חשמל ומאפשר בניית טלויזיות דקות יותר. לא בהכרח לד טוב יותר מפלורסצנט

מבחינת איכות תמונה אם כי יש פוטנציאל.

לעניינך - ממרחק כזה תצטרך מסך 55 אינטש לפחות. מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

55???????

אתה בטוח שצריך כזה גודל?

היום יש לי 29 בסלון, אני לא יכול להגיד שזה מספיק, אבל מ-29 ל-55 יש הפרש אדיר.

בכל מקרה, אני אשמח לתשובה בנוגע ליתר השאלות.

כמו כן, האם תאורת ה-LED מציגה שיפור כלשהו ביחס לתאורה הקודמת במסכי LCD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

55 אינץ בעקרון הכי מתאימה למרחק שלך אך 46" גם תספיק לך ,42 " תהיי קטנה(אך יש אנשים שעדיין ממשיכים לקנות 42 למרחק זה עקב מחסור בתקציב.)

בעקרון רוב הטלוויזיות החדשות מגיעות עם אופציה של חיבור לאינטרנט (בטלווזיות היותר יקרות לכן זה תלוי כמה אתה מוכן להשקיע)

אם רוב הצפיה שלך זה SD אז מתאים לך פלזמה אך בגלל שיש לך חלון מאחורה פלזמה לא מומלצת ,לכן עדיף לקחת מסך LED או LCD עם פנל מט.

כמו שהקודם ציין לא בהכרח LED יותר איכותית מה LCD אך בדרך כלל ב LED יש בהירות וניגודיות טובים יותר

עכשיו נשאר רק שתרשום כמה אתה מוכן להשקיע ,כי יש טלוויזיות ב 5000ש"ח ויש ב 10000ש"ח !

ועפי זה ננסה להתאים לך את המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה האינפורמטיבית.

התקציב שלי הוא עד 6000 ש"ח.

נראה לי שאני אלך על 46 אינץ', ראיתי שמבחינת התקציב היא מתאימה לי והגודל לפי דעתי יספיק.

עכשיו נשאר לקבל המלצות על דגמים ספציפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב שלך יש מעט LCD נחמדות ב 46" עם אחריות מקורית/רשמית של ניופאן כמו למשל טושיבה XV733 ,LCD , אחלה טלוויזיה 100הרץ ,צבעים טובים אך די עבה, יש לה חיבור אלחוטי אך לא בטוח שניתן להשתמש בא כאינטרנט אלה רק לעביר תכנים באופן אלחוטי.

מה שאני מציע כיוון זה ללכת לכיוון יבואנים מקבילים/לא מקוריים עם 3 שנים אחריות,בגודל 47" ככה אפשר לקחת טלוויזיות יותר טובות מבלי לעלות בתקציב.

למשל ב 6000ש"ח אפשר להביא היום LED דגם LE5500 או LE7300 שניהם יחסית טובות עם חיבור לאינטרנט ו 100 הרץ וכו

ואם תוכל לחרוג לכיוון ה ש"ח6,900 תוכל להביא את הדגם XL6500 זה 200הרץ ותומך 3D ו LED בטכנולוגיה יותר איכותית(החשכה מקומית של מנורות הלד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים מצאתי כמה דגמים שאני חושב להתמקד בהם.

Sony KDL46EX500

Samsung LA46C650

Philips 46PFL5605H

Toshiba 46XV733

הסוני נראית לי הכי טובה (מגיעה עם מסך מאט ומעבד תמונה מהטובים בשוק), אבל היא גם הכי יקרה ומגיעה ל-7000 ש"ח, לכן אני שוקל לרכוש אותה מחו"ל ואני בודק איך עובדת האחריות על מוצרים של סוני שנרכשו בחו"ל.

הטושיבה מאוד זולה ואני רוצה ללכת לראות את האיכויות שלה בחנות.

הבנתי שהסמסונג מגיעה עם מסך מבריק וזה מפחיד אותי, בגלל ההשתקפות של האור בסלון. חוץ מזה, לפי ביקורות היא מעולה.

לגבי הפיליפס אין לי יותר מדי מידע, אני צריך ללכת לראות אותה במו עיני.

הטושיבה גם נראית מבטיחה, בגלל המחיר הזול שלה.

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- C650 הכי מומלצת לדעתי, שמבחינת כל הנתונים הטכנים והאופציות ההכי כדאית

בעקרון זהו דגם שלא בטוח שתמצא אותו אלה אם כן נשאר משהו מהסטוק באחת החנויות.

כן יש לו מסך מבריק אך זה לא פלזמה אפשר לחיות עם זה באור יום ,בכל מקרה רוב הצפיה בדר"כ נעשת בערב כאשר אין אור שמש .

ובתנאי צפיה רגילים לטלוויזיה איכות מעולה(לאחר כיול מתאים) ב HD וגם ב SD טובה.

בכל מקרה גם מסך מט לא יעזור מול חלון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי מרחק יות קצר משלך - וקניתי 50 אינטש (פלזמה Hd ready של סמסונג)

יש למסך הזה השתקפות - אך לא משהו שכל כך מפריע (בעל אופן לא מפריע לי) - המה גם שיש לו ציפוי מונע השתקפות

אני מעדיף בכל יום מסך פלאזמה על LCD וזה נובע מהשימוש שלי (70 אחוז תוכניות , 20 אחוז ופחות מ-10 אחוז מחשב)

במידה והשימוש שלך זהה - אני ממליץ בחום.

את המסך חיברתי למחשב עם כבל (5 מטר) שהעברתי דרך הקיר - ואני שולט במחשב עם סט של לוג'יטק (החיים יפים :) )

קח בחשבון - מסכי פלאזמה רגישים לצריבות - ולכן אם אתה מתכנם "תוכן סטאטי" אזי לא כדאי לך ללכת על אופציה זו (המסך אצלי כבר כמעט שנה - שום צריבה)

יתרה מזאת - אני לא "קונה" את כל הסיפור של Full HD - לרוב האנשים זה לא רלוונטי (ואני ביניהם) - אם אין לך קונסולה התומכת בכך\כונן בלו ריי \ המון זמן + נפח דיסק + רוחב פס כדי להוריד תכנים כאלו = הדבר אינו רלוונטי עבורך וחוץ מאשר גימיק לא יעזור לך בכלום.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הלכתי לחנות לראות איך נראים המסכים בפעולה.

ראיתי את הSony ואני חייב להגיד שהוא נראה פשוט מצוין, הבעיה היא שראיתי אותו ב-HD, ולכן ההחלטה שלי לגביו לא תהיה בטוחה עד שאראה אותו ב-SD.

סמסונג ופיליפס לא היו בתצוגה, אז לא יכולתי לראות אותם.

היה בתצוגה גם דגם מקביל לזה שאני מחפש של 46LX733. על פי המוכר מבחינת איכות תמונה הן זהות. אם זה אכן נכון, אני חייב להגיד שהטושיבה הפתיעה אותי לטובה ובגדול! היא ממש זולה והאיכות תמונה שלה ב-SD מצוינת!

חוץ מזה, ראיתי את ה-PS50C550 של שהיא פלזמה. אני חושב שאני אשקול שוב את נושא הפלזמה, כי מבחינת איכות תמונה היא הייתה הטובה ביותר בחנות.

גבריאל, איזה דגם של קנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שוקל לקחת פלזמה אז ה C550 הרבה יותר מוצלחת מ ה C450.

באופן כללי סדרה C של אלו דגמים מ 2010 וכמעט כבר לאף אחד לא נשארה

לכן תבדוק סדרה חדשה שזה D כלומר עכשיו מוכרים D550 פלזמה חדשה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-D לא בהכרח מתאימה לי.

היא יקרה ב-1000 ש"ח, מציעה 3D שאני לא כל כך צריך.

מגיעה עם מסך מבריק יותר, ולכן זה פחות טוב לי.

כמו כן, איכות התמונה לפי מה שהבנתי מאנשים שצפו בשניהן אחת ליד השנייה ומביקורות, ירודה ביחס לדגם ה-C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...