החלפת מאורר בספק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מאורר בספק

jackhammer

Recommended Posts

שלום לכולם

המאורר בספק שלי מתחיל להרעיש בצורה בלתי נסבלת

פירקתי אותו כבר כמה פעמים וחיפשי אולי יש איזה כבל שנתקע לו אבל אין כלום

אחרי כמה זמן שמתי לב שהוא פשוט מרעיש בגלל שהוא רועד בטירוף ודופק על הפח של הספק

קניתי מאורר חדש (140ממ)

עכשיו הבעיה היא שהחיבור המקורי שיש בלוח הספק הוא 2פינים קטן כזה והמאורר מגיע עם חיבור 3 פינים

מישהו מכיר מתאם כלשהוא שיכול לעזור לי פה?

אם אין אני יאלץ לעשות חור בצד הפח של הספק ולהעביר את הכבל החוצה כדי לחבר אותו ישירות ללוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המאוורר הישן - אתה יכול לשים ספוג קטן או משהוא בפינות של המאוורר כדיי שלא ידפוק בפח. מאוורר רועד = הלכו מיסבים, אתה יכול לנסות להציף את החלק האמצעי אם שמן (תפרק ותציף גם מהצד השני)

אם המאוורר החדש - אם 2 החיבורים הם מאותו סוג אתה יכול לפרק את החוטים מתוך החיבור (יש שם חור כזה מהצד אם משהוא מתכתי שאתה יכול ללחוץ אם סיכה / מחט ולהוציא את החוט מהפלסטיק), ואז תשים אותם בפלסטיק של המאוורר המקורי

לא מומלץ לחבר מאוורר של ספק ללוח כי הלוח יכול לנתק אותו (אם הלוח מספיק קר) ולשרוף את הספק

אם אתה לא מוצא דרך אחרת תחתוך את החוטים של 2 המאווררים ותחבר בתוך הספק (תצמיד את החיבורים לצמה של החוטים כדיי שהוא לא יתקרב לתקע של המתח גבוה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקע של המאוורר יש לפי הסדר הזה : שחור / אדום / עוד משהוא

תנסה לחבר את השחור והאדום למולקס כדיי ראות אם אתה מצליח להדליק ככה את המאוורר (שחומר ממאוורר לשחור במולקס, אדום ממאוורר לצהוב במולקס)

ניתן להגדיר בביוס או בתוכנה שיתעלם וכו אבל זה לא ממש אמין - נפילה של המחשב יכולה להביא לכיבוי של המאוורר או לאפס את ההגדרה הזאת

אם אתה לא רוצה לחתוך חוטים יש מתאם ממולקס למאוורר, תחבר את המאוורר לאחד מהמולקסיםץ. אבל אז הוא יעבוד קבוע במהירות מקסימום ולא יהיה שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקע של המאוורר יש לפי הסדר הזה : שחור / אדום / עוד משהוא

תנסה לחבר את השחור והאדום למולקס כדיי ראות אם אתה מצליח להדליק ככה את המאוורר (שחומר ממאוורר לשחור במולקס, אדום ממאוורר לצהוב במולקס)

לא ממש הבנתי מה זה יתן לי?

הרי שחיבור שנמצא בתוך הספק דורש חיבור 2 פינים

איך חיבור מולקס יעזור לי?

ניתן להגדיר בביוס או בתוכנה שיתעלם וכו אבל זה לא ממש אמין - נפילה של המחשב יכולה להביא לכיבוי של המאוורר או לאפס את ההגדרה הזאת

אם אתה לא רוצה לחתוך חוטים יש מתאם ממולקס למאוורר, תחבר את המאוורר לאחד מהמולקסיםץ. אבל אז הוא יעבוד קבוע במהירות מקסימום ולא יהיה שקט

אבל גם זה חיבור מחוץ לספק אז אני מעדיף כבר לחבר את המאורר ללוח אם כי זה גם יותר קרוב לספק ואפשר להחביא את השאריות של הכבל וגם זה נראה יותר טוב שזה מחובר ללוח ולא לחיבור מולקס גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רציניים שניכם ?

מאיפה הבאתם את הרעיון ההזוי הזה של לחבר מאוורר של ספק

כח ללוח אם ???

זה שישנה אפשרות של חיבור במקום כל שהוא עוד לא אומר שצריך לחבר

לשם.

המאוורר של הספק צריך להתחבר לחיבור שנועד עבורו במעגל של הספק, נקודה.

גם אם זה אומר לקנות מאוורר אחר.

:pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. .

מתוך ה 3 חוטים יש + - ו sense. כדיי שהמאוורר יעבוד אתה אמור לחבר לו + - ואם אתה לא משתמש אם sense תשאיר אותו לא מחובר

ברוב המאווררים + - זה אדום ושחור בהתאמה. אם אתה מחבר אותם ל 12 V מהמולקס, המאוורר יעבוד וכך תדע שאלה החוטים הנכונים שאותם אתה צריך לחבר אם החוטים מהמאוורר הקודם בתוך הספק

את ה sense לבד אתה יכול כן לחבר לחיבר בלוח. כך אתה תוכל לראות בתוכנה את המהירות של המאוורר אבל המחשב לא יוכל לכבות את המאוורר

לחיבורים של הלוח יש בעיה שלפעמים הם מבוקרים אל ידיי תוכנה (ה ios), ואם המחשב נתקע / קורס / וכו' יכול לקרות מצב שהלוח יכבה את המתח לחיבורים האלה גם אם הגדרת שהוא לא

למעבד למשל אין בעיה כזאת כי אם המאוורר שלו מפסיק לעבוד יש לו הגנה תרמית שתגן אליו מנזק. ברוב הספקים אין הגנה כזאת, ספק פשוט ימשיך עבוד ולהתחמם עד שהוא יישרף

ניתן לחבר את המאוורר לכל חיבור שבו בוודאות יש מתח כל הזמן :

בחיבור בתוך הספק - יש מתח כל הזמן ורצוי כי יש שם בקרה תרמית ששולטת במהירות של המאוורר ולא תלויה בלוח

במולקס - יש מתח כל הזמן, פחות מומלץ כי המאוורר יעבוד קבוע אל מקסימום ולא יהיה שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי טעות לחשוב שכל " יסבול " חיבור של כל מאוורר.

בייחוד כאשר ( אבל לא רק ) מדובר בלוחות אם של מחשבי מותג.

הפינים בלוחות אם מבוקרים גם דרך ביוס, ואפשר לגרום ללא מעט

" תופעות " עם מאוורר שהלוח לא מסתדר איתו.

קיצור, כל דבר במקום שהוא צריך להיות.

אילתורים תעשו במטבח, וגם בזהירות :) .

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות. קצת הבהרות:

המאורר שקניתי זה ״מאורר מארז״ רגיל

יש לי מאורר כזה שמחובר לחיבור אחר בלוח האם. המאורר עצמו יושב בדלת המארז.

מה זה משנה איפה המאורר יושב פיזית. הרי הלוח לא יודע את זה.

דבר שני המאורר בגודל 140 ממ אז ככה שהוא יהיה די שקט. בנוסף יש לי מארז די שקט.

גם רחש של מאוררים מסתובבים לא ממש מפריע לי (רק מתי שהם מתחילים לחרוק כמו טרקטורים כמו עכשיו)

נראה לי שזאת האופציה הכי טובה בשבילי ( לעשות חור קטן בפח של הספק ולחבר אותו לחיבור בלוח האם שנמצא ליד הספק)

הספק גם ככה לא באחריות כי קניתי אותו מחול.

אם יש למישהו עוד עצות או המלצות אני ישמח לשמוע

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מה שאתה אומר לגבי אילתור אבל זה לא ממש אותו דבר. דלק שונה יכול להרוס את המנוע.

איך המאורר הזה יכול להרוס את הספק?

מה גם שאיך אני אמור להשיג את המאורר המקורי של הספק?

אני חושב שאפילו החברה עצמה לא מוכרת את המאורר לבד. ובטח ובטח שלא בארץ ( לחכות חודש למשלוח יהיה פשוט סיוט לאוזניים ולמוח שלי)

לא נראה שלקנות ספק חדש זה ראלי רק בגלל שהמאורר ״הלך״

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחיבור בלוח יש בעיה שהוא מבוקר אל ידיי תוכנה (גם הבקרה של הביוס היא בקרת תוכנה). במקרים מסוימים (במיוחד - קריסות של המחשב וכדומה) יכול לקרות מצב שהמתח לחיבור בלוח מנותק והמאוורר יתכבה, ואז ניתן לשרוף את הספק אם המאוורר נשאר ככה מספיק זמן (למשל אם המחשב קרס בזמן שלא היית בבית)

חורים בספק - מיותר. יש לך 2 אפשרויות טובות בהרבה :

תעביר את החוטים של המאוורר דרך החור הגדול שבו עוברים כל החוטים למחשב

תחבר את המאוורר מהצד השני של הקופסה של הספק (מבחוץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...