הודעה במהלך הAHCI BIOS not installed: POST - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעה במהלך הAHCI BIOS not installed: POST

niron

Recommended Posts

שלום לכולם.

התקנתי win7 על AGILITY 3 SSD (לפני ההתקנה שיניתי בביוס לAHCI mode והתקנתי Intel AHCI controller preinstall driver ).

אחרי שההתקנה הסתיימה, בregedit שיניתי את הערך של msahci -> start ל-"0" (היה מוגדר כ-3 לפני כן).

ביטלתי prefetch ו-superfetch.

ביטלתי defrag ו-drive indexing על כונן :c (כונן הSSD)

התקנתי את כל הדרייברים העדכניים של הלוח ושל הבקרים.

Intel RST version:10.6.0.1002

Intel® ICH10R SATA AHCI Contoller driver 10.6.0.1002

ועדיין במסך השני של הpost אני רואה ה"AHCI BIOS not installed"

איך אפשר לסדר את זה?

מידע על המערכת שלי:

Mobo: Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0) 1366 socket

BIOS: F7

CPU: I7 975 Extreme

RAM: 12 GB G.Skill Ripjaws 1600Mhz CL 8-8-8-24

Vid card: 2 x 5850 in crossfire

PSU: Enermax REVOLUTION 85+ 1050W

HDD: WD Caviar Black WD1002FAEX 3.5" 1000GB SATA3 64MB. Agility 3 2.5" 120GB SATA3 FW ver 2.09

Chipset: North Bridge: Intel® X58 Express Chipset. South Bridge: Intel® ICH10R

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הכוננים מחוברים לשני פורטים של sata3.

יש לי 10 פורטים על הלוח - 8 כחולים של sata2 -של אינטל 2 פורטים לבנים של sata3 (כנראה זה בקרי Gsata) אז אני משער שהם לא של אינטל.

לפני שהייתה לי את הבעיה הזאת , היה לי BSOD כל כמה זמן וזה בגלל שהייתי צריך לעדכן את גרסת הFW של הSSD לגרסה האחרונה שמתקנת את השגיאות האלה.

מסתבר שמהפורטים של sata3 אי אפשר לעדכן למרות שמקבלים הודעה שההתקנה הושלמה בהצלחה,רק כשחיברתי לפורט sata2 של אינטל זה הצליח.

South Bridge:

[list type=decimal]

[*]6 x SATA 3Gb/s connectors (SATA2_0, SATA2_1, SATA2_2, SATA2_3, SATA2_4, SATA2_5) supporting up to 6 SATA 3Gb/s devices

[*]Support for SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10

9128 chip:

[list type=decimal]

[*]2 x SATA 6Gb/s connectors (GSATA3_6, GSATA3_7) supporting up to 2 SATA 6Gb/s devices

[*]Support for SATA RAID 0, and RAID 1

מסתבר שזה מחובר לפורט של .

איך אני מגדיר אותם כ-AHCI ??

התקנתי את הדרייבר וה-utility tray שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי מראש את הSSD ל-sata3 של והרצתי את כל ההתקנות,תוכנות,עדכונים.

זה אומר שהלכה עבודה של יום שלם?? :kopfpatsch:

זה כונן שנותן 550 ו-525 קריאה/כתיבה על sata3 ואם אני אחבר לsata2 זה יירד ל285 לשניהם.

** דרך אגב, מצאתי את ההגדרה שהייתי צריך לשנות בביוס כדי שהבקר יהיה AHCI ולא IDE לפורטים 6 ו-7 וגם את הדרייבר,שאחרי שאני מפעיל מחדש את המחשב, הוא יזהה אותו ( דווקא מצאתי אותו באתר של ללוח שלהם ובאתר של לא היה אזכור, פאשלה רצינית שלהם במיוחד ללוח שעלה 1700 שקל בזמנו.)

הביצועים של הכונן עלו (מ7.7 עפ"י מדד של win7 ל-7.9) אחרי השינוי אבל משום מה עדיין מופיעה לי אותה הבעיה שציינתי בהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...