טרנד המחאות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טרנד המחאות

dvirf1

Recommended Posts

אתה צודק: המדינה דופקת אותנו בתחבורה, במיסים , בדיור, בבנקים ובתקשורת. אף אחד לא מכחיש שיש פה בעיות חמורות מאוד.

הדון צריך להיות על איך לפתור את הבעיות האלו ולא לגרום להם להיות חמורות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה צודק: המדינה דופקת אותנו בתחבורה, במיסים , בדיור, בבנקים ובתקשורת. אף אחד לא מכחיש שיש פה בעיות חמורות מאוד.

הדון צריך להיות על איך לפתור את הבעיות האלו ולא לגרום להם להיות חמורות יותר.

נכשלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחות רק על יוקר הדיור, פריפריה או לא, זה לדעתי חסר תכלית בפני עצמו. כמו שכבר אמרו פה, הכל יקר מדי, ועדיין יש מי שיכול לשלם. חלק (הקפטיליסטים) יגידו שהממשלה מגבילה יותר מדי את השוק וחלק (הסוציאליסטים) יגידו שזה בגלל שיש שוק חופשי, וכל עוד אנשים מוכנים לשלם אלה יהיו המחירים.

כך או כך, אי אפשר לפתור את בעיית ה'דיור' כי אין בעית דיור. דיור זה סימפטום של הההבדל התהומי בישראל בין הכנסה לעלות המחיה.

וזה כן מופרך לנסוע 40 דקות באוטובוס מרחק של 15 ק"מ - כי הרי חיכית לאוטובס לפחות רבע שעה. וגם הגעת רק לתחנת ביניים ועכשיו שוב תחכה רבע שעה ושוב תסע לפחות רבע שעה עד לעבודה עצמה. אין כמעט מצב להגיע ליעד הסופי שלך בפחות משעה וחצי. זה שלוש שעות ביום, ובישראל גם ככה עובדים הרבה שעות. אם הייתי גר בפרבר של ניו יורק במרחק 150 ק"מ מהמשרד זה עוד היה הגיוני.

אבל רבאק 20 ק"מ מהעבודה ועדיין שעה וחצי בתחב"צ...?

אם הייתי יכול לקנות ב-5 משכורות של כאלה ימים, או דירה ב-50 משכורות אז אולי הייתי סובל את זה בשקט. הבעיה ששום דבר פה לא מתפקד. התחב"צ מגוחך ברמות שאי אפשר לתאר. המשכורות לעומת יוקר המחיה זה כשלון קולוסאלי ממחיר של אוכל ועד מכונית ודירה.

בקיצור אני לא חושב שאפשר לבוא ולמחות על משהו נקודתי אחד ולהתעלם מהשאר. זו סתם בחירה אקראית מתוך סל די גדול של כשלונות.

לצורך העניין, אם היו פה רכבות שמגיעות בחצי שעה מב"ש להרצליה תהיה בטוח שהיו הרבה יותר אנשים שהיו מוכנים לגור בב"ש. זה לא מופרך - מדובר סה"כ על של 240 קמ"ש. בעולם כבר הרבה שנים יש רכבות במהירות כפולה מזה. אבל אצלנו רכבת זה עדיין יותר איטי מרכב, אפילו בפקקים! איך זה יכול להיות?!

מה זה אין בעיית דיור? אתה אמיתי?

המאבק הזה מתחיל לעשות לי אנטי רציני. המדינה השתגעה. עם כל הכבוד לצעירים המפגינים (ואין כבוד) יש דירות זולות בלוד רבע שעה מתל אביב ברכבת. אפשר לגור באשדוד ולנסוע 45 דקות לת"א ברכבת. בשנה הבאה יפתחו את המסילה החדשה וזמן הנסיעה מאשדוד לת"א יתקצר ברבע שעה. יש בעיות, אין ספק, אבל המפגינים לא רוצים פיתרון. הם רוצים דירה, עכשיו, מיד, בת"א וחלילה שתעלה מעל 1,500 ש"ח. לא עובד ככה. אני לא אומר שהמצב טוב כי הוא לא. אין בנייה זולה בפריפירה ותחבורה ציבורית למרכז לא להיט, אבל הרושם שאני מקבל שמדובר בחבורה של בטלנים לא יוצלחים שרוצים שיתנו להם הכל על מגש כסף.

אתמול בכלל חצו גבול. באיזה זכות הלוזרים פוגעים בבית של ביבי? הוא לא עבד בשביל הכסף שלו? כואב שהוא יותר חכם ומוכשר מהם? באסה. החיים לא הוגנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תחושה שלא קראת עד הסוף את מה שכתבתי :-\

בוודאי שיש בעיה עם הדיור בישראל. כמו שיש בעיה עם הקוטג'. או עם מחירי הרכב. או עם שכר המינימום. או עם התחב"צ. יש מבין?

הכוונה שלי היא שהדיור הוא לא מרכז הבעיה. כלומר לא בעיה בפני עצמו, אלא חלק מבעיה הרבה יותר גורפת. ולכן להלחם דווקא שם לא ישיג כלום (לדעתי - כמובן אני עשוי לטעות, ואולי אני לא אמיתי וכו').

המקסימום שאפשר לעשות אם מנסים לפתור את בעית הדיור בלבד זה לתת פתרונות זמניים שלטווח ארוך רק יזיקו. זו כל כוונתי. כדי לפתור את בעית הדיור צריך ללכת הרבה יותר עמוק.

למשל אם תשווה את וגרמניה, דווקא המכוניות פה יותר יקרות לעומת דירות. פה צריך פי 2 משכורות בשביל דירה, אבל כמעט פי 3 משכורות בשביל מאזדה 3. אז למה נתפסנו דווקא לדיור? הנה, מכוניות ביחס לעולם הרבה יותר יקרות פה. וזה לא רק גרמניה, מול רוב אירופה וארה"ב מכונית זה משהו שיחסית הרבה יותר יקר מדירה. שוב, אני לא אומר שאין בעיה - אני כן אומר שהדיור עצמו, ככה ששמים אותו לבד ומסתכלים עליו - הוא לא הבעיה. הוא רק עוד סימפטום של כשלון כלכלי גורף. הוא אולי הכי מורגש, כי אין שום דבר אחר בחיים של אדם ממוצע שמגיע למחירים האלה. אז אפשר להבין למה נטפלים לזה. אבל זה לא אומר ששם המקור לכל הצרות. זה בסה"כ אומר ששם זה הכי בולט.

מעבר לזה, אתה קצת לא קוהרנטי - אתה אומר שאני לא אמיתי כי אמרתי שאין בעית דיור - ופסקה אחרי זה אומר שכל מי שמוחה בטלן...?

ומשהו אומר לי שאתה לא בדיוק איש פריפריה שעובד בת"א. כי אחרת היית מבין את גודל הכשלון של התחב"צ.

אני העברתי שלוש שנים מהחיים שלי עם מגורים בב"ש ועבודה במרכז. חצי זה היה בעזריאלי - מה יותר טוב מזה מבחינת תחב"צ - על הרכבת עבדתי!

ועדיין היה לוקח לי שעה ארבעים מהרגע שיצאתי מהבית. שעה ארבעים!

ברכב הייתי עושה את זה בפחות, ואני מדבר איתך על שעות של שיא הפקקים בבוקר. והכי עצוב, שמספיק שהייתי מסיע איתי מישהו אחד נוסף, וזה גם היה יוצא יותר זול מרכבת.

להגיד שהמצב 'לא להיט' זה עוורון מוחלט לגבי מה שקורה פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוסע כל יום מאשדוד לראשון לציון. כתבתי על זה בתחילת הדיון. אני נאלץ להשתמש ברכב כאין טובה ביו שתי הערים. ב-2012 תיפתח מסילה חדשה שתחבר את אשדוד עם ראשון לציון מערב ותקצר את הנסיעה מאשדוד לתל אביב ברבע שעה. המסילה מבאר שבע לתל אביב מאוד מיושנת. מדובר במסילה משנות ה-50. בקרוב תהיה מסילה חדשה בין ת"א לבאר שבע שתקצר מאוד את הנסיעה. הפרוייקט ממש לקראת סיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלה "שיוצאים על הבכיינים", אתם שוכחים דבר אחד.

עלויות המחייה, וספציפית מחירי הדיור עלו בצורה דרמטית בכל הארץ, ולא רק בת"א.

נכון, אין שום דבר רע במגורים בבת-ים, ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, פתח תקווה ושאר ערי הלווין של ת"א.

אבל אתם שוכחים שגם בבת ים על דירת 3 חדרים בקומה 4 ללא מעלית, בבניין בן 50 שנה משלמים 3,000 ש"ח בחודש ועוד 350 ש"ח ארנונה לחודש). לקנות את אותה הדירה עולה בסביבות ה-850,000 ש"ח. המחירים לא שונים מאוד בשאר ערי הלווין של ת"א.

אני עובד בשתי עבודות. בתור שכיר והשלמת הכנסה בתור עצמאי בתחום שלי. חברה שלי גם עבדה בשתי עבודות עד לא מזמן. כשהיא עבדה בשתי עבודות ההכנסה שלנו יחד הכניסה אותנו לעשירון העליון. היום אנחנו לא רחוק, עמוק בתוך התשיעי. אנחנו שנינו בני 30 בדיוק, ולכל אחד חסכונות של כ-400,000 ש"ח. סה"כ 800,000 ש"ח. אם נקח משכנתא מטורפת של 700,000 ש"ח ל-20 שנה נוכל לקנות דירת 4 חדרים יפה בפ"ת.

אני מזכיר לכם שוב, עשירון עליון בקירוב. אם העשירון העליון מתקשה לרכוש דירה באזור המרכז, אז מי כן?

מה יעשה משק בית בעשירון השמיני? עם 15,000 נטו בחודש למשפחה? או השביעי עם 13,500?

האם זה הגיוני שמשפחה בעשירון החמישי תתקשה לקנות דירה בחיפה עם בין 10,000-12,000 ש"ח נטו בחודש?

לי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכשלת

לא הבנתי איפה הכשל פה אבל אולי זה לא היה מובן לגמרי.

המדינה דופקת אותנו באמצעות הגבלת תחרות בשוק התקשורת (טלפוניה, סלולר, רב ערוצית, תשתית אינטרנט) כך שזה מעלה את העלויות במאות שקלים למשפחה בחודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה שלא תקנו דירה בבית ים מזומן בלי משכנתא? מה רע?

אני אמרתי שרע? לא רע.

לחברה שלי יש דירה בבת ים שהיא קנתה (עם ה-400,000 שלה), היא משכירה אותה.

גם לי היתה דירה, ואחרי שעקצו אותי שוכרים, ירדתי מזה ומכרתי אותה.

אבל אתם מפספסים את הנקודה. אם אני מגיע למצב של "לא רע", אז מה קורה לכל אלה שלא במצב שלי? הם יהיו במצב קטסטרופה.

משהו כאן התפקשש בגדול, ודורש טיפול יסודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשפט הזה איבדת את התמיכה שלי. עשרות אלפים נוסעים כל יום ארבעים דקות ומעלה לתל אביב. לא מתים מזה. המחאה שלכם על הזכות לחיות בתל אביב. אני אומר אין לכם זכות כזאת. המחאה שלי היא על התייקרות הדירות ויוקר המחייה גם בפריפריה.

ההורים שלי גרים בהרצליה וחצי מהתואר שלי גרתי שם.

אז לא בא לי לגור במקום שבו המקום היחיד שפתוח אחרי 10 בלילה או בסופי שבוע הוא קיוסק ונמצא במרחק של רבע שעה הליכה

אז לא בא לי לגור במקום שבו כדי לצאת לפאב אני צריך לנסוע באוטו לאזור תעשיה רבע שעה, או לנסוע לתל אביב ולשלם מלא חניה - ואז אני לא יכול לשתות, או לשלם לנהג מונית באונקיות זהב.

אז לא בא לי לגור במקום שכדי לבקר חבר אני צריך לנסוע חצי שעה באוטו כי אין אוטובוסים חזרה הביתה.

ולא הגיוני לי שנסיעה מהרצליה לתל אביב לוקחת 40 דקות, וזה רק לעזריאלי \ תחנה מרכזית.

ואני מוכן לשלם על זה יותר - תקרא שוב את מה שרשמתי לא התלוננתי על המחירים כי לי זה ברור ומובן שמהרגע שאני לא סטודנט, לא עני ולא אמא חד הורית או משהו אני אשלם יותר על מגורים במקום נוח יותר. (שהמצב היום אגב שכולם משלמים מחיר מופקע)

אם כבר יש לי טענה היא בנושא הדיור היא כלפי בעלי דירות (לא כולם) שמזניחים דירות ומשכירים דירות מלאות עובש עם מטבחים שבורים ואמבטיות נוזלות - וכלפי אנשים שמסכימים לגור במקומות כאלו.

ושוב אני אומר המחאה הזאת משנה כיוון והופכת להיות כנגד המדיניות הממשלתית של התנערות מאחריות כלפי העם שאותו היא אמורה לשרת - אותם חברי כנסת נבחרו במטרה לשרת את העם - כל אחד מהם עובד בשבילנו, המיסים שלנו משלמים להם את המשכורות! ובפועל יוצא שעוברים חוקים ותקנות שמטילות עומס בלתי נסבל על השכבות החלשות והבינוניות בעוד שהשכבה העליונה מרוויחה בלי חשבון.

ואני אתן שוב את דוגמאת עובדי הקבלן - איך יכול להיות שהשכר המינימלי במשק הוא נאמר 4000 שקל והמדינה חותמת הסכם שבו החברה הקבלנית מתחייבת להציב שומר\מנקה במשרה מלאה ב 3500 שקל כולל הרווח של החברה הקבלנית. ברור לך שאו שהקבלן יפסיד פה כסף (לא) או שהעובד לא יקבל את המשכורת שלו, אז איך המדינה יכולה לחתום על חוזה כזה כשברור מראש שמדובר פה בניצול עובדים? איפה פה האחריות של המדינה כלפי העובדים? למה אחרי זה צריך לבזבז מיליוני שקלים בחקירות משטרה ודיונים בבתי משפט שכל מה שצריך זה לקרוא את הנתונים?

ומי שחותם על החוזים האלה הוא לא אדיוט, זה הפקידים במשרד האוצר שמאשרים ויודעים טוב מאוד את ההשלכות של זה אבל בשבילם חיסכון הוא חיסכון - אנשים הם מספרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תחילת הנושא: טרנד המחאות.

צריך להיות עיוור כדי לא לראות שיוזמי המחאות האחרונות שייכים לצד הקיצוני של השמאל.

השמאל הקיצוני לא קשור בשיט לרווחה ולנושאים חברתיים.

הכי חברתי אצלו זה סיוע למפגינים בנעלין לזרוק אבנים על חיילים.

התחיל פה גל מסוכן שמשתמש בבעיה אמיתית כדי לקדם אינטרסים לא כל כך נסתרים.

ואני מקווה שלא יגיע היום שנצטער על כך שאנשים תמימים נתנו לכך יד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להיות עיוור כדי לא לראות שיוזמי המחאות האחרונות שייכים לצד הקיצוני של השמאל.

השמאל הקיצוני לא קשור בשיט לרווחה ולנושאים חברתיים.

הכי חברתי אצלו זה סיוע למפגינים בנעלין לזרוק אבנים על חיילים.

התחיל פה גל מסוכן שמשתמש בבעיה אמיתית כדי לקדם אינטרסים לא כל כך נסתרים.

ואני מקווה שלא יגיע היום שנצטער על כך שאנשים תמימים נתנו לכך יד.

שיטה ידועה לחיסול מחאות ציבוריות - האשמת המפגינים בנטיות פוליטיות קיצוניות והרסניות. האשמתם ב-"חוסר-פטריוטיות" ובסיכון הביטחון הציבורי ("משליכים אבנים על חיילים"). השמאל הקיצוני הוא חלק קטן מאוד מהמחאה, הוא אולי מאוד רעשני, אבל מהווה אחוז קטן מאוד. יש מוקדי מחאה בערים שהם מעוזי ליכוד ידועים, יש הרבה מירמור גם "בפריפריה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחאה מוצדקת.

אבל גם אני לא יכול שלא לראות שנראה כאילו השמאל האולטרה קיצוני, סוף סוף מצא על מה להפגין ולקבל תמיכה מהציבור, על מנת להצליח במטרתו הסופית - להפיל את הממשלה.

כאילו סימנו לעצמם את המטרה, (הפלת הממשלה) והדרכים נבחרו אח"כ, בדרכים של ניסוי וטעייה..

האם זה מקרי שהמארגנים של המחאות האחרונות הגיעו משם?

יוזמות מחאת העגלות - שמאל אנטי-ציוני: http://rotter.net/forum/scoops1/27146.shtml

אותו הדבר במארגני מחאת האוהלים.

שלא לדבר על כך, שקבוע ח"כים ממפלגות האולטרה שמאל, ממר"צ ומחד"ש, מוזמנים בברכה לנאום בהתכנסויות האלו.

ואילו כל ח"כ מהימין שמגיע לתמוך, מגורש בבושת פנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...