אם אני מדווח על המכשיר שלי כגנוב - מה קורה ? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם אני מדווח על המכשיר שלי כגנוב - מה קורה ?

nerya40

Recommended Posts

יש לי S עם ביטוח. עכשיו אם אני מדווח עליו כגנוב מה עושים לו ?

חוסמים אותו ? אפשר לבטל את החסימה הזאת ?

לפי מה שהבנתי ברגע שמדווחים עליו כגנוב הוא נחסם לחלוטין מרשת אליה הוא שייך, אך ברשתות אחרות הוא יכול לעבוד - זה נכון ?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעולם, רק בארץ.

בהתחלה הוא נשאר פתוח ברשת שממנה נקנה/שבה הוא מבוטח, מנסים לאתר אם עושים בו שימוש עם סים כזה או אחר.

במידה ולא עושים בו שימוש או שזה סתם יותר מדי בלאגן לאתר את המשתמש, חוסמים, ופעם בתקופה (אני חושב שחודש) יש תיאום של כל הרשתות לגבי מכשירים גנובים, והמכשיר נחסם גם בשאר הרשתות.

בסופו של דבר, אחרי פרק זמן של לא יותר מחודש המכשיר חסר שימוש בארץ, והדרך היחידה להחזיר אותו לשימוש היא שבעל המכשיר יבקש להסיר את החסימה ויוכיח שהמכשיר שוב אצלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות.

יש כמה סוגים של נעילות ברגע שאתה מדווח על "אובדן\גניבה"

יש לחברות הסלולר אפשרות לחסום רק כרטיס סים, כלומר קו. הדרך הכי נפוצה כיום לחסימה.

ואז יש נוהל 24, שבמשך ה24 שעות מרגע הדיווח לא ניתן להוציא שיחה, רק לקבל שיחות. לאחר מכן באופן אוטומטי הקו נחסם לגמרי.

יש עוד אפשרות לחסום גם את הקו וגם את הברזל כלומר מכשיר.

ברגע שאתה חוסם את הברזל, לא ניתן להשתמש במכשיר בשום אופן, גם אם תכניס מאה סימים שום דבר לא יעבוד, המכשיר עצמו חסום במערכות של חברות הסלולר הוא מגודר כ"שחור", החסימה מתבצעת על ה IMEI (מספר הסידורי של המכשיר).

הדרך היחידה לפתוח אותו זה רק אם אתה יודע לפרוץ את המכשיר.

ברמת העיקרון, יש גם לחברות הסלולר את המיקום של המכשיר, ממה שאני יודע לא משתמשים בזה אבל... גם אם המכשיר נגנב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שלמעט סוג אחד אי אפשר לשחרר הנעילה בשום אמצעי פיראטי (כנראה הנעילה עובדת על מספר המכשיר הצרוב)

הייתי במעבדת טלפונים. יש שם שקית גדולה מלאה בטלפונים כאלה

משתמשים בהם לחלקי חילוף, ככה שעדיין הם שווים להם.

ברגע שחברת סלולאר חוסמת, החסימה עוברת לכל החברות בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות.

יש כמה סוגים של נעילות ברגע שאתה מדווח על "אובדן\גניבה"

יש לחברות הסלולר אפשרות לחסום רק כרטיס סים, כלומר קו. הדרך הכי נפוצה כיום לחסימה.

ואז יש נוהל 24, שבמשך ה24 שעות מרגע הדיווח לא ניתן להוציא שיחה, רק לקבל שיחות. לאחר מכן באופן אוטומטי הקו נחסם לגמרי.

חברות הסלולר חוסמות מספר IMEI לגישה לרשת שלהן, לא רק הסים נחסם.

ואם לזה התכוונת בפוסט הקודם שלך, אז מה בדיוק "שטויות"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברות הסלולר חוסמות מספר IMEI לגישה לרשת שלהן, לא רק הסים נחסם.

ואם לזה התכוונת בפוסט הקודם שלך, אז מה בדיוק "שטויות"?

אמרתי יש 2 סוגים שונים של חסימה,

לפי סים ולפי IMEI.

חברות הסלולר לא חוסמות על ההתחלה לפי IMEI, אלא רק כרטיס סים.

זאת אומרת שאם עכשיו תמצא מכשיר שאבד למישהו, והוא פתוח לסים זר ותכניס סים שלך תוכל להתשמש במכשיר.

גם אם המכשיר לא פתוח לסים זר ותכניס סים של אותה חברה תוכל להשתמש במכשיר.

ברגע שחברות הסלולר חוסמות לפי IMEI גם אם תכניס מיליון סימים שום דבר לא יעובוד כי דיווחו על המכשיר כגנוב. ושום סים לא יעבוד.

ופה באה לידיד ביטוי העבודה המשותפת של חברות הסלולר בכל מה שקשור למכשיר גנוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...