טרנד המחאות - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טרנד המחאות

dvirf1

Recommended Posts

זה "נחמד" שאתה מתעלם מהתגובות אלייך ופשוט צץ מדי פעם עם קריאות "העם דורש צדק חברתי!". ממש מתדיין לתפארת.

מתי כתבתי את המילים "צדק חברתי" או משהו בסגנון? אתה טורח לקרוא את מה שאני כותב (כמו שאני משתדל לעשות עם התגובות שלך ואפילו עיינתי בבלוג שלך)?

את התגובה שלי לגבי ההפגנה כוונתי למאמר של לטמה לעומרי ולכל האחרים שמנסים לקעקע את עצם הלגיטימיות של המחאה.

לגבי התגובה האחרונה שכתבת, לא היה לי זמן להגיב עליה באופן יסודי, אני די עסוק לאחרונה.

רק בקצרה, הגישה שאתה מייצג היא גישה מאוד קיצונית, אתה אולי בשוליים המתונים של אותה גישה, אבל אתה עדיין נמצא אי שם בקצה הימני המרוחק של המפה הפוליטית-כלכלית-חברתית. אפילו בארה"ב, מכורתה של התפיסה הזאת, הם מהווים מיעוט קטן.

אני דוגל בגישה סוציאליסטית מתונה. אני חושב שאסור למדינה להתנער (או להפריט) מגוון מסוים של שירותי לאזרח וכן חובתם למנוע הווצרות עריצות בעלי ההון באופן אקטיבי על ידי חיסול קרטלים, הענשת תיאומי מחירים והגבלת צעדיהם של מונופולים.

אני חושב שהממשלה צריכה לגבות מיסים, באופן דיפרנציאלי, יותר מהעשירים מאשר מהעניים ובאופן שווה הן מהכנסות מיגע כפיים והן מהכנסות משוק ההון. אני חושב שצריך לצמצם את המיסוי העקיף שפוגע במעמדות הנמוכים והביניים.

זה רק מקצת מהשקפת העולם שלי. בגלל שאתה מגיע מהקצה של הקשת, העמדה הזאת נראת לך שמאלנית-קיצונית, אבל כמו שאיינשטיין גילה - "הכל יחסי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^^ כל זה טוב ויפה.

אבל אם נגיע למצב שרק 20% מהאוכלוסיה יכולה לגדל ילד בתנאים נאותים וסבירים, וכל השאר לא. זה מצב תקין או סביר ?

לחלוטין מדובר במצב לא תקין. ועדיין זה לא סותר את מה שאמרתי.

אני לא טוען, שלא צריך לעשות כלום עם המצב כפי שהוא עכשיו. דברתי על ההתמודדות של החברה עם המצב כפי שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4102481,00.html

הסחבת הביורוקרטית מעכבת הפתרון

אבל בינתיים, דו"ח של מרכז המחקר בכנסת מעלה כי למרות שהממשלה קבעה בשנת 2009 כי יש לפעול להרחבת היצע מעונות היום והמשפחתונים והעמקת הסבסוד לילדים המטופלים במסגרות וקליטת ילדים נוספים, דבר לא נעשה עד כה. למרות השקעה של 350 מיליון שקלים, משרד התמ"ת עדיין מצוי בשלבים הראשונים של מבחני התמיכה לבינוי מעונות יום חדשים, כאשר התהליך מתעכב בשל קשיים ביורוקרטיים ואחרים.

לזה אני מתכוון בשלטון הפקידים.

לא משנה מה הממשלה מחליטה, אם הפקידים לא רוצים בזה, זה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם הם שם.

עזוב הפגנות.

לך תסתובב באוהלים.

דבר עם האנשים.

אתה תמצא לא מעט שמאלנים קיצוניים ואנרכיסטים.

וגם אנשים עם בעיות אמיתיות.

אפילו משפחות שלמות.

אל תתן לשמאלנים לבלבל אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו הסתובב בהפגנות מחאה האלה? הכל שופע שמאלנים קיצוניים אנרכיסטיים אנטי מדיניים

אפילו ראיתי שם כמה דגלי פלסטין.... רבאק

היום הייתי שם, יש שם הרבה מאוד הזויים ומצד שני הרבה מאוד אנשים אינטלגנטים שרוצים למצוא פתרון לבעיות הכלכליות-חברתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...