OC מקסימלי על לוח-אם עם חיבור 4 פינים למעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC מקסימלי על לוח-אם עם חיבור 4 פינים למעבד

omertgm

Recommended Posts

את שואל מכיוון שבספק שלך יש רק חיבור 4 פינים? פה כבר נשאלת השאלה באיזה ספק מדובר. לחיבור עצמו יש פחות חשיבות בהנחה שמדובר בספק שמתאים ל-OC.

אז בהנחה שהספק אינו גנרי אז לא תוגבל בעקרון בביצוע OC. במעבדי SB ניתן בדרך כלל להגיע לתדר של 4-4.2 ללא העלאת מתח בכלל. סביר להניח שתוכל להגיע לאזור ה-4.5-4.6 ללא בעיה מיוחדת, אחר כך כבר דרוש קצת מזל (ללא קשר לזהות הספק, כמובן כאשר ספק איכותי יותר לא מזיק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי אינרמקס 525W פרו 82+ , לא הספק יהווה את הגורם המגביל...

אם מספיק 4 פינים כדי להגיע ל 4.2 GHZ ומעלה למה בכלל יש חיבור 8 פינים? רק בשביל הוואסח וה"מגניב" שבזה או שיש לזה צורך ממשי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור (Auxiliary) הזה מיועד לספק מתח למעבד דרך מסילת ה-12V של הספק.

8 פינים (שהם למעשה חיבור 4 פינים כפול) מסוגלים לספק הספק גדול יותר מ-4 פינים. אולם, גם חיבור 4 פינים יכול לשאת הספק שהוא מספיק גבוה כשמדובר ברוב המעבדים. כך שמעבד מרובע בודד מהדורות האחרונים לא מתקרב אפילו למגבלת ההספק של חיבור 4 פינים כך שלא מדובר במצב גבולי ויש עדיין מרווח מספיק גם ל-OC. לעומת זאת אם נניח היה מדובר במעבד משושה (כדוגמה למעבד בעל מטעפת הספק גבוהה יותר) שגם נמצא ב-OC גבוה ייתכן שהייתה חשיבות גדולה יותר לחיבור 8 פינים.

כך שחיבור 8 פינים אינו לצורכי "התלהבות" ויש לו שימוש, אבל חיבור ה-4 פינים לא מגביל מעבד ממוצע, גם תחת OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה עולה צריכת הזרם שעולים ב OC ?

2. אם צריכה מקסימאלית של המערכת שלי היא 400 וואט איזה ספק יספיק לי . וכמה וואט להוסיף לדרישות אם אני מתכנן גם OC ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמסתכלים על ספק לא מספיק לבדוק את ההספק שלו. צריך לבדוק כמה זרם הוא נותן בכל מסילת מתח, ובייחוד במסילת ה-12V.

כדי לא לסבך פה עכשיו את העניין, כל עוד קנית ספק איכותי (לא ג'נרי או על סף הג'נרי) והוא מתאים לכרטיס הגרפי המתוכנן, לא צריכה להיות לך בעיה לבצע OC.

כלומר, תדאג דבר ראשון לבחור ספק בעל הספק מתאים ויחד עם זאת כזה שמספק גם מספיק זרם במסילת ה-12V (בדרך כלל שני הדברים די הולכים ביחד כשמדובר במערכת ממוצעת ושגרתית). אם אתה לא בטוח תתייעץ בפורום ספקים או מפרטי מחשב לאחר שתחליט מהם שאר רכיבי החומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...